Rüyada Sözlenmek Ne Demek Neye İşarettir?

Rüyada sözlenmek , hayattan ummuş olduğunuz şeyleri bulacağınıza , emeklerinizin hiçbir zaman boşa gitmeyeceğine , amacınıza ve hayallerinize en kısa zaman içerisinde kavuşacağınıza , küçük sermaye ile başlayıp büyük kazançlar elde edeceğinize , karlı işlere yatırımlar yapacağınıza , şanslı olacağınıza , yeni kararlar alacağınıza  aşk konusunda mutlu bir yuvaya sahip olacağınıza işaret eder.

Rüyada Sözlenmek İslami ve Diyanet Tabiri

Rüyada Sözlenmek, Kirmani(r.a)’ya göre; bekar kişiler için sevilen insan ile bağlılık, söz, nişan ya da evlilik olarak yorumlanır. Rüyada sözleneceğini duymak, diğer bir yorum ise elde edilecek mal, mülk ve para anlamları taşır. Rüyada sözlenmek istememek, önemli ve ciddi kararlar almak ve bu kararları uygulama başlamak anlamına da gelir.

Rüyada Söz Kesmek Nedir?

Rüyada söz kesmek genel olarak hayra ve iyiye yorumlanan rüyalardan birisidir. Hiç beklemediğiniz bir yerden güzel haberler alacağınıza , yüzünüzün her zaman güleceğine , çevrenizdeki insanlarla mutluğunuzu paylaşacağınıza yorulur.

Bunun yanı sıra gelecekte yolunuzun çok açık olacağına , herkes tarafından sevilip sayılacağınıza , büyük kazançlar elde edeceğinize ve bir işe girip iş birliği yapacağınıza delalet eder.

Bazı rüya yorumcularına göre , hiçbir kimseden yardım almadan ve destek görmeden hedeflerinize , arzularınıza ve isteklerinize kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada söz kesmek, amaçlara ve isteklere ulaşmaya, istenileni gerçekleştirmeye ve murada ermeye delalet eder. Kirmani (r.a ) buyurmuştur ki; rüyada sözlendiği kişiyi görmek, mutluluk verici olayların yaşanacağı anlamına gelir. Rüyada akrabayla sözlenmek, İş ve ticari hayatta bir kimse ile iş ortaklığı kurmak ya da iş birliği yapmak ile tabir edilir.

Rüyada Söz Yüzüğü Görmek

Rüyada söz yüzüğü görmek, yakın zamanda yaşanacak bir bağlılığa yorumlanır. Bu bağlılık iş ya da özel hayatta yaşanabilir. Bekar kimseleri için kişinin karşısına çıkacak bir insan ile birliktelik yaşayacağına tabir edilir.

Rüyada Söz Pastası Kesmek

Rüyada söz pastası kesmek, rüyayı gören kişinin hayatında bir dönüm noktasına işaret eder. Rüyada evliyken sözlenmek, İş, sosyal ve özel yaşantıda yeni olay ve durumların yaşanacağına, sevinç duymaya ve keyifli zamanlara tabir edilir. Yeni durumlar karşısında yeni kararlar almaya ve kararların olumlu sonuçları olacağına işaret eder.

Rüyada Söz Hazırlığı Yapmak

Rüyada söz hazırlığı yapmak, rüya sahibinin hayatında bir takım değişiklikler yaşanacağına, bu değişimlerin kişiye hayır ve menfaat getireceğine, mutluluk ve huzuru yakalamaya delalet eder. Bazı alimlere göre bu rüyayı gören kişi, hiç ummadığı kadar ferahlık yaşar.

Rüyada Kızına Söz Kesmek

Rüyada kızına söz kesmek, rüya sahibinin, evladı için en iyisini istediğine, evladının mürüvvetini görme isteğine delalet eder. Aynı zamanda bu rüya, kişinin çocuğunun bir kimse ile evlilik yoluna girmek istediğini öğrenmesi olarak da yorumlanmıştır.

Rüyada Oğluna Söz Kesmek

Rüyada oğluna söz kesmek, evladın iyi, hayırlı ve güzel işler yapıyor olmasına delalet eder. Güzel ve sürpriz haberler almak anlamına da gelir. Bu rüya, aile içinde kutlanacak, mutluluk verici olaylara da delalet eder.

Rüyada Söz Kurdelesi Yutmak

Rüyada söz kurdelesi yutmak, hayallere kavuşmaya, özlenen kişiye kavuşmaya, dileklerin gerçekleşmesine tabir edilir. Uzun zamandır düşünülen bir konuda harekete geçmeye yorumlanır. Diğer bir anlamı ile bu rüya, kişinin sevdiği kişiden bir teklif beklediğine yorumlanır.

Rüyada Söz Yüzüğü Takmak

Rüyada söz yüzüğü takmak, dini anlamı ile kişinin sevdiği biri ile evleneceğine ve mutlu olacağına tabir edilir. Diğer bir yorumu ile bu rüya, kişinin bağlı kalacağı bir işe ya da projeye yorumlanır.

Rüyada Evlenmek Amacıyla Söz Kesmek

Rüyada evlenmek için söz kestiğinizi gördüyseniz , iş konusunda birisi ile işbirliği yapacağınıza ve bu işi büyüteceğinize yorulur.

Rüyada Söz Bohçası

Rüyada söz bohçası gördüyseniz , iş hayatınızda yapacağınız çalışmalardan dolayı maddi kazancınızı arttıracağınıza , zengin birisi olacağınıza ve mutlu bir yaşam süreceğinize delalet eder.

Aynı zaman da yüksek mevkilere ulaşacağınıza , yeni projelerde bulunacağınıza delalet eder.

Rüyada Eski Sevgiliyle Sözlenmek

Rüyada eski sevgiliyle sözlendiğinizi gördüyseniz,

geleceğinizin parlak olduğuna işaret edilebilir. Mutlu mesut bir şekilde beraber yaşamaya, saygı çerçevesi içerisinde sevmeye ve sevilmeye de yorumlanır.

Ünlü rüya tabircisi olan Kesîr’e göre, zor bir şekilde kazanılan paraya, acılı bir süreç geçirerek hak edilen tertemiz bir kazanca, hasret duyulan ve arzulanan daha fazla gelire, sıkınlı zamanlardan geçerek çok istenilen yüklü bir kazanca, zorluk çektikten sonra hayal ettiği bir şer şeklinde yorumlanabilir.

 

Rüyada Para Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

4 Yorum

  1. rüyamda ilk defa bir bir akrabama misafir olarak gelen kızı görüp karşılık li olarak aile lerin de onayı ile sozleniyoruz yorumu nedir aceba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu