Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada gül görmek; mevsiminde ve formu iyi bir gül olduğunda, çoğunlukla iyiye, sevince, dertlerden arınmaya, mutlu bir ilişkiye yorulur. Ancak görülen gülün solmuş olması; ayrılık, üzüntü ve sıkıntı olarak ifade edilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında gül görmüş olan bir kişinin hayatında her daim aşk olur. Rüyada gül görmek psikolojik olarak yorumlandığında; özellikle rüya sahibinin gördüğü gül kırmızı ise, rüya sahibinin rahatladığına ve huzursuz hissetmediğine işaret eder.

Rüyada Gül Görmek İhya

Rüyada gül görmek, görülen gülün ve gören kimsenin durumuna göre bir çok şekilde tabir olunur.

• Rüyasında gül topladığını görmek, ferah ve sevinç ile tabir olunur. Yani gül toplayan rüya sahibi kimse, hayır ve  iyiliklerle karşılaşır, çevresindekilerin sevgisine erer ve nimetlere kavuşur şeklinde tabir olunur rüyası.

• Rüyasında bir gül koparıp aldığını gören kimse, dilek ve muradına kavuşur ve bekâr ise evlenir, şeklinde yorumlanır.

• Ağaçta gül görmek, evlada işaret , koparılmış gül görmek ise, kedere düşüleceğine işarettir.

• Rüyada gül görmek, bazen iyi bir isimle anılmaya işarettir.

• Rüyada gül goncası kopardığını görmek, çocuk düşürmekle tabir olunur.

Rüyada Gül Görmek İbn-i Şirin’in yorumu:

Bir kimsenin rüyada ağacı üzerinde gül görmesi, evlâda işarettir. Rüyasında toplanmış olarak görülen gül, üzüntü ve göz yaşına işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Kırmızı Gül Görmek

Rüyada kırmızı gülün anlamı; rüya sahibinin sevdiği kişi, annesi, sevgilisi, nişanlısı ya da küçük bir çocuk olarak yorumlanır. Rüya sahibinin yoğun duygular yaşayacağı, kendisini oldukça sevindirecek müjdeli bir haber alacağı, hayat kalitesinin eskiye göre artacağı anlamına gelir. Rüya sahibi eğer gördüğü kırmızı gülü kendisi satın almışsa, gönül bağı olan insanlara hediye vereceğine yorulur. Kırmızı gülü kişi eğer başkasından almışsa, başkasından kendisini iyi hissettirecek bir hediye ya da haber alacağı şeklinde yorumlanır. Kırmızı gül satan birini görmek ise; rüya sahibinin sevdiği kişilerden maddi ve manevi destek alacağı ve işlerinin iyiye gideceği anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Gül Görmek

Rüyada beyaz gülün yorumu; rüya sahibinin ailesinin gelecekte önünün açık olduğu anlamına gelir. Güzel ve parlak bir gelecekleri olacağı söylenir. Rüya sahibinin hayatı içerisinde karşılaştığı sorunları aşacağına ve sıkıntılarının sonlanacağına yorulur. Ayrıca rüyayı gören kişinin ailesine eskisinden daha fazla zaman ayırmaya başlayacağına da işaret eder.

Rüya sahibi eğer beyaz gül aldığını görürse, bir yanlış anlaşılmayı çözeceğine yormalıdır. Demet şeklinde beyaz güller görürse, müjdeli bir haber alacağı söylenir. Beyaz gülü kendileri topluyorlarsa; yatırım yapacakları anlamı çıkartılmalıdır. Beyaz gülü koparmaksa iyiye yorulmaz. Rüya sahibinin siniri ve sabırsızlığı nedeni ile hata yapacağına delalet eder.

Rüyada Pembe Gül Görmek

ruyada pembe gul gormek

Rüyada pembe gülün anlamı; rüya sahibinin beklemediği bir anda karşısına etkileneceği birinin çıkmasıdır. Rüya sahibinin karşısına çıkacak olan kişi ile mutlu bir beraberlik yaşayacağına ve oldukça konuşulacak bir düğün ile evleneceğine tabir edilir. Rüya sahibi eğer rüyasında gördüğü pembe gülü koklarsa; ilişkisinin hayatını güzelleştireceğine, yeniden doğmuş hissi yaşayacağına, iş hayatı da dahil olmak üzere hayatının her alanında büyük bir sevinç yaşayacağına delalet eder. Rüya sahibi eğer gördüğü pembe gülü toplarsa, endişelerinden kurtulacağı bir hayat yaşayacağı söylenir. Pembe gülü koparmak ise, rüya sahibinin aşık olduğu kişi tarafından sevileceğine ve beraber mutlu bir yaşam süreceklerine işaret eder.

Rüyada Gül Ağacı Görmek

Rüyada gülü ağacıyla görmenin yorumu; hayırlı bir evlilik olarak yapılır. Rüya sahibinin itibarlı ve şerefli bir kişi ile evleneceğine, bu evlilikten yüksek makama erişecek bir çocuklarının olacağına yorulur. Rüya sahibinin iyilik yapan kişiler ile karşılaşacağına işaret eder. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; gül ağacı görenlerin zorlu işlerle karşılaşacağını ve bu zorlu işlerin üstesinden gelerek mutluluğa erişeceğini söyler.

Rüyasında gül ağacı gören rüya sahibi eğer bu ağacı kestiğini görür ise; rüyası iyiye yorulmaz. Evli olanlar için eşlerinden boşanmaya, çocuklarını ihmal etmeye yorulur. Ayrıca rüya sahibinin üzüntü içerisinde olacağı günler yaşayacağı anlamına da gelir.

Rüyada gül ağacı görmek, iyilik yapan bir kimseye işaret veya söylediğini yapmayan kimse ile tabir olunur.

• Rüyasında gül ağacını kestiğini gören kimse, üzüntü ve kedere düşer, şeklinde tabir olunur.

Rüyada Toplanmış Gül Ağacı Görmek

Rüyada gülleri toplanmış ağaç görmenin anlamı; İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre hüzne ve gözyaşına işaret eder. Gülün ağacı üzerinde olmasının iyi anlamları varken, toplanmış olmasının rüya sahibini ruhsal olarak sıkıntıya düşürecek olumsuz anlamları vardır. Eğer gül ağacından mevsimi dışında toplanmış güller görülür ise; rüya sahibinin çocuğu yüzünden bir üzüntü yaşayacağına yorulur.

Rüyada Gül Bahçesi Görmek

Rüyada gül bahçesinin yorumu; rüya sahibinin sıkıntıya gireceği ve üzüntü duyacağı şeklindedir. Yaşayacağı sıkıntının rüya sahibinin moralini bozacağı söylenir. Rüya sahibinin gördüğü gül bahçesinin büyüklüğü, çekeceği sıkıntı ile doğru orantılıdır. Rüya sahibi eğer rüyasında gül bahçesine girerse, yaşayacağı sıkıntıların üzerine gideceği anlamına gelir. Rüyada gül görmek rüyanın içeriğine göre yorumlandığında; gül bahçesindeki güllerin beyaz olması, rüya sahibinin oldukça temiz kalpli ve iyi niyetli bir kimse olduğuna işaret eder.

Ayrıca rüyada domates görmek hakkında bilgileri inceleyebilirsiniz.

Rüyada Gül Aranjmanı Görmek

Rüyada gül aranjmanının anlamı; rüya sahibinin düzenlemesi, organize etmesi, takım çalışması yapması gereken işlerinin olacağıdır. Kişi rüyasında gördüğü gül aranjmanını beğenir ise; bu durum düzenlenecek olan etkinlikten keyif alacağına delalet eder. Beğenmemesi halinde ise; zorla düzenlemeyi kabul ettiği ve içerisinde bulunmaktan hoşlanmayacağı bir organizasyona işaret eder. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre eğer görülen gül aranjmanında farklı çiçek türleri de varsa, bu durum rüya sahibinin farklı işler de yapacağına yorulur. Ayrıca yapacağı diğer işlerde de başarılı olacağı söylenir.

Rüyada Mavi Gül Görmek

Rüyada mavi gülün yorumu; rüya sahibinin aşk hayatında gelişmeler yaşayacağı şeklindedir. Rüya sahibinin bekar olması halinde; oldukça zengin ve soylu bir kişi ile evleneceğine yorulur. Görülen mavi güller eğer taze ve dolgunsa; evlenilecek olan kişi ile maddi manevi çok güzel bir yuva kurulacağı şeklinde yorumlanır. Görülen mavi güllerin yapay olması ise; rüya sahibinin çevresindeki bazı insanların ikiyüzlü olduğu, rüya sahibinin arkasından iş çevirdiği ve rüya sahibine tuzak kurulacağı anlamına gelir.

Rüyada Sarı Gül Görmek

ruyada sari gul gormek

Rüyada sarı gülün anlamı; bazı alimlerce rüya sahibi için hem olumlu hem de olumsuz olarak yorumlanır. Olumlu anlamı; rüya sahibinin doğru yolda olduğu ve işlerinde de başarılı olacağı şeklindedir. Ancak bazı durumlarda rüya sahibinin hastalanacağı anlamına da gelir. Rüyasında sarı gül gören kişi eğer bu gülleri toplarsa, sıkıntıları biter ve daha ferah bir hayata adım atar.

Rüyada Siyah Gül Görmek

Rüyada siyah gülün yorumu; kısa sürecek bir aşktır. Ancak rüya sahibinin bu aşkı hayatı boyunca unutamayacağı ve bu aşkın uğruna hayatından bile olacağı şeklinde tabir edilir. Bazı alimler tarafından rüyada siyah gül görmek iyiye yorulur ve rüya sahibinin dertlerinin sona ereceğine, eğlenceli bir hayat sürmeye başlayacağına işaret eder. Rüyada görülen siyah gülün kurumuş olması ise; rüya sahibinin fırsatlar yakalayacağı, şanslı bir döneme gireceği, sorunlarının sona ereceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Gül Almak, Vermek

Rüyada gül satın almanın anlamı; rüya sahibinin çok para harcamaya başlayacağı ve dolayısı ile çok fazla ödemesinin olacağı şeklindedir. Rüya sahibinin alışverişe yöneleceği anlamına gelir. Rüyada gül satın almakla ilgili Caferi Sadık (r.a) demiştir ki; satın alınan gülün özelliklerine göre rüya sahibinin hayatında değişiklikler gerçekleşir. Gülün beyaz olması iş nedeni elinden para çıkacağına, kırmızı olması aşk sebebi ile para harcayacağına, mor olması ise yatırım yapmak için harcama yapacağına yorulur.

Rüyada gül görmek yorumlarına göre değerlendirildiğinde; gül verdiğini görenin yeni ilişkisinin başlayacağı söylenir. Sevdiği bir kişiye gül verdiğini görmek, gül verdikleri kişi ile gerçekte ilişki yaşayacakları anlamına gelir. Rüya sahibinin gül verdiği kişi annesi ise; annesiyle arasında sorunları düzelteceğine yorulur. Annesiyle küs olanlar barışır, devamlı kavga edenlerin ise kavgaları son bulur. Tanımadığı bir kadına gül verdiğini görenlerin rüyaları, aşık olacakları kişi ile tanışacaklarına işaret eder.

Rüyada Gül Yağı Görmek

Rüyasında gül yağı görmek, zekâ çokluğu, temiz ve saf akıl ile tabir olunur.

  • Bazen de gül yağı görmek, hacca gitmeye (hacılığa) işarettir.

Rüyada Gül Suyu Görmek

Rüyasında gül suyu gören kimse, helâl bir kazanç elde eder ve ölüm döşeğinde yatan bir hasta varsa o dahi şifa bulup iyileşir veya iyileşeceğine işaretle yorumlanır.

• Bazen de rüyada gül suyu görmek, bekâr kimseler için, erkek olsun, kadın olsun tabir aynıdır, evlenmeye işarettir.

• Rüyasında gül suyu içtiğini gören kişi, ailesi ve akrabaları tarafından sevilir ve sayılır şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Gül Suyu Şişesi Görmek

Rüyanızda gül suyu şişesi görmeniz, bir yardımcıya (hizmetçi) veya çalışkan hanıma sahip olacağınıza işaretle yorumlanır.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu