Rüyada Zemzem Suyu Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Zemzem Suyu görmek, hayırlara vesile eder. İslami anlamı ile dertlere çare, hastalıklara şifa bulmaya ve problemlere çözüm bulmaya delalet eder. İyilik ve hayır getirecek işler yapmak manasına da gelir. İbni Şirin (r.a) demiştir ki; rüyada zemzem görmek, murada ermeye, mutlu olmaya tabir edilir.

İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur ‘ki; rüyada zemzem kuyusu bulduğunu görmek, rüya sahibinin, uzun süredir sıkıntı yaşadığı her konuda ferahlamaya yaşayacağına delalet eder. Yakın zamanda istenilen hedeflere ulaşmaya, iş sahibi olmaya, istenen huzura ermeye ve güzelliklere yorumlanır.

Rüyada Zemzem Suyu Görmek Diyanet

Rüyada zemzem suyu görmek , genel olarak hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Rüya sahibinin günahlarından arınacağına , dualarının Yüce Allah tarafından kabul edileceğine , hasta ise kısa zaman içerisinde şifa bulacağına işaret eder. Bunun yanı sıra çile çekiyorsanız artık rahata kavuşacağınıza , manevi olarak değişimler yapacağınıza , kazaların uzak olacağına ve aileniz ile rahat bir hayata kavuşacağınıza yorulur.

Rüyada Zemzem Suyu Görmek İhya

Rüyada zemzem görmek ihya, rüyayı gören kişinin kısmetinin açılacağına , önüne çıkacak olan engelleri başarılı bir şekilde aşacağına , şansının açılacağına , güç ve kudret sahibi olacağına delalet eder.

Bu rüya genel olarak hayırlıdır ve kişiyi her türlü kötülüklerden uzak tutar , art niyetli ve kem gözlü olan kişilerden korur.

Rüyada Zemzem Kuyusu Görmek

Rüyada zemzem kuyusu görmek, kazancın çoğalacağına, nasip ve kısmetlerin artacağına, gelirde yükselişe delalet eder. Kişinin mal ve mülkünde artış olarak da tabir edilir. Temiz, ahlaklı biri olmaya, her zaman iyilik yapmaya ve bunların karşılığını görmeye yorumlanır. İslami anlamı ile bütün kötülüklerden arınmak manası taşır. Uzun zamandır beklenen haberleri almaya da değerlendirilir.

Rüyada zemzem kuyusu gördüyseniz , kendinizle ilgili bir özeleştiri yapacağınıza , yaşamınızda eksik bir şeyler varsa onların farkına varacağınıza , girmiş olduğunuz yanlış yoldan bir an önce çıkacağınıza delalet eder.

Rüyada Zemzem Suyu İçmek

Rüyada zemzem suyu içmek, rüya sahibinin içine dert olan, üzüntü veren bir olaydan sıyrılacağına, bu sıkıntıyı atlatacağına tabir edilir. Aile, iş ya da sosyal yaşantıda sevilen insanlarla mutlu, huzurlu ve keyifli zamanlar yaşanacağına yorumlanır. Kirmani (r.a) demiştir ki; bu rüyayı gören kişi, yeni ve mutlu zamanlar yaşayacaktır. Bu rüya, bereket ve bolluk anlamına da gelir.

Rüyada zemzem suyu içtiğinizi gördüyseniz , hem bedeninizin hem de ruhunuzun iyileşeceğine , sıkıntılardan kurtulup moralinizin düzeleceğine , neşenizin tekrardan yerine geleceğine ve yüzünüzün güleceğine alamet eder.

Rüyada Zemzem Suyu İçmek Diyanet

Rüyada zemzem suyu içtiğinizi gördüyseniz , yakın zaman içerisinde çok rahat bir hayata sahip olacağınıza , ömür boyu mutlu bir yaşam süreceğinize ve her zaman iyi niyetli olan insanlar ile karşı karşıya geleceğinize delalet eder.

Bazı rüya yorumcularına göre , sağlık sorununuz varsa en kısa zaman içerisinde şifa bulacağınıza , Allah katında itibarlı birisi olacağınıza , sevabı çok bol olan birisi ile anılacağınıza ve mutlu bir insan olacağınıza alamet eder.

Rüyada Zemzem Suyuyla Yıkanmak

Rüyada zemzem suyuyla yıkanmak, rüya sahibinin, korku, endişe ve kötü duygulardan arınacağına, psikolojik sıkıntılardan kurtulmaya ve esenlik bulmaya tabir edilir. Bazı yorumculara göre bu rüya, dini inançlara bağlılığa, ibadetleri yerine getirmeye delalet eder.

Rüyada zemzem suyu ile yıkandığınızı gördüyseniz , her türlü kötülüklerden , niyetlerden korunacağınıza , hem namusunuz hem de onurunuz ile yaşayacağınıza ve güzel paralar elde edip , dürüst ve iyi bir eş bulup onunla dünya evine gireceğinize delalet eder.

Rüyada Zemzemle Yıkandığını Görmek

Rüyada zemzem ile yıkandığınızı gördüyseniz , tatmin duygusuna sahip olacağınıza , fakirlikten kurtulup zengin bir hayat yaşayacağınıza , dini açıdan ise tüm ibadetlerinizi yerine getireceğinize işaret eder.

Yani kısacası bu rüya hayırlıdır. Rüyayı gören kişinin çevresinde bulunan insanların ilim irfan sahibi olacaklarına , bekar kişilerin ise hem temiz hem de ahlaklı kişiler ile evleneceğine , her türlü işte muvaffak olacağınıza ve aileniz tarafından gurur duyacağınıza işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyunda Yüzmek

İş hayatında umulmadık başarılar elde etmeye, ticari hayatta karlı yatırımlar yapmaya, işleri büyütmeye yorumlanır. Çok çalışılan ve emek verilen bir iş, çalışma ya da projenin sonunda olumlu sonuçlar almaya tabir edilir.

Rüyada Zemzem Suyuyla Abdest Almak

Rüyada zemzem suyuyla abdest almak, yeni bir döneme işaret eder. Rüya sahibinin hayatında mutluluk verici değişimlere yorumlanır. Aynı zamanda bu rüya, kişinin bütün hatalarından ders alıp doğru yola yöneleceğine, deyim yerinde ise yenilenmeye delalet eder. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Özel hayatta kişinin sevdiği, özlem duyduğu ve değer verdiği kimse ile hayatını birleştireceği, mutlu olacağı bir birliktelik yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Zemzem Suyuyla Abdest Almak Diyanet

Rüyada zemzem suyu ile abdest aldığınızı gördüyseniz , kurtuluşu bulacağınıza , doğru yolu adım atacağınıza , düzeninizi düzgün bir şekilde kuracağınıza ve her zaman sağlam adımlar üzerinde duracağınıza , ömür boyu yıkılmayacağınıza işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyu İkram Edilmesi

Rüyada zemzem suyu ikram edilmesini görmek, iş, ticari ve mesleki hayatta kişinin elde edeceği başarılara, ulaşacağı zaferlere delalet eder. İtibar sahibi olmak, yüksek mertebe, mevki sahibi olmak ve iyi yerlere gelmek ile tabir edilir. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Aile, özel ve sosyal hayatta mutluluk verecek değişimlere ve yeniliklere de yorumlanır.

Rüyada Zemzem Suyu Vermek

Rüyada zemzem suyu vermek, rüyayı gören kişinin, çevresine yardım edeceğine, muhtaç insanlara karşı duyarsız kalmayacağına işaret eder. Bekar kimseler için hayırlı bir insanla birlikte olmaya ve mutluluklara yorumlanır. Evli kimseler için ise eşe verilecek güzel haberlere, söylenecek güzel sözlere delalet eder.

 

Rüyada Bebek Görmek Ne Anlama Gelir?

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu