Rüyada Bina Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bina görmek İslam’a göre , yakın zaman içerisinde bir baloya davet edileceğinize , gideceğiniz bu baloda çok neşeli ve eğlenceli zamanlar geçireceğinize , emlak sahibi olacağınıza, evli değilseniz karşınıza çıkacak olan hayırlı birisi ile evleneceğinize , mutlu bir yuva kuracağınıza , hem düşlerinize hem de kurmuş olduğunuz hayallere kavuşacağınıza delalet eder.

Bazı rüya alemcilerine göre ise , iyi bir haber alacağınıza , yeni dostluklar kuracağınıza , hem makam hem de mevki sahibi olacağınıza , iş konusunda yükseleceğinize yorarlar. Fakat olumsuz olarak bakarsak , sinirinizin bozulacağına , bir dostunuzun yardımına muhtaç kalacağınıza ve çevrenizdeki insanlardan kötü sözler işiteceğinize alamet eder.

  • Rüyada boş bir arazide (arsada) yapılmış tek bir bina görmek, rüyayı gören kimsenin ev sahibi olacağına işarettir.
  • Kendisinin bina yaptığını görmek ise, yeni bir işe başlayacağına işarettir. Binanın yıkıldığını görmek ise, rüyayı gören kimsenin dini görevlerini ihmal ettiğine işaret eder.
  • Yeni bir binaya taşındığını ve yerleştiğini gören kimsenin ise, yeni bir ev sahibi olacağına işarettir.
  • Rüyada bir yerde veya bir köyde bina yaptığını görmenin, rüyayı görenin o yerde bir hanım ile evleneceğine işarettir.

Bazı yorumcular: Bir kimse, Rüyasında kendisini bir bina yapıyormuş olduğunu görse, bu Rüya, o kişinin bir takım akrabalarını ve dostlarını bir araya toplayacağına işarettir.

Rüyada yaş çamur ile bina yaptığını görmek, iyidir, din ve inanca işaret eder. Kuru çamur ile bina yaptığını görmek, iyi değildir, mal yönünden, para yönünden sıkıntıya düşmeye işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada güzel bina yapmak veya güzel bina görmek, sevgiye, neşeye, rızka, güzel güzel elbiselere sâhip olmaya, bekâr kızlara ve onlardan çocuklara ve hayırlara işaret şeklinde yorumlamışlardır yorumcular. Bazı kerede, sağlam bina görmek, kuvvet ve şiddete, yardım ve müsaadeye veya uzun ömre işaret olarak yorumlamışlardır.

Rüyada Bina Görmek İmâm-ı Nablûsî yorumu:

Rüyasında hayır amacıyla (Allah rızası için, Allah’a yaklaşmak maksadıyla) herhangi hayır için bir bina veya câmi’ ve mescit yaptırdığını görmek, eğer rüyayı gören kişi, âlim biri ise, kitap yazacağına, mal, mülk sâhibi bir zengin ise, malının zekâtını vereceğine, bekâr biri ise, evleneceğine, evli ise, güzel ve gelecekte şöhret sâhibi (ünlü) olacak bir çocuğu dünyaya geleceğine ve eğer fakir biri ise, fakirlikten kurtulup zenginleşeceğine işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında bina yaptığını görmek, bir işin, bir şeyin temelini yapmak, girişim, teşebbüs, yeni bir işe girişmek gibi konulara işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Bina Görmek îbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyasında eski bir binanın yenilenmiş olduğunu görmek, rızık artmasına, hayır yollarının açılmasına, sevinç ve ferahlığa ermeye işarettir.

Rüyada Bina Görmek Cafer- Sadık yorumu:

Rüyada iyi bir bina görmek, şu cihetlere işaret eder:

1. Zevce,

2. Zevç,

3. Zenginlik,

4. Emniyet ve güvence,

5. Kolay bir geçime ermek,

6. Mal elde etmek,

7. Büyük bir memuriyet elde etmek gibi şeylere işarettir.

Rüyada görülen bina kemeri, kadına işaret olarak yorumlanır. Bir kişi, Rüyasında geniş bir bina kemeri görse, bu onun iyi huylu bir kadını olduğuna, gördüğü kemer dar bir kemer ise, kötü huylu bir kadını veya hanımı
olduğuna işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Bir adam, Rüyasında bir bina kemeri üzerinde oturduğunu görse, bu Rüya onun açıkça hanımını boşayacağına işarettir.

Bu kişinin kemer üzerinde bulunduğu yeri geniş bir yermiş olarak görmesi, kendisinin de bilmediği bir sebepten dolayı hanımının kendisinden boşanmış olduğuna işarettir.

• Rüyasında bağlı olarak bir bina kemeri üzerinde kendisini oturuyormuş olarak görmek, Rüya sâhibi kişinin, evlenmek istediğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Güzel Bina Görmek

Rüyada görülen güzel bir bina, sevgiye, neşeye, rızka, güzel giysilere (elbiselere) bekar kızlara ve onlardan çocuklara işaret eden iyi müjdelerin habercisidir. Bazen de rüyada görülen sağlam bina, kuvvet ve güce, yardım ve müsaadeye ve uzun ömre işaretle yorumlanır.

  • Rüyada bir kimse evini güzel ve kendisine yetecek şekilde büyüttüğünü ve genişlettiğini görse, bu onun için dünyadaki halinin güzel ve mutlu bir yaşama işaret eder bir tabirdir. Bu Rüya, rüyayı gören için iyi ve hayırlı bir Rüyadır.

Rüyada Boyalı Bina Görmek

Rüyada boyalı bina gördüyseniz , rüyayı gören kişi erkekse o zaman kadınlar konusunda çok dikkatli olmanıza yorulur. Etrafınızda bulunan güzel ve hoş bir bayanla evleneceğinize , onunla beraber güzel zamanlar geçireceğinize işaret eder. Kadın gördüyse , tanışacağı bir heyecanlı erkek ile evleneceğine , onunla mutlu olacağına delalet eder.

Rüyada Bina Temeli Görmek

Rüyada bina temeli gördüyseniz , okumayı çok seven birisi olacağınıza yorulur.

Rüyada Bina İnşaatı Görmek

Rüyada bina inşaatı görmek , gireceğiniz işlerde çok hevesli olacağınıza , fakat sonrasında bu işleri yarıda bırakacağınıza , her zaman kararsız ve tutarsız davranışlar içerisinde olacağınıza işaret eder.

• Rüyasında bir kimse yeni yapılmış bir bina görse, o kimsenin ondan fayda elde edeceğine işaret eder.

Rüyada İnşaat Görmek

Rüyada bir inşaat görmek, genç bir erkek için, yeni bir işe başlayacağına delâlet eder. Orta yaşlı erkekler için çok
güç bir işin altından kolaylıkla kalkacaklarına işarettir. Çok yaşlı erkekler için umduklarına nail olacaklarına delâlet eder.

Rüyada Balon Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu