Rüyada Uçmak

Rüyada uçmak, genel olarak hayırlı ve güzel bir rüya olarak yorumlanır. Rüya sahibinin iş hayatında yaşayacağı güzel ve başarılı işlere , bu başarısından dolayı terfi edeceğine delalet eder.

Bunun yanı sıra iş seyahati , tatil veya ziyaret gibi yerlere gideceğinize yorulur. Eğer rüyada yerden yukarıya doğru uçtuğunuzu gördüyseniz , maddi kayıplara uğrayacağınıza delalet eder.

Rüyada Uçmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bulutlara doğru uçtuğunuzu gördüyseniz , ölüm vaktinizin geldiğine alamet eder. Eğer rüyada bir evin çatısından başka bir evin çatısına doğru uçtuğunuzu gördüyseniz , yeni bir kişi ile izdivaç yapacağınıza işaret eder.

Rüyada uçtuğunu görmek , kişinin istek ve arzularına yakın zaman içerisinde kavuşacağına , başarılı işler yapacağına ve makam olarak yüksek yerlere geleceğine delalet eder.

Bunun haricinde iş için ya da dinlenmek için kısa bir yolculuğa çıkacağınıza yorulur.

Rüyada Uçmak İhya

Rüyada uçmak, çoğu kişinin karşılaşacağı rüyalardan biridir. Rüyada uçmak görmek, çok farklı tabirler içermektedir. Rüyada uçmak görmek, mutluluk ve bir olayın gerçekleşmesi olarak yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular tarafından eğitim ve iş hayatında yükselmek olarak da değerlendirilmektedir. Rüya sahibi, bu rüyadan sonra hayatında olumlu gelişmelerin olduğunu görecektir.

Rüyada uçmak , kişinin istek ve arzularına yakın zaman içerisinde kavuşacağına , başarılı işler yapacağına ve makam olarak yüksek yerlere geleceğine delalet eder. Bunun haricinde iş için ya da dinlenmek için kısa bir yolculuğa çıkacağınıza yorulur.

Rüyada hapiste bulunan kimse uçtuğunu görse, hapisten çıkacağına işarettir.

• Rüyada bir kimse kanatsız uçtuğunu görse, konumunu ve evini değiştireceğine işarettir.

• Rüyada gurbetteki kimse uçtuğunu görse, memleketine döneceğine işaretle yorumlanır.

• Rüyada bir evden bir eve uçtuğunu görmek, evini değiştireceğine yahut ecelinin yaklaştığına işaretle deyim edilir.

• Rüyada yerden göğe doğru uçtuğunu görmek, hacca gideceğine işaretle yorumlanır.

• Rüyada bir talebe uçtuğunu görse, derslerini başarı ile neticelendireceğine işarettir.

Rüyada Kuş Gibi Uçmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kuş gibi uçtuğunuzu gördüyseniz , mevki olarak değişiklik yapacağınıza , kısa zaman içerisinde daha iyi bir mevkiye geleceğinize yorulur.

Bunun yanı sıra kazancınızın artacağına , rütbenizin yükseleceğine ve işlerinizin açılacağına delalet eder.

Rüyada Uçakla Uçmak Ne Demektir?

Rüyada uçak ile uçtuğunuzu gördüyseniz , çok seveceğiniz şeyler yaşayacağınıza , mutlu olacağınıza ve duymayı çok beklediğiniz şeyleri en kısa zaman içerisinde duyacağınıza alamet eder.

Rüyada Bir Yerden Bir Yere Uçmak

Rüyada bir yerden bir yere doğru uçtuğunuzu gördüyseniz , yakın zaman içerisinde sizi bekleyen kişilerin yanına doğru yolculuk edeceğinize yorulur.

Bu yol uzun veya kısa olabilir. Rüyada ne kadar çok yükseğe uçarsanız gideceğiniz yer de  o kadar uzak veya kısa olur.

Rüyada Havada Uçmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada havada uçtuğunuzu gördüyseniz , gerçek yaşam da bir hastalık geçireceğinize ve daha sonra şifa bulacağınıza delalet eder. Rüyada cadının süpürgesi ile havada uçtuğunuzu gördüyseniz , zahmetsiz bir şekilde yüksek miktarda para elde edeceğinize yorulur.

Rüyada havada uçtuğunuzu gördüyseniz , gerçek yaşam da bir hastalık geçireceğinize ve daha sonra şifa bulacağınıza delalet eder. Rüyada cadının süpürgesi ile havada uçtuğunuzu gördüyseniz , zahmetsiz bir şekilde yüksek miktarda para elde edeceğinize yorulur.

Rüyada Kanatları Olduğunu Görmek

Rüyada kanatlarınızın olduğunu görmek , genel olarak hayra ve iyiye yorumlanır.

Rüyada Kanatlar İle Uçmak

Rüyada kanatlar ile uçtuğunuzu görmek , gerçek yaşamdaki hayallerinize ve arzularınıza kısa süre içerisinde kavuşacağınıza , huzur bulup mutlu bir ömür geçireceğinize alamet eder.

Rüyada Kanatsız Olarak Uçmak

Rüyada kanatsız olarak uçtuğunuzu gördüyseniz , yakın zaman içerisinde müjdeli bir haber alacağınıza , zengin olacağınıza ve refaha kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada Kuşlar İle Uçmak

Rüyada kuşlar ile uçtuğunuzu gördüyseniz , çevrenizde bulunan kişilerden yeni dostluklar edineceğinize yorulur.

Rüyada uçarak göğe yükselmek , gerçek yaşam da saygın birisi olacağınıza , işinizde yüksek yerlere geleceğinize ve yakın zaman içinde hacca gideceğinize delalet eder.

Rüyada Uçarken Düşmek Görmek

Rüyada uçarken düşmek görmek, 2 farklı şekilde analiz edilmektedir. Rüya sahibi, rüyada uçtuğu sırada düşüyor ve tam yere düşecekken uyanıyorsa, olumsuz olayların pek fazla etki etmeyeceği anlamına gelir. Rüya sahibi, rüyada uçarken düşüyor ve yere temas ediyorsa, birçok olumsuz olayın rüya sahibine etki edeceğine işarettir. Bazı yorumcular, rüyada uçarken yere düşmek görmeyi ölüm olarak yorumlamaktadır.

Rüyada Yerden Yükselmek Görmek

Bu da 2 farklı şekilde yorumlanan rüyalardan biridir. Bazı yorumcular, psikolojik olarak bir çöküş olacağına işaret olduğunu söyler. Diğer yorumcular, rüya sahibinin genel anlamda yükseliş yaşacağını söyler. Bu yükseliş, iş, aşk veya eğitim hayatı ile ilgili olabilir. Rüyada yerden yükselmek görmek ne anlama gelir sorusunun cevabı, az önce bahsettiğimiz gibidir.

rüyada-ucmak

Rüyada Denizin Üstünde Uçtuğunu Görmek

Rüya sahibinin daha önce yaşattığı olayları hatırlayacağı ve bu olayların aynısını yaşayacağını işaret eder. Bu rüya, iki yansıma arasında kalmış insan gibi düşünülmektedir. Gökyüzü ve denizin maviliği arasında kalan insan, aynı denizin yansıması gibi olaylar hakkında yansıma yaşayacaktır. Rüyada denizin üstünde uçmak, bu anlamı ifade etmektedir.

Rüyada Yukarıya Doğru Uçmak Görmek

Rüyada uzaya doğru uçmak ya da rüyada yukarıya doğru uçmak görmek, aynı anlamları taşımaktadır. Bu iki rüya, hızlı bir yükseliş ve yükseliş sonunda sert bir düşüş şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi, bu dönemde yaşayacağı olaylarla ilgili fazla rehavete kapılmamalıdır.

Rüyada Kuş Olup Uçtuğunu Görmek

Rüyasında kuş olup uçtuğunu gören kişinin Rüyası, üç cihete işaretle yorumlanır.

  1. Sefer ve yolculuk, seyahate çıkmaya işaretle,
  2. İstediği işinin, çok çabuk ve süratle olacağına,
  3. İbadete, kendisini ibadete vereceğine, ibadetlerini önemseyeceğine işaret eder şeklinde tabir olunur.

İbn-i Şirin’in yorumu:

Kuş olup uçtuğunu görmek, sefer ve yolculuğa, bir işinin kolayca ve çabuk tarafından gerçekleşmesine ve ibadet ehli olmaya işaretle tabir etmiştir.

 

Rüyada Kanat Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

2 Yorum

  1. merhabalar rüyamda kızım kucağımda 3 harfli gelip kızımı alcakmış bende allah allah kahhar diye aklımda kalan allahın isimlerini sayıyorum saydıkca yükseliyorum kızımı alıp bir odaya kapatınca oda gidiyor 2. rüyamsa evimize hırsızın girmeye yeltendiğini ve ellerindeki muskaları evin kolonlarına bağladıklarını görüyorum bunu farkediyorum 3.rüyam annemin öldüğünü benim hıçkırıklarla ağladıgımı fakat lebbek allahümme lebbek seslerini duydugumu sonra uyandıgımı hatırlıyorum ne anlama gelir?

  2. Rüyamda baska bir sehre gittimi gördüm ucakla uctugumu biliyorum cünkü havaalanındaydım ama uçtuğunu görmedim uçağıda görmedim Almanya’dan İstanbula uçmuşum ve çok iyi his ettim ne anlama gelir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu