Rüya TabirleriY Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Yemek Yemek

Rüyada Yemek Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yemek yemek, eylemi tek başına bir anlam ifade etmez. Tabirciler yemek yeme olayını bir bütün olarak değerlendirip yorumlar. Rüya sahibi tabakla yemek yediğini görmüşse tok gözlü ve elindekiyle yetineceği, kaderine razı olacağı şeklinde tabir edilir. Eğer kişi yemeği tek başına yediğini görürse, iyi gününde yanında olanların kötü günlerinde yanında olmayacağı ve zor zamanlarında yalnız kalacağına işaret eder. Masanın kalabalık olması ise rüya sahibinin yardım sever bir kişi olduğuna dalalet eder.

Rüyada Yemek Yemek, Rüyada yemek yediğini görmek hayra işarettir.

• Rüyasında sağ eliyle yemek yediğini görmek, dine uygun hareket ettiğine veya edeceğine işarettir. Sol eliyle yemek yediğini görmek ise, düşmanın dediklerini yapmak, düşmana itaat etmeye ve dostlarına eza cefa etmeye işarettir.
• Rüyada kötü renkli bir yiyecek şey yediğini görmek, rüyayı gören kişinin itibarının ve saygınlığının gideceğine işarettir.
• Rüyasında beyaz bir mantar yediğini görmek, uzun ömürlü olmaya, hasta bir kişi için iyileşmeye işaretle yorumlanır.
• Rüyasında yemeği yedikten sonra hazmettiğini, rahatladığını görmek, iş hayatında hırslı olmaya ve çok çalışmak zorunda olduğunu düşünmeye işarettir.
• Rüyasında önceden pişirilmiş olarak gelen bir yemeği yediğini görmek, rüyayı gören kişi, başkasının sermayesini yiyeceğine işaret olarak yorumlanır.
• Rüyasında kendi etini yediğini gören kişi, kendi biriktirdiği parasından veya malından yiyeceğine işaretle yorumlanır.
• Rüyasında başka birinin etini çiğ olarak yediğini gören kimse, onun (etini yediği kişinin) arkasından gıybetini edeceğine veya etini yediğinin akrabalarının gıybetini edip arkalarından çekiştireceğine işarettir. Rüyada  başkasının çiğ etini yemenin, gıybet, arkadan çekiştirip zemmini yapmak demek olur ki Kur’an’da “ölmüş kardeşinin etini yemek” şeklinde teşbih edilmiştir. En büyük günahlardandır.
• Rüyasında kabak yemeği yediğini görmek Peygamber (a.s.) efendimizin sünnetine uymaya işarettir, hidayete ermeye ve zekâya işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada birisiyle veya binleriyle beraber oturup yemek yediğini görmek değişik şekilde tabir edilir.

  • Rüyada ölmüş biriyle beraber olup yemek yediğini görmek, rüyayı gören kimsenin borçlanacağına işarettir.
  • Rüyasında cin ve şeytanlarla beraber yemek yediğini görmek, rüyayı gören kimsenin şerli kimselerle ve kötü insanlarla arkadaşlık yapacağı ve onlarla düşüp kalkacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada Yemek

Rüyada Yemek, Rüyanızda güzel yemekler yediğinizi görmek, iyidir. Bu rüyanız, malınızın, rızık ve kazancınızın artacağına ve mutlu günler geçireceğinize işaretle tabir olunur.

• Rüyada güzel olmayan, çirkin ve kötü yemekler yediğinizi görmek ise, iyi değildir. Bu rüyanız da keder, üzüntü ve sıkıntılarınızın artacağına işaretle tabir olunur.
• Rüyasında yemek pişirdiğinizi görmeniz, ummadığınız ve beklemediğiniz yerlerden hediyeler alacağınıza ve iyilikler göreceğinize işaretle yorumlanır.
• Rüyasında rengi sararmış, sarı yemek yediğini gören kimse, her kim olursa olsun bu yemekler hastalığa işarettir.
• Fakir olan bir kimse rüyasında etli yemek pişirdiğini görse, bu onun fakirlikten kurtulup zengin olacağına işarettir.

Rüyaca Acı Yemek

Rüyada acı yemek, Rüyada acı şeyler yediğini görmek, iyiye yorulmaz. Böyle bir rüya gören dikkatli olmalıdır. Çünkü böyle bir rüya kötürümlüğe işaretle tabir edilir.

Rüyasında kendisinin acı bir şey yediğini görmek, olumlu ve başarılı bir evliliğe işarettir.

• Rüyalar bazen zıddıyla (tersiyle, aksine) yorumlanır. Örneğin bazen rüyada görülen ölüm rüyaları hayatla, ömrün uzayacağına işarettir. İşte bunun için olacak ki, rüyada acı yemek veya acı tatmak, tatlı, gönül alıcı bir sözle yorumlanır.

Rüyada Başkasının Elinden Yemek Yemek

Rüyayı gören kişi rüyada yemek yiyemeyecek bir durumda olup da başka birinden yemek için yardım alıyorsa bu rüya için olumlu yorumlar yapılır.

Rüyayı gören kişi için paylaşımcı, iyi kalpli bir insan olduğu belirtilir. Rüya tabircileri, rüyayı gören kişinin maddi anlamda istekli olmadığını, mallarda gözü olmadığını ve kanaatkar bir insan olduğunu belirtirler.

Ayrıca rüyada yemeği yediren kişi rüyayı gören kişi ise de yine olumlu yorumlar yapılır. Paylaşımcı ve iyi niyetli bir kişi olduğu ifade edilir.

 

Rüyada Yemek Yapmak Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Rüyada Yemek Vermek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu