Rüyada İntihar Etmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada intihar etmek; rüya sahibinin hayatında olumsuzluklar yaşanacağı, bu olumsuzlukların psikolojik olarak da rüya sahibini kötü etkileyeceği anlamını taşır. Rüyada intihar etmek, rüya sahibinin kötü niyetli insanlarla karşılaşacağına, başının belaya gireceğine ve büyük bir kaza geçireceğine yorulur. Psikolojik açıdan değerlendirildiğinde; rüyada intihar etmek kaygı rüyasıdır ve rüya sahibinin kendisinden memnuniyetsizliğini yansıtır.

Rüyada İntihar Etmek ve Sonucunda Ölmek

Rüyada intihar edip öldüğünü görmenin yorumu; rüya sahibine zarar vermek isteyen insanların olduğu şeklinde yapılır. Rüya sahibini zor durumda bırakacak şekilde arkasından kuyusunu kazan insanların varlığına işaret eder. Ayrıca bazı alimlerin yorumu da rüya sahibinin haram yoldan kazanç sağladığı şeklindedir.

Rüyada İntihar Etmekten Vazgeçmek

ruyada intihar etmekten vazgecmek

Rüyada intihardan vazgeçmenin anlamı; sıkıntı içerisinde olan rüya sahibinin düzenin bozulduğu ve sosyal hayattan da kendisini soyutladığıdır. Rüya sahibinin arkadaş çevresinden ve ailesinden gördüğü darbelerin kendisini soktuğu sıkıntıdan çaba gösterirse çıkacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada İntihar Etmeye Zorlanmak

Rüyada intihara zorlanmanın yorumu; rüya sahibinin yakınlarından zarar göreceği durumlar yaşayacağıdır. Rüya sahibinin yakınlarının kendisini zarar edeceği bir yola sürükleyeceği, yoldan çıkartacağı gibi yorumları da vardır. Rüyayı gören kişinin bu zarardan kurtulabilmek için bu kişileri hayatından çıkartması gerektiği konusunda uyarı niteliğinde bir rüyadır.

Ayrıca rüyada ölmüş birini hasta görmek bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Rüyada İntihar Eden Birinin Sesini Duymak

Rüyada intihar edenin sesini duymanın anlamı, rüya sahibinin çeşitli olumsuzluklar yaşayacağı ve bu olumsuzluklar karşısında da strese gireceği şeklindedir. Rüyada intihar etmek gibi intihar eden birinin sesini duymak da olumsuz yorumlara sahiptir ve rüya sahibinin çevresinden kendisini üzecek kötü cümleler duyacağına yorulur. İbn-i Sirin (r.a) diyor ki; rüyada intihar eden birinin sesinin duyulması, rüya sahibinin tadının kaçacağı ve moralinin bozulacağı olayların karşısına çıkacağına işaret eder.

Rüyada Bir Erkeğin İntihar Ettiğini Görmek

Rüyada intihar eden adam görmenin yorumu; rüya sahibinin hayatının kısmetsiz bir dönemine gireceği olarak yapılır. Cabir ül Magribi (r.a) demiştir ki; rüya sahibinin hem evindeki hem işindeki bereket kaybolur, huzuru kaçar ve rüya sahibi yaşadığı büyük olumsuzluklar sonrasında bir hastalığa yakalanır. Rüyada bir erkeğin intihar ettiğini görmenin yorumu çok sayıda alim tarafından olumsuz olarak ifade edilir.

Rüyada Bir Kadının İntihar Ettiğini Görmek

ruyada kadinin intihar ettigini gormek

Rüyada intihar eden kadın görmenin anlamı; rüya sahibinin intihar eden kadını tanıyor olmasına ya da tanımamasına göre değişiklik gösterir. Rüya sahibi eğer intihar eden kadını tanımıyorsa; bu durumda rüyanın yorumu kendisi için geçerli olur. Ancak tanıdığı bir kadın ise; rüyasında kadın için rüya yorumlanır. İmamı Gazali (r.a) tabirine göre tanıdık bir kadının intihar ettiğini görmek o kadının başına talihsiz olaylar geleceğine, başının belaya gireceğine ve hayatının eskisinden çok daha zor olacağına işaret eder.

Rüyada İntihar Eden Kişiyi Kurtarmak

Rüyada intihar eden birini kurtarmanın yorumu; olumludur ve rüya sahibinin hem maddi hem de manevi anlamda huzura erip hayatına huzurlu bir şekilde devam edeceği anlamına gelir. Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre rüya sahibi eğer rüyasında intihar eden birini kurtarırsa; rüyası, emek verdiği işleri için sabrının meyvesini toplamaya başlayacağına işaret eder. Sorunlarını çözeceği, sıkıntılı günlerini atlatacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin huzurlu ve mutlu bir hayat süreceğine yorulur.

Rüyada Sebepsiz Yere İntihar Eden Birini Görmek

Rüyada nedensiz intihar eden kişi görmenin anlamı; şanssızlık, aksilikler karşısında kararsızlık gibi olumsuz yorumlardır. Rüya sahibinin yakın zamanda bir yakını intihar etmiş ya da bir yerde intihar eden birini görmüşse, rüyada intihar etmek bilinçaltına işlediği için bu rüyayı gördüğüne yorulur. Ancak sebepsiz yere birinin intihar ettiğini görmüşse; İmamı Nablusi yorumunda bu kişiler için sıkıntıya düşeceklerini söyler. Sabrının tükeneceği kadar büyük sıkıntılar yaşayacağına işaret eder.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu