Rüyada Kirpi Görmek

Rüyada Kirpi Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kirpi görmek, etrafınızda işe yaramaz olan, tembellikle hayatını geçiren çok fazla insanın olduğuna işaret eder. Rüyada kirpi görmek, bu insanların etrafınızı ele geçirmiş olması nedeniyle, rüya yorumcuları tarafından olumlu olarak görülen rüyalar arasında bulunur. Ancak rüyada kirpi görmenin, olumlu olan tarafları da bulunur. Bu olumlu anlamların en önemlisi, rüyada kirpi görmenin bu rüyayı görene bolluk ve bereket getirmesidir. Bekar olanların kısmet bulması gibi olumlu bir mana taşıyan kirpinin, iş hayatında terfi ve yenilik gibi kariyer manasında güzel anlamları da vardır.

Rüyada Kirpi Görmek İhya

Rüyada kirpi görmek ihya, hile aldatmaya işarettir. Kişinin rüyada kirpi görmesi, onun (rüyayı görenin) inandığı ve güvendiği kişi tarafından aldatılacağına ve bu sebeple itibarının düşeceğine işaretle yorumlanır. Bu rüya insanı hayrete düşüren bir rüyadır. Çünkü bir insanın dostu sandığı ve inandığı, güvendiği kişi tarafından aldatılması, inanılır şey değildir, duyanları hayrete düşürür demek olur.

• Bazı yorumcular, genç bir kızın rüyada kirpi görmesi, akıllı ve becerikli bir delikanlı ile evleneceğine işaret eder.

Rüyada Kirpinin Diken Attığını Görmek

Diken fırlatan bir kirpi görmenin, olumlu olduğu kadar olumsuz anlamları da boldur. Rüyada dikenlerini fırlatan bir kirpi görmenin olumlu manaları şunlar olarak değerlendirilebilir:

 • İş hayatında başarı
 • Terfi alma
 • İş hayatında engeller karşısında doğru destek bulma
 • Çevredeki düşmanları farkına varma
 • Engelleri çevredekiler ile birlikte aşabilme
 • Ailevi sorunların kısa zaman içerisinde ortadan kalkması
 • Hedeflere ulaşma
 • Fiziksel yorgunluktan kurtulma

Rüyada kirpi görmek dışında, gördüğünüz kirpinin diken atmasının olumsuz manaları da bulunur. O olumsuz manalar şu şekilde listelenebilir:

 • İnsanlardan zarar görme
 • Çevredeki düşmanların artması
 • Etrafta, intikam almak isteyen insan sayısının artması
 • Hedefe ulaşma konusunda karşınıza çıkacak yoğun engeller

Rüyada Kirpi Yavrusu Görmek

Rüyada Kirpi Yavrusu Görmek

Rüyada yavru kirpi görmek, normal bir kirpi olan rüyalardaki negatif manaları taşır. Bu rüyaları gören insanların etrafında ve çevresinde çoğunlukla tembel ve olumsuz bir hava yayan insanlar bulunmaya başlamış demektir. Kendileri dahil kimseye yararları olmayan bu insanlar, rüyayı gören kişinin de etrafını sararak işlerini ve aile ile sosyal ilişkilerini bozar, onların da hayatlarının olumsuz yönde ilerlemesine sebep olmaya başlarlar. Bu rüyayı gören kişilerin, etraflarına daha dikkatli bir şekilde bakmaları ve bu tür olumsuz hava yayan insanları incelemesi gereklidir.

Rüyada Kirpi Saldırısı

Kirpinin saldırısına uğradığınız rüyalar da görme ihtimaliniz yüksektir. Rüyada kirpi tarafından saldırıldıysanız, etrafınızda sizin için kötü planlar yapan kimselerin varlığı artmıştır anlamını çıkarabilirsiniz. Kirpinin saldırması, bir zamanlar yaşanan bir olay yüzünden sizden intikam almak isteyen birinin yakınlarınızda olduğunuz anlamına işaret eder.

Rüyada Kirpinin Olduğunu Görmek

Rüyada kirpi sahibi olmak, olumlu olarak yorumlanan rüyalar arasında bulunur. Rüyada kirpi sahibi olmak çok yakın zaman içerisinde bolluk ve bereketinizin artacağı anlamına gelir. Masanızın, sofranızın ve evinizin, siz ve ailenizle birlikte daha da dolacağına dair bir işaret olarak yorumlanır. İş sahibi olanların, kendi işlerinde daha da ileri gideceğine dair anlamlar da taşır. Kirpi sahiplendiğinizi gördüğünüz rüyalar da benzer olumlu anlamlar taşır. İşsiz olanların kısa bir zaman içerisinde iş bulacağına dair bir işaret de taşıdığı düşünülür. İş yeri sahibi olanların, çok kısa bir zamanda ya var olan işlerini büyüteceğini, ya da yeni bir yer açarak daha ileri doğru gidecekleri söylenir.

Rüyada Kirpi Yakalamak

Rüyada Kirpi Yakalamak

Bir kirpiyi yakalamaya çalışıyorsanız veya başarılı oluyorsanız, bu, gördüğünüz rüyanın son derece hayırlı olarak yorumlana rüyalar arasında olmasına sebep olur. Rüyada kirpi kovalamak veya kirpiyi yakalamak, çok yakın zamanda hayırlı bir kısmet ile karşılaşılacağı anlamını taşır. Aynı zamanda, bu rüyayı gören kişilerin aileleri, arkadaşları veya eşleriyle bir sorun yaşıyorlarsa, bu sorunun çok kısa zaman içerisinde yok olacağı anlamı da rüyadan yorumlanan anlamlardan birisidir. Bu rüyanın bir diğer olumlu anlamı ise yardım ile ilgilidir. Zor durumda kaldığınız bir yerde veya büyük bir engelin aşılmasında, hiç beklemediğiniz bir kişiden bir anda yardım alabileceğiniz anlamı da rüyanın diğer işaretlerindendir.

Rüyada Kirpi Öldürmek

Rüyada kirpiye saldırmak ve öldürmek, hak etmiş olduğunuz ve emeklerinizin karşılığı olan maddi ve manevi iyi her şey ile yakın zaman içerisinde kavuşacağınız manasını taşır. Bu maddi ve manevi kazancın uzun süreli olacağına, aynı zamanda mal varlığı olarak da değerlenip sizden sonrasına da aktırılacağı manalarını taşıyan bir rüyadır. İş sahibi olanların çok hızlı, geri dönmelerine sebep olmayacak kadar büyük bir yere gelmesine sebep olacağı anlamlarını taşır. Aynı zamanda, kirpiyi öldürmek veya etini yemek de rakipler arasında büyük bir galibiyet alınacağı anlamını da taşır.

Rüyada Kına Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu