F Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Fakirlik

Rüyada Fakirlik Ne Anlama Gelir Neye İşarettir?

Rüyada görülen fakirlik, zenginlemeye, bolluğa ermeye, bol rızka, bol kazanca, ferah bir hayata kavuşmak gibi cihetlere işaret olarak yorumlanır.

Ebu Saîd’il Vâiz’in yorumu:

Bir kimsenin Rüyada kendisini fakirlermiş, yoksul düşmüş olduğunu görmesi, onun rızkının bol ve kazancının artacağına işarettir şeklinde yorumlamıştır. Bu Rüyayı zengin biri görürse, bu Rüya, onun malının, servetinin daha da artacağına işaret eder.

• Tüccar olan, ticaret erbabı bir kişi, Rüyasında kendisini fakirleşmiş, ticaretinin elinden gitmiş ve fakir düşmüş olduğunu görse, bu Rüyası onun ticaretinin, kâr ve kazancının daha da artacağına, işlerinin ve alış-verişinin daha daha yükseleceğine ve yolunda gideceğine işaretle yorumlanır.

Kirmani’nin yorumu:

Bir kimsenin Rüyada kendisini fakir olarak görmesi, yani kendini fakir ve maişet (geçim) sıkıntısı çektiğini görmesi, onun (Rüya sahibinin) Cenap-ı Allah’a yakınlığına ve O’nun rızasına lâyık olduğuna işarettir ve dünyadaki halinin güzelliğe dönüşmesine ve aile efradının yaşamında refaha kavuşmalarına işaret eder.

Bazı yorumculara göre, kişinin Rüyada kendisini fakir olarak görmesi, onun büyük bir hayır ve menfaat elde edeceğine işarettir şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyada Fakir Görmek

Rüyada Fakir Görmek, Bir kimse Rüyasında fakir bir kimseyi görmüş olsa, bu Rüyası insana ıstırap veren, ateşten bir gömlek olan fakirliğe ve küfre işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Bir kimsenin Rüyada kendisinin fakir olmuş olduğunu yani kendi fakirliğini görmesi, hayra işarettir. Çünkü bu rüyası onun zenginliğine ve zenginleşeceğine işaret eder.

Rüyada Eyüp Peygamberi Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu