Rüyada Köpek Görmek

Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada köpek görmek, pek çok İslam alimi tarafından olumlu anlamları ile yorumlanan bir rüya olmuştur. Bununla beraber rüyada köpek  görülmesi her zaman olumlu anlamlara gelmeyebilir. Rüya sahibinin rüya içeriğini ve rüya detaylarını bilmesi gerekir. Bu şekilde rüyanın, rüya sahibinin hayatı üzerinde nasıl bir etkisi olduğu sağlıklı bir şekilde yorumlanabilir.

Rüyanın İçeriği

Rüyada Köpek Görmek Rüya Tabirleri

Rüyada köpek görmek sadakat, hayatta değişimler, yeni bir yaşama başlama, aşk, kısmet gibi farklı anlamlara gelebilir. Rüyanın nasıl algılandığına bağlı olarak olumsuz anlamlar da söz konusu olabilir. Olumsuz anlamları ile

 • Köpekler ile sohbet etmek gizliliğe, ev köpeği görmek sadık birine yorumlanır.
 • Bunun yanı sıra köpek tembel erkek ya da güzel olmayan bir eş sahibi olma gibi anlamlara da gelebilmektedir.

Rüyada görülen köpeğin cinsi hatta rengi bile önemlidir. Bu nedenle rüyayı iyi yorumlayabilmek için köpeğin ne şekilde görüldüğünü bilmek gerekir.

Rüyada Köpek Görmek Diyanet

rüyada köpek görmek diyanet; ciddi bir kaza atlatmak, hasta olmak, sevilen bir kişinin uzaklaşması şeklinde yorumlanmaktadır.

ruyada konusan kopek gormek ne anlama gelir

Rüyada Köpek Görmek İhya

Bir kimsenin rüyada köpek görmesi, çeşitli şekillerde yorumlanır demiştir rüya tabircileri.  Rüyada bir köpeğin kendisine doğru gelip üzerine havladığını görmek, şerefsiz ve korkak bir düşmandan nefret edeceği fena bir söz işitmeye, arkasından dedikodu edilmeye veya önemsiz bir düşmandan gelecek sıkıntıya işarettir.

• Kişinin rüyada bir köpeğin kendisinden kaçtığını görmesi, onun (rüya sahibinin) düşmanlarının kendisinden kaçacaklarına işarettir.

• Kişinin rüyada köpek sütü görmesi, korkuya ve endişeye veya düşmanla, rakipleriyle tartışmaya işarettir.

• Rüyasında köpeğin salyasının elbisesine bulaştığını görmek, düşmanından üzüleceği bir söz işiteceğine ve bundan kederleneceğine işarettir.

• Rüyasında bir köpeğin elbisesini yırttığını gören kimsenin, bir noksanlığa düşeceğine, namusuna dokunan bir durumla karşılaşacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında oynamak ve eğlenmek için köpek beslediğini (süs köpeği) görmek, sevince ve ferahlanmaya işarettir.

Bazı yorumcular, rüyada köpek ulumasını görmek, hastalığa, siyah bir köpeğin uluduğunu görmek, humma hastalığına işarettir şeklinde yorumlamışlardır. Bu yorum, bazı yorumcuların denemiş oldukları yorumlardır denilmektedir rüya kaynaklarında.

Rüyada Koşan Köpek Görmek

Rüyada koşan köpek görülmesi olumlu anlamlara sahip bir rüyadır. Köpeğin koştuğu görülen yere göre bu rüyanın anlamı çeşitlidir. Câferi Sadık (r.a) demiştir ki; her kim rüyasında bahçede koşan bir köpek  görürse, bu kişinin işleri açılır. Daha çok para kazanmaya başlar. İşinde bereket olur. Eğer rüya sahibi yolda koşan bir köpek görürse bu durum onun işini değiştireceği, itibar olarak daha iyi bir işe geçeceği ancak ne var ki eski işinden daha az kazanacağı anlamına gelecektir. Rüya sahibinin köpeği evin içinde koştuğunu görmesi halinde, evin içinde değişimlerin olacağı söylenir. Bu değişimler evin taşınması ya da evden bir aile bireyinin uzaklaşması olabilir. Koşan köpeğin rüyada bilinmeyen bir yerde olması halinde ise islam alimleri rüya sahibinin hayatında hiç tahmin etmediği alanlarda bir yenilik yapacakları söylenir. Bu değişimler kişinin iş hayatında ya da aşk hayatında olabilir. Yeni insanlar ile tanışılabilir ve bu insanlar değişimlere ayak olurlar.

Rüyada Köpek Sevmek

Rüyada köpek sevmekrüya sahibinin çevresinde sevilen ilgi gören, değerli biri olduğuna delalet eder. Kişi rüyada köpek sevmesi, merhametli iyi kalpli biri olduğuna  işarettir. Diğer yorumcular, rüyada köpek sevmenin, insanlığa iyi işler yapmaya hayırlı olmaya işarettir derler.

Rüyada Anne Köpek Görmek

Rüyada Anne köpek görmek, Rüyanızda bir köpeğin yavrularını emzirdiğini görmek hayırlı bir işe yorumlanır. Eğer çocuklarınız varsa size iyilikte bulunacaklardır. Bekârsanız da evleneceğiniz kişinin sizin için hayırlı biri olduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yavru Köpek Görmek

Rüyada Köpek

Rüyada küçük köpek görülmesi pek çok kişinin görmeyi istediği bir rüyadır. Çünkü bu rüya pek çok islam alimi tarafından olumlu durumların habercisi olarak nitelendirilmiştir. Yavru köpeğin nerede ve ne şekilde görüldüğü elbette rüya anlamının değişmesi anlamına gelir.

 • Yavru köpek rüyada annesi ile birlikte görülüyorsa, bu durum rüya sahibinin bir otorite tarafından kısıtlanacağı anlamına gelir.
 • Yavru köpek rüyada tek başına görülüyorsa, bu durum rüya sahibinin çok yakında bağı olan bir kimse, bir iş ile bağını koparması anlamına gelir.
 • Yavru köpeğin boynunda tasma varsa, bu rüya, rüya sahibinin yakın zamanda iyi bir iş kapacağı anlamını taşır.
 • Yavru köpeğin havlarken görülmesi halinde, rüya sahibinin yaşantısında bir takım anlaşmazlıkların yaşanacağı bilinir.

Rüyada Köpek Tasması Görmek

Rüyada köpeğin tasmasının görülmesi farklı anlamlar taşımaktadır. Bağlılık, para harcama, borçlardan kurtulma, sevgi eksikliği, aile kurmak gibi çok zengin anlamlara sahip bir rüya olduğundan rüyanın içeriğine göre yorumlanması önem taşır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında köpek tasması gören insanların yaşamlarında bir dizi değişimler olur. Bazı insanlar bu değişimlere sevinçle ayak uydururken kimi insanlar değişimlerin üstesinden gelemeyerek yaşamlarının kötü bir dönemlerine girebilirler. Detaylarına göre rüyada köpek tasması görmek İslam alimleri tarafından şu şekilde yorumlanmaktadır:

 • Rüyada köpek tasması yalnızca bir köpekte varsa ve diğer köpeklerde yoksa bu durum rüya sahibinin yakın zamanda bir insana bağlılık sözü vereceği anlamına gelir.
 • Rüyada görülen tasmanın rengi siyahsa, rüya sahibinin yaşamda değişimlere ayak uyduramayacağı anlamı vardır.
 • Rüyada tasmanın sıkı bağlanması halinde, rüya sahibinin bunalacağı, işlerden yorulacağı anlamı vardır.
 • Rüyada görülen tasma bir insanın elinde ise, rüya sahibinin işlerinin kontrolünü bir başka kişiye devredeceği anlamı vardır.

Rüyada Havlayan Köpek Görmek

Rüyada havlayan bir köpek görmek hayatta rüya sahibinin karşılaşması mümkün olan riskler ve tehlikelere işaret etmektedir. Caferi Sadık (r.a) demiştir ki; rüyasında havlayan köpek  gören kimselerin dikkat etmesi lazımdır. Çünkü bu kişiler daha büyük bir güç tarafından uyarılmaktadır. Rüyada havlayan köpeğin nerede, ne şekilde görüldüğü ve köpeğin hangi cins olduğu gibi özellikler önem taşır. Buna göre rüyadan aşağıdaki anlamlar çıkarılabilir:

 • Rüyada havlayan köpeğin yavru olması halinde, rüya sahibinin yaşı küçük bir kimse tarafından uyarılması anlamı vardır.
 • Rüyada havlayan köpek eğer kafes içinde ise, rüya sahibi büyük bir tehlike ile yüzleşmek üzeredir.
 • Rüyada havlayan köpeğin cinsinin vahşi olması halinde bu durum rüya sahibinin canının yanacağı anlamına gelir.
 • Rüyada havlayan köpek hiç susmuyorsa ve uzun süre havlamışsa bu durum rüya sahibinin çok yakınında olan insanların da üzüleceği ve canlarının yanacağı anlamına gelir.

Rüyada Sokak Köpeği Görmek

Rüyada sokak köpeğinin görülmesi farklı anlamları taşıyan ve çoğunlukla insanların görmekten hoşlandıkları bir rüyadır. Sokak köpeklerinin sokakta görülmesi halinde rüyanın olumlu anlamları söz konusu iken, genellikle islam alimleri, sokak köpeklerinin sokak dışında bir erde görülmesi halinde, rüya sahibi için iyi olmayan sonuçlara haber verdiği söylenmektedir. Buna göre rüyadan aşağıdaki anlamlar çıkarılabilir:

 • Rüyada görülen sokak köpeğinin bahçede olması halinde rüya sahibinin borçları birikir, ödeme yapamaz.
 • Rüyada görülen sokak köpeğinin ev içinde olması halinde, evin içinde kavga çıkar. Evin huzuru kalmaz.
 • Rüyada görülen sokak köpeği sokakta ise kişinin işleri yolunda gider.
 • Rüyada görülen sokak köpeğinin masa üzerinde görülmesi halinde rüya sahibi depresyona girmesine yol açan durumlar ile karşı karşıya kalır.

Rüyada Minik Köpek Görmek

ruyada-kopek-gormek
Rüyada boyutları küçük köpek rüyanın detaylarına göre farklı anlamlar taşıyabilir. Pek çok insan rüyasında sevimli minik köpek görmekten hoşlanır. Ancak sanılanın aksine rüyada küçük köpek görmek her zaman olumlu anlamlar taşımayabilir. Rüyanın işaret ettiği farklı anlamlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:
 • Rüyada minik köpeğin havlaması halinde rüya sahibinin tatile çıkacağı söylenir.
 • Rüyada görülen minik köpeğin boynunda tasma varsa, rüya sahibi yeni bir kısmetle karşılaşır. Eğer zaten evli ise, eşi ile arasındaki bütün sorunlar son bulur.
 • Rüyadaki minik köpek eğer açık renkli ise, rüya sahibi daha önceden hiç görmediği yerleri görme şansına sahip olur.
 • Rüyadaki minik köpek koyu renkli ise, rüya sahibi dünyanın farklı yerlerinde tatları deneme imkanına erişir.
 • Rüyadaki minik köpeğin huysuz olması halinde ise, rüya sahibinin hayatına, yeni ve huysuz olan bir kişinin gireceği söylenir. BU kişi rüya sahibini patronu olabilir.

Rüyada Av Köpeği Görmek

Av köpeği görülmüşse elde edilen menfaate, mal ve güç sahibi olmaya, insanlıktan nasibini alamamaya delalettir. Av köpeklerinin avlanmaya çıkması birilerinin hep birlikte hareket ederek bir iş yapacağına yada herkesi için olumlu ve hayırlı gelişmelere yorumlanır. Köpekler dünya ehli insanlara delalet ederken, av köpeklerinin şehre dönmeleri ise işsizlik ve sakinliğe delalet eder.

• Av köpeğini yanından kovduğunu görmek, fayda ve menfaat elde edeceği düşmanını (rakibini) yanından kovmaya işarettir.

• Av için bir köpeği olduğunu görmek, bir menfaat elde edeceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Vahşi Köpek Görmek

Rüyada yırtıcı köpek görülmesi genellikle istenmeyen bir durumdur. Vahşi köpek rüyalarında insanlar genellikle kabus görürler ve kötü hisler ile uyanırlar. Ancak vahşi köpek görmek her zaman olumsuz anlamlar taşımak zorunda değildir. Aynı zamanda olumlu anlamları da bulunmaktadır. Vahşi köpeğin yanında sahibinin olması iyiye işarettir. Bu durum rüya sahibinin uzun zamandır gerçekleştirmek istediği hayalleri gerçekleştirmesi anlamına gelir. Ancak eğer vahşi köpeğin yanında sahibi yoksa, başı boş ve saldırgan bir şekilde dolaşıyorsa, bu durum rüya sahibinin hayallerini gerçekleştirmek için pek çok zorluklar ile karşılaşacağı anlamına gelir. Bu zorlukların aşılması için rüya sahibinin zor zamanlardan geçmesi, kendini riske atması, zamanının neredeyse hepsini işine ayırması gerekebilir. Bu rüyada bile rüya sahibi istediğine erişecektir.

Rüyada Kafeste Köpek Görmek

Rüyada kafes içinde köpek görülmesi rüya sahibi için olumlu anlamlara sahip güzel bir rüyadır. Bu nedenle insanlar kafeste köpek görmek isterler. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında kafeste köpek gören kişilerin işleri hayırlı gider. Bu kişilerin işlerinde terslik olmaz. Hayatlarının sonuna kadar rahat ve istedikleri günleri yaşarlar. Bu kişileri adeta yüksek bir güç koruma altına almıştır. Bu koruma sayesinde, insanların başına kötülük gelmez. Her zaman koruma altında olduklarından hayırsız işler onlardan uzak olur. Rüyada kafeste köpek görmek, rüya detaylarına göre şu anlamlara gelebilir:

 • Kafesin içinde tek bir köpek olması halinde rüya sahibi tek başına büyük bir mirasa konar.
 • Kafesin içinde 2 köpek olması halinde, rüya sahibi bir ortakla ciddi bir maddi paylaşım içinde olacaktır.
 • Kafes içinde 3 köpek olması halinde rüya sahibi eski bir arkadaşı ile birlikte yeni bir iş yapmaya ve para kazanmaya başlayacaktır.

Rüyada Evde Köpek Görmek

Rüyada evde köpek görmek, iyilik yapacağınıza işarettir. Rüyayı gören kişi, bir aileye yardım edecek ve sevap kazanacaktır. Genellikle bu şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada Köpek Beslediğini Görmek

Rüyada köpeğin beslendiğinin görülmesi annelik, sevgi vermek, aile kurmak, çocuk doğurmak gibi olumlu anlamlara sahiptir. Bu rüya hem erkek hem de kadınlar için hayatlarında güzel değişimlerin görülmesini sağlar. Köpek beslediğini görmek detaylarına göre şu rüya anlamlarına gelebilir:

 • Rüyada beslenen köpeğin yavru olması halinde, rüya sahibi bir çocuk sahibi olacaktır.
 • Rüyada beslenen köpek eğer sokak köpeği ise rüya sahibi çocuk sahiplenecektir.
 • Rüyada beslenen köpeğin vahşi olması halinde rüya sahibi kötü yolda olan bir insanı yola getirecektir.
 • Rüyada beslenen köpek sakin ise, rüya sahibi ihtiyacı olan bir insana düzenli olarak yardım yapacaktır.

Rüyada Köpek Maması Görmek

Rüyada köpeğin yemeğini görmek farklı anlamları olan ve genellikle insanların sık gördüğü ve görmek istediği rüyalar arasında yer alır. Köpek maması gören kişilerin işlerinin rast gideceği ve maddi anlamda huzura kavuşacakları söylenir. Ancak elbette diğer bütün rüyalarda olduğu gibi bu rüyalarda da kişilerin rüyanın detaylarına inmesi gerekir. Ancak bu şekilde rüyanın doğru yorumlanması mümkün olur. Detaylarına göre köpek maması görmek aşağıdaki anlamlardan birini taşıyabilir:

 • Köpek maması yiyen köpek görmek rüya sahibinin yüksek miktarlarda para harcayacağı anlamına gelir.
 • Köpek mamasının bir kapta olduğunu gören kişilerin para harcamasının bir kişi tarafından sınırlandırılması anlamı vardır.
 • Rüyada görülen mama bozuk ise bu kişinin borçları olacağı anlamına gelir.
 • Eğer rüyada görülen mama köpekler tarafından yenmiyorsa, bu rüya rüya sahibinin cimri bir insanla karşılaşacağı anlamına gelir. Cimri kişi rüya sahibinin de para harcama alışkanlıklarını değiştirecektir.
 • Rüyada köpek maması olarak ev yemeği görülüyorsa, rüya sahibinin bir yuva kuracağı, eğer rüya sahibinin bir yuvası varsa da, yuvasında çok daha huzurlu olacağı anlamı vardır.

Rüyada Köpeğe Yemek Vermek

Köpeğe yemek verdiğinizi görürseniz zenginliğe kavuşacağınıza ve bolluk bereket içinde geçen bir döneme girdiğinize işarettir.

• Bir kimsenin rüyada bir köpeğe ekmek verdiğini görmesi, rüya sahibinin, bol ve bereketli bir rızka ereceğine işarettir.

Rüyada Köpek Yuvası Görmek

Rüyada köpek evi görülmesi hem olumlu hem de olumsuz anlamlara gelebilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında köpek yuvası gören insanın hem yuvası olabilir hem de yuvası bozulabilir. Bu insanlar hem iyi haberler alabilir hem de kötü haberler ile yıkılabilirler. Bu kişilerin ince bir ip üzerinde yürüdükleri söylenebilir. Sanki her an dengeleri bozulacak gibidir. Ancak bu rüyayı gören insanların büyük çoğunluğu, rüyanın sahip olduğu olumlu anlamları yaşarlar. Detaylarına göre rüyada köpek yuvası görmek şu anlamları taşıyabilir:

 • Rüyada görülen köpek yuvasının boş olması halinde, rüya sahibinin ailesi onu terk edecektir.
 • Rüyada görülen köpek yuvası dolu ise, rüya sahibi ailesi ile birlikte daha kuvvetli bağlar kuracaktır.
 • Rüyada görülen köpek yuvasının içinde yemek varsa, rüya sahibi zengin olacak demektir.
 • Eğer rüyada görülen köpek yuvası güvensiz bir şekilde duruyorsa, bu durum rüya sahibinin riskli işler içinde olacağı anlamına gelir. Dikkatli olunması şarttır aksi halde zarar görmek mümkündür.

Rüyada Köpek Öldüğünü Görmek

Rüyada köpeğin can vermesini görmek sevilen kişinin kayıp edilmesi, arkadaşlar ile küsmek, sosyal hayattan izole olmak, dertleşecek dostun olmaması, yalnızlık, sıkıntı gibi olumsuz anlamlara sahiptir. Bu rüya olumsuz anlamları olan, kimsenin görmek istemeyeceği rüyalar arasında yer alır. Detaylarına göre rüyada köpeğin ölmesi aşağıdaki anlamları taşıyabilir:

 • Rüyada öldüğü görülen köpeğin küçük olması halinde, rüya sahiplerinin yaşı küçük olan bir kişiyi kayıp edecekleri söylenir.
 • Rüyada ölen köpek eğer büyükse, yaşlı bir kimsenin ölüm haberi alınacaktır.
 • Rüyada ölen köpek sokak köpeği ise ailenin dışında ancak aileye yakın bir kimsenin hastalık haberi gelecektir.
 • Rüyada ölen köpek eğer cins bir köpek ise, rüya sahibinin en yakın arkadaşı ile arasında bütün bağ kopacaktır.

Rüyada Dans eden Köpek Görmek

Rüyada köpeğin dans etmesini görmek mutluluk, sevinç, yenilik, güzel değişimler gibi olumlu anlamlara gelmektedir. Dans eden köpek göre rüya sahipleri yaşamlarında üzülmedikleri, olumsuzlukları umursamadıkları, mutlu oldukları bir dönemin içine girerler. Bu rüyayı gören insanları üzmek adeta mümkün değildir. Aşağıdaki anlamların hepsi dans eden köpeğin görülmesi halinde geçerli olabilir:

 • Rüyada görülen köpeğin hızlı dans etmesi halinde rüya sahibinin hayatında hızlı ve olumlu değişimler yaşanacaktır.
 • Rüyada dans eden köpeğin yavaş olması halinde, daha olumlu gelişmeler daha uzun zaman içinde olacaktır.
 • Rüyada köpek hareketli bir dans yapıyorsa, bu durum rüya sahibinin yeni bir kısmet ile tanışması anlamına gelir.
 • Rüyada köpek romantik bir dans yapıyorsa, bu rüya, rüya sahibinin çocuğu olacağı anlamını taşır.

Rüyada Sevimli Köpek Görmek

Rüyada tatlı köpek görülmesi bebekler, çocuklar, küçük hayvanlar, minik ve sevimli şeyler anlamına gelir. Genellikle rüya kadınlar tarafından görülür ve  bu rüyayı gören kadınların, evli olmasalar bile hayatlarına hayırlı bir kısmet girerek, çocuk sahibi oldukları bilinir. Sevimli köpek görmenin diğer anlamları da vardır. Bu anlamlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kadın rüya sahipleri çocuk sahibi olurlar,
 • Erkek rüya sahipleri evlenecekleri kadın ile tanışırlar,
 • Evli olan çiftler çocuk evlatlık edebilirler,
 • Aralarında problem olan evli çiftlerin sorunları çözülür ve sonsuza kadar mutlu olurlar.

Rüyada Süs Köpeği Görmek

Rüyada Süs Köpeği Görmek

Rüyanızda süs köpeğiniz olduğunu görürseniz eşinizle ufak tefek sıkıntılar yaşadığınızı gösterir. Rüyada süs köpeği kucağınızdaysa eşinizi aldatacağınıza yorulur.

Bu aldatma cinsel bir aldatma olabileceği gibi başkalarına ilgi duymak şeklinde de olabilir.

Rüyada Çoban Köpeği Görmek

Rüyada bir çoban köpeğinizin olduğunu görürseniz düşmanlarınızın sizden çekindiğine işaret eder. Bir diğer anlamı ise aile bireyleriniz size çok saygı duymaktadırlar. Maddi yönden güçleneceğinize ve zengin olacağınıza, malınızın bereketleneceğine rivayet edilir.

 • Çoban köpeği görmek, alinizi kötü insanlardan koruyan komşuları ile iyi geçinen birisine işarettir.

Rüyada Köpek Kıyafetleri Görmek

Rüyada köpeğin kıyafetlerinin görülmesi tarz değişikliği, farklı ortamlara girmek, yeni insanlar ile tanışmak, hayatın büyük değişimlerden geçmesi gibi farklı anlamlara sahiptir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; her kim rüyasında köpek kıyafeti görürse, yaşamındaki büyük değişimlere hazır olsun. Çünkü kısa zaman içinde kişi, hiç hayal bile etmediği değişimleri yaşamaya başlayacaktır. Rüyada görülen köpek kıyafetine göre aşağıdaki anlamlar vücut bulabilir:

 • Pembe renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi evlenir.
 • Mor renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi arkadaş ortamını değiştirir, yeni insanlar ile zaman geçirmeye başlar.
 • Beyaz renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi oldukça sosyal bir kişilik haline gelir.
 • Kırmızı renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi eğlenceli bir hayata sahip olur. Bu kişinin hayatından maceralar eksik olmaz.
 • Mavi renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi özellikle dini duygularını geliştirir. Maneviyatın yoğun olduğu bir yaşam sürer.
 • Gri renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi üzerinden olumsuz duyguları atar, pozitif bir yaşama doğru yelken açar.
 • Siyah renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi geçmişinde duyduğu büyük pişmanlıkları nihayet üzerinden atar.
 • Yeşil renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi çok düzenli ve dengeli, sağlıklı bir beslenme düzenine geçiş yapar.
 • Sarı renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi üzerindeki ataleti nihayet atar. Hareketli ve cıvıl cıvıl bir hayat yaşama yolunda ilerler.

Rüyada Köpek ve Kedi Görmek

Rüyada Köpek ve Kedi Görmek

Rüyada köpek ile birlikte kedi görmek sık görülen bir rüya değildir. Ancak görüldüğü zaman rüya gören kişinin hayatında yaşanacak önemli farklılıklara işaret eder. Köpek ve kedi görmek detaylarına göre aşağıdaki anlamlardan birine işaret edebilir:

 • Kedi ve köpek birlikte mutlu görülüyorsa, bu durum rüya sahibinin küs olduğu biri ile barışması anlamına gelir.
 • Kedi ve köpek eğer kavga ediyorsa, bu rüya, rüya sahibinin sevdiği bir arkadaşı ile kavga edeceği anlamına gelir.
 • Kedi ve köpeğin aynı anda uyuması, rüya sahibinin yakın zamanda hayırlı bir kısmetle karşılaşması anlamına gelir.
 • Kedi ve köpek eğer yavru ise bu durum rüya sahibinin çocuk sahibi olacağı anlamına gelir.
 • Kedi ve köpek ayrı yerlerde uyuyorsa, rüya sahibi bir başkasının çocuğuna bakarak iç geçirecek demektir.
 • Kedi ve köpeğin ikisinin de ev içinde olması rüya sahibinin ev içindeki anlaşmazlıkları çözmesi anlamına gelir.
 • Kedi ve köpekten bir tanesinin içeride bir tanesinin dışarıda olması rüya sahibinin ev içinde sorunlar yaşaması anlamına gelir.
 • Eğer rüyada köpek içeride kedi dışarıda görülüyorsa, rüya sahibi öz ailesi ile anlaşmazlıklar yaşayacaktır.
 • Eğer rüyada kedi içeride köpek dışarıda ise rüya sahibi eşinin ailesi ile ya da kendi ailesi kadar yakın gördüğü insanlar ile tartışma içine girebilir.

Rüyada Köpek Kavgası Görmek

Rüyada köpeğin kavga etmesinin görülmesi olumsuz anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören kişiler gerçekten de hayatlarına kavga, kıskançlık, haset, yorgunluk ve buna benzer bir takım duyguları çekerler. Köpek kavgası görmek rüyanın içeriğine göre farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Bu anlamlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Rüyada köpek kavgası 2 kişilik ise, rüya sahibi yakın bir arkadaşı ile kavgalı olacaktır.
 • Rüyada görülen köpek kavgasında çok sayıda köpek varsa, rüyayı gören kişi çevresinde yer alan pek çok insan ile anlaşmazlık içine düşecektir.
 • Rüya sahibinin köpek kavgası sırasında kan görmesi halinde, rüya sahibinin yakın çevresinden bir kişinin hastalık haberi gelecektir.
 • Rüya sahibi köpek kavgasının kısa sürede dağıldığını görürse bu rüya kişinin hayatında rüyanın olumsuz etkilerinin kısa süreceği anlamına gelir.
 • Rüya sahibi eğer köpeklerin uzun süre kavga ettiklerini görürlerse de bu rüya kişinin uzun zaman boyunca hayatında olumsuz etkilerin sürmesi anlamını taşır.

Rüyada köpek kavgası, kavga eden köpeklerin cinsine göre de, anlamlandırmak mümkündür. Buna göre rüya anlamları şu şekilde olabilir:

 • Kavga eden köpeğin cinsi vahşi ise, rüya sahibi ciddi bir tartışma içine girer.
 • Rüyada kavga eden köpek minik ise rüya sahibi küçük bir kavgaya girer.

Rüyada Köpek Sahiplendiğini Görmek

Rüyada Köpek Yorumları

Rüyada köpek sahibi olduğunu görmek aile kurmak, yuva kurmak, huzurlu olmak, birlik olmak gibi anlamlara gelir. Köpek sahiplendiğini gören kişiler eğer bekar ise bir aile kurarlar ve hayırlı insanlar ile karşılaşırlar. Rüya sahiplerinin zaten evli olmaları halinde çocukları olabilir ve aralarında sorunlar varsa bu sorunlara son verebilirler. Bazı rüya sahipleri rüyalarında kaç tane köpek sahiplendiklerini bile görebilmektedirler. Buna göre köpek sahiplenmekte aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Tek köpek sahiplendiğini gören rüya sahibini n tek çocuğu olur.
 • İki köpek sahiplendiğini gören rüya sahibi başka çocuklara da umut olur, onları besleyebilir, yardım edebilir.
 • 3 köpek sahiplendiğini gören rüya sahibi, yalnızca çocuklara değil, muhtaç olan diğer insanlara da yardım eder.
 • 4 köpek sahiplendiğini gören kişinin yaşamını dini kurallarına uygun yaşayacağı, bol bol sevap işleyeceği söylenir.
 • 5 köpek sahiplendiği gören kişilerin hayatlarında hiçbir problem olmaz. BU rüyayı gören kişileri kimse üzemez çünkü artık onlar yaşamda asıl önemli şeyin ne olduğunu bilirler.
 • Bir kimse Rüyasında beyaz bir köpeği olduğunu görmesi, onun (rüya sahibinin) kendisine bağlı (sadık) dostları olduğuna işarettir.
 • Rüyasında siyah bir köpeği olduğunu görmek, zayıf bir düşmanı, önemsiz bir rakibi olduğuna işaret eder.

Rüyada Bahçede Köpek Görmek

Rüyada bahçe içinde köpek görülmesi mutluluk, uzak mesafelerin kısalması, bağlanmak gibi olumlu anlamlara gelebilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında bahçede köpek gören kişilerin yaşamlarında olumlu değişimler olur. Ancak rüya sahibinin rüya detaylarına dikkat etmesi gerekir. Çünkü bu rüya, tıpkı diğer rüyalarda olduğu gibi detaylarına göre farklı anlamlara gelebilmektedir. Bu anlamlardan bazıları detaylarına göre şu şekilde sıralanabilir:

 • Rüyada köpek görülen bahçede çiçek varsa bu rüya, rüya sahibinin kendini geliştireceği anlamına gelir. Daha çok kitap okumak, film izlemek, arkadaş edinmek, dışarı çıkarak sosyalleşmek gibi faaliyetler rüya sahibinin kendini farklı alanlarda geliştirmesi anlamına gelir.
 • Rüyada köpek görülen bahçede güller varsa, rüya sahibinin çok yakın zamanda tam da istediği gibi bir kadın ya da erkekle tanışması anlamı vardır. Rüya sahibi hayallerindeki insan ile bir ilişkiye başlayacaktır.
 • Rüyada köpek görülen bahçede papatyalar varsa, bu rüya, rüya sahibinin kendi ailesini kurması anlamına gelir. Rüya sahibi ailesinden çok memnun ve mutlu olacaktır.
 • Rüyada köpek görülen bahçede birbirinden farklı çiçekler varsa, bu durum rüya sahibinin yaşantısını çeşitli anlamlardan iyileştirmesi anlamına gelir.
 • Rüyada görülen bahçe büyük ise, rüya sahibinin değişimleri kısa zamanda yapacağı, rüyada görülen bahçenin küçük olması halinde ise, rüya sahibinin değişimleri görmesi için uzun zaman geçmesi gerektiği söylenmektedir.

Rüyada Siyah Köpek Görmek

Rüyada siyah köpek görmek, olumsuz anlamlara sahiptir. Rüyada Siyah köpeğin en çok karşılaşılan anlamları arasında sinirlilik, iletişim bozukluğu, karşıdaki insan ile anlaşamamak, para kayıp etmek, işlerin bozulması, borçların artması, hayallerden uzaklaşmak yer alır. Pek çok İslam alimi bu rüyayı gören kişilerin şansız oldukların düşünürler. Rüyada Siyah köpek görmenin ne yazık ki bilinen olumlu bir anlamı yoktur. Ancak rüya detaylarına göre siyah köpek görmek sanılandan daha iyi anlamları taşıyabilmektedir.

Rüya sahibinin rüya anlamını bilmesi için, rüya detaylarına hakim olması gerekir. Aksi halde rüya için yapılan yorumlamalar arasından hangisinin kendi hayatı ile ilgili olacağının anlaşılması mümkün olmayabilir. Rüya sahiplerinin rüya detaylarını akıllarında tutması zor olabilir. Bu nedenle baş ucunda not defteri ile kalem bulundurmak ve rüya görüldükten sonra detayların not alınması iyi bir fikirdir.

Rüyada siyah köpek görmek, detaylarına göre aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Rüyada görülen siyah köpeğin büyük olması halinde, rüyayı gören kişi hayatında büyük bir problemle karşılaşacaktır.
 • Rüyada görülen siyah köpeğin birden fazla olması halinde, rüya sahibi hayatının çeşitli alanlarını kapsayan problemler ile uğraşmak zorunda kalacaktır.
 • Rüyada görülen siyah köpek eğer vahşi bir cins ise, rüya sahibi karşılaştığı problemi çözemeyecektir.
 • Rüyada görülen siyah köpeğin havlaması halinde, rüya sahibi işinde maddi anlamda ciddi bir kayıpla karşılaşacaktır.
 • Rüyada görülen siyah köpeğin boynunda tasma varsa, rüya sahibi aşk ve ilişkiler konusunda büyük problemler ile karşılaşacaktır. Mutlu ilişkisi olan kişilerin ilişkisi bitebilir. Aile ilişkiler ve arkadaşlık ilişkileri bile zarar görebilir.

Rüyada görülen siyah köpek eğer evin içindeyse,, ev içinde tartışmalar olacaktır.

Rüyada Beyaz Köpek Görmek

Rüyada beyaz köpek görmek, bereketli günlerin yakında olduğunu ifade eder. Hem bolluk içinde yaşayacağınız anlamına gelir hem de kişinin kötü alışkanlıkları varsa, bu alışkanlıklardan kurtulacağına işarettir.

Ruyada Kopek Isirmasi

Rüyada Köpek Saldırması Görmek

Rüyada köpek saldırması görmek, Rüyada köpek ya da köpeklerin saldırdığını gören kişi düşmanları tarafından büyük tehlike altındadır. Kişi düşman sahibi olduğunu bilmekte ve bu düşman tarafından tehdit edilmektedir.

Burada önemli olan ısırılıp ısırılmadığınızdır. Eğer ısırılmadıysanız, ailenizden veya bir yakınınızdan destek alacağınızı ifade eder. Köpek sizi ısırdıysa, etrafta düşmanların olduğunu ve düşmanlarınızın tetikte olduğunu ifade eder.

Rüyada saldıran köpeğin salyalarının bulaşması ise düşman tarafından edilen bir lafın size geleceğini ve bu laf yüzünden üzüntü yaşayacağınızı işaret eder.

Rüyada size saldıran köpekler eğer ki sizi ısırmamışsa bazı düşmanlarınızın çevrenizde bulunduğuna karşılık gelir. Bu düşmanlar size herhangi bir şekilde zarar veremeyecekler ama içte içe size kin besleyeceklerdir. Size saldıran birden fazla köpekse ve siz bu köpekleri savuşturursanız aile fertlerinizden birinin sizi yanlış anladığı şeklinde rivayet edilir.

Bu yanlış anlaşılma sonucu münakaşa çıkabilir ve siz bu yanlış anlaşılmayı açıklamalar yaparak çözeceksiniz. Eğer rüyanızda köpeğin salyaları üzerinize bulaşırsa, size düşmanlık yapanların söyleyeceği bazı sözler sizi üzecektir. Eğer köpek üzerinizdekileri yırtarsa, işlerinizde birtakım aksaklıklar olacağına yorulur.

Rüyada Köpek Isırması

Rüyada köpek ısırması görmek, iş hayatınızda rakiplerinizin size zarar vereceği anlamına gelir. Rüyanızda hissettiğiniz korku ve acının büyüklüğü ile göreceğiniz zararın büyüklüğü aynı oranda olacaktır. Bu rüya dostlarınızın da sizi kıskanabileceği, bu kıskançlıklarından dolayı sizi üzecek davranışlarda bulunacağı rivayet edilir.

• Rüyasında bir köpek tarafından ısırıldığını görmek, onun düşmanından zarar görmesine (sıkıntıya düşmesine) veya bir fenalığa uğramasına işarettir.

Rüyada Köpek Isırması Diyanet

Rüyada Köpek ısırması diyanet, kişiye gelebilecek bir iftirayı da işaret eder. Düşmanları rüya sahibine bilerek zarar vermeye çalışmakta ve sonunda amacına ulaşmaktadır. Fakat eğer köpeğin ısırdığı yerde kan görülür ise rüya boşa çıkacak ve kişi zarar görmeyecektir.

Rüyada Köpeğe Dönüşmek

Rüya sahibi kendini bir anda köpeğe dönüşmüş olarak görüyor ise bu durum kişinin huylarına işaret eder. Rüya sahibi maddi kazanç ya da mevki nedeni ile çevresindeki kişileri düşük görmeye başlamış ve kibirlenmiştir.

Rüya sahibi bu huyları nedeni ile yakın dostlarını kaybedebilir ve çevresinde dedikodulara neden olabilir.

Rüyada Kaçan Köpek

Rüyada sizden korkup kaçan bir köpek görmeniz düşmanlarınızın sizden hızla uzaklaşacağını ve size zarar verecek cesareti bulamayacağını ifade eder. Sizi sevmeyen ve size düşmanlık besleyen kişiler size yaklaşamayacak ve uzak duracaktır.

Rüyada Köpeğin dostluğu

Bir köpek size yaklaşarak ellerinizi yalar veya kısık kısık havlarsa sizi alt etmeye çalışan düşmanlarınızın sizinle anlaşmaya çalışacağı anlamına gelir.

Rüyada Köpekle Dostluk Kurmak

Yabancı bir köpeğin rüya sahibine yaklaşması ve dostluk kurmaya çalışması, yine rüya sahibinin çevresinde bulunan düşmanların alt edildiği ve o kimselerin artık barış yapmak istediği anlamına gelir.

Rüyada Köpek Kovalaması ve Kurtulmak

Rüyada köpek kovalaması, rüyayı gören kişi için kötü plan ve düşünceleri olan kimseler olduğuna işaret eder. Rüyada köpek kovalaması kişinin ticaretteki rakiplerine ve arkadaşları arasındaki yalancı dostlarına bir başka deyişle düşmanlarına delalettir.

Rüyada köpek kovalaması görmek, rüyayı gören kişinin yoluna kötü huyları olan, ahlak yoksunu, hileye bayılan, fesatlıktan geri durmayan ve yalancı kişilerin çıkacağına ve başarılarına da, mutluluğuna da engel olacaklarına işaret eder.

Rüyada köpek kovalamasından kurtulmak, İş hayatında rekabetin yüksek olduğu bir alanda hizmet veren ya da çalışan kişilerin, kendilerini engellemeye teşebbüs eden kimselere yönelik geliştirecekleri planlara, kendileri kadar ailelerini de düşmanlarından korumaya yönelik girişimlerine işarettir.

Rüyada Köpek Sürüsü Görmek

Rüyada Köpek Sürüsü Görmek

Rüyada Köpek Sürüsü Görmek, yakın zamanda organizasyon olacağını ve bu organizasyonda genellikle aileden kişiler yer alacağını işaret eder. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin, yakın zamanda isteklerine kavuşacağına delalet eder. Sürü halinde köpek görmek, iyiye işarettir. Bir akrabadan miras kalacağına fakat mirasta başkalarının gözü olduğuna işaret eder. Rüyada köpek sürüsü görmenin böyle birçok anlamı bulunmaktadır.

Rüyada sürü şeklinde gezen köpek istek ve arzuların kısa zaman içinde gerçekleşeceği anlamına gelir.

Rüyada Bir Sürü Köpek Görmek

Rüyada bir sürü köpek görmek, bireyin bütün isteklerine yakın vakitte kavuşacağı manasına gelir. Rüyada it sürüsü görmek, düş sahibinin yakın bir akrabasından kendine miras kalacağına, bu mirasta başkalarının dahi gözünün olacağına delalet eder.

Rüyada Köpek Eti Yediğini Görmek

Rüyada köpek eti yediğini görmek; Düşmana karşı zafer elde etmeye ve ondan gelecek mala mülke delalettir. Kişinin rüyada köpek eti yediğini görmesi, düşmanından mal elde etmesine ve düşmanına üstün gelmesine işarettir şeklinde yorumlanır.

• Rüyada görülen av köpeğinin eti, bir mirasa konmaya işarettir.

Rüyada Kuduz Köpek Görmek

Rüyada kuduz köpek görmek, düşmandan (rakiplerden) zarar görmeye işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Birden Fazla Köpek Görmek

Rüyada birden fazla köpeğin, rüya sahibinin etrafında gezdiğini ve koşuşturduğunu gören kişi, yakın zamanda gönlünden ve kalbinden geçenlerin gerçekleşeceği şeklinde yorumlanır.

Bu köpeklerin kendisine saldırdığını gören kişi, eğer köpek ısırmıyorsa, kişinin yakın çevresinde kendisine düşmanlık eden kimselerin olduğunu, bu kimselerden bir zarar veremeyeceği ama kendisi hakkında kötü konuştuğuna ve kin beslediğine delalettir.

Rüyayı gören kişiyi köpek ısırırsa, kişinin iş yaşamında ya da özel hayatında bazı kimselerle rekabet edeceği, o kişilerin rüya sahibine zararı dokunacağı şeklinde yorumlanabilir.

Bazı alimlere göre köpek ısırması, rüya sahibinin düşmanının artık saldıracağı ve zarar vereceğine işaret eder.

Rüyada Dişi Köpek Görmek

Rüyada Dişi Köpek Görmek, Dişi köpek etrafınızda kötü karaktere sahip bir kadının varlığına işarettir. Eğer dişi köpek erkek köpeği kovalıyorsa kötü karaktere sahip bir kadın tarafından size kötülük yapılacağı ve bunun sonucunda itibarınızın zedeleneceği şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında dişi bir köpek görmek, kötü huylu, fena ve zararlı bir kadına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada 3 Köpek Görmek

Rüyada 3 (üç) Köpek Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada 3 (üç) Köpek Görmek, Rüyada köpek görmek, bazı alimlere göre çok zalim ve bilgisiz bir düşmanı temsil eder. Bazı alimlere göre ise, dünya malında gözü olmayan bir erkeğe, yüz güzelliği olmayan bir hizmetçiyi işaret eder.

Rüya da köpek ya da köpeklerin görülmesi, hangi şartlarda ve hangi ortamlarda görüldüğüne göre yorumlanması gerekir.

Fakat genel olarak rüyada köpek görmenin bazı tabirleri bulunmaktadır. Nefsine ve zevkine düşkün olan bir kimse olarak tabir edilebilir.

Ya da, rüyada görülen köpek düşman olarak nitelendirilirse, bu düşmanın aynı zamanda merhametli olduğuna işaret eder.

Rüyada Konuşan Köpek Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Rüyada Fare Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

97 Yorum

 1. Rüyada görülen köpeğin nasıl görüldüğüne kadar ince ayrıntılarla yorum yapılması mükemmel

 2. Rüyam da sütüyle köpeklerin beni kovaladıklarını gördüm. Açıklamanız sayesinde aydınlandım teşekkür ederim

 3. Yaa cok dogru valla ben ruyamda bı kez gordum aynısını dedıler emegnıze saglık

 4. Rüyada köpek görmek benimde sıkça karşılaştığım bir durum. Umarım bu tür rüyalar görenler cevaplarını en iyi şekilde almıştır her şey için teşekkürler.

 5. Benim bir köpek dostum olduğu için sürekli görüyorum rüyamda. Anlamı genelde güzelmiş.

 6. Bende rüyamda eve köpek almışım evde beslerken gördüm.Güzel yorumlanmış.Hadi bakalım hayırlısı

 7. Rüyamda yavru köpek gördüm,çok güzel açıklayıcı bir şekilde yorumlamissiniz, teşekkür ederim

 8. Rüyada köpek görmenin genel olarak ne kadar güzel anlamları varmis,öğrendiğimiz iyi oldu

 9. bugün rüyamda vahşi köpek gördüm kabus gibiydi ama anlamına baktığımda yanında sahibi olması iyiye işaretmiş sevindim 😀

 10. Rüyada köpek görmek, gerekli tabirler sonuna kadar yazılmış ve cebaplanmıştır. Yorumu yazanın elleri dert görmesin, bilgilendirici olmuştur

 11. Anlamını çok ayrıntılı anlamıssınız merak ederek sayfayı açmıştım iyiki bu siteden bakmışım ☺️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu