Rüyada Eve Hırsız Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada eve hırsız girdiğini görmek farklı anlamlar taşır. Bu anlamlardan bazıları olumlu iken bazıları tamamen olumsuz olabilir. Durum, rüyayı hangi şekillerde görmüş olduğunuza göre farklılık gösterecektir. Olumsuz çerçevede görülen rüyalar genellikle olumsuz anlamlar taşımaktadır. Ancak bazı istinaslar da vardır. Rüyanın mutlaka uzmanı tarafından yorumlanması gerekir. Aksi halde rüyanın olumsuz anlamı hayatta yaşam bulabilir. Dikkatli olmak gerekir.

Rüyada Eve Hırsız Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

İslam alimleri rüyanın dine uygun ve doğru şekilde yorumlanmasını sağladığı için rüyalarınızı onların dilinden anlamaya çalışmanız faydalı olacaktır.

Rüyada Pencereden Eve Hırsız Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada pencereden eve hirsiz girdigini gormek ne anlama gelir

Rüyada pencereden eve hırsız girdiğini görmek yaşamınıza yenilikler gelmesi anlamına gelir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında pencereden hırsız gördüğünü gören kişi hayatında bir takım yeniliklere ev sahipliği yapacaktır. Eğer pencere küçük görülmüşse, meydana gelecek değişimler olumsuz olacaktır. Ancak eğer geniş ve ferah pencere görüldüyse bu, değişimlerin kişinin hayatında olumlu etkileri yaratması anlamlarına gelmektedir. Pencerenin beyaz olması, içeri giren hırsızların kişiye zarar vermeyeceği anlamını taşır. Kişi gerçek hayatında da büyük yaralar almadan olumsuz durumların içinde sıyrılmayı başaracaktır. Ne var ki eğer pencereler koyu renkli ise, kişiler ne yazık ki aradıklarını bulamadan, istediklerini yapamadan büyük kötülüklere uğrayacaklardır. Bu kişilerin nazar duası okutması faydalı olacaktır.

Rüyada Yazlık Eve Hırsız Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yazlık eve hırsız girdiğini görmek kişinin işlerini bir kenara bırakması, kendini dinlemesi, ara vermesi anlamlarına gelmektedir. Caferi Sadık (r.a) demiştir ki; her kim rüyasında yazlık eve hırsız girdiğini görmesine rağmen işlerine devam ederse, o kişi işlerinden verim alamayacaktır. Gerçekten de yazlık eve hırsız girdiğini gören kişilerin daha verimli çalışmaları adına kendilerine zaman ayırmaları gerekir. Kişiler bu sayede daha mutlu ve verimli olabilirler. Eğer yazlık geniş bir evse bu durumda kişilerin büyük zararlar görmeyeceği söylenir. Zarar görülse bile bunun için geçici bir durum denebilir. Ancak yazlık evin çok küçük olması ve rüya görülen sırada basma hissi olması işlerin daha kötü gideceğine işaret eder. Yazlık evin küçük olması kişilerin özellikle maddi anlamda kayıplar yaşamasına işaret eder.  Bu kişiler yaptıkları işlerin maddi anlamda sonuçlarını alamayabilirler. Birilerine borç verilmesi halinde bu kişilerden borçları geri almak mümkün olmaz.

Rüyada Gece Vakti Eve Hırsız Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gece vakti eve hırsız girdiğini görmek kişinin gerçek yaşamında gece vakti önemli bir haber alacağına işaret eder. İbn-i Şirin (r.a) tabirine göre; eğer hırsız eve zorlanmadan girmişse bu durumda kişinin alacağı haber olumlu olacaktır. Kişi uzun zamandır beklediği önemli bir haberi alabilir. Ancak eğer hırsız eve zorlanarak ve uğraşarak girerse bu durumda kişinin alacağı haber kötü olacaktır. Hayal kırıklığı yaşanabilir. Ancak bu durum geçici olacaktır. Bazı İslam alimleri gece vakti hırsız görmenin rüya sahibi kişilerin kısmeti kapanacağını söyler. Bu kişiler eğer bir ilişki içindeyse, kişilerin ilişkisinde bozulmalar meydana gelecektir. Durduk durmadık yere sevgili ve eş ile sürekli kavga edilir. Bu kişilerin ilişkileri bozulur. Aynı şekilde aile ile ilişkiler de gerginleşir. Aile bireyleri arasında anlaşmazlıklar yükselir. Özellikle bu anlaşmazlıklar maddi konularda yaşanacaktır.

Ayrıca rüyada dişlerin döküldüğünü görmek bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Eve Birden Fazla Hırsız Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada eve birden fazla hırsız girdiğini görmek rüya sahibinin hayatında istenmeyen insan ve durumların olmasına işaret eder. Cabir ül Mağribî (r.a) yorumuna göre; rüyasında birden fazla kişinin görülmesi halinde bu kişinin kendi hayatında acilen elemeler yapması gerekir. Bu eleme yapıldığı zaman kişi rahata erecektir. Birden fazla hırsız eğer kadınsa bu durumda kişinin hayatında yer alan kadınları incelemesi ve değerlendirme gerekir. Eğer hırsızların hepsi erkekse bu durumda kişinin hayatında önemli yere sahip erkekleri gözden geçirmesi gerekecektir. Bazı İslam alimleri bu rüyanın kişilere miras kalması şeklinde yorumlanması gerektiğini söylemiştir. Ancak bu miras kişilere hayır getirmez. Çünkü miras kişiler arasında anlaşmazlıklar yaşanmasına yol açar. İlişkiler bozulur. Özellikle sevilen kişiler ve aile arasında çok sayıda istenmeyen olaylar vuku eder. Rüya sahibi bu mirasa hiç bulaşmamış olmayı ister.

Rüyada Silahlı Eve Hırsız Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada silahlı eve hırsız girdiğini görmek rüya sahibinin şiddetli bir geçimsizlik yaşayacağına işaret eder. Eğer silah büyükse, bu durumda aile büyükleriyle geçimsizlik yaşanacaktır. Eğer silah küçükse kişi iş hayatından bir kişi ile istenmeyen konumda kalacaktır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; silahlı hırsızların görülmesi kişinin iç yaşantısında şiddetin bir yansımasıdır. Bu kişilerin hayatlarından şiddeti çıkarması gerekir. Anlaşmazlık olan durumların mutlaka anlaşmaya bağlanması herkes açısından faydalı olacaktır. Silahlı hırsız gören kişinin işlerinin açılacağını ve kişinin çok para kazanacağını söyleyenler de bulunmaktadır.

Bazı İslam alimleri silah sayısına göre yorum yapılması gerektiğini söyler. Eğer tek bir silah varsa bu durum rüya sahibinin sözü geçecek bir konuma gelmesi anlamına gelir. Kişi işte terfi alabilir. Eğer silah sayısı birden fazla ise kişinin başka insanların boyunduruğu ve emri altına girmesi anlamına gelir. Kişinin başka insanlardan emir almaya mahkum kalması söz konusu olur. İslam alimlerine göre silahlı hırsız gören kişilerin hayatında mutlaka bazı sorunlar yaşanacaktır. Ancak bu sorunlar basit önlemler ile önlenebilir. Bu nedenle üzülmek gerekmez.

Rüyada Eve Maskeli Hırsız Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada eve maskeli hirsiz girdigini gormek ne anlama gelir

Rüyada eve maskeli hırsız girdiğini görmek rüya sahibinin gizlenmek istemesine işaret etmektedir. Rüya sahibi kimsenin bilmesini istemediği bir takım işleri yapmak ister. Cabir ül Mağribi (r.a) yorumuna göre; maskeli hırsız gören kişi utanacağı durumlar ile karşı karşıya kalacaktır. Bazı İslam alimleri bu kişilerin büyük bir günah işleyeceğini ya da günah işlenmesine tanıklık edeceklerini de söylemektedir. Eğer eve giren hırsızlar gece vaktinde gelmişse bu durumda kişi günahı kendi işler. Ancak eğer hırsızlar sabah vaktinde eve girerlerse, bu durum rüya sahibinin bir tanıdığının günah işleyeceği anlamına gelmektedir.

Bazı İslam alimlerine göre maskenin kırmızı olması aileden sevilen bir kişinin yitirilmesi anlamını taşır. Sevilen kişi ile asla bir daha konuşmak mümkün olmaz.

Rüyada Eve 3 Tane Hırsız Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada eve 3 tane hırsız girdiğini görme rüya sahibinin şansızlığına işaret eder. Bu rüyayı gördükten sonra rüya sahibi işlerini son anda kaçırır. İş yapmak ve bunlardan sonuç almak mümkün olmaz. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında 3 tane hırsız gören kişilerin mutlaka nazar duası okutması gerektiğini söylemiştir. Eğer eve giren hırsızların hepsinin elinde silah varsa, bu durumda kişilerin tehlikeli olduğu söylenmektedir. Eğer kişilerin elinde silah yoksa, durum o kadar da kötü olmayacaktır. Her türlü, 3 kişinin hırsız olarak eve girmesi İslam alimleri tarafından olumlu yorumlanan bir rüya değildir. Bu rüyayı gören kişilerin kendilerini şeytandan koruması gerekir.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu