İslami Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri rüyada yılan görmek rüyada kedi görmek rüyada fare görmek rüyada köpek görmek rüyada ağlamak rüyada hamile olduğunu görmek rüyada kavga etmek rüyada deprem olduğunu görmek rüyada eski sevgiliyi görmek rüyada kar görmek rüyada bebek görmek rüyada deniz görmek rüyada para görmek rüyada balık görmek Rüyada At Görmek
DOLAR
8,1550
EURO
9,7089
ALTIN
457,33
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Yağışlı
11°C
İstanbul
11°C
Yağışlı
Pazar Çok Bulutlu
12°C
Pazartesi Çok Bulutlu
13°C
Salı Az Bulutlu
15°C
Çarşamba Çok Bulutlu
17°C

Rüyada Mısır Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada Mısır Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri
22.03.2021
0
A+
A-

Rüyada mısır görmek, rüyanın görülme şekline göre hem olumlu hem olumsuz şekilde tabir edilse de çoğunlukla bereket ve hüküm sürme anlamları taşır. Rüyada mısır görmek işsiz bireylerin iş bulacağı, işi olanların işlerinden maddi açıdan sevindirecek haber alacakları, rüya sahibinin kendisinden mutlu olabileceği değişimler yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada mısır görmenin psikolojik yorumuna bakıldığında; rüya sahibinin girdiği işten, oynadığı şans oyunlarından ya da ailesinden kalan mirastan yüksek kazanç elde ederek ferahlayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Mısır Tarlası Görmek

ruyada misir tarlasi gormek

Rüyada mısır tarlasında bulunmak, Caferi Sadık (r.a) tabirine göre genç erkekler için yapı işlerinde daha başarılı olacağına yorulur. İleri yaştaki erkekler için ise, zor bir işi başarıp kazanç elde edeceği anlamını taşır. Rüya sahibi genç ve bekar bir kadın ise; hakkında oldukça fazla dedikodunun yapıldığı bir evliliği olduğuna işaret eder. Çalışan kadınların beklenmedik bir yerden para elde edeceği, işlerindeki durgunluğun biteceği, iş hayatlarının daha hareketli bir hal alacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Mısır Yetiştirdiğini Görmek

Rüyada mısır yetiştirmenin yorumu; rüya sahibinin insan ya da hayvan olmak üzere bir başka canlının sorumluluğunu alacağına işaret eder. İmamı Gazali (r.a) diyor ki; rüya sahipleri üzerlerine alacakları sorumluluktan dolayı mutsuzluk duyacaklar. Rüya sahibinin mısırı yetiştirdiği yere göre çocuğunun mu olacağı, yoksa hayvan mı sahipleneceği yorumlanır. Rüya sahibinin mısırı kendisine ait bir bahçede yetiştiriyor olması durumunda; yakın zamanda çocuk sahibi olabileceğine yorulur. Başkasına ait bir bahçede yetiştirdiği mısır ise, hayvan sahipleneceğine işaret eder. Kendi yetiştirdiği mısırı sulayan ya da bir başkasına sulatan rüya sahiplerinin çocuklarının erkek olacağı söylenir.

Rüyada Mısır Topladığını Görmek

Rüyada mısır toplamak, işlerdeki aksaklıkların düzeleceği anlamını taşır. Rüya sahibinin eline para geçeceği, şans ve mutluluğu yakalayacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi eğer kendisinin değil de diğer insanların mısır topladığını görmüşse, bir arkadaşının başarı kazanacağına ve rüya sahibinin de buna sevineceğine yorulur.

Toplanan mısırın sarı renkli olması iyiye yorulmaz. Sarı renk hastalığı çağrıştırır. Yeşil yapraklı ve üstü örtülü mısır ise eldeki paranın çabuk harcanacağı anlamına gelir. Toplanan mısır eğer koçanlı ise, rüya sahibinin yoksulluğa düşeceğine işaret eder. Ancak tane mısır toplandığı görülmüşse, rüya sahibinin para kazanacağı şeklinde yorumlanır.

Ayrıca rüyada intihar etmek görmek ne anlama gelir? Bilgilerine bakabilirsiniz.

Rüyada Mısır Sattığını Görmek

Rüyada mısır satmanın anlamı, rüya sahibinin yakınlarından eleştiri alacağıdır. Başta giyim kuşam olmak üzere rüya sahibinin farklı konularda yakınlarından yüksek dozda eleştiri alacağı ve aslında yakınlarının bu eleştirilerinde haklı olmayacakları şeklinde yorumlanır. Satılan mısırlar eğer plastik kap içerisindeyse, bu durum rüya sahibinin aldığı eleştiriler karşısında başarılı olacağı anlamına gelir. Başka bir kabın içerisinde mısır satılır ise; rüya sahibinin aldığı eleştirilerin altında ezileceği ve bu eleştirilere çok üzüleceği söylenir.

Rüyada Gece Mısır Görmek

Rüyada gece mısır bulmak, İmamı Nablusi (r.a) yorumunda; rüya sahibinin saklamak isteyeceği bir günah işleyeceği şeklindedir. Rüya sahibinin çok yakın arkadaşları tarafından günah işlemeye yönlendirileceğine yorulur. Rüya sahibi eğer gece saatlerinde çok sayıda mısır görmüşse, işleyeceği günahlar da mısırlar kadar çok olacaktır. Az sayıda mısır görmek ise; işlenecek tek bir günahın da sonrasında affedileceği anlamına gelir.

Rüyada Yağlı Mısır Görmek

Rüyada yağlı mısırın anlamı; rüya sahibinin sağlık problemleri yaşayacağı şeklindedir. Şeker hastalığının ortaya çıkması, kendini iyi hissetmemeye başlaması gibi problemler yaşamasına işaret eder. Ayrıca rüyada mısır görmek, görülen mısır yağlı olduğunda; rüya sahibinin hayatında da işlerinin yolunda gitmeyeceği ve çeşitli problemler yaşamaya başlayacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin hem maddi hem de manevi anlamda zorlanacağı için desteğe gereksinim duyacağı söylenir.

Rüyada yağlı mısır görmeyi bazı alimler rüya sahibinin gizli düşmanları olduğu şeklinde yorumlarlar. Hiç beklemedikleri bir kişinin kendilerine düşmanlık yapacağı ve rüya sahibinin bunun farkında bile olmayacağı anlamını da taşır. Rüyada görülen yağlı mısır, rüya sahibinin çevresindeki gizli düşmanlıklara karşı gözünü dört açması için bir uyarıdır. Çünkü rüya sahibinin annesinin ve babasının bile kendisine düşmanlık besliyor olabileceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Patlamış Mısır Görmek

ruyada patlamis misir gormek

Rüyada patlamış mısır görmenin yorumu; rüya sahibinin hiç istemeyeceği bir olaya şahit olacağı şeklindedir. Garip olayların vuku bulması, zamansızlık yaşanması gibi anlamları da vardır. Rüyayı gören kişi, şahit olacağı gariplikleri akraba ve arkadaşlarından görecektir. Ancak eğer patlamış mısırı sinemada görmüşse, annesinin veya babasının hoşuna gitmeyecek bir olayını göreceğine yorulur. Kendinin patlamış mısır yediğini gören rüya sahibi ise; akrabasının istenmeyen bir olayı ile karşılaşacağı ve bu olayın ruha sahibi üzerinde olumsuz etki bırakacağı     anlamını taşır.

Cabir ül Magribi demiştir ki; rüyasında patlamış mısır gören bir kimsenin, hayatında şanssızlıklar görülmeye başlanır. İşlerinin yolunda gitmediğine şahit olut. Dolayısı ile rüyasında patlamış mısır görenlerin iş kurma ya da yeni işlere atılma fikirleri varsa, başarılı olabilmek için bu fikirlerini ertelemeleri gereklidir.

Rüyada Haşlanmış Mısır Görmek

Rüyada görülen haşlanmış mısırın yorumu; rüya sahibinin dertlerinden arınmasıdır. Az da olsa rüya sahibi çeşitli kazanımlar elde edecektir. Rüya sahibinin kendi derdine deva bulacağı ve hasta bir yakını varsa onun da şifa bulacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada haşlanmış mısır görmek; dertli olanlar için deva, hastalık çekenler için şifa şeklinde yorumlanmalıdır.

Rüyada Mısır Harmanı Görmek

Rüyada mısır harmanının anlamı İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre olumludur. Rüyayı gören kişinin eşi eğer hamile ise, doğacak olan çocuklarının hayırlı bir evlat olacağı şeklinde tabir edilir. Ayrıca rüyayı gören kişi eğer bir dert, keder ve üzüntü içindeyse bundan kurtularak feraha erişeceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin yakın zamanda bir sevinç yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Mısır Koçanı Görmek

Rüyada koçanda mısır görmenin yorumu; rüya sahibinin yüksek miktarda para kazanacağı şeklindedir. İyi insanlar ile karşılaşacağı ve dertlendiği konuların da çözüme ulaşacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin maddi gelirinde fark edilir bir değişiklik yaşanması ile beraber hayatına yeni ve iyi insanların gireceği anlamını taşır. Bu iyi insanlar evlilik ya da sevgililik düşünülebilecek kişiler olabilecekleri gibi çok iyi dostluk kurulabilecek kişiler de olabilirler.

Rüyada mısır koçanı görmek, bazı alimler tarafından rüya sahibinin hayatının yeni bir dönemine geçiş yapacağına yorulur. Hayatlarında büyük bir değişim yaşayacakları ve değişim sonrasında da aslında önceden istedikleri işleri yapmadıklarını fark edecekleri söylenir. Rüyada görülen mısır koçanına eğer tuz ilave edilir ise, bu durumda rüya sahibi işyerinden yüksek bir ikramiye alacaktır.

Rüyada Mısır Unu Görmek

Rüyada mısır ununun anlamı, miras ya da ganimet bulma gibi kolay yoldan para elde etmektir. Rüya sahibi eğer çok sayıda sarı renkli mısır unu görmüşse, bu kendisinin eline altın geçeceği anlamına gelir. Mısır ununu kendisi yapmışsa, elindeki parayı değerlendirerek bir mal alacağı şeklinde tabir edilir. Mısır ununu paket içerisinde görmek ise, toplu para kazanılacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada mısır görmek rüyanın görüldüğü şekle göre farklı anlamlara gelse de, rüya sahibi eğer rüyasında mısır unu ile yemek pişiriyorsa; bu rüya sahibinin eline oldukça büyük bir ganimet geçeceğine yorulur. Mısır unu ile çorba yapması ise, rüya sahibinin gelirine haram karışmasına işarettir.

Rüyada Beyaz Mısır Görmek

Rüyada beyaz mısır görmek, iyiye işarettir. Beyaz dan mısır, hayra ve iyiliğe işaret olarak yorumlanır. Rüyasında beyaz darı gören kimse, bol bir rızka kavuşacağına işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında beyaz mısır satın aldığını görmek, rüyayı gören kişinin, büyük hayır ve menfaate kavuşacağına işaret eder.
• Rüyasında beyaz mısır sattığını görmek, iyiye ve hayra yorumlanmaz. Bu rüya, üzüntü ve kedere işarettir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.