Rüyada Şeftali Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada şeftali görmek, rüya sahibinin yeni başladığı bir işte bunda başarılı olacağına yorulur. Rüyada şeftali görmek, bekar kişiler için varlıklı kimse ile evlilik yapmaya delalet eder. Hayırlı mala, paraya, altına, güzel bir arkadaş sahibi olmaya yorulan bu rüya, rüya sahibinin erkek kardeşi varsa, kardeşle iyi geçinmeye işarettir.

Rüyada Şeftali Görmek İhya

Rüyada şeftali görmek, dostlarınız nazarında ince ve sevimli olduğunuza işarettir.

Bazı yorumcular, rüyada şeftali görmeyi, erkek kardeşe, hayırlı arkadaş ve arkadaşa işaretle yorumlamışlardır. Mevsiminde görülen şeftali hayra yorumlanırken, mevsimin dışında görülen şeftaliyi, iyi saymazlar. Hastalığa, sağlığın bozulmasına işaretle yorumlamışlardır.

Rüyada Şeftali Görmek Ebü Said’in yorumu:

Rüyasında bir ağaçtan şeftali topladığını gören şahıs varlıklı, iyi huylu bir adamdan faydalanır, ondan yardım görür biçiminde yorumlanmıştır. Rüyasında şeftali gören kimse, talep ve isteğine nail olur ve  muradına kavuşur denilmiştir.

Rüyada Şeftali Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Rüyada şeftali görmek, şu cihetlerden birine işaretle yorumlanır demiştir:

1. Hizmet eden hizmetçi-hizmetkar,
2. Mal ve acayip (güzel) bir adamdan menfaat,

• Ekşi şeftali görmek, üzüntü ve kedere düşmeye, tatlı şeftali görmek yahut yemek, yediğini görmek, dindar bir kimseden gelecek yardım ve menfaate işaret eder demişlerdir.

Rüyada Şeftali Yemek

ruyada seftali yemek

Rüyada şeftaliyi yemek, özgüven sahibi olmaya delalet eder. Rüyada şeftali yemek, uzun süredir sıkıntı çeken bir kimsenin rahata ereceğine işarettir. Rüyada şeftali yemek, rüya sahibi çalışan bir kimse ise ona gelen işlerin artacağına yorulur. Rüya genel olarak hayırlı şekilde yorumlanmıştır. İmam-ı Nablusi (r.a) yorumuna göre, rüyada şeftali görmek, yemek, yiğitlik zamanında mal biriktirecek olan erkeğe işarettir.

Rüyada Şeftali Ağacı Görmek

Rüyada şeftali ağacını görmek, zengin mert ve çok birikim yapan erkeğe yorulur. Rüyada şeftali yediğini gören kişi kadın ise, mert ve doğru sözlü bir eş adayı ile tanışacağı işaret edilir. Rüya sahibi erkek ise birim yapan, iyi huylu, güzel yüzlü eş ile tanışmaya delalet eder. Rüyada şeftali görmek ve şeftalilerin ağaçta olması, zenginliğe, varlığa, iyi bir hayata yorulur.

Rüyada Şeftali Toplamak

Rüyada şeftalileri toplamak, bahtı kapalı olan riya sahibinin şansının açılmasına delalettir. Rüyada şeftali toplamak, rüya sahibi bir işe sahip değilse, yeni işe atılmaya, yapılan projelerde kazanç elde etmeye yorulur. Rüyada şeftali topladığını gören kimse evli ise hayırlı bir evlada sahip olacağı alimlerce işaret edilmiştir. Rüyada şeftali toplamak genel olarak hayra yorulur.

Ayrıca rüyada kayısı görmek hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Rüyada Pembemsi Şeftali Görmek

Rüyada pembemsi şeftaliyi görmek, para ve mal sahibi olmaya yorulur. Bu rüyayı gören kişi bekar bir erkek ise varlıklı bir kadın ile evleneceğine işaret edilir. Rüyada pembe şeftalileri ağaçta gören kimse kadınsa, tanınmış bir ailenin oğlu ile yuva kuracağı alimlerce yorumlanmıştır. Rüyada pembemsi şeftali görmek, rüya sahibi evli ise hanede huzura ve mutluluğa yorulur. İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre, rüyada mevsim harici pembe şeftali görmek, hastalığa delalet eder.

Rüyada Acı Şeftali Yemek

Rüyada acı şeftali yemek, hayra yorulmaz. Rüyada acı şeftali yemek, rüya sahibi için yalan söyleyen bir arkadaşa delalet eder. Yalan, maddi kayıp, arkadaşlar veya akrabalar ile huzursuzluk konularına işaret eden rüya, alimlerce hayra yorulmamıştır.

Rüyada Şeftali Satmak

Rüyada şeftaliyi satmak, rüya sahibi uzun zamandır bir hayır işlemeyi düşünen kimse ise bir fakir aileye yardım etmeye yorulur. Rüyada şeftaliyi olduğundan daha pahalıya sattığını görmek, maddi kayba, daha ucuza sattığını görmek ise birilime işarettir. Bu rüya, iyi iyetli, yardım sever, düşkünlere uzatan, dini bütün kişiye delalet eder.

Rüyada Şeftali Ağacını Kesmek

ruyada seftali agacini kesmek

Rüyada şeftali ağacı kesmek, hayra yorulmaz. Bu rüyayı gören kişi uzun süredir maddi birikim yapıyorsa, birikimi boş bir amaç uğruna harcayacağına yorulur. Rüyada şeftali ağacını kesmek, rüya sahibi evli ise hane içinde tartışmaya, diğer insanların sözlerini dikkate almayan kişiye işaret eder. Rüyada şeftali ağacını kesmek, boş fikirler uğruna çok çana harcayan riya sahibine delalet eder.

Rüyada Şeftali Reçeli Yapmak

Rüyada şeftali reçeli yapmak, rüya sahibinin yaşadığı hanede bolluk ve bereket olacağına yorulur. Bu rüya, hane içinde kazanılacak huzura, iyi haberlere işaret eder. Bu rüyayı gören ve çalışmayan rüya sahibinin tez zamanda yeni bir iş arayacağı yorumlanmıştır. Rüyada şeftali görmek ve onlardan reçel yapmak, rüya sahibi evli ise eş ile iyi anlaşmaya, hoş sohbete, çocuklar ile iyi geçinmeye yorulur.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu