Rüyada Eyüp Peygamberi Görmek

Rüyada Eyüp peygamberi görmek, Rüya sahibi kişinin sabırlı bir kişi olduğuna veya olacağına işaret eder demiştir imam-ı Nablusi.

• Hasta olan bir kimse, Rüyasında Hazreti Eyüp peygamberi görmüş olsa, bu Rüyası onun iyileşeceğine, hastalığından şifa bulacağına işaret eder. Bazılarına göre ise, dua eden ve duasının kabulü için çok istekli olan kişinin bu Rüyayı görmesi, muradına nail olacağına ve duasının kabul olduğuna işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

• Bazı yorumculara göre; Hz. Eyüp (a.s.)’u Rüyada görmek, belâya duçar olmaya (düşmeye), yalnızlığa düşmeye ve sonrada, müjdeye ermeye, sevaba ermeye, saygın ve itibarlı olmaya işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

• Bazılarına göre, Hz. Eyüp’ü görmek, önce aile efradından sebep sıkıntıya düşmeye, sonra da bu sıkıntıyı atlatıp hal ve durumunun daha iyi olacağına işarettir denmiştir.

Herkesin malumudur ki, Hazret-i Eyüp peygamber bir sabır kahramanıdır. Hz. Eyüp’ün (a.s.) başına nice musibetler, nice büyük belâ ve kazalar gelmiştir. Fakat, sabır kahramanı, sabrın simgesi, o büyük insan ve Allah’ın sevgili kulu ve peygamberi olan Hz. Eyüp (a.s.) bütün musibetleri sabırla yenmiştir. İşte Hz. Eyüp’ü (a.s.) Rüyada görmek, pek de iyiye ve kolaya yorumlanmıyor. Rüya sahibi önce Rüyasında gördüğü Hz. Eyüp peygamberin postuna, makamına oturup sonra da onun gibi sabır sıfatını elde edip selâmete çıkacağına işaretle tabir olunuyor.

Rüyada Enfal Suresi

 

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu