Rüya TabirleriZ Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Zemzem Suyu Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Zemzem Suyu görmek, hayırlara vesile eder. İslami anlamı ile dertlere çare, hastalıklara şifa bulmaya ve problemlere çözüm bulmaya delalet eder. İyilik ve hayır getirecek işler yapmak manasına da gelir. İbni Sirin (r.a) demiştir ki; rüyada zemzem görmek, murada ermeye, mutlu olmaya tabir edilir.

İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur’ki; rüyada zemzem kuyusu bulduğunu görmek, rüya sahibinin, uzun süredir sıkıntı yaşadığı her konuda ferahlamaya yaşayacağına delalet eder. Yakın zamanda istenilen hedeflere ulaşmaya, iş sahibi olmaya, istenen huzura ermeye ve güzelliklere yorumlanır.

Rüyada Zemzem Kuyusu Görmek

Rüyada zemzem kuyusu görmek, kazancın çoğalacağına, nasip ve kısmetlerin artacağına, gelirde yükselişe delalet eder. Kişinin mal ve mülkünde artış olarak da tabir edilir. Temiz, ahlaklı biri olmaya, her zaman iyilik yapmaya ve bunların karşılığını görmeye yorumlanır. İslami anlamı ile bütün kötülüklerden arınmak manası taşır. Uzun zamandır beklenen haberleri almaya da değerlendirilir.

Rüyada Zemzem Suyu İçmek

Rüyada zemzem suyu içmek, rüya sahibinin içine dert olan, üzüntü veren bir olaydan sıyrılacağına, bu sıkıntıyı atlatacağına tabir edilir. Aile, iş ya da sosyal yaşantıda sevilen insanlarla mutlu, huzurlu ve keyifli zamanlar yaşanacağına yorumlanır. Kirmani (r.a) demiştir ki; bu rüyayı gören kişi, yeni ve mutlu zamanlar yaşayacaktır. Bu rüya, bereket ve bolluk anlamına da gelir.

Rüyada Zemzem Suyuyla Yıkanmak

Rüyada zemzem suyuyla yıkanmak, rüya sahibinin, korku, endişe ve kötü duygulardan arınacağına, psikolojik sıkıntılardan kurtulmaya ve esenlik bulmaya tabir edilir. Bazı yorumculara göre bu rüya, dini inançlara bağlılığa, ibadetleri yerine getirmeye delalet eder.

Rüyada Zemzem Suyunda Yüzmek

İş hayatında umulmadık başarılar elde etmeye, ticari hayatta karlı yatırımlar yapmaya, işleri büyütmeye yorumlanır. Çok çalışılan ve emek verilen bir iş, çalışma ya da projenin sonunda olumlu sonuçlar almaya tabir edilir.

Rüyada Zemzem Suyuyla Abdest Almak

Rüyada zemzem suyuyla abdest almak, yeni bir döneme işaret eder. Rüya sahibinin hayatında mutluluk verici değişimlere yorumlanır. Aynı zamanda bu rüya, kişinin bütün hatalarından ders alıp doğru yola yöneleceğine, deyim yerinde ise yenilenmeye delalet eder. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur’ki; Özel hayatta kişinin sevdiği, özlem duyduğu ve değer verdiği kimse ile hayatını birleştireceği, mutlu olacağı bir birliktelik yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Zemzem Suyu İkram Edilmesi

Rüyada zemzem suyu ikram edilmesini görmek, iş, ticari ve mesleki hayatta kişinin elde edeceği başarılara, ulaşacağı zaferlere delalet eder. İtibar sahibi olmak, yüksek mertebe, mevki sahibi olmak ve iyi yerlere gelmek ile tabir edilir. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur’ki; Aile, özel ve sosyal hayatta mutluluk verecek değişimlere ve yeniliklere de yorumlanır.

Rüyada Zemzem Suyu Vermek

Rüyada zemzem suyu vermek, rüyayı gören kişinin, çevresine yardım edeceğine, muhtaç insanlara karşı duyarsız kalmayacağına işaret eder. Bekar kimseler için hayırlı bir insanla birlikte olmaya ve mutluluklara yorumlanır. Evli kimseler için ise eşe verilecek güzel haberlere, söylenecek güzel sözlere delalet eder.

Rüyada Bebek Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu