Rüyada Kurandan Sure Görmek N Harfi

Rüyada Kurandan Sure Görmek N Harfine ait sureler ne anlama gelir? N harfi ile başlayan surelere ait rüya tabirleri aşağıdaki gibidir.

Rüyada NAHL SURESİ

Rüyasında bu sureyi okuduğunu veya dinlediğini gören kimsenin, helalından çok rızık elde edeceği, zengin olacağı ile, veya Müslümanlar arasında çok çok sevilen bir kimse olacağına işaretle tabir olunur. Ayrıca dünyada sıkıntı yüzü görmez, afet ve musibetlerden emin olur şeklinde tabir olunur.

Rüyada  NAS SURESİ

Bu sureyi rüyasında okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, haset edenlerin (kıskanç kimselerin) ve kötü insanların şerrinden ve verecekleri zararlardan emin ve emniyette olur, işleri yolunda gider ve düşmanlarına galip (üstün) gelir veya geleceğine işaretle tabir olunur.

Rüyada  NAS SURESİ İbn-i Şirin’in yorumu: Rüyasında Nas suresini gören, okuyan ve okunduğunu dinleyen kimseyi, Cenap-ı Allah, insanların nazarından (nazar değmesinden), şerlerinden ve zararlardan muhafaza ederek korur ve koruyacağına işarettir.

Rüyada  NAS SURESİ Kirmani’nin yorumu: Bu mübarek sureyi Rüyasında gören kimseyi, Cenap-ı Allah, halkın şerrinden ve halkı da rüya sahibinin şerrinden korur ve koruyacağına işarettir demiştir.

Rüyada NASR SURESİ

Rüyasında bu sure-i şerifeyi gören, okuyan veya dinlediğini gören kişi, büyük hayır ve bereketlere mazhar olur şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada NASR SURESİ İbn-i Şirin’in yorumu: Rüyasında Nasr sure-i şerifesini tamamını ve bir kısmını okuduğunu veya okuyan başka birini duyan ve dinlediğini gören kişi, düşmanlarına galip (üstün) gelir ve geleceğine işaretle yorumlanır demiştir.

Rüyada NASR SURESİ Kirmani’nin yorumu: Rüya sahibi, her türlü sıkıntı ve darlıktan kurtulur ve kurtulacağına işaret eder demiştir.

Rüyada NASR SURESİ Cafer-i Sadık (r.a.) yorumu: Bu mübarek sure-i celileyi gören rüya sahibinin eceli yaklaşmış olduğuna ve imanla öleceğine işarettir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NASR SURESİ imam-ı Nablusi’nin yorumu: Rüyayı gören kişinin şehit olarak veya şehit sevabına ererek öleceğine işaret eder.

Rüyada NAZİAT SURESİ

Rüyasında bu sureyi okuduğunu veya dinlediğini görmek, ticarette kar ve kazanca, sanatından faydalanmaya, kalbindeki olan şüphe ve tereddütte, hıyanetten kurtulmaya veya kurtuluşa işaretle tabir olunur.

Rüyada NAZİAT SURESİ Cafer-i Sadık (r.a.) yorumu: Naziat suresini gören kişi, kalbini şüphe pisliklerinden arıtıp temizlemesi için rüya sahibi kişinin acele tarafından tövbe etmesi ve Cenap-ı Hakk’a yönelmesi gerektiğine işaret eder şeklinde yorumlamıştır. Bu yoruma göre de rüya sahibinin itikadındaki bozukluk dile getirilmektedir demek olur.

Rüyada NEBE (AMME) SURESİ

Rüyasında bu sureyi okuduğunu veya dinlediğini görmek, şan ve şöhrete ermeye, güzel bir isimle anılmaya, dinde hidayete ermeye ve ömrünün uzun olmasına veya uzun olacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada NEBE (AMME) SURESİ Kirmani’nin yorumu: Bu mübarek sureyi Rüyasında gören kimse, hayırlı işler ve faydasını göreceği fiiller yapar ve yapacağına işarettir şeklinde yorumlanır demiştir.

Rüyada NEBE (AMME) SURESİ Cafer-i Sadık yorumu: Rüyasında Nebe suresini okuduğunu veya dinlediğini görmek, rüya sahibinin, sözü geçerli, değeri yüksek, itibar sahibi, saygın bir kişi olduğuna işaret eder şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NUH SURESİ

Bir kimsenin Sure-i Nuh’u Rüyasında kısmen (birkaç ayetini) veya tamamını okuduğunu veya dinlediğini
görmesi, akıbetinin (sonunun) güzel olacağına, düşmanlarını yeneceğine işaretle yorumlanır demişlerdir.

Rüyada NUH SURESİ İbn-i Şirin’in yorumu: Rüyasında bu mübarek sureyi gören kimsenin, akıbeti (geleceği) hayır ve güzel olur. Günahlarından, hata ve kusurlarından tövbe eder ve Cenap-ı Hakk’ın Salih kullarının içerisine dahil olarak muradına eren kullarından olmaya hak kazanır ve cennete girer şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NUH SURESİ Kirmani’nin yorumu: Bu rüyayı gören kimse, halka hayırlar yaparak faydalı olur. Fakat ailesi kendisine (rüya sahibine) asi olur şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NUH SURESİ Cafer-i Sadık (r.a.) yorumu: Bir kimsenin rüyada Nuh Sure-i şerifesini görmesi, Allah Teâlâ’n emirlerini yaymaya ve duyurmaya, düşmanlarına galip (üstün) gelmeye işaret eder şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NUN SURESİ

Bu mübarek sureyi rüyada tamamını veya birkaç ayetini okuduğunu veya okunduğunu dinleyen kimsenin
bu rüyası, hayırlara ve birtakım faziletlere nail olmaya işaret eder. Bu surenin bir adı da Kalem suresidir. Nun suresi dendiği gibi, Kalem suresi de denir ve denmektedir.

Rüyada NUR SURESİ

Rüyasında bu sureyi okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, herkesin sevgisini ve saygısını kazanır. İnsanlara iyilikle emreder, kötülükten meyleder (sakındırır), insanları Allah için sever ve Allah için buğzeder, şeklinde
tabir olunur.

Rüyada NUR SURESİ Cafer-i Sadık yorumu: Rüyasında Nur suresini okuduğunu veya dinlediğini görmek, herkesin kendisine (rüya sahibine) saygı ve sevgi göstereceğine ve Cenab-ı Hakk’ın rüya sahibinin kalbini, İlahi nuru ile aydınlatacağına, gönlünün iman nuruyla aydın olacağına işarettir.

Rüyada NUR SURESİ Kirmani’nin yorumu: Rüya sahibi kişinin insanlara karşı cömertliğine ve hayırseverliğine ve kabrinin İlahi nur ile dolacağına işarettir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NUR SURESİ• ibn-i Şirin yorumu: ilim ve hikmete erer şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NUR SURESİ ibn-i Kesir’in yorumu: Rüyasında Nur sure-i celilesini görmek nimetine eren kişinin, iman ve takva sahibi olduğuna işaret eder şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NUR SURESİ Hz. Ebu Bekir (r.a.) Efendimizin yorumu: Rüyasında Nebe sure-i Celilesini okuduğunu veya dinlediğini gören kimsenin yaptığı iyilik ve ihsanlarıyla, yaptığı yardım ve muavenetleriyle insanların muhabbet ve övgülerini kazanır ve kazanacağına Cenap-ı Allah, rüya sahibini insanlara sevdirir ve sevdireceğine işaretle yorum buyurmuşlardır.

Rüyada NECM SURESİ

Rüyasında bu sureyi okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, düşmanına veya düşmanlarına galip (üstün) gelir, Cenap-ı Allah, kendisine Salih bir evlat nasip eder, gurbette bir kimsesi varsa o geri evine döner, hasreti
gider, şeklinde tabir olunur.

Rüyada NECM SURESİ Cafer-i Sadık yorumu: Rüyasında Necm Sure-i celilesin’i gören kimse, düşmanlarına galip (üstün) gelerek yener. İyi, salih ve dindar bir evlada sahip olur şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NEML SURESİ

Rüyasında bu sureyi okuduğunu veya dinlediğini gören kimsenin, malı mülkü ve parası çoğalır, sözü geçerli ve kendisi sevilen bir kişi olur veya olacağına işarettir.

Rüyada NEML SURESİ Cafer-i Sadık yorumu: Rüyasında Nemi suresini okuduğunu (tamamı olsun veya birkaç ayet olsun) görmek, rüya sahibi kişinin, malının ve servetinin artmasına işaret eder şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NEML SURESİ İbn-i Kesir ve Nafi’nin yorumu: Bu bereketli sureyi rüyasında gören kimse, milletinin büyüğü ve itibarlısı olur ve olacağına işarettir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada NİSA SURESİ

Rüyasında bu sureyi okuduğunu ve dinlediğini gören kimse, beklemediği ve ummadığı bir yerden mirasa
konarak zengin olur ve akrabaları çoğalır şeklinde tabir olunur.

Rüyada NİSA SURESİ Cafer-i Sadık yorumu: Bu sure-i celileyi rüyada gören kişi, iyi ahlak ve doğruluğu ile meşhur (ünlü) olur ve insanlar arasında bu şöhretiyle isim (nam) yapar ve halk arasında sevgi ve saygı görür şeklinde yorumlamıştır.

Ezan Okunurken Okunacak Dua

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu