Rüyada Bakara Suresi

Rüyada Bakara Süresi, okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, bir yerden başka bir yere taşınır veya nakil eder, yer değiştirir şeklinde yorumlanır.

• Bakara Süresini okumak ve dinlemek ile ilgili rüyalar konusunda ünlü rüya yorumcularının da değişik yorumlan bulunmaktadır.

• Hz. Ayşe (R.A.) validemizin yorumu: Bir kimse Rüyasında Bakara Süresinin tamamını veya bir parçasını okuduğunu veya başkası okurken dinlediğini görse, bu rüyası onun bir mahalden (bir yerden) diğer bir mahal (yere) gideceğine ve kısmetinin veya rızkının, geçiminin gideceği yerde olacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

• Cafer-i Sadık (R.A.)’nın yorumu: Bakara Süresini, Rüyasında  okuyan ya da dinleyen kişinin, samimi, iyi niyetli, ihlaslı ve dini bütün, dindar bir kişi olduğuna işarettir.

• îbn-i Sîrin’in yorumu: Rüyasında Bakara Süresini okuduğunu veya dinlediğini gören kişinin, ömrünün uzun olacağına ve musibetlere, belâ sıkıntılara göğüs geren, sabır ve metanetle tahammül edeceğine işarettir.

• İmâm-ı Nablûsî’nin yorumu: Bakara Süresini rüyada okuduğunu veya dinlediğini gören kişi, miras yüzünden oğlu veya amcası ile davalaşacağına işarettir. Nâblûsî şöyle de yorumlamıştır: Bir kimse, rüyasında Bakara Süresini veya ondan bir ayeti okuduğunu veya okunduğunu görse, rüya sâhibi kişi, uzun ömürlü, ilim sahibi, dinde hayır ve berekete kavuşmuş ve çocuğu hakkında da kurtuluşa ermiş olduğuna işaretle yorumlanır.

 

Rüyada Bağlı Olmak Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu