Rüyada Kına Görmek

Rüyada Kına Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kına görmek kişinin yeni bir başlangıç yapmasının zamanı geldiği anlamını taşır. Bu rüyayı gördükten sonra rüya sahipleri hayatlarının değiştiklerini görmeye başlarlar. Bu değişimler hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Değişimlerin olumlu ya da olumsuz olduğunu görmek için rüyaların detaylarına hâkim olmak gerekir. İslam alimleri rüyaların yorumlanması sırasında en önemli noktanın aslında rüyalar ardında yatan detaylar olduğunu dile getirmişlerdir.

Rüyada Kına Görmek İhya

Rüyada kına görmek ihya, değişik şekillerde yorumlanmıştır. Bir kimsenin Rüyada bir kap içinde kına görmesi, eline geçecek bir mala veya sevinçli, müjdeli bir haber alacağına işarettir demişlerdir. Kişinin Rüyada kına otu yaprağı görmesi, (Rüyayı görenin) mal ve menfaate ermesine işarettir denilmiştir.

Rüyada Kına Görmek Diyanet

Rüyada kına görmek diyanet, mal ve menfaat elde etmeye işarettir. Rüyasında kına koyduğunu görmek, kuvvet ve kudrete, derecesinin yükseleceğine işarettir şeklinde yorumlanır. Bir kadının Rüyada ellerine kına koyduğunu (yaktığını) görmesi, kocasından gelecek bir hayra işaret eder. Şayet ellerine yaktığı kınanın tutmadığını görse, kocası tarafından şiddetli bir sevgi ile sevildiğine işarettir.

Rüyada Kına Yakılması

Rüyada kına yakılması görmek rüya sahibinin işlerinin açılmasını anlamına gelir. Bazı İslam alimlerine göre kişiler ne kadar fazla miktarda kına yakıldığını görürse bu kadar iyi olur. Çünkü o zaman rüyanın olumlu anlamları artar.

Rüyada Ele Kına Yakmak

Rüyada ele kına yakıldığını görmek rüya sahibinin bir haber alması üzerine yeni bir başlangıç yapması anlamına gelir. Ele kına yakıldığını gören kişi hayatında hızlı değişime başlar.

 • Rüyada ele yakılan kına miktarı azsa rüya sahibi işle ilgili bir konuda yolculuğa çıkacak demektir.
 • Rüyada ele yakılan kına miktarı yoğun ve fazlaysa rüya sahibi gerçek hayatındaki ilişkilerinden dolayı yeni bir yola girecek demektir.

Rüyada Ele Kına Yakmak

Rüyada Eline Kına Yakılması

Rüyada eline kına yakılması borç derdinin sona ermesi anlamına gelir.

Rüyada Başkasının Elinde Kına Görmek

Rüyada başkasının elinde kına görmek kişinin mutlu olması anlamına gelir.

Rüyada Eline Kına Yakmak

Rüyada eline kına yakıldığını görmek   rüya sahibinin bereketli bir şekilde para kazanacak olmasına işaret eder. Görülen en hayırlı rüyalardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Rüyada ele yakılan kınadan sonra kişiler hayatlarının düzene girdiklerini de dile getirmişlerdir.

 • Rüyada kişi kendi eline kına yaktığını görüyorsa para kazandıran iş kendi işi olacaktır.
 • Eğer kişinin eline bir başkası kına yakıyorsa bu durumda kişi yine para kazanacak ancak para kazandıran kaynak bir başka insanın işi olacaktır. Her türlü olumlu anlamları ile rüya sahiplerini memnun eden bir rüyadır.
 • Bir erkeğin ellerine kına yaktığını görmesi, çok çok zikir ve teşbih edeceğine işarettir. Sakalına kına yaktığını gören kimse, huzurlu bir yaşam sürdüreceğine ve uzun ömürlü olduğuna işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Saçına Kına Yakmak

Rüyada saçına kına yakıldığını görmek sevilen kişinin kaybolması anlamına gelir. Bir kimsenin Rüyada başına kına yaktığını ve kınanın tuttuğunu görmesi, Cenab-ı Allah tarafından o kimsenin ayıplarının örtüleceğine ve Rüya sahibi o kimsenin günahlarının affedileceğine işarettir. Şayet kınanın tutmadığı görülürse, o zaman yorum, Rüya sahibinin gizlediği ve kimsenin bilmediği ayıplarının ortaya çıkacağına işarettir.

Rüyada Kına Yakmak

Rüyada kına görmek     rüya sahibinin tatil için uzun bir yolculuğa çıkması anlamını taşımaktadır.

 • Kına ele yakılıyorsa kişi yalnız başına tatile çıkacak demektir.
 • Kına eğer yüz bölgesinde bir yere yakılıyorsa kişi ailesiyle birlikte tatile gidecektir.
 • Kına eğer vücudun diğer bölümlerine yakılıyorsa kişi sevdiği insanla birlikte romantik bir tatile gidecektir demektir.

Rüyada Toz Kına Görmek

Rüyada Toz Kına Görmek

Rüyada toz kına görmek tehlikeli rüyalar arasında yer alır. Bu kınayı gören kişiler bir süre maddi anlamda zor günler geçirebilirler. Cabir ül Mağribi (r.a) yorumuna göre; bu rüya kişinin hayatına uğursuzluk çeker.

 • Rüyada toz kına eğer poşet içinde görülüyorsa kişi maddi olarak borçlu hale gelir ve uzun süre sıkıntı çeker.
 • Eğer rüyada toz kına uygulaması yapıldığı görülüyorsa kişi maddi olarak zor durumda kalsa da kısa süre içinde bu zorluktan çıkacaktır.

Rüyada Kına Yoğurmak

Rüyada kına yoğrulması görmek rüya sahibinin hayatına şekil vermesi anlamını taşır. Kişi eğer kına yoğrulmasının sert olduğunu görürse hayatta karşısına zorluk çıkacak denir. Ancak eğer rüyada kına kolay bir şekilde yoğruluyorsa kişinin hayatına istediği gibi şekilde vermesi çok kolay olur.

Rüyada Yeşil Kına Görmek

Rüyada yeşil kına yakıldığını görmek rüya sahibinin çok uzun zamandır elde edemeyeceği bir şey elde etmesi anlamına gelir.

 • Açık yeşil renkte kına görülmesi halinde kişi özel hayatında çok istediği bir hedefine kavuşacak demektir.
 • Koyu yeşil renkte kına görülmesi demek ise kişinin iş hayatında büyük bir zorluğu aşarak istediğini alması anlamını taşır.

Rüyada Yoğrulmuş Kına Görmek

Rüyada yoğrulmuş kına görmek üzüntülerin sona ermesi demektir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda güzel rüya olduğu söylenir.

Rüyada Kınacı Görmek

Rüyada kınacı görmek, müjdeye ve tebrik edilmeye işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Kına Gecesi Görmek

Rüyada Kına Gecesi Görmek

Rüyada kına gecesi görmek rüya sahibinin kısmetinin açılmasını temsil eder. Rüya sahipleri özel hayatlarında başarısız ve mutsuz olabilirler. Bu rüyanın görülmesiyle birlikte kişinin adeta kaderi değişir. Özel hayatında mutlu olmaya başlar. Kişi istediğini artık alacaktır. Cabir ül Mağribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişilerin artık özel hayatlarında mutsuzluk asla söz konusu olmaz.

Rüyada Kıl Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu