E Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Pişmiş Et Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada pişmiş et görmek, rüya sahibinin maddi durumunun çok iyi olacağına işarettir. Rüyada az pişmiş et görmek, borçların tamamen kapanması, maddi refahlık, ticari işlerin iyiye gitmesi, yeni iş imkanları gibi birçok güzel hadise ile yorumlanır. Rüyada pişmiş et ikram etmek, kazanılan helal para ve bolluk berekete işaret etmektedir. Rüyada çok pişmiş et görmek, uzun zamandır çalışan ve emek veren kişinin işinde istediği mertebeye ulaşması anlamına gelir. Rüyada orta pişmiş et görmek, borç sıkıntısı çeken bir daha borca girmez, hiç bir konuda yük altına girmez. Gönül ferahlığı yaşar. Rüyada et pişirmek, alınması çok istenen bir malı elde etmek demektir.

Dalyel (a.s.)’ın yorumuna göre : Bir kimsenin rüyasında pişmiş et görmesi veya yemesi, helâl elde edilen mala ve kolayca kazanılan hayır ve menfaate işarettir demiştir.

 

 

Kirmani’nin yorumu:

Rüyada tencerede pişmiş et görmek, rızık ve nimettir şeklinde yorumlanmıştır. Bu yorumcuya göre, ızgarada pişmiş et görmek ve yemek, haram mala işaret eder. Bazı kere de, ızgarada pişmiş eti görmek ve de yemek, zahmet ve zorlukla elde edilen hayır ve menfaate işaretle yorumlanmıştır. Tencerede pişmiş et görmek ya da yemek hayırla yorumlanıyor. Çünkü etin yenmesinin güzel tarafı pişmiş olanıdır. Çiğ et görmek iyi sayılmaz.

Rüyada Pişmiş Et Dağıtmak

Cafer-i Sadık (r.a)’ya göre rüyada et görmenin olumsuz anlamları da vardır. Eti pişirdiğini görenin ya kendisi ya da bir yakını ruhsal ve ya fiziksel yönden rahatsızlık yaşayabilir. Pişmiş etin fakirlere dağıtıldığının görülmesi varlıklı bir kişinin vefatı demektir. Pişmiş et ayni zamanda kolay yoldan elde edilen kazanç ve iyi yaşama da delalet eder. Sığır eti sağlık, aslan eti yücelik, katır eti hastalık, deve eti art niyet düşmanlık demektir.

Rüyada Pişmiş Et Görmek İmam Nablusi 

Rüyada pişmiş et görmek, hayal edilen hedeflerin, arzuların başarıyla yerine gelmesi ve ferahlığa tabir olunur. Rüyada pismiş et görmenin dini yorumu, İmam Nablusi (r.a) şöyle buyuruyor; rüyada pişmiş et yüklü miktardaki mala, güçlü zenginliğe tabir olunur. Kasaptan alınan et ise dedikodu ve kötü niyettir.

Rüyada Et Doğramak

Rüyada et doğramak, hayra işaret değildir. Hastalık, maddi kayıp, kısmetlerin azalması, kazancın zayıflaması gibi sorunlar yaşamaya tabir olunur. Kişiye ciddi nazar değmesi ve bundan kaynaklı yaşanacak musibetlerle hayatın sıkıntılı geçmesine yorumlanır. Psikolojik yorumu ise kişide yapılanları hazmedememek ve intikam hırsıdır.

Rüyada Kemikli Et Görmek

Rüyada kemikli et görmek, bol rızk ve kazanç anlamına gelir. Emek veren kişi nihayet bunun meyvelerini hakkıyla toplayacak ve zengin olacaktır. Kendisini çekemeyen çok kişi olsa da bu kişiler çok etkisiz kalacaklardır.

Rüyada Tavuk Eti Görmek

Rüyada tavuk eti görmek, umutsuzluğun sona etmesi ve hayal kırıklıklarının bitmesi anlamına gelir. Kişinin umut dolu ve bereketli günler yaşamasına işarettir.

Rüyada Koyun Eti Görmek

Rüyada koyun eti görmek, iki şekilde tabir olunur. Eğer et pişmiş ise helal kazanç sağlayıp zengin olmaya delalettir. Şayet et pişmemiş ise gıybet ve kıskançlık olmasına yorumlanır. Pişmemiş koyun eti çevredeki kötü niyetli insanların arkadan iş çevirmesi ve zor duruma düşmek demektir.

Rüyada Et Yemeği Görmek

Rüyada et yemeği görmek, pişmiş et ise bol kazanç sağlamaya, pişmemiş et ise kolay yoldan elde edilecek kazanca yorumlanır. Eti yediren yaşlı bir kimse ise yüksek mertebeden birinden yardim görmeyi ve onunla iş yapmayı ifade eder.

Rüyada Et Kavurmak

Rüyada et kavurmak, çok hayırlı bir işin içinde bulunup maddi ve manevi güçlenmeye işaret eder. Yeni bir sosyal hayatla da yorumlanır.

Rüyada Pişmiş Et Yemek

Rüyada pişmiş et yemek, Rüyayı gören kişinin malları çoğalır zenginleşir. Bu eti ihtiyar birisi ile yemesi durumunda devlet büyükleri nazarında itibarının artacağına işaret eder.

 

Rüyada Et Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu