Rüyada Değirmen Görmek

Rüyada değirmen görmek, fakirlik ve yoksulluk sıkıntısından kurtulmakla tabir edilir. Yani, bu Rüyayı gören kimsenin zengin olacağına işarettir.

Rüyada Değirmen Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada değirmenin döndüğünü görmek, rızık toplamakla ve evinde geçiminde idareli davranmak suretiyle geçimini idare etmeye veya idare etmesi gerektiğine işaret eder.

• Rüyada değirmeni eli ile çevirdiğini görmek, işlerini idare edip, servet toplayacağına işarettir, şeklinde tabir olunur.

Rüyada Değirmen Görmek Ebu Saîdil’ Vâiz’in yorumu:

Rüyada su değirmeni görmek insanları idare etme siyasetinde başarılı, görüşleri isabetli ve kararları yerinde, serveti ve zenginliği çok olan bir adama işaretle yorumlanır.

• Bir kimse Rüyasında su değirmeninde un öğüttüğünü görse, onun bu Rüyası, hayra ve menfaate işaretle yorumlanır. Bu Rüyayı gören kişinin başkalarına da faydalı ve yararlı olacağına işarettir.

• Bir kimse, Rüyasında buğday yükü ile bir değirmene giderek buğdayı öğütüp un yaptığını görse, bu onun hayra ereceğine ve çok menfaat sağlayacağına işarettir. Onun sâyesinde başkaları da faydalanır şeklinde yorumlanır.

Rüyada Değirmen Görmek İbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyada değirmen görmek, düşmanlık ve fenalığa işarettir. Rüyada görülen değirmenin meçhul olup (değirmenin kimin olduğu) sahibinin kim olduğu bilinmiyorsa, düşmanlık ve fenalık genel olacağına, yani gelecek olan musibet o bölge halkının hepsine ilgilendirir. Eğer görülen değirmen Rüya sahibinin malı veya başka bilinen bir kimsenin ise, o zaman düşmanlık ve gelecek fenalık ve
musibet bu kişilere yönelik olduğuna işaretle yorumlanır.

• Bir kimse değirmeni eliyle çevirip döndürdüğünü görse, bu onun işlerini güzel ve gereği gibi idâre ettiğine ve para toplayıp servet edindiğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Değirmen Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’m yorumu:

Rüyada değirmen görmek, beş cihete işaret olarak tabir olunur:

1. Devlet başkanına işaretle,

2. Başbakan veya yardımcısına işaretle,

3. Kuvvet ve kudrete işaretle,

4. Şecaat, kahramanlık, cesaret ile,

5. Zabıta memurluğuna işaretle tabir olunur.

• Değirmen yeri görmek, büyük bir reise, hatırlı bir idareciye işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Değirmen Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Rüyada değirmen taşının demirden veya bakırdan olduğunu görmek, şiddet (büyük) bir düşmanlığa ve fenalığa işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada Değirmen Görmek İbn-i Kesîr’in yorumu:

Rüyada yel değirmeni görmek, harp ve vuruşma ile tabir olunur. Rüyasında halkın buğdaylarını öğütmek için yel değirmeni kurduğunu görmek, eğer ehil ve lâyık ise, insanlar (halk) arasında hükmetmek, karar vermek üzere meclise (topluluğa) gelir, başa oturur. Eğer Rüyayı gören kişi, halktan biri ise, rızkını, çoluk çocuğunun geçimi için maişet toplayacağına işaretle tabir edilir.

• Rüyasında yel değirmeni kurmak için yelken (pervane) ve dolap kanatları aldığını görmek, evlenmeye işaret eder.

• Rüyasında herhangi bir değirmene girdiğini görmek, o girdiği yerden gelen işaret odur ki, onun (Rüya sahibinin) rızkını elde edeceği bir yere gideceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Değirmen Görmek imam-ı Nablûsî’nin yorumu:

Rüyada buğday öğütülüp un yapıldığı bir değirmen görmek, doğru ile eğrinin, hak ile batılın ayrıldığı bir cihete işaretle tabir olunur.

• Diğer bir yorumu: Rüyada değirmen görmek, üzüntü ve kedere, gönül darlığına veya baş ağrısına işaret olarak yorumlanır demiştir.

Rüyada Değirmen Görmek Hâlid-i îsfahâni’nin yorumu:

Rüyasında su veya hayvan ile çalışan (dönen) bir değirmen görmek, hayır ve bereketin geleceğine, maişet ve geçimin kolaylaşmasına işaret eder.

• Rüyada değirmen çarkının döndüğünü görmek, harbe ve savaşa işarettir. Eğer değirmenin çarkı dönmüyor, duruyormuş görmek ise, kadına yani evlenilecek eşe işaret eder.

• Yel değirmeni görmek de, su ve hayvan ile çalışan değirmen gibi tabir olunur. Ancak bu görülen Rüyada, çark yerine yel değirmeninin kanatları yorumda dikkate alınır.

Ateş ve gaz ile çalışan değirmenin yorumu da bu şekilde yapılmıştır.

• Bazı yorumlarda: Rüyada değirmenin eğri büğrü, çarpık döndüğünü görmek, piyasanın pahalılığına işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Bir kimse Rüyasında kendisine ait dolap ile dönen bir değirmeni olduğunu görse, bu Rüyası, onun temiz (helâl) bir rızka kavuştuğuna işarettir şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında değirmenin hiçbir neden yokken (sebepsiz olarak) döndüğünü görmek, ecelin (ölümün) yaklaşmış olduğuna işaret olarak tabir olunur denmiştir.

• Rüyada değirmen bulunmayan bir evde değirmen varmış görmek, zahmet ve zorluklara, kin ve düşmanlığa işarettir.

• Rüyasında değirmeni tamir ettiğini görmek, büyük bir zatın hizmetinde bulunmaya (bulunacağına) işarettir.

Rüyada Değirmenci Görmek

Rüyada değirmenci bir adamı görmek, rızkını zahmet çekerek kazanan, fakat herkese yardımı ve hayrı dokunan bir kişi olarak tabir olunur.

Rüyada El Değirmeni Görmek

Rüyada el değirmeni görmek, çalışkan bir kadına sahip olmak, çalışkan hizmetçi ve çalışkan işçilere işarettir. Bu Rüyayı gören kimse, bu güzel insanları mutlu olacağına işarettir.

Rüyada Düştüğünü Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu