enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
7,1781
EURO
8,7217
ALTIN
415,19
BIST
1.483
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
9°C
İstanbul
9°C
Çok Bulutlu
Perşembe Parçalı Bulutlu
10°C
Cuma Parçalı Bulutlu
14°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
12°C
Pazar Yağışlı
10°C

Rüyada Dişlerin Döküldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada Dişlerin Döküldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri
23.02.2021
0
A+
A-

Rüyada dişlerin döküldüğünü görmek sağlığın bozulması, çok istenilen bir şeye kavuşamamak, özlem duymak, para harcamanın kısıtlanması, enerji patlaması gibi çok farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahibinin rüyasının tam olarak yorumlatması için mutlaka detaylar ile bilgi vermesi gerekir. Hem olumlu hem de olumsuz anlamlar söz konusu olabilir. Özellikle çok fazla dişin dökülmesini görmek, olumsuz anlamların yükselmesine neden olur. Az sayıda dişin dökülmesi ise o kadar büyük bir problem olmayacaktır. İslam alimleri, dişin dökülmesinin bazen kişinin hayatı dengesine sahip olacağı anlamına gelir.

Rüyada Kavgada Dişlerin Döküldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kavgada dişlerin döküldüğünü görmek rüya sahibinin sevdiği kişi ile arasının açılması anlamına gelir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; her kim rüyasında kavgada dişlerinin döküldüğünü görürse; arkadaşları ve sevdikleri ile arası açılır. Bu kişiler sevdiği insanlar ile sürekli tartışır ve gerilim hakim olur. Aile ile bile aranın bozulması söz konusu olabilir. Kavgada dişlerin döküldüğü sırada kan da görülmesi halinde, kişinin hayatında sevdiği kişiden bir darbe alması söz konusu olacaktır. Özellikle kişinin hiç beklemediği ve çok güven duyduğu kişilerden darbe alması işten bile olmayacaktır.

Kavga eğer mahalle ortamında edildiği görülmüşse bu durum kişinin çok eski dostları ile aralarında kavga çıkacağı anlamına gelir. Eski dostlar kişinin hayatında olumsuz bir etkiye neden olabilir. Özellikle bu kişilerin yapacakları hamleler rüya sahibinin ekonomik durumunu yakından etkileyecektir. Bu nedenle kişinin iş hayatında aldığı kararlara dikkat etmesi gerekir.

Rüyada Sarı Renkli Dişlerin Döküldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada sari renkli dislerin dokuldugunu gormek ne anlama gelir

Rüyada sarı renkli dişlerin döküldüğünü görmek; sağlığa kavuşmak, kilolardan kurtulmak, detoks yapmak ve temizlenmek gibi farklı anlamlara gelmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; sarı renkli dişlerin döküldüğünü gören kişinin hayatında sorunlardan en önemlisi eksik olacaktır. Kişinin akrabalarından bile sağlık anlamında olumlu haberler alacağı bilinmektedir. Dişlerin dökülmesinden sonra eğer dişle ilgili farklı rüya görülürse; bu durum kişinin de sağlığıyla ilgili olumlu bir haber alması şeklinde özetlenebilir.

Başka islam alimleri bu rüyanın obez kişiler tarafından görülmesi halinde kilolarının sağlıklı dereceye geleceğini söyler. Sağlık konusunda faydaları bulunan bu rüyayı gören kişinin erkek olması halinde özellikle zihinsel sorunlar son bulur. Kadınların görmesi ise özellikle fiziksel hastalıkların iyileşmesi anlamına gelmektedir.

Rüyada Dişçide Dişlerin Döküldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dişçide dişlerin döküldüğünü görmek güven bunalımı, güvenilen bir kişinin ihaneti, bir kişinin kaybolması gibi olumsuz anlamlara gelmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; dişçide dişinin döküldüğünü gören kişilerin mutlaka güvendikleri kişilere dikkat etmesi gerekir. Bu kişiler akrabalarından bile kazık yiyebilir. Mutlu olmak konusunda zorlanmalar yaşanabilir. Eğer diş dökülürken kişi acı duyduğunu görmüşse bu durumda kişinin ailesinde bazı eksilmeler yaşanacaktır. Kişiler vefat haberi alarak üzülebilirler.

Her islam alimi bu rüyanın olumsuz anlamı olmadığını söyler. Eğer kişi dişinin döküldüğü sırada ağrı yaşamadığını görürse bu durumda rüyanın olumlu anlamları yaşanır. Kişiler güvendikleri bir insanla bir işe başlayabilir. Yeni bir iş yeri açılabilir.

Rüyada Yaşlılıktan Dişlerin Döküldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yaşlılıktan dişlerin döküldüğünü görmek; hastalık, hasta olmak, bulaşıcı hastalığa yakalanmak, çevredeki insanların sağlığını yitirmesi gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; yaşlılıktan dişlerinin döküldüğünü gören kişilerin, özellikle akrabalarının hastalanacağı söylenir. Hasta kişilerin iyileşmesi için dişlerin dökülmesi sırasında ses duyulmamış olması gerekir. Yani eğer rüyada diş dökülürken dişten ses geldiği de görülmüşse meydana gelen hastalıkların iyileşmesi çok da kolay olmayacaktır. Hastalıkların iyileşmesi için kişinin bu rüyayı yeniden görmesi gerekir. İki kere rüyanın görülmesi halinde hastalar sağlıklarına kavuşurlar. Bu hastalıklar ölümcül değildir. Ciddi de değildir. Grip ve nezle benzeri hastalıklar olduğundan ne rüya sahibini ne de rüya sahibinin etrafında yer alan kişilerin çok etkilenmesine neden olur.

Ayrıca rüyada cumhuriyet altını görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Yemek Yerken Dişlerin Döküldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yemek yerken dişlerin döküldüğünü görmek; hırsların rüya sahibine kayıp ettirmesi, parayı çok sevmek, para kazanmak, yolun açılması, engellerin ortadan kalkması gibi farklı anlamlara geldiği bilinmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüya sahiplerinin iş anlamında hem kazanıp hem de kayıplar vereceğini söylemiştir. Rüya sahipleri eğer sevdikleri bir yemeği yediklerini görüyorlarsa o zaman kayıpları daha az, kazandıkları daha çok olacaktır. Ancak eğer kişi yemeğin sevilmediğini görmüşse bu durumda kişinin kazandıkları daha az kayıp ettikleri daha çok olacaktır.

Bazı islam alimleri bu rüyanın hastalıklardan iyileşmek anlamına geldiğini söyler. Özellikle iç organları ilgilendiren hastalıkların son bulacağı söylenir. Böbrek taşı olan düşürebilir. İlk başta acılı bir süreçten geçilmesine rağmen kişi kendini hasta eden durumdan kurtulacaktır. İslam alimleri en başta çekilen acılar için biraz sabırlı olmak gerektiğini söyler.

Rüyada Sağlıklı Dişlerin Döküldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada saglikli dislerin dokulmesi gormek ne anlama gelir

Rüyada sağlıklı dişlerin döküldüğünü görmek; rüya sahibinin kısmetinin açılması, sevgili olmak, evlenmek ve çocuk yapmak gibi farklı anlamlara gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüya görülecek en güzel rüyalar arasında yer alır. Çünkü rüyanın görülmesi ile birlikte kişi kısmetlerine açık hale gelir. Adeta şimdiye kadar kişiyi engelleyen bütün engeller önünden çekilmiştir. Rüya sahiplerinin sağlıklı dişlerin döküldüğü görmesi halinde, bu kişiler eğer evliyse çocuk sahibi olurlar. Şimdiye kadar çocuk sahibi olamamış kişilerin sonunda sağlıklı çocukları olur. Sevgilisi olmayan ve yalnızlıktan şikayet eden kişiler tam da kendilerine göre, iyi kalpli ve sevgi dolu insanlar ile sevgili olurlar. Onların masalı adeta başlamıştır ve çok mutlu olurlar.

Bazı alimlere göre ise sağlıklı dişlerin dökülmesi bir mal varlığının yitirilmesi anlamına gelir. Örneğin çok kira getirisi olan bir yerden kişinin elde ettiği gelirleri sona erebilir. Kişi kendine güzel bir para kaynağı olan yerden kaynaklarını çekmek zorunda kalabilir. Ne var ki rüya sahibinin yine de ekonomik anlamda zorlanmayacağı ve halen mutlu kalacağı söylenir.

Rüyada Dişlerin Döküldüğünü ve Kanadığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dişlerin döküldüğünü ve kanadığını görmek kavga etmek, sevilen kişiyle tartışmak, hastaneye gitmek gibi anlamlara gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; her ne kadar rüyanın olumsuz anlamlara geldiğini söylese de rüyanın olumlu anlamları da vardır. Çocuk doğurmak, sonunda istenilen hayata kavuşmak ve uzun bir tatile çıkmak bu rüyanın güzel anlamları arasında yer alır. Kavga edilen kişi ile barışılacağı ve edilen kavganın iki kişinin yakınlaşmasını sağlayacağı söylenir. Kişiler kavga ettikten sonra birbirleri olmadan bir hayat istemeyeceklerine karar verirler. Kişi uzun zamandır ertelemiş olduğu seyahat planlarını hemen hayata geçirebilir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında bir yerlere giderek kişi hayatının en güzel günlerini geçirmeye başlar. Bir iki sene boyunca kişinin seyahat etmesi gerekebilir. Elde ettiği tecrübeleri ona çok iyi gelir ve hayata yeniden bir bakış açısıyla bakmasını sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.


Yükleniyor...