İslami Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri rüyada yılan görmek rüyada kedi görmek rüyada fare görmek rüyada köpek görmek rüyada ağlamak rüyada hamile olduğunu görmek rüyada kavga etmek rüyada deprem olduğunu görmek rüyada eski sevgiliyi görmek rüyada kar görmek rüyada bebek görmek rüyada deniz görmek rüyada para görmek rüyada balık görmek Rüyada At Görmek
DOLAR
8,1550
EURO
9,7089
ALTIN
457,33
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Yağışlı
11°C
İstanbul
11°C
Yağışlı
Pazar Çok Bulutlu
13°C
Pazartesi Çok Bulutlu
13°C
Salı Parçalı Bulutlu
15°C
Çarşamba Gök Gürültülü
18°C

Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri
26.03.2021
0
A+
A-

Rüyada gül görmek; mevsiminde ve formu iyi bir gül olduğunda, çoğunlukla iyiye, sevince, dertlerden arınmaya, mutlu bir ilişkiye yorulur. Ancak görülen gülün solmuş olması; ayrılık, üzüntü ve sıkıntı olarak ifade edilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında gül görmüş olan bir kişinin hayatında her daim aşk olur. Rüyada gül görmek psikolojik olarak yorumlandığında; özellikle rüya sahibinin gördüğü gül kırmızı ise, rüya sahibinin rahatladığına ve huzursuz hissetmediğine işaret eder.

Rüyada Kırmızı Gül Görmek

Rüyada kırmızı gülün anlamı; rüya sahibinin sevdiği kişi, annesi, sevgilisi, nişanlısı ya da küçük bir çocuk olarak yorumlanır. Rüya sahibinin yoğun duygular yaşayacağı, kendisini oldukça sevindirecek müjdeli bir haber alacağı, hayat kalitesinin eskiye göre artacağı anlamına gelir. Rüya sahibi eğer gördüğü kırmızı gülü kendisi satın almışsa, gönül bağı olan insanlara hediye vereceğine yorulur. Kırmızı gülü kişi eğer başkasından almışsa, başkasından kendisini iyi hissettirecek bir hediye ya da haber alacağı şeklinde yorumlanır. Kırmızı gül satan birini görmek ise; rüya sahibinin sevdiği kişilerden maddi ve manevi destek alacağı ve işlerinin iyiye gideceği anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Gül Görmek

Rüyada beyaz gülün yorumu; rüya sahibinin ailesinin gelecekte önünün açık olduğu anlamına gelir. Güzel ve parlak bir gelecekleri olacağı söylenir. Rüya sahibinin hayatı içerisinde karşılaştığı sorunları aşacağına ve sıkıntılarının sonlanacağına yorulur. Ayrıca rüyayı gören kişinin ailesine eskisinden daha fazla zaman ayırmaya başlayacağına da işaret eder.

Rüya sahibi eğer beyaz gül aldığını görürse, bir yanlış anlaşılmayı çözeceğine yormalıdır. Demet şeklinde beyaz güller görürse, müjdeli bir haber alacağı söylenir. Beyaz gülü kendileri topluyorlarsa; yatırım yapacakları anlamı çıkartılmalıdır. Beyaz gülü koparmaksa iyiye yorulmaz. Rüya sahibinin siniri ve sabırsızlığı nedeni ile hata yapacağına delalet eder.

Rüyada Pembe Gül Görmek

ruyada pembe gul gormek

Rüyada pembe gülün anlamı; rüya sahibinin beklemediği bir anda karşısına etkileneceği birinin çıkmasıdır. Rüya sahibinin karşısına çıkacak olan kişi ile mutlu bir beraberlik yaşayacağına ve oldukça konuşulacak bir düğün ile evleneceğine tabir edilir. Rüya sahibi eğer rüyasında gördüğü pembe gülü koklarsa; ilişkisinin hayatını güzelleştireceğine, yeniden doğmuş hissi yaşayacağına, iş hayatı da dahil olmak üzere hayatının her alanında büyük bir sevinç yaşayacağına delalet eder. Rüya sahibi eğer gördüğü pembe gülü toplarsa, endişelerinden kurtulacağı bir hayat yaşayacağı söylenir. Pembe gülü koparmak ise, rüya sahibinin aşık olduğu kişi tarafından sevileceğine ve beraber mutlu bir yaşam süreceklerine işaret eder.

Rüyada Gül Ağacı Görmek

Rüyada gülü ağacıyla görmenin yorumu; hayırlı bir evlilik olarak yapılır. Rüya sahibinin itibarlı ve şerefli bir kişi ile evleneceğine, bu evlilikten yüksek makama erişecek bir çocuklarının olacağına yorulur. Rüya sahibinin iyilik yapan kişiler ile karşılaşacağına işaret eder. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; gül ağacı görenlerin zorlu işlerle karşılaşacağını ve bu zorlu işlerin üstesinden gelerek mutluluğa erişeceğini söyler.

Rüyasında gül ağacı gören rüya sahibi eğer bu ağacı kestiğini görür ise; rüyası iyiye yorulmaz. Evli olanlar için eşlerinden boşanmaya, çocuklarını ihmal etmeye yorulur. Ayrıca rüya sahibinin üzüntü içerisinde olacağı günler yaşayacağı anlamına da gelir.

Rüyada Toplanmış Gül Ağacı Görmek

Rüyada gülleri toplanmış ağaç görmenin anlamı; İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre hüzne ve gözyaşına işaret eder. Gülün ağacı üzerinde olmasının iyi anlamları varken, toplanmış olmasının rüya sahibini ruhsal olarak sıkıntıya düşürecek olumsuz anlamları vardır. Eğer gül ağacından mevsimi dışında toplanmış güller görülür ise; rüya sahibinin çocuğu yüzünden bir üzüntü yaşayacağına yorulur.

Rüyada Gül Bahçesi Görmek

Rüyada gül bahçesinin yorumu; rüya sahibinin sıkıntıya gireceği ve üzüntü duyacağı şeklindedir. Yaşayacağı sıkıntının rüya sahibinin moralini bozacağı söylenir. Rüya sahibinin gördüğü gül bahçesinin büyüklüğü, çekeceği sıkıntı ile doğru orantılıdır. Rüya sahibi eğer rüyasında gül bahçesine girerse, yaşayacağı sıkıntıların üzerine gideceği anlamına gelir. Rüyada gül görmek rüyanın içeriğine göre yorumlandığında; gül bahçesindeki güllerin beyaz olması, rüya sahibinin oldukça temiz kalpli ve iyi niyetli bir kimse olduğuna işaret eder.

Ayrıca rüyada domates görmek hakkında bilgileri inceleyebilirsiniz.

Rüyada Gül Aranjmanı Görmek

Rüyada gül aranjmanının anlamı; rüya sahibinin düzenlemesi, organize etmesi, takım çalışması yapması gereken işlerinin olacağıdır. Kişi rüyasında gördüğü gül aranjmanını beğenir ise; bu durum düzenlenecek olan etkinlikten keyif alacağına delalet eder. Beğenmemesi halinde ise; zorla düzenlemeyi kabul ettiği ve içerisinde bulunmaktan hoşlanmayacağı bir organizasyona işaret eder. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre eğer görülen gül aranjmanında farklı çiçek türleri de varsa, bu durum rüya sahibinin farklı işler de yapacağına yorulur. Ayrıca yapacağı diğer işlerde de başarılı olacağı söylenir.

Rüyada Mavi Gül Görmek

Rüyada mavi gülün yorumu; rüya sahibinin aşk hayatında gelişmeler yaşayacağı şeklindedir. Rüya sahibinin bekar olması halinde; oldukça zengin ve soylu bir kişi ile evleneceğine yorulur. Görülen mavi güller eğer taze ve dolgunsa; evlenilecek olan kişi ile maddi manevi çok güzel bir yuva kurulacağı şeklinde yorumlanır. Görülen mavi güllerin yapay olması ise; rüya sahibinin çevresindeki bazı insanların ikiyüzlü olduğu, rüya sahibinin arkasından iş çevirdiği ve rüya sahibine tuzak kurulacağı anlamına gelir.

Rüyada Sarı Gül Görmek

ruyada sari gul gormek

Rüyada sarı gülün anlamı; bazı alimlerce rüya sahibi için hem olumlu hem de olumsuz olarak yorumlanır. Olumlu anlamı; rüya sahibinin doğru yolda olduğu ve işlerinde de başarılı olacağı şeklindedir. Ancak bazı durumlarda rüya sahibinin hastalanacağı anlamına da gelir. Rüyasında sarı gül gören kişi eğer bu gülleri toplarsa, sıkıntıları biter ve daha ferah bir hayata adım atar.

Rüyada Siyah Gül Görmek

Rüyada siyah gülün yorumu; kısa sürecek bir aşktır. Ancak rüya sahibinin bu aşkı hayatı boyunca unutamayacağı ve bu aşkın uğruna hayatından bile olacağı şeklinde tabir edilir. Bazı alimler tarafından rüyada siyah gül görmek iyiye yorulur ve rüya sahibinin dertlerinin sona ereceğine, eğlenceli bir hayat sürmeye başlayacağına işaret eder. Rüyada görülen siyah gülün kurumuş olması ise; rüya sahibinin fırsatlar yakalayacağı, şanslı bir döneme gireceği, sorunlarının sona ereceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Gül Almak, Vermek

Rüyada gül satın almanın anlamı; rüya sahibinin çok para harcamaya başlayacağı ve dolayısı ile çok fazla ödemesinin olacağı şeklindedir. Rüya sahibinin alışverişe yöneleceği anlamına gelir. Rüyada gül satın almakla ilgili Caferi Sadık (r.a) demiştir ki; satın alınan gülün özelliklerine göre rüya sahibinin hayatında değişiklikler gerçekleşir. Gülün beyaz olması iş nedeni elinden para çıkacağına, kırmızı olması aşk sebebi ile para harcayacağına, mor olması ise yatırım yapmak için harcama yapacağına yorulur.

Rüyada gül görmek yorumlarına göre değerlendirildiğinde; gül verdiğini görenin yeni ilişkisinin başlayacağı söylenir. Sevdiği bir kişiye gül verdiğini görmek, gül verdikleri kişi ile gerçekte ilişki yaşayacakları anlamına gelir. Rüya sahibinin gül verdiği kişi annesi ise; annesiyle arasında sorunları düzelteceğine yorulur. Annesiyle küs olanlar barışır, devamlı kavga edenlerin ise kavgaları son bulur. Tanımadığı bir kadına gül verdiğini görenlerin rüyaları, aşık olacakları kişi ile tanışacaklarına işaret eder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.