İslami Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri rüyada yılan görmek rüyada kedi görmek rüyada fare görmek rüyada köpek görmek rüyada ağlamak rüyada hamile olduğunu görmek rüyada kavga etmek rüyada deprem olduğunu görmek rüyada eski sevgiliyi görmek rüyada kar görmek rüyada bebek görmek rüyada deniz görmek rüyada para görmek rüyada balık görmek Rüyada At Görmek
DOLAR
8,1142
EURO
9,7813
ALTIN
461,06
BIST
1.377
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
16°C
İstanbul
16°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Çok Bulutlu
18°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
18°C
Cuma Az Bulutlu
20°C
Cumartesi Gök Gürültülü
17°C

Rüyada Karın Görmek

Rüyada Karın Görmek

Rüyada Karın Görmek

Rüyada karın görmek kişinin ehlini, malını ve sırrı­nı ihtiva eden şeylerle, bir yerde beraber yattığı kimselere ve karnın­dan çıkanlara delâlet eder.

Karın hapishane, kabir, kuyu, sıhhat, hastalık, dost ve emanet mala delâlet ettiği gibi, rüyayı görenin din ve ibadeti üzerine de delâ­let eder. Bundan dolayı karnın yarıldığım gören kimsenin mülkü var­sa o mülkten menfaatinin kesileceğine işarettir.

Eğer mülkü yoksa ailesi için sakladığı malından onları güçlükle geçindirmeye çalışması ile tabir edilir. Yahut sırrı meydana çıkar, ya da hanımını kaybeder. Hanımı hamile ise çocuk doğurur.

Sarsaklarından veya başka azalarından bir şey çıktığını görse ha­piste kimsesi varsa kurtulur. Yoksa, kamından olan bir hastalıktan dolayı şikâyetçi ise hastalığı iyi olur ve şikâyetten kurtulur.

Karnını kaybettiğini görse, dostu, velisi ve malının sahibi v.s. gi­bi bir kimsesi ölür. Bazen de züht, takva ve ibadete dalarak yeme ve içmeyi terk eder.

Karnından ateş çıktığını gören, yetim malı yemekten tövbe eder. Eğer bu rüyayı gören kimse, haram olan kaplardan yemek yiyorduysa bunu terk etmesine delâlet eder.

Karnı üzerine, yürüdüğünü görse fakirlik ve ihtiyaçlı olduğuna ve insanlar arasında karnını doyurmak için gayret etmesine delâlet eder. Karınla, derenin içerisi de Murad edilir. Tabirde karın, bazen ki­şinin aşiret ve kabilesine ve birbirine hısımlıkları yakın olan kimsele­re işarettir. Karın görmek, bazen de tokluğa delâlet eder.

Karnın içine girdiğini görmek yolculuğa, hapse girmeye veya uzaklaşıp ayrıldığı bir yere tekrar dönmesine işarettir.

Karnında irin ve büyük çıban çıktığını gören kimse yiyeceğinden, veya hanımlardan kendisi üzerine haram olan bir şeye arzu ve isteği­nin olması ile tabir edilir.

Karnının güzelleştiğini, nefret ve çirkinlik vermeyecek şekilde bü­yüdüğünü görmesi, ilim ve reislikle şerefli bir insan olacağına delâlet eder. Bazı kere karın rüyası, dinen gizli olan kin, kibir, riya v.s. gibi şeyler ile tabir edilir. Karın, gizli ve aşikâre olan mal ve evlâda da alâ­mettir. Bundan dolayı bir kimse karnını bulunduğu halden küçülmüş görse, karnının küçüldüğü miktarca mal ve evlat veya halkı azalır. Aynı şekilde büyüdüğünü görse o nispetle de malı, evlâdı, ev halkı ço­ğalır.

Bir kimse karnını boş olarak görse, fakat asıl şeklinden bir nok­sanlık olmasa mal ve çocuğu noksanlaşır. Bazı tabirciler, karnın boş olarak görülmesini, içerisine haram maldan bir şeyin girmediği ile tabir ederler. Bazıları ise, «karın, kişinin gemisidir,» derler. Dolayısıyla karnında meydana gelen hâdiseler, gemisinde meydana gelir.

Kendisini anasının karnında gören kimse memleketinde değilse memleketine döner. Eğer hasta ise ölür ve yere defnedilir. Sıhhati ye­rinde ise hapse girer.

Karın insanın ev, binek ve hayvanlarına delâlet eder. İnsanın ka­raciğeri ve kalbi erkek çocuğudur. Akciğer de hizmetçi veya kızıdır. İnsanın işkembesi, cüzdanı, boğazı da hayatı ve masumiyetidir.

Karnında hastalık olan bir kimse, evinin, yahut odasının yıkıldı­ğını görse ölür. Bir kimse ev yapmaya veya evini tamir ettirmeye baş­lasa hastalığı iyileşir. (Eğer binayı tamamladıysa,) şayet tamamlamadıysa binadan kalan miktarca ömrünün geri kaldığına delâlet eder.

İnsanın karnı, gemisi ile tabir edildiği zaman başı, geminin kalbi, boğazı geminin kaptanı ve kaburgaları da geminin duvarı ve kenarıdır. Binaenaleyh, bir kimse karnının yırtıldığını ve bağırsaklarının sarkık ve kaburga kemiklerinin dağıldığını görse, o kimsenin gemisi helâk ve te­lef olur. Eğer rüyayı görenin gemisi yoksa, geçim kaynağı olan dük­kânı telef olur ve onlarla olan menfaattarı kesilir. Karnın büyük ola­rak görülmesi, faiz yemesine, karnın üzerine yürüdüğünü görmesi, mal ve mülküne güvenmesine delâlettir.

Rüyada Karnında Ot Çıkması

Rüyada Karnında Ot Çıkması, Bir kimsenin rüyada karnı üzerinde ot bittiğini görmesi, ölümüne delâlet eder. Bedeninin diğer yerlerinde çok olmayarak bedene zarar vermeden bitse, o sene içerisin­de ucuzluk ve bolluğa nail olur. Biten ot kulağını ve gözünü örtse, bu durum dininin zayıflığına delâlet eder. Bedeninde kanat bittiğini gör­se, mala yahut yün elbiseye nail olur. Bazen de yolculuğa çıkar. Vü­cutta biten şeyler zenginlikle de tabir edilir. Otun göz içi gibi insana zarar verecek yerde bitmesi çirkindir. Ancak rüya sahibi hasta ise ölür.

Rüyada Karın Guruldaması

Rüyada karın guruldaması, öt­mesi ev halkı, çoluk – çocuğu arasında meydana gelecek münakaşa ve mücadeleye ve akrabaları arasında meydana gelecek kıskançlığa delâ­let eder.

Rüyada Karnın Yumuşak Yerini Görmek

Rüyada karnın yumu­şak yerini görmek, bedenin kuvvetli olduğuna ve mülke delâlet eder. Bunların birisinde rüyada meydana gelen ağrı ve acı rüya sahibinin hastalığına ve fakirliğine delâlet eder.

 

Rüyada Karınca Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.Yükleniyor...