Rüyada Alabalık Görmek

Rüyada alabalık görmek, kısmetin ve maddi kazançların hızla artacağı bir döneme girileceği anlamına gelmektedir. Rüyada alabalık gören bir kimse, kısa zaman içinde büyük bir mal varlığına sahip olacağı ve bu nedenle çevresine de faydalı olacağı şeklinde tabir edilir. Bazı İslam yorumcuları, rüyada kırmızı benekli alabalık görmek sadece maddi açıdan gelecek kısmete yorumlanır. Fakat bazı alimler ise bu rüyayı maddi ve manevi açıdan bolca kazanca yorarlar.

Rüyada Alabalık Görmek İslami Anlamı

Rüyada alabalık görmek, Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki “kim rüyasında alabalık görürse kısa zamanda iyi huylu ve faydalı bir insan haline gelir. Rüyasında ala balık gören kimse toplulukta sözü dinlenir danışılır biri haline gelir” demiştir. Ayrıca alabalık bir tatlı su balığı olduğu için tatlı haber yani güzel haber olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada Alabalık Görmek İhya

Rüyada alabalık görmek genellikle iyiye yorulur.

 • Rüyasında alabalık avladığını görmek, rüyayı görenin bekâr ise, sarışın biriyle evlenip yuva kuracağına işaret eder.
 • Rüyamda alabalık yediğini görmek, çok kısmet ve kazançlı bir işe girileceğine işaret olarak yorumlanır.
 • Rüyada alabalık (tatlı su balığı) görmek, iyi bir haber alacağınıza işaretle de yorumlanır. Bütün dilek ve muradının gerçekleşeceği şeklinde yorumlayanlar da vardır.

Rüyada Büyük Alabalık Görmek

Rüyada büyük alabalık görmek büyük bir kısmete sahip olmaya yorumlanır. Rüyada büyük alabalık yakalamak, balığın güzelliği de, büyüklüğü ‘de kısmetin önemi açıdan değerlendirilir. Ayrıca bazı yorumculara göre rüyada görülen alabalık tamamen manevi açıdan tatlı dilli ve güler yüzlü bir kişi olarak tabir edilir.

Rüyada Pişmiş Alabalık Görmek

Rüyada pişmiş alabalık görmek ne anlama gelir? Rüyada pişmiş balık geç gelen kısmet ya da haber olarak değerlendirilir. Rüyada alabalık pişirmek, bu rüya çok beklendiği halde alınamayan bir haber nedeniyle zor duruma düşmeye de yorulabilir. Rüyada alabalık pişiren birini görmek, Bazı alimler bu rüyayı geç gelen haberden ya da hakkı olan kısmeti alamadığı için zor duruma düşen kişi olarak yorumlar.

Rüyada Canlı Alabalık Görmek

Rüyada canlı alabalık görmek çok iyi ve hayırlı bir rüyadır. Canlı alabalık yemek ise, maddi açıdan büyük bir kısmet ve değişiklik anlamına gelir. Rüyada canlı alabalık yakalamak, kişi kısa sürede eski durumuna göre daha iyi bir duruma gelecektir. Ve tüm maddi sıkıntılarından kurtulacaktır.

Rüyada Alabalık Tutmak

Rüyada alabalık tutmak ne anlama gelir? Bu rüya sahibinin uzun zamandır mücadele ettiği bir işten başarı elde etmesi anlamına gelmektedir. Rüyada elle alabalık tutmak, ayrıca bu sadece maddi açıdan değil manevi açıdan da gerçekleşecek bir başarı olabilir.

Rüyada Alabalık Yemek

Rüyada alabalık yemek kişinin tatlı ekmek yemesi yani kazancına haram karıştırmaması anlamına gelmektedir.  Rüyada pişmiş alabalık yemek, rüyayı gören kısmetini alamadığı için mağdur olmuşken sonradan kısmetine sahip olabilir.

Rüyada Alabalık Sürüsü Görmek

Rüyada alabalık sürüsü görmek ne anlama gelir? Bu rüya kişinin her konuda çok kısmetli olduğu ve bu kısmetlerini değerlendirirse iyi yerlere geleceği anlamına gelmektedir. Alabalık sürüsü aynı zamanda kişinin şansı olarak değerlendirilmektedir.

Rüyada Alabalık Havuzu Görmek

Rüyada alabalık havuzu görmek kişinin kısmetleri olduğu fakat bazı kimseler tarafından bu kısmetlerin engellendiği anlamına gelmektedir. Bu rüyaya göre kişinin kazançları bazı kişiler tarafından engellenerek kendisine ulaşmasının önüne geçilmektedir.

Rüyada Derede Alabalık Görmek

Rüyada derede alabalık görmek hayırlı bir rüyadır. Bazı alimlere göre bu rüyayı gören kişi sıkıntılı ve stresli hayatından kurtularak yakın zamanda rahata kavuşacaktır. Rüyada barajda kocaman alabalık görmek, bu kişi rüya sahibi olabileceği gibi kişinin yakın zamanda hayatına girecek biri olarak ta değerlendirilir.

 

Rüyada Balık Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

3 Yorum

 1. rüyada eşim 3 tane ala balık getiriyor birtanesi okadar büyük ki taşımakta zorluk çekiyor ortaya atıyor bende onu yıkıyorum sonra ikincisi orta büyüklükte 3cü 2 kinci si n küçük gü oluyor anlamı nedir

 2. Selamün aleyküm
  Rüyamda 3 tane balık yakaladığımı gördüm 2 tanesi kancayla yakaladığım ince uzun balıktı bir tanesi de elle yakaladığım normal Bir balıktı ve daha sonra bir yılan gördüm üzerime saldırdı elimden ısırdı.
  Gördüğüm rüya hakkında bilginiz varsa yorumlarınızı istiyorum çok merak ediyorum lütfen bilgisi olan söylesin saygılarla

  1. Merhaba Şervan,

   Rüyanızın hayırlara vesile olmasını dilerim, başarılarınız sonucunda edinecek olduğunuz düşmanlarınızdan zarar göreceğinize işaret eder rüyanız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu