Rüyada Süt Görmek

Rüyada Süt Görmek, İnsanlar, farklı rüyalar görebilir. Bu rüyalardan biri de süt görmektir. Rüyada süt görmek, birçok anlam taşımakta ve bazı şeylere delalet etmektedir. Bu sebep ile rüyada süt görmenin anlamı merak edilmektedir. En doğru şekilde, rüyada süt görmek ne anlama gelir sorusuna yanıt vereceğiz.

Rüyada Süt Görmek İhya Rüya Tabiri

Rüyada Süt Görmek İhya, Her rüyada olduğu gibi bu rüyada da görülen rüyanın farklı çeşitleri olabilir. Rüyada süt görmek, umumiyetle (genellikle) iyiye ve hayra yorulmaktadır.

• Çeşitli hayvanlardan elde edilen sütler, kendi cinsine göre yorumlanır. Koyun ve keçi sütü, iyi ve helal mala işarettir.

Rüyada İnek sütü görmek, o sene bolluk ve zenginliğe işarettir. Ağız sütü ise hamile olan bir kadının selametle kurtulacağına işarettir.

Rüyada Süt Görmek Danyel (a.s.)’ın yorumu:

Rüyada taze ve tatlı süt görmek, yemek (içmek), mal çokluğuna zenginliğe ve dinin kuvvetine (dindarlığa), işarettir demiştir. Görülen bu süt, eğer bayat ekşi ve bozuk olursa, o zaman yorum, bunun tersinedir. Mal azlığı, fakirlik ve din zayıflığıdır demek olur denilmiştir.

Rüyada Süt Görmek ihya

Rüyada Süt Görmek Ne Demek Diyanet?

Rüyada süt görmek diyanet,  İbni Sirin (r.a) tabirine göre; elde edilen helal kazanca işaret eder. Kişi parasal anlamda feraha kavuşur. Rüyada süt görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibinin geleceği ile ilgili doğru kararlar vermesini,
 • Olumlu ve temiz bir yolu,
 • Yolculuk yapmayı,
 • Kişinin sabrı ve azmi sayesinde makam sahibi olmasını,
 • Beklediği paranın gelmesini,
 • Rüya sahibinin toplum tarafından tanınan ve saygı duyulan birisi olmasını,
 • Yapılan işlerin karşılığının fazlasıyla geri alınmasını,
 • Kazancının bol ve bereketli olmasını,
 • Hayırlı kişiler ile tanışacağını,
 • Rüya sahibinin manevi sıkıntılarından içsel sorunlarından kurtulmasını,
 • Rüyayı gören kişinin bir hastalığı varsa şifaya kavuşacağını,
 • Mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam süreceğini,
 • Vefalı ve yardımsever insanlarla karşılaşacağını,
 • İş kurmak için beklediği sermayeyi elde etmeyi simgeler.

Rüyada Süt Sağmak Görmek

Rüyada Süt Sağmak Görmek

Bu rüya, genellikle kötü olarak yorumlanmaktadır. Sağılan sütün süresi ve miktarı, kötü olayların çokluğunu ifade etmektedir. Bu rüyadan sonra dolandırıcılık ve hainlik konularında dikkatli olmanız gerekmektedir. İnsanlar ile paylaşacağınız bilgilere önem vermeli ve her bilgiyi, herkesle paylaşmamanız gerekecektir.

Rüyada koyun keçi cinsinden süt sağmak, iyilikle ve bol kazanç ile yorumlanır.

• Bir kimsenin rüyada koyun, keçi, inek ve manda gibi sütü içilen, etinin yenmesi ve sütünün içilmesi, yenmesi helal olan hayvanlardan süt sağdığını görmesi, büyük hayır ve menfaate işaretle yorumlanır demişlerdir.

Bazen de, rüyada koyundan ve inekten süt sağmak, zor ve güç çalışmaların sonucu ve neticesi olarak bütün arzularının gerçekleşeceğine yorumlamışlardır. Bu yorumlara göre, rüyada süt veren ve sütü sağılan herhangi bir hayvanı sağdığını gören kimse, çalıştığı ve yaptığı her işte başarılı ve verimli olacağına ve hayra menfaate ereceğine işarettir.

• Fakir bir kimsenin rüyada bir sığırı (inek-manda) sağdığını ve sütünü içtiğini görmesi, O’nun fakirlikten kurtulup
zenginleşeceğine ve şerefinin, şanının artacağına işarettir.

Bu rüyayı zengin olan bir kimsenin görmesi ise, O’nun zenginliğinin daha da artmasına, daha çok mal mülk sahibi olmasına ve olacağına işarettir demişlerdir.

Rüyada Süt İkram Edilmesi

Hz. Peygamber, içtiği şeyi ashabına yorumlamıştır. Bunların birinde kendisine rüyasında süt ikram edildiğini, kana kana içtikten sonra arta kalanını Hz. Ömer’ e verdiğini söylemiş; “bunu nasıl tabir ediyorsunuz?” diye sorulunca da “ilim” diye cevap vermiştir. Diireml’nin naklettiğine göre, ashap, rüyada süt görmenin doğallığa, sadeliğe ve temizliğe delalet ettiğini ifade etmiştir.

Rüyada Ham (Çiğ) Süt Görmek

Rüyada ham (çiğ) süt içtiğini görmek sıhhatli bir hayat sürmeye, var olan sorun ve sıkıntılardan kurtulmaya söylenti eder. Rüya sahibinin bunun yanı sıra hayallerine kavuşacağı ve muradına ererek mesut bir hayat süreceği üstüne yorulur. Kişinin yaşamındaki pek çok değişik dileğine kavuşacağı manasına gelmektedir.

Rüyada Süt İle Banyo Yapmak Görmek

Rüyada süt banyosu yapmak görmek, kişinin kötü insanları aşacağına işaret eder. Aynı zamanda anne veya baba ile yaşanacak problemlere ve bu problemlerin ayrılık ile sonuçlanacağına da işaret etmektedir. Rüyada süt ile banyo yapmak görmenin bir diğer anlamı; evliliğin yakın olduğu ve evli olan kişinin de huzurlu olacağını ifade eder.

Rüyada Sütün Taştığını Görmek

Rüyada bir şeyin kaynaması ve taşması, bolluk anlamına gelmektedir. Rüyada sütün taştığını gördüyseniz, sütün taştığı evde huzur ve bolluğun artacağı anlamına gelmektedir. Bunun dışında güzel ve hayırlı yuvayı da ifade etmektedir. 3. anlam olarak; hayırlı herhangi bir iş anlamına gelmektedir. Bu iş, evlilik veya bir yere ya da kişiye yardım olabilir.

Rüyada Beyaz Süt Görmek
Rüyada Beyaz Süt Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Beyaz Süt Görmek Ne Demek?

Rüyada beyaz süt görmek emek ve çaba göstermeden kazanca sahip olmayı simgeler. Rüyada beyaz süt görmek genel anlamda olumlu şekilde yorumlanan hayırlı rüyalardan biridir. Beyaz saflığı ve temizliği, mutluluğu ve huzuru simgelerken beyaz süt iyi niyetli, saf ve kalbinde kötülük olmayan yolu açık birini simgeler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibi rüyasında beyaz süt görüyorsa uzun zamandır beklediği huzura ereceği anlamına gelir.

Rüyada Bidonda Süt Görmek Nedir?

Rüyada bidonda süt görmek iki farklı şekilde yorumlanır. Olumlu ve hayra işaret olan yorumu, rüya sahibinin kendi hayatı için yeni planlar yapacağını ve bu planları hayatına uygulayarak hayatını belirli bir düzene koyacağını simgeler. Rüyasında bidonda süt gören kişi hayatında bazı zorluların üstesinden gelememiş ve sorumluluklarının altında ezilmiş olabilir. Görülen rüyayla birlikte bu sorunların ortadan kalkacağı ve problemlerine çözüm bulacağı anlamı taşır. Verdiği sözleri tutacağına ve sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin iş alanında başarılar elde edeceğini simgeler. Rüyada bidon içerisinde süt görmenin olumsuz yorumu ise rüya sahibinin hem maddi hem de manevi sorunlar yaşayacağı anlamına gelir. Bu sorunlar rüya sahibinin hayatını olumsuz yönden etkileyebilir ve yaşanılan sorunların art arda gelme durumunun olduğunu da simgeler.

Rüyada Birinden Süt Almak Ne Demek?

Rüyada birinden süt almak rüyayı gören kişinin yakın zamanda hayatında güzel gelişmeler yaşayacağını simgeler. Kişi aşk, iş ve sosyal hayatında güzel gelişmeler yaşar. Ayrıca rüya sahibinin kısmetinin açık olduğu ve aşk kapılarının aralandığı bir dönemde olduğunu simgeler.

Rüyada Sütçüden Süt Almak

Rüyada Sütçüden Süt Almak Ne Demek?

Rüyada sütçüden süt almak İmam Gazali (r.a) yorumuna göre; büyük kazançlar elde etmeye ve parasal anlamda refaha erişmeye işaret eder. Rüyada sütçüden süt almak az emek ve uğraş vererek çok para kazanmaya işaret eder. Ayrıca kişinin rızkının açık olduğunu da simgelemektedir.

Rüyada Süt Dökmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada süt dökmek Caferi Sadık (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin gerçek hayatında kayıplar yaşamasına işaret eder. Bu kayıplar maddi ve manevi olabilir. Aynı zamanda rüyada süt döktüğünü görmek yapılan planların ertelenmesi veya iptal edilmesi yorumunu da taşır.

Rüyada Süt Taşımak Nedir?

Rüyada süt taşımak İmam Nablusi (r.a) yorumuna göre; kişinin kalbindeki niyetin ve dileğin gerçekleşmesini simgeler. Rüya sahibi rüyasında kendisini süt taşıyor olarak görürse aynı zamanda sorumluluk alabilen birisi olduğunu da temsil eder. Özellikle de rüya sahibinin işi yoksa kendisi için hayırlı bir işe gireceğini ve maddi kazancı olacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Süt Pişirmek

Rüyada Süt Pişirmek

Rüyada süt pişirmek rüya sahibinin sıkıntılı ve bunaldığı bir dönemde olduğuna işaret eder. Bu sıkıntılı dönemin biteceğini ve kişinin huzura kavuşacağını müjdeler. Rüyada süt pişirmek aynı zamanda zor bir kazanca işaret eder. Bu kazançla birlikte kişi hayırlara vesile olacaktır. Muhtaçlara yardım ederek veya yardıma ihtiyacı olan bir kişiye yardım ederek cömertliğini göstereceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada İnek Sütü Pişirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada inek sütü pişirmek hayırlı bir rüyadır. Birçok olumlu anlamı vardır. Rüya sahibine müjdeler veren anlamlar şunlardır;

 • Haneye bolluk ve bereket getirir.
 • Kişi helal kazanç elde eder.
 • Her işte emeğinin ve çabasının karşılığını alır.
 • Sıkıntı ve stresten uzaklaşır.
 • Zihinsel yorgunluğundan kurtulur.
 • Çok büyük kazançlar elde eder.

Rüyada Tencerede Süt Görmek

Rüyada tencerede süt görmek rüya sahibinin hiç ummadığı büyük bir kazanç elde edeceğine ve kalbindeki bütün dileklerin gerçekleşeceğine işaret eder. Rüya sahibi bir mirasa konabilir veya hiç beklemediği bir yerden eline büyük miktarda para geçebilir bununla birlikte maddi rahatlığa erişeceği şeklinde yorumlanır. Bu maddi ferahlıkla birlikte rüya sahibi kazancı ile alakalı planlar yapabilir. Bir birikim yaparak ilerisi için bunu değerlendirebileceğini de simgeler.

Rüyada Kovada Süt Görmek

Rüyada kovada süt görmek iş kurmak anlamına gelir. Rüya sahibinin dost bildiği kişiler, aile büyükleri ve sevdiği insanlardan büyük destek göreceği ve bu destek sayesinde hayal ettiği ve uzun zamandır düşünüp hayata geçiremediği iş girişimini çevresindeki insanlar sayesinde elde edeceğini simgeler. Rüyada kovada süt görmek aynı zamanda parasal anlamda birikim yapmaya ve bu parayı ileride değerlendirmeye işaret eder. Rüyada kovada süt görmek araba veya ev alımı veya değişimi gibi büyük bir maddi kazanca sahip olmayı simgeler.

Rüyada Süt Döküldüğünü Görmek

Rüyada süt döküldüğünü görmek rüya sahibinin maddi kayıplar yaşayacağı ve bu kayıpları telafi edemeyeceğine işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin harcamalarına dikkat etmesi gerektiği yönünde uyarıcı bir rüyadır. Rüyasında süt döktüğünü gören kişi herhangi bir eşyasını da kaybedebilir. Kayıplar yaşamaya ve işlerin ters gitmesini şeklinde yorumlanır.

Aynı zamanda sabrın kalmamasından da bahseden bir rüyadır. Özellikle de rüya sahibi aile bireylerini istemeden de olsa incitip kırabilir sonrasında ise büyük bir pişmanlık duyabilir.

Rüyada Süt Kaynatmak

Rüyada Süt Kaynatmak

Rüyada süt kaynatmak rüya sahibinin hayatında hayır dolu ve şanslı olacağı bir dönemin başlayacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi için olgunlaşma dönemini temsil eder. Kişi dertlerinden ve sıkıntılarından kurtularak artık feraha çıkar. Geçmiş zamanda kayıpları olduysa bu kayıpları telafi edecek şansı yakalar. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin çevresinde bulunan dedikoducu insanlardan kurtulacağı ve bu tür insanları hayatından temizleyeceğini de simgeler. Ayrıca rüyada sütün kaynaması kişinin her dileğinin gerçekleşmeye başlayacağına ve durağan dönemden kurtulacağına hayatında hareketli bir sürece giriş yapacağına işaret eder.

Rüyada Süt Kaynatmak İhya

Rüyada süt kaynatmak görmek, iyi şeylerin habercisidir. Rüya sahibinin yaptığı işte daha başarılı olacağına ve para kazanacağına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin hayatın sevdiği bir kişi varsa, bu kişi ile evliliğin kapıları açılacaktır. Genel olarak rüyada süt kaynattığını görmek, hayırlı işlere delalet eder.

Rüyada Süt Taşırmak

Rüyada süt taşırmak kişinin malında ve kazancında artış yaşayacağı bir döneme gireceğini simgeler. Rüya sahibi parasal anlamda bereketlenmeler yaşar. Aynı zamanda şerefe ve itibara da işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi yatırımlarda bulunursa bu yatırımlardan fazlaca kazanç elde edeceğini de simgeler. Rüyada süt taşırmanın bazı alimlere göre olumsuz anlamları da vardır. Rüyada süt taşırmak olumsuz anlam olarak rüya sahibinin sabrının taşması ve kişinin tahammülsüzleşmesi şeklinde de yorumlanabilir. Ayrıca iflasın eşiğine gelme durumunu da simgeler. Parasal anlamda dolup taşmayı ve bol kazancı simgelese de aynı zamanda ede olan parayı kaybetmek, borcunu ödeyememek ve iflas anlamına da gelir

Rüyada Sütçü Görmek

Rüyada görülen sütçü, helal rızık ve doğru yol ile yorumlanır. Başka bir yoruma göre, rüyada sütçü görmek, mal toplayan, para biriktiren ve halka (insanlara) faydalı ve yararlı olan bir kimseye işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Mantar Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu