Rüyada Ceviz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ceviz görmek, manası genel olarak helal mala ve uzun ömre işaret etmektedir. Özellikle şifa bulmaya ve zekaya işaret eden rüyada ceviz görmek, hazine edilmiş mal almaya işaret etmektedir. Eğer bir kadın ceviz görüyorsa, uzun ömürlü olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Ceviz Görmek Ne Anlama Gelir?

Eğer cevizler kırılmış ise zahmetsiz ve meşakkatsiz elde edilecek olan değerli mala işaret etmektedir. Rüyasında ceviz gören kişiler:

• Uzun ömürlü bir hayat süreceklerine,

• Uzun süren hastalıkların şifa ile sonlanacağına,

• Erkekler için şifaya ve güç kuvvet elde etmeye,

• Helal rızka işaret etmektedir.

Rüyada görülen ceviz mala (ama zorlukla kazanılan mala) ve kazanılan paraya işarettir.

• Rüyada ceviz içi görmek, servet kazanmak ve mal elde edeceği ile tabir olunur.

• Rüyada ceviz toplamak ve topladığını görmek, kadın tarafından elde edilecek, kadın tarafından gelecek mala işarettir.

• Rüyada cevizi kırıp yediğini görmek, elde edilecek, ele gelecek rızk, para ile tabir olunur.

Bir çok tabirciye göre: Rüyada ceviz görmek, zahmet ve meşakkatle ve sıkıntı ile çok zor kazanılan mala işarettir.

Ceviz görmek, zenginliktir ama zor kazanılan zenginliktir. Elinde cevizleri hışırdatmak, düşmanlığa işarettir. İçi çürük (yani çürük) ceviz görmek, haram mala (haramdan elde edilen, haramdan kazanılan mala) işarettir.

Çok sayıda cevizi olduğunu görmek, rüya sâhibinin birisiyle kavga edeceğine ve düşmanlığa işarettir demişlerdir.

Rüyada Kabuklu Ceviz Görmek

Rüyada kabuklu ceviz görmek, özellikle Imamı Caferi-i Sağdır Hz. Tarafından oldukça hayırlı işlere başlanacağına işaret etmektedir. Rüyasında kabuklu ceviz gören kişilerin özellikle uzun süredir işsizlik çekiyorsa, yakın zamanda iş bulacağına işaret etmektedir. Bu kişilerin iş arama için çabalamaya devam etmesini ve yakın zamanda iş bulacaklarını işaret eder. Kabuklu ceviz yeni ve hayırlı işlere işaret etmektedir. Özellikle işe başlayan hem erkek hem kadınlar için birçok yeni fırsatın ortaya çıkacağına ve bu fırsatların birçok hayırlı yeniliği getireceğine işaret etmektedir. Farklı alanlarda kişinin bir sürü fırsat yakalayacağına yorulmaktadır.

Rüyada Çuvalla Ceviz Görmek

Rüyada çok fazla ceviz görmek özellikle çocuksuz aileler için hamileliğe yorulmaktadır. Hayırlı bir evlat geleceğine dair işaret olmaktadır. Çocuğu olan ya da evlenmemiş kişiler için ise:

• Rüyada çuvalla ceviz görmek yeni işlerin başlayacağına işaret etmektedir.

• İbn-iSirin (r.a) tabirine göre özellikle aç çocuk doyurulacağına ve birçok hayır işleneceğine işaret etmektedir.

• Sayısız ceviz gören kişilerin karşılarına birçok fırsat çıkacağına işaret eder.

• Uzun süreli ters giden tüm şeylerin yoluna gireceği ve hayırlı bir yola gireceğine işaret etmektedir.

• Özellikle sayısız kabuklu ceviz gören kişilerin uzun süreli bir hayat yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Ceviz Görmek İmam Nablusi

Rüyada ceviz görmek, İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kişinin sağlıklı ve uzun bir hayat geçireceğine işaret etmektedir. Ceviz tüm manevi anlamları ile oldukça hayırlı ve güzel işaretlere sahiptir. Özellikle bekar kadınların yakın zamanda hayırlı bir kısmet bulacaklarına ve evli erkeklerin yakın zamanda baba sahibi olacağına işaret etmektedir. Farklı boyutlarda görülen cevizler ise kişinin irili ufaklı birçok yerden gelecek para kaynaklarına işaret etmektedir.

Maddi zorlukların biteceğine ve derin bir nefes alınacağına yorumlanmaktadır. Cevizler özellikle taze ise bedenin yeniden sağlığına kavuşacağına işaret eder. Cevizi gören kadınların uzun süreli bir hayat yaşayacağına ve sağlıklı olacağına işaret etmektedir. Çocuk sahibi olmanın yanı sıra sağlıklı olmaya delalettir.

Rüyada Yeşil Kabuklu Ceviz Görmek

Rüyada taze ceviz görmek eğer yeşil kabuklu ve bir adet ise insanların sözünde durmayacağına da yorulmaktadır. Özellikle rüyayı gören kişi henüz yirmili yaşlarında ise etrafındaki insanlara dikkat etmesi gerektiğine ve çevresinde düşmanlık olduğuna işaret etmektedir. Ancak ceviz sağlam ise rüyada kişi cevizi gördüğüne mutlu oluyorsa, zahmetsiz para geleceğine işaret etmektedir. Kırılmış ceviz görmek ise şiddete ve sorunlara işaret etmektedir. Kırılmış cevizleri yiyen kişi, kavgalara yol açacak ya da kavgadaki gerilimden nasibini alacak şeklinde yorumlanmaktadır. Bu kişilerin özellikle iş hayatına dikkat etmesi ve doğru insanlarla arkadaşlık kurması önerilmektedir.

Rüyada Ceviz Ağacı Görmek

Rüyada görülen ceviz ağacı ne anlama gelir İbn-i Sirin (r. A) tabirine göre aile olmaya ve köklenmeye yorumlanmıştır. Ceviz ağacı gören kişi kendini bulmaya başlamış ve kendi köklerine ve ailesine geri dönmeye başlamıştır. Ceviz ağacı görmek olgunlaşmaya ve aile kurmaya yorumlanmaktadır.

Ceviz ağacı mübarek bir insan olunacağına, başkalarına yardım edileceğine yorumlanmaktadır. Hem kadınlar hem de erkekler için olumlu anlamlar taşıyan ceviz ağacı; kişi eğer bekarsa aile kuracağına, evli ise ailesinin mutlu ve uzun bir ömür süreceğine işaret eder.

Ceviz ağacı gibi güçlü, sabırlı ve dayanıklı olmaya işaret eder. Kişinin hayatı boyunca uzun ve sağlıklı bir hayat süreceğine yorulmaktadır.

Rüyada ceviz ağacı görmek, yabancı ve kör bir kimseye veya geçimsiz huysuz bir adama işaretle tabir olunur. Rüyasında ceviz ağacına çıktığını gören, bu nitelikte bu vasıfta yani böyle istenilmeyen huylu bir adamla karşılaşır ve onunla dost olacağına işarettir.

• Rüyada ceviz ağacının üzerine çıktığını gören kimse, yabancı bir adam aracılığı ile yükselir, ilerler şeklinde tabir edilir.

• Rüyada ceviz ağacını kökleyip çıkardığını gören kimse, yabancı bir adama galip ve üstün gelir şeklinde tabir olunur.

Rüyada Ceviz Ağacı Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Rüyada ceviz ağacı görmek, cesur fakat huysuz ve asabi bir adama işaretle yorumlanır.

Rüyasında bir ceviz ağacına çıktığını gören kişi, bu özellikte bir adamla dost olur.

Rüyasında ceviz ağacını kökünden söküp çıkardığını ve ceviz ağacını kestiğini gören kişi, böyle bir adamı katleder (öldürür). Şayet ceviz ağacının kendiliğinden yıkıldığını ve devrilmiş olduğunu görmesi, böyle bir adamın vefat edeceğine işarettir.

Rüyasında ceviz ağacının gölgesinde oturduğunu veya ceviz ağacına dayandığını gören kişi, yukarıda özelliği ve niteliği sayılan adama dayanıp güveneceğine ve onun himayesi (koruması) altına gireceğine işaretle yorumlanır.

Rüyasında ceviz ağacının yapraklarının döküldüğünü veya yapraklan eliyle ceviz ağacından topladığını gören kişi, bu vasıflarını saydığımız kişiden hayır ve menfaat görür ve ondan eline mal veya para geçer şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ceviz Çalmak

Rüyada ceviz çalmak birilerinin hakkının yeneceğine işaret etmektedir. Kişi rüyasında ceviz çaldığını görüyorsa:

• Eğer rüyayı gören kişi erkek ve bekarsa iş hayatında bir haksızlığa şahit olacağına ve sesini çıkarmayacağına işaret eder. Bu rüya bir işarettir, kişinin haksızlıklara karşı ses çıkarmasına ve cesur olmasına delalet etmektedir.

• Rüyayı gören kişi eğer kadın ise birinin kalbini kıracağına işaret etmektedir. Cevizin kırıldığını ya da çalındığı gören kadın bekar ise ah alacağına dair bir işarettir. Kişinin dikkatli olması salık verilmektedir.

• Kişinin çaldığı cevizleri iade ettiğini görmesi, büyük bir yanlıştan döneceğine işaret etmektedir.

• Eğer rüyasında ceviz gören kişi bir çocuk ise masum bir suç işlemiş ancak vicdan azabı çektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Kırık Ceviz Görmek

Rüyada kırık ceviz görülmesi özellikle bir fırsatın elden kaçırıldığına işaret etmektedir.

• Kırık cevizi eline aldığını göre erkek; büyük bir aşkını kaçırmıştır.

• Kırık ceviz gören kadınların bir dedikodu sebebiyle başlarının belaya gireceğine işaret etmektedir.

• Kırık ceviz gören kişilerin çevrelerine karşı dikkatli olmasında fayda vardır.

• Kırık ceviz gören kişiler özellikle büyük bir gerilimden nasibini alacaklarına dair uyarılmaktadır. Bu kişilerin gergin ve kötü ortamlardan uzak durması gerekir.

• Rüyayı gören kişi eğer öğrenci ise kendi arkadaşlık çevresini temizlemesi ve düzenlemesi gerektiği anlamına gelmektedir.

• Kırık cevizler kişinin olumsuz bir şeyler yaptığına ve suçlu duruma düşebileceğine işaret etmektedir.

Rüyada İçi Beyaz Ceviz Yemek

Rüyada ceviz yemek genellikle hayra yorulmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bebek sahibi olunacağı anlamına gelmektedir. Ancak bebeğin kişilerin planı dahilinde olmadan meydana geleceğine delalet etmektedir. Beyaz ceviz yiyen kişilerin kısa sürede para kazanacağına işaret etmektedir. Evli kişiler için bu rüya oldukça hayırlı olmaktadır. Rüyada ceviz yemek; cimri bir kişiyle gıybet etmeye de işaret etmektedir. Bunun dışında bekar kişiler için ceviz yemek, para, bolluk ve bereket kazanacağına işaret etmektedir.

Rüyada Ceviz Görmek ihya

Rüyada ceviz yemek ihya yorumuna göre birçok fırsatın geleceğine işaret etmektedir. Kişi uzun süredir ters giden işlerini ilahi bir yardımla düzeltecektir. Ceviz yemek özellikle taze ve lezzetli cevizlerde manevi bir destek alınacağına işaret etmektedir. Ancak yenilen ceviz bozuk ve acı ise kişinin yanlış işlere sapacağına işaret etmektedir. Kişi cevizi yedikten sonra tükürüyorsa, kısa sürede yanlıştan döneceğine işaret eder.

Rüyada Kırık Ceviz Görmek

Rüyada kırık cevizler görmek kişinin geçiminin kolaylaşacağına işaret etmektedir. İnançlı olması durumunda ve kendini hak ediyor görmesi durumunda lüks içinde yaşayacağına işaret etmektedir. Kişinin iyilik yapmaya devam etmesi ve hem zihnini hem de bedenini temiz tutması gerekmektedir. Bu şekilde yaşarsa kısa sürede lüks ve zenginlik içinde yaşayacağı anlamına gelmektedir. Ceviz görmek birçok şekilde olumlu ve oldukça hayırlıdır. Kişinin konfor içinde yaşamasına ve nimet bolluğuna sahip olmasına yorumlanmaktadır. Dünya malına açılan yolu işaret etmektedir.

Rüyada Ceviz içi Görmek

Rüyada ceviz içi görmek, kişinin geçiminin iyi hale geleceğine ve lüks bir hayat yaşamasına imkan sağlayacak olan maddi duruma kısa ve basit yönden ulaşacağına işaret eder. Kısa yoldan büyük bir kısmet elde etmeye ve lüks içinde yaşamaya, rızık bolluğuna, malının çokluğuna yorulur.

Rüyada Ceviz İçi Yemek

Yoksulluktan kurtulmaya, hasta ise şifasını bulmaya, maddi anlamda yüksek gelir elde etmeye, lüks bir yaşamın kapılarını aramaya ve rızık bolluğuna alamet edilir.

Rüyayı gören kişinin kar elde edeceği işler yapacağına ve bol rızık elde etmeye alamet eder. Kişinin çok karlı işlere imza atacağına ve büyük pay elde edeceğine rivayet edilir.

Rüyada Ceviz İçi Satın Almak

Rüyayı gören kişinin ticaretle uğraşacağına, işveren konumuna geleceğine ve sivri zekası sayesinde işinde çok iyi noktalara geleceğine işaret eder.

İşi büyüdükçe toprak, ev, araba, yazlık, tarla gibi sahip olduğu mallarının sayısını daha çok artırmak ister. Yedikçe bitmeyen bir zenginlik denilebilir.

Rüyada Ceviz İçinde Kurt Görmek

Rüyayı gören kişinin malından ve parasından pay almak ve onun üzerinden kar yaparak geçimini sürdürmek için çalışan kişiye alamet eder.

Rüyayı gören kişinin malına, mülküne göz koyan bu sebeple de sürekli malının, parasının azalmasına neden olan, dost görünen fakat tam zıddına arkasından vuran en büyük düşmanı sayılan ve sonunda ise ona hiç kimsenin veremeyeceği zararı veren bir kişiye delalet eder.

Rüyada Hindistan Cevizi Görmek

Rüyanızda Hindistan cevizi görmeniz, yakında üzerinize yeni bir sorumluluk alacağınıza ve faydalı da olacağınıza işaretle tabir edilir.

• Bazen de Hindistan cevizi görmek, kalbinizi kıracak (gönül kırıcı) bir söz işiteceğinize işaretle yorumlanır.

• Rüyada Hindistan Cevizi görmek iyidir. Ferahlık, hayırlı rızık ve sevince ermek gibi iyiye yorulur. Hindistan cevizi yediğini görmek, sözünün dinlenir ve geçerli olacağına işarettir.

Rüyada Armut görmek Rüya Tabirleri yazımıza göz atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu