Rüyada Karınca Görmek

Rüyada karınca görmek, pek rastlanan rüyalardan değildir. Karınca, çok farklı şekillerde rüyanıza girebilir. Rüyada görünen karınca, sizi ısırabilir veya karınca sürüsü ile karşınıza çıkabilir. Karıncanın küçüklüğü veya büyüklüğü, rüyanın anlamını etkilemektedir. Yazımız sayesinde ne doğru şekilde rüya tabirini öğrenmiş olacaksınız.

Biliyorsunuz ki gerçek yaşam da karıncaların enerjileri hiç bitmiyor ve çok çalışkandırlar. Bu nedenle de aynı karınca gibi sizlerde gerçek hayatta çok çalışkan ve hırslı birisi olacağınıza yorulur.

Bir şeyden kolay kolay memnun olmayabilirsiniz fakat bir şeyden kolayca bıkabilir hatta vazgeçebilirsiniz. Rüyada görülen karınca genel olarak olumlu yönde yorumlanır fakat kötü yanları da bulunmaktadır.

Rüyada Karınca Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyayı gören kişinin yakın zaman içerisinde ufak tefek sıkıntılarla karşılaşacağına , eğer gerçekte çalışıyorsanız makam , mevki veya kariyer olarak üstünüzde olan amirinizin veya müdürünüzden bir zarar görebilir hatta azar bile işitebilirsiniz. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada, karıncanın yuvasından çıktığını görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder derler.

Rüyada Karınca Görmek İmam Nablusi Yorumu:

Rüyada, görülen karınca, zayıf ve hırslı bir ka­vlindir. Karınca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir.

Bir kimse rüyada karıncanın bir köye girdiğini görse, oraya asker girer. Yatağı üzerinde karınca bulunduğunu gören kimsenin, ev­lâdı çok olur. Karıncanın evinden dışarı çıktığını gören kimsenin, aile halkı azalır. Hasta bulunan bir yerde karıncanın uçtuğunu görse, o hasta ölür. Veya orada bulunan halk yolculuk yaparak sıkıntı çeker­ler.

Karınca, ucuzluk, bolluk ve rızka delildir. Çünkü, karınca, rızık olan yerde bulunur. Hasta olan kimse vücudunda karıncanın dolaştığını görse, ölür. Rüyada karacanın kanatlandığının görülmesi, birçok askerin ölmesine delâlet eder.

Bir şehirde hiçbir kimseye zarar vermeksizin karıncanın çokluğu, halkın çokluğuna delâlet eder. Memur olmak isteyen birisi karıncanın konuşmasını işitse, memuriyete ulaşır.

Rüyada karıncanın dilini bilmek ve anlamak Süleyman (A.S.)’m kıssasına binaen velâyete delâlet eder.

Rüyada Karınca Görmek ihya

Rüyada karınca görmek, istek ve arzuların gerçekleşeceğine ve düşmanlarına da galip geleceğine işaret eder.

• Rüyada karınca görmek, uzun ömür ile tabir olunur. Helal mal ile de yorumlanmıştır.

Rüyada Karınca Görmek Kirmani’nin yorumu:

Rüyada karınca görmek, bol nimet ve mala işaretle yorumlanır demiştir. Rüyasında karıncaların evine bir şeyler taşıdığını (getirdiğini) görmek, hayırla yorumlanır. Evden bir şeyler alıp dışarıya çıkardıklarını (dışa taşıdıklarını) görmek ise iyi sayılmaz.

• Rüyasında ağzından ve burnundan karınca çıktığını görmek iyi değildir. Rüya sahibinin ölümüne işarettir demiştir. Bir başka yoruma göre, bu Rüya, hırsızlığa işaret eder. Eve karınca girmesi, hırsıza işaret eder demişlerdir. Çünkü karıncalar da evden bir şeyler aşırmakta ve bir şeyler götürmektedir hırsızın misali.

Rüyada Karınca Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’m yorumu:

Karınca Rüyası Cafer-i Sadık (r.a.) şu cihetlere işaretle yorumlanır demiştir:

1. Ev halkına işaretle,

2. Akrabaya işaretle,

3. Sefere (yolculuğa) işaretle,

4. Ayrılığa işaretle,

5. Mala işaretle, yorumlanır demiştir.

Rüyada Karınca Görmek Ebu Said’il Vaiz’in yorumu:

Kişinin Rüyada birçok sayıda karınca görmesi, askere işaretle yorumlanır demiştir. Bir kimsenin Rüyada karıncanın bulunması mümkün olmayan bir yerde çok sayıda karınca görmesi, pek iyi sayılmaz. O bölge halkı için hayra işaret değildir. Hatta bir yoruma göre, o bölge askerlerce işgale uğraşacağına işaretle yorumlanmıştır.

• Bir kimsenin Rüyada kendi yatağı üzerinde karınca olduğunu görmesi, çok evladı olacağına işaretle yorumlanmıştır.

• Kişinin Rüyada karıncaların kanatlandığını görmesi, birçok askerin şehit olmasına işaret eder denilmiştir.

• Memur olmak isteyen bir kimsenin Rüyada karıncanın konuştuğunu işitmiş olduğunu görmesi, onun isteğinin yerine gelmesine, yani memur olacağına işaret eder.

• Bir kimsenin Rüyada karıncaların bir yere girdiğini görmesi, o yere asker geleceğine, işarettir denilmiştir.

Rüyada Karınca Görmek Diyanet

Rüyada karınca görmek diyanet kaynaklarına göre , rüya sahibinin kazancının yüksek miktarda artacağına , hem bolluk hem de bereket içerisinde olacağına , uzun bir ömre ve hane halkına delalet eder.

Rüyada Büyük Karınca Görmek

Rüyada büyük karınca görmek, işlerin yoluğuna gireceğine işarettir fakat bu süreç zorlu olacaktır. Rüyayı gören kişi, zorluklara göğüs gerdiği takdirde olumlu sonuçlar alacaktır. Büyük bir karınca muhariplerin öldürülmesine, hastaların ölmesine ve yolculuk yapmak arzusunda bulunanların da, ölüm haberleri ne ve zarar etmelerine delâlet eder.

Bir kimse rüyada büyük bir karıncanın, yükle beraber evinden çıktığını görse, o kimsenin nezdinde muhterem tutulan oğlu veya erkek kardeşi tarafından onun malı çalınır.

Rüyada büyük karıncalar gördüyseniz , gerçek yaşam da büyük fırsatlar elde edeceğinize , yeteneğinizi keşfederek yüksek miktarda kazançlar elde edeceğinize ve bu kazanmış olduklarınız ile saygınlığınızın artacağına yorulur.

Bazı rüya yorumcularına göre rüyada dev karınca görmek , yasa , acılara ve musibetlerle yaşamaya yorarlar.

Rüyada Karınca Sürüsü Görmek

Karınca ile ilgili rüyaların, en sık görünenlerinden biridir. Rüyada karınca sürüsü görmek, her konuda bolluk anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi, para anlamında yakın zamanda bolluk yaşayacaktır. Bunun yanında birçok yeni insan, rüyayı gören kişi ile tanışacaktır. Kişi, bu süreçte tanışacağı kişiye ve kazanacağı paraya dikkat etmelidir. Özellikle paranın harcanması için biraz beklenilmeli ve daha sonra harcanmalıdır.

Rüyada Karınca Öldürmek

Rüyada karınca öldürmenin anlamı; rüyayı gören kişinin yakın zamanda başkalarının sözüyle hareket edeceği anlamına gelmektedir. Rüya sahibi, bu kişilerin söylediklerine dikkat etmeli ve hemen uygulamamalıdır. Rüyada bir karıncayı öldürdüğünü gören kimse, bir takım zayıf İnsanlardan dolayı bir günah işler.

Rüyada Karınca Yumurtası Görmek

Rüyada karınca yumurtası görmek, kişinin yaptığı yatırımların karşılığını alacağına işarettir. Rüyayı gören kişi, azimli ve çalışkan biriyse iş konumunda terfi alacaktır. Rüya sahibi, altın, emlak, döviz ve benzeri gibi konularda yatırım yaptıysa, yakın zamanda karşılığını alacaktır. Rüyada görünen karınca yumurtası, genel olarak bu anlamı taşımaktadır.

Rüyada Karınca Yuvası Görmek

Güç ve birlik anlamına gelmektedir. Rüyada karınca yuvası görmek, rüya sahibinin destek alacağına işarettir. Rüya sahibi, bu rüyadan sonra yakınlarından daha çok destek alacaktır. Alınan bu destek, rüya sahibini beklediği rahatlığa kavuşturacaktır. Destek, hem aileden hem de yakın çevreden gelebilir.

Rüyada karınca yuvası gördüyseniz , birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağınıza , yardıma muhtaç olan kişilere yardım edeceğinize alamet eder.

Rüyada Karınca Yuvası Bozmak

Rüyada karınca yuvasını bozmak , rüyayı gören kişinin huzurunun bozulacağına ve sorunlu günler yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Evde Karınca Görmek

Rüyada evde karınca görmek, Bir kimse rüyada bir evde veya bir mahallede çokça karınca olduğunu görse, o yer halkının nesli çoğalır. Karıncanın bir ev veya mahalleden çıktığını görse, ora halkı ölüm veya nakil ile azalır.

Rüyada Karınca Ağzında Yiyecek Görmek

Rüyada karınca ağzında yiyecek görmek, Bir kimse rüyada karıncayı ağzında yiyecek olduğu halde evine girdiğini görse, o evin hayır ve bereketi çok olur. Karıncanın, ağzında yiyecek olduğu halde evinden çıktığını gören kimse, fakir olur.

Rüyada karıncanın ağzı ile getirdiği şeyi görmek, mahrum bir kimse ye, başkasının rahatı için zahmet ve meşakkate katlanan kimseye delâlet eder. Bazen bu rüya, çabucak zengin ve çabucak fakir olmaya ve çok mal biriktirmeye haris bir adam olduğuna delâlet eder.

Rüyada Karıncanın Ağız, Kulak veya Burundan Çıkması

Rüyada Karıncanın Ağız, Kulak veya Burundan Çıkması, Bir kimsenin rüyada sevinçli olduğu halde, burun, kulak veya bunlar gibi azalarından karıncanın çıkması, o kimsenin şehit olarak (ileceğine delâlet eder Eğer kendisi mahzun bir halde idiyse, onun tövbe etmeden öleceğine delâlet eder.

 

Rüyada Kar Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu