Rüyadan Sıçrayarak Kalkıyorsanız Şunlara Dikkat Edin

Rüyadan Sıçrayarak Kalkmanın Bilimsel Açıklaması Nedir?

Rüyadan Sıçrayarak Kalkıyorsanız Şunlara Dikkat Edin. Birçok insan, hayatında en az bir defa uykudan sıçrayarak kalkmıştır. Bedenen ve zihnen tam bir gevşeme hali olan uyku halindeki sıçramalar kimi insanın ise hemen her gece yaşadığı bir deneyimdir. Eğer siz de rüyadan sıçrayarak kalkıyorsanız bunun sebeplerini merak etmiş olmalısınız. Bakalım rüyadan sıçrayarak kalkanların dikkat etmesi gereken şeyler nelermiş.

Rüyadan Sıçrayarak Kalkmanın Bilimsel Açıklaması Nedir?

Uykuyla ilgili araştırmalar, psikoloji psikiyatri ve nöroloji gibi bilimlerin araştırma alanında yer alırlar. Uyku sırasındaki durumumuz, beynimizin işleyiş biçimi gibi konularla bu alanlar ilgilenmektedir.

Hemen her insanın en az bir kez yaşadığı rüyadan sıçrayarak kalkmak ise psikiyatride hypnic jerk veya hipnik pislik olarak adlandırılmaktadır.

Nörologlar ve psikiyatrlar, hipnik pisliğe neden olan şeyi ani kasılmalar olarak değerlendirmektedirler. Aslında uyku sırasında herkes az ya da çok kas seğirmesi yaşar. Ama bu durum çoğu zaman uykunun bölünmesine neden olmaz. Yaşanan güçlü bir kas seğirmesi ise uykudan sıçrayarak kalkmamıza neden olur. Bu durumda beyin, kasılma neticesinde uyanmayı rasyonalize ederek yüksek bir yerden düşüyor izlenimi oluşturabilir.

Eğer sık sık uykudan sıçrayarak kalkıyorsanız bu uyku kalitenizi düşürecektir. Dahası bu durum kimi zaman ciddi uyku problemlerine de sebep olabilir. Eğer uykuda sıçrama, uyku kalitenizi etkiliyorsa profesyonel desteğe başvurabilirsiniz.

Maneviyatta Rüyadan Sıçrayarak Kalkmanın Anlamı Nedir?

Maneviyatta genellikle bilimde olduğu gibi somut veriler arasında bağlantı kurmakla yetinilmez. Olanlar arkasında örtük ve gizemli bir gerçek olabileceği araştırması maneviyatın alanına girmektedir.

Konu uyku ve rüyalar olduğunda da maneviyatın söyleyeceği çok şey vardır. Rüyadan sıçrayarak kalkmak da maneviyatta başka anlamlara haiz bir olaydır. Ruhsal öğretiler için rüyalar ve uyku oldukça önemlidir. Gün içinde dikkatimizi çekmeyen şeylere karşı rüyalarda uyarılar alabiliriz. Rüyadan sıçrayarak uyanmak da bizler için bir uyarı niteliği taşımaktadır.

Eğer rüyadan sıçrayarak kalkıyorsanız şuna dikkat edin: Olumsuz enerjilere! Hepimiz gün içinde diğer insanlardan, çevreden, yiyip içtiklerimizden olumlu ve olumsuz enerjiler alırız. Bu enerji akışının kontrolü de mümkündür. Güçlü bir manevi kalkan oluşturmak bizleri dış etkilerden koruyacaktır. Ancak kimi insanlar bu manevi kalkana sahip değildir. Bu durumda da çok fazla olumsuz enerjiye maruz kalabilirler.

Özellikle çevremizdeki olumsuz ve negatif enerjili insanlar bizim enerji alanımızı hızlı bir şekilde kirletebilirler. Gün içinde maruz kaldığımız bu kirlilik uykuda ve rüya sırasında açığa çıkabilir. Vücudumuz ve zihnimiz maruz kaldığı olumlu ya da olumsuz her şeye tepki vermektedir. Önemli olan bu tepkileri tanımak ve ona göre önlem almaktır. Bu durumda ise alacağınız en iyi önlem kendi manevi alanınızı temiz ve güçlü tutmaya çalışmaktır.

Rüyadan Sıçrayarak Kalkmak Neyi Anlatıyor?

Rüyadan sıçrayarak kalkıyorsanız genellikle rüyada şunlardan birini görmeniz olasıdır:

  • Bir yerden düştüğünüzü,
  • Ayağınızın bir şeye takıldığını,
  • Birinin sizi ittiğini,
  • Bir şeyin ya da birinin size vurduğunu.

Bunlardan birini rüyada gördüğünüzde uykunuz ani bir şekilde bölünür. Bu durumla ilgili yapılan bir başka açıklama ise tamamen ruhsaldır. Genellikle bu durum manevi kanalları açık, sezgileri güçlü insanların başına daha sık gelir. Çünkü bu tip insanlar manevi yolculuklara açık olarak dünyaya gelirler. Bu insanların rüyaları genellikle doğru çıkar.

Böylesine güçlü maneviyat bazen kendini sert biçimlerde açığa çıkarabilir. Rüya sırasında ruhumuzun rüyayı tam olarak deneyimlediğini iddia edenler için sıçrayarak uyanma ruhun ani bir dönüşüdür. Ruh, rüya deneyiminden ani olarak çıkmasıyla uyku aniden bölünür.

Rüyayı gören kişi, kendini aniden uyanmış olarak bulabilir. Bu durumda, rüya sahibi kısa süreli bir şaşkınlık yaşar. Sanki bir evrenden başkasına geçmiş gibidir. Aslında ruhani açıklamalar, rüyadan sıçrayarak kalkmanın tam olarak bu anlama gelebileceğini söylemektedir. Yani ruh ani bir evren değişimi yaşamış ve dolayısıyla uyku aniden bölünmüştür.

Eğer siz de bu deneyimi sık sık yaşıyorsanız olanları olumlu açıdan değerlendirmelisiniz. Ruhsal kabiliyetinizin kendini bu şekilde açığa vurması sizi endişelendiriyor olabilir. Aslında endişelenmenizi gerekecek bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Muhtemelen kontrol etmeyi öğrenmeniz gereken ruhsal bir güce sahipsiniz.

Gün içinde yaşadıklarınıza, bulunduğunuz ortamlara ve görüştüğünüz insanlara dikkat etmelisiniz. Deneyimleriniz manevi alanınıza zarar verecek şeyler olmamalıdır. Bu hususlara dikkat ederek, sorunsuz bir uyku deneyimi yaşayabilmeniz mümkün hale gelecektir.

Rüyada Melek Görülür mü?

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu