Rüyada Domates Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada domates görmek; rüya sahibinin şansının yaver gideceğine, iyi ve güzel haberler alacağına, beklemediği bir anda güzel sürprizler yaşayacağına yorulur. Rüyada domates görmek, görülen domatesin tadında veya görüldüğü şeklinde olumsuzluk olması halinde kötü yorumlanır. Rüyada görülen domatesin psikolojik yorumu; çoğunlukla ihtiras, cinsel istek, hırs ve beden sağlığı olarak yapılır. Ayrıca rüya sahibinin yakın gelecekte kendisini memnun edecek gelişmeyeler yaşayacağının sezilmesi ve beklenti içerisine girilmesi olarak da yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Domates Görmek

Rüyada kırmızı domatesin anlamı İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre rüyayı gören kişinin yardıma ihtiyacı olan birinin yardımına koşacağı şeklindedir. Rüya sahibinin yardım ettiği kişinin kendisine ömrü boyunca hayır duası edeceği ve bu hayır duaları ile rüyayı gören kişinin hem kendisinin hem de ailesinin bolluk içerisinde yaşayacağı söylenir.

Rüyada Yeşil Domates Görmek

Rüyada yeşil domates görmenin yorumu; rüya sahibinin hayırlı ve bol kazanç elde edeceğidir. Rüya sahibi daha önce yapmış olduğu bir iyilik sebebi ile rüyayı gören kişinin çok sayıda sevap kazandığı anlamına gelir. Yeşil domates yenirse; rüya sahibinin ihtiyacı olan kişilere yardım etmek için harekete geçeceğine yorulur. Görülen yeşil domates eğer olgunlaşmamışsa, bu durum rüya sahibinin sabırsız olduğu ve bir iş ile ilgili erken davrandığı şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bu işte sabırsız davranışlar sergileyerek hareket ettiği için hataya düşebileceği anlamı çıkarılır. Rüyasında gördüğü olgunlaşmamış yeşil domatesi toplayan rüya sahipleri için ise alimler huzursuzluk yaşayacaklarını söylerler. Bu sorunların kendilerinin yarattığı sorunlar olması sebebi ile kurtulmak için de kendilerinin çaba göstermeleri gerektiğine işaret edilir.

Rüyada Domates Bahçesi Görmek

ruyada domates bahcesi gormek

Rüyada domates bahçesinin anlamı; rüyayı gören kişinin yatırım yapacağıdır. Rüya sahibi yapacağı yatırım ile yüksek miktarda kar elde edecektir. Ayrıca rüyada domates bahçesinin görülmesi, büyük bir servete sahip olunacağına da yorulur. Rüya sahibinin hem kendisinin hem de ailesinin mutlu olacağı bir haber alacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin eğer hali hazırda süregelen ailevi problemleri varsa, bu problemlerin yakın zamanda çözüleceği şeklinde yorumlanır. Kolay kazanılan helal parayı işaret eden bir rüyadır. Sıkıntıya girmeden mal elde edeceği ve geçimini de hayırlı yollardan sağlayacağı anlamını taşır.

Rüyada Domates Tarlası Görmek

Rüyada domates tarlasının yorumu; rüya sahibinin annesinin veya babasının hastalandığı haberini duyacağına yorulur. Ayrıca sosyal yaşamında yeni tanışacağı bir kişi ile kendisini mutlu edecek bir ilişkiye başlayacağı şeklinde de yorumlanır. Bu ilişkinin mutlu bir şekilde uzun yıllar boyunca süreceği, rüya sahibinin de dertlerinin ve endişelerinin biteceği söylenir. Rüyasında domates tarlası gören rüya sahibinin bu rüyası, artık kendisini mutsuz eden insanlardan da olaylardan da uzak duracağı anlamına gelir. Kendisini mutsuz ve huzursuz eden insanlardan uzaklaşacağı, kendisine mutsuzluk veren insanlar ile ilgili yeni kararlar alacağı şeklinde yorumlanır. Ayrıca rüyada domates tarlası görmek, rüya sahibinin işinde engeller ile karşılaşmadan başarılar elde edeceği ve bu başarılar sonucunda yüksek miktarda gelir kazanacağı anlamına gelir.

Rüyada Domates Topladığını Görmek

Rüyada domates toplamanın anlamı; rüyayı gören kişinin annesinden ve babasından hayır duası alacağıdır. Rüyayı gören kişinin aldığı hayır duası ile işlerini yoluna koyacağı anlamını taşır. Caferi Sadık (r.a) tabirine göre rüyasında domates topladığını gören kişinin Allah yolunda ilerleyerek kazancını daha da artıracağı söylenir. Hem ailesine hem çevresine hem de kendisine bolluk ve bereket getireceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada mısır yediğini görmek hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Rüyada İri Domates Görmek

Rüyada büyük domates görmenin yorumu; rüya sahibinin çocuğu varsa, çocuklarının kendisine faydası olacağı şeklinde yapılır ve hem erkek hem de kız çocuk için bu yorum geçerlidir. Rüyada domates görmek, domatesin iri olması durumunda ve rüyayı gören kişinin bekar olması halinde; kendisi için oldukça hayırlı olacak bir kısmetinin çıkacağı şeklinde yorumlanır. İbn-i Sirin (r.a) yorumunda; rüyasında iri domates görenler için beklemedikleri bir yerden iyilik göreceklerini söyler. Hiç tanımadıkları ya da sadece uzaktan tanıdıkları kişilerden büyük iyilikler görecekleri şeklinde tabir edilir.

Rüyada Domates Doğradığını Görmek

Rüyada domates doğramanın anlamı için Cabir ül Magribi (r.a) diyor ki; rüyayı gören kişinin elinden para çıkar. Beklemediği bir yerden karşısına borç çıkması durumu ile karşılaşır ve bu borcu ödemek için yüksek meblağlarda kayıplar verir şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin ciddi bir maddi sarsıntı yaşayacağı ancak zaman içerisinde işlerini yoluna koyabilme ihtimali olduğu anlamına gelir. Rüya sahibinin kayıplarını geri kazanmak için sabırlı davranması halinde, kaybettiğinin iki katını kazanabileceğine işaret eden bir rüyadır.

Rüyada Domatesin Çekirdeğini Ayıkladığını Görmek

Rüyada domates çekirdeğini ayıklamanın yorumu; rüya sahibinin soyunun daha da genişleyeceği şeklindedir. İmamı Gazali (r.a) demiştir ki; rüya sahibi rüyasında domates çekirdeğini ayıkladığını gördüğünde, hem yüksek kazanç elde eder hem de bu kazanç elinden kısa sürede çıkar. Rüyayı gören kişinin para biriktireceği ve kazancını artıracağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Domates Ezdiğini Görmek

ruıyada domates ezdigini gormek

Rüyada domates ezmenin anlamı, çok sayıda alim tarafından olumsuz yorumlanır. Rüya sahibinin sıkıntıya düşeceği kadar büyük bir üzüntü içerisinde gireceği anlamına gelir. Kendisinin ya da ailesinin kazancında azalma görüleceği ve buna bağlı olarak da dara düşüleceği şeklinde tabir edilir. Ayrıca rüya sahibinin evinin içerisinde çeşitli anlaşmazlıkların yaşanacağına ve bu anlaşmazlıkların da rüyayı gören kişiyi karar vermede zorlayacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin hanesine huzursuzluk ve mutsuzluğun hakim olacağı anlamını taşır. Bu durumun ilerleyen zamanlarda rüya sahibinin hane içerisindeki aile bağlarının kuvvetlendireceği söylenir.

Rüyada Domates Yediğini Görmek

Rüyada domates yemenin yorumu; rüyayı gören kişiye göre farklılık gösterir. Bir kadın rüyasında domates yediğini görürse, beklenmedik bir zaman diliminde sevineceği bir haber alacağı anlamını taşır. Bir erkeğin rüyasında domates yediğini görmesi ise; beklenmedik bir zamanda, beklemediği birinden yardım göreceğine delalet eder. Rüyada domatesin yenmesi çoğu alim tarafından kısmete, şansa ve berekete yorulur. Ancak rüya sahibinin yediği domatesin tadının kötü olmasının yorumu olumsuzdur. Rüyada tadı kötü olan bir domatesin yenmesi, rüya sahibinin arkasından kötü konuşmalar yapıldığına işaret eder. Rüya sahibi ile ilgili beklemediği bir şekilde iftiraların ortaya atılacağına ve bu iftiraların rüyayı gören kişiyi oldukça fazla üzeceğine yorulur. Rüya sahibinin büyük bir yalnızlık yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Domates Suyu Görmek

Rüyada domates suyunun anlamı; rüya sahibinin uzaktan bir akrabasından doğru mal, ganimet ya da miras elde edeceğidir. Rüya sahibi beklemediği bir anda, beklemediği bir uzak akrabasından doğru kendisine kar getirecek mal varlığı edinir.

Rüyada Domates Fidesi Görmek

Rüyada domates fidesi görmenin tabiri; rüya sahibinin kendisine maddi kazanç sağlayacak yeni bir iş kuracağı şeklindedir. Yakınlarına danışarak kendisine yüksek miktarda kazanç sağlayacak bir iş fikrini hayata geçireceği anlamına gelir. Rüya sahibinin bu iş için yatıracağı paranın kat kat fazlasını birkaç sene içerisinde kazanacağına işaret eder. Rüyada domates görmek yorumlandığında; fide halinde domates görmek, rüya sahibinin hayatının daha lüks hayatı olacağına yorulur.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu