Rüyada Kurban Görmek

Rüyada kurban görmek , gerçek yaşam da evli değilseniz yakın zaman içinde karşınıza çıkacak olan hayırlı birisi ile dünya evine gireceğinize , evliyseniz çocuk sahibi olacağınıza , her zaman Allah yolunda ilerleyeceğinize ve evlatlarınızın hayırlı olacağına delalet eder.

Bunun haricinde yaşanacak olan bir tartışmaya çekileceğinize yorulur.

Rüyada Kurban Görmek ve Kesmek Ne Demektir?

Eğer bu rüyayı gören kişi kadın ve hamileyse o zaman hayırlı bir çocuğu olacağına delalet eder.

Fakat rüyayı gören kişi kesinlikle fidye vermesi gerekiyor. Vereceğiniz fidye sayesinde hem bela hem de afetlerden kurtulmuş olacaksınız.

Rüyada Kurban Görmek İslami Yorumu

Bir kimsenin rüyada kurban edilmesi caiz olan bir hayvanı kurban niyeti ile kestiğini görmesi, hayır ve berekete nail olacağına (kavuşacağına) işarettir. Rüya sahibi her bakımdan (her yönden) selamete kavuşur. Hasta ise, iyileşir,
şifa bulur. Fakirse, zenginleşir (zengin olur). Borçlu ise, borcunu öder, ödemek nasip olur. Güven ve emniyet içinde
yaşar. Hacca gitmemişse, hacca gider şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kurban Görmek Cabir’il Mağribi’nin yorumu:

Kişinin uyku aleminde gördüğü kurban rüyası, sevinç getiren müjde ve bereketle yorumlanır. Hamile bir kadın bu rüyayı görürse, doğacak çocuğunun hayırlı bir evlat olacağına, bazıları da, hayırlı bir oğlan çocuğu doğurur demişlerdir.

• Rüyasında birkaç kurban ettiğini gören kimse, bir fidye ödemiş olduğuna, bu fidye sebebiyle (bereketiyle) üzerine gelecek belalardan korunarak kurtuluşa ereceğine işarettir. Bu rüyayı gören kimse, sadaka vermelidir. Bu vesileyle de felaketlerden kurtuluşa ermiş olur denilmiştir.

• Bir kimsenin rüyada kurban kestiğini ve kurbanın etini halka (insanlara) dağıttığını görmesi, büyük bir zatın ve
zengin bir insanın ölümüne ve mirasını paylaşılacağına işaret eder. Bazıları da, rüya sahibi, üzüntülerinden ve sıkıntılarından kurtulacağına, itibar ve saygınlık kazanacağına işarettir şeklinde yorumlanır demişlerdir.

Rüyada Kurban kesmek

Rüyada Kurban Kesmek Ne Demek?

Rüyada kurban kesmek genel olarak hayırlı bir rüya olarak yorumlanır.

Rüyayı gören kişinin sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağına , hastaysanız kısa sürede şifa bulacağınıza , hem gam hem de kederden kurtulup feraha kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada Kurban Kesmek, dini açıdan çok olumlu olarak yorumlanır. Bu yorumlama ile birlikte birçok insan rüyasında kurban kestiğini görmesi çok olumlu olayların meydana geleceği ve dert, sıkıntıdan kurtulacağı anlamına gelir. İslami açıdan yapılan değerlendirmeler kendi içinde çeşitlilik arz eder.

Rüyada Kurbanı İslam Alimi Caferi Sadık Açısından Yorumlama

Rüyada Kurban Kesmek Yapılan beyanlar ve bilgiler ile birlikte bu durum ile karşı karşıya gelinmesi durumunda rüya dört ana başlık altında değerlendirilir. Bunlar genelde çok olumlu olaylar olarak açıklanır.

Özellikle yapılan değerlendirmelerde yakın bir zamanda açlığın ve kıtlığın sona ereceğini, bereketli ve hayırlı olayların meydana geleceği anlamına gelir.

Bunun yanında yapmış olduğu murada yakın bir zamanda ereceğine delalet eder. Rüya sahibinin yaşamış olduğu korkudan dolayı güvende sayılması olarak yorumlanır.

Bunun yanında insanların rüyalarında koyun ve deve kurban ettiğini görmesi çok hayırlı bir işe yorumlanır.

Bununla birlikte esir olması durumunda yakın bir zamanda bu durumdan kurtulacağı anlamına gelir.

Bununla birlikte İslam ibadet ve esasları kapsamında çok faydalı işlerin meydana geleceği, hac vazifesini yapacağına, korkulması durumunda güvenli bir ortamda olacağına ve sıkıntıdan kurtulacağına yorumlanır.

Rüyanın Kurban Bayramına yakın bir zamanda görülmesi ise çok daha olumlu ve hayırlı bir şekilde yorumlanır.

Seyyid Süleyman Açısından Değerlendirme

Rüyada Kurban Kesmek Bu rüyayı gören kişi çok hayırlı işlere girişeceği ve yakında İslam açısından çok doyurucu ve kapsayıcı gelişmelerin meydana geleceği olarak yorumlanır.

Sıkıntıdan, kederden ve dertten yakında kurtulacağı ve muradına ereceği olarak da yorumlanır. İbadetlerini yakın bir zamanda tamamlayacağı ve çok hayırlı bir ömrün süreceği anlamına da geldiği yorumlanır.

Rüyada Akika Kurbanı

Rüyada Akika kurbanı, Rüyada yeni doğan çocuk için Kurban (akika kurbanı) kestiğini görmek, kayıp olan bir kimsenin geri gelmesine veya bir hastanın sıhhat bulmasına (iyileşmesine) veyahut da hapis (tutuklu) bir kimsenin kurtulmasına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Kurban Edilmek

Rüyada kurban edildiğinizi gördüyseniz , gerçekte borcunuz varsa onları ödeyeceğinize , zengin birisi olacağınıza , içerisinde bulunmuş olduğunuz olumsuzluklardan kurtulacağınıza , sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza işaret eder.

Fakat bazı rüya yorumcularına göre , dünyevi olan hayata çok büyük önem vereceğinize ve nefsinize hakim olamayacağınıza alamet eder.

Rüyada Birinin Kurban Edildiğini Görmek

Rüyada  birisinin kurban edildiğini gördüyseniz , her zaman arayış içerisinde olacağınıza , istek ve arzularınıza ulaşmak için her yolu deneyip asla vazgeçmeyeceğinize yorulur.

Rüyada Kurban Bayramı Görmek

Bir kimsenin kurban bayramını görmesi, geçmiş bir sevincin tekrar geri gelmesine ve yeniden o sevinci yaşamasına ve selamete kavuşmasına işarettir.

• Rüyada kurban bayramında olduğunu görmek, her insan için hayırlıdır, iyiliklere, güzelliklere erişmeye yorumlanır:

Bu rüyayı borcu olan biri görse, borcundan veya borçlarından kurtulur, borcunu ödemek kendisine nasip olur. Hapishanede tutuklu bulunan biri görse, hapisten kurtulur ve hürriyetine kavuşur şeklinde yorumlanır.

• Rüyada görülen bayram günü, ferahlığa ve sevince ermeye işarettir şeklinde yorumlamışlardır yorumcular. Yine bayram gününü görmek, bolca bir maişet geçimine işaretle yorumlanır denmiştir.

• Herhangi bir şeyini kaybeden (bir yitiği olan) kimsenin, rüyada bayram gününde (yani bayram günü gelmiş de o günde) bulunduğunu görmesi, onun kaybettiği şeyini (yitiğini) bulmasına ve bulacağına işarettir.

• Ramazan bayramında olduğunu gören kimsenin, üzüntü ve kederden kurtulacağına ve sevince, ferahlığa ereceğine, işlerinin kolaylaşacağına, tövbe ederse veya ettiyse, onun kabul olacağına, eğer bir zarar ziyana uğramışsa, bu zararın Cenab-ı Allah tarafından giderileceğine (yani, adeta zararının ödenmiş gibi, bedelinin ihsan edileceğine) işarettir demiştir rüya yorumcuları. Hulasa-i Kelam, sözün özeti, şudur ki, rüyada görülen bayram ve bayram günü, herkes (her insan) için hayır ve berekete işaretle yorumlanmıştır.

• Hasta olan bir kişi rüyada bayram günündeymiş olduğunu görmesi, onun iyileşmesine şifaya kavuşmasına işaretle yorumlanmıştır.

• Rüyasında bayram olmuş da herkesle (büyüğüyle, küçüğüyle) bayramlaştığını gören kimse, borçluysa borcundan, dertli ise, derdinden, sıkıntılı ise, sıkıntısından, hasta ise, hastalığından kurtulur, rahat ve huzura kavuşur şeklinde yorumlamışlardır. Bu sebepten olacak ki, rüyada bayram günlerini görmek, sevinç ve neşeye işaret eder demişlerdir tüm rüya tabiri ustaları.

Rüyada Mezbaha Görmek

Rüyada mezbaha görmek, sevinçle yorumlanır.

Başka bir yoruma göre de yakınlarınızla aranızın açılacağına yorulur.

• Rüyada mezbaha görmek bazılarına göre her ne kadar sevince ve ihtiyaçları görmeye yorumlanırsa da, bazı yorumculara göre, mezbaha görmek pek iyiye yorumlanmaz. Çünkü orası ölüm sahnelerini andırır bir haldedir.

Ölümün gerçek yüzü, derilerin yüzülmesi, kanların oluk oluk akması gibi, korkunç sahneler hep mezbaha denen
yerde görülmektedir.

Rüyada Süt Görmek

Rüyada Dışlanmak Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

2 Yorum

  1. Rüyamda bi otobusle yakın mesafede gidip geliyordum 24 yaşındayım ama rüyamda liseye gittiğimi gördüm yol çok bozuk bi yoldu kırmızı pullu bi etek ve ayakkabı almışım sonra tanımadığım biri beni kaçırıp kurban etmeye çalışıyor bayramda insanlar insan da kesebiliyordu rüyamda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu