İslami Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri rüyada yılan görmek rüyada kedi görmek rüyada fare görmek rüyada köpek görmek rüyada ağlamak rüyada hamile olduğunu görmek rüyada kavga etmek rüyada deprem olduğunu görmek rüyada eski sevgiliyi görmek rüyada kar görmek rüyada bebek görmek rüyada deniz görmek rüyada para görmek rüyada balık görmek Rüyada At Görmek
DOLAR
8,2971
EURO
9,9864
ALTIN
477,49
BIST
1.337
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
17°C
İstanbul
17°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
17°C
Cumartesi Gök Gürültülü
16°C
Pazar Çok Bulutlu
17°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
16°C

Rüyada Bina Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bina Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bina görmek İslam’a göre , yakın zaman içerisinde bir baloya davet edileceğinize , gideceğiniz bu baloda çok neşeli ve eğlenceli zamanlar geçireceğinize , emlak sahibi olacağınıza, evli değilseniz karşınıza çıkacak olan hayırlı birisi ile evleneceğinize , mutlu bir yuva kuracağınıza , hem düşlerinize hem de kurmuş olduğunuz hayallere kavuşacağınıza delalet eder.

Bazı rüya alemcilerine göre ise , iyi bir haber alacağınıza , yeni dostluklar kuracağınıza , hem makam hem de mevki sahibi olacağınıza , iş konusunda yükseleceğinize yorarlar. Fakat olumsuz olarak bakarsak , sinirinizin bozulacağına , bir dostunuzun yardımına muhtaç kalacağınıza ve çevrenizdeki insanlardan kötü sözler işiteceğinize alamet eder.

Rüyada görülen güzel bir bina, sevgiye, neşeye, rızka, güzel giysilere (elbiselere) bekar kızlara ve onlardan çocuklara işaret eden iyi müjdelerin habercisidir. Bazen de rüyada görülen sağlam bina, kuvvet ve güce, yardım ve müsaadeye ve uzun ömre işaretle yorumlanır.

• Rüyasında bir kimse yeni yapılmış bir bina görse, o kimsenin ondan fayda elde edeceğine işaret eder.

• Rüyada bir kimse evini güzel ve kendisine yetecek şekilde büyüttüğünü ve genişlettiğini görse, bu onun için dünyadaki halinin güzel ve mutlu bir yaşama işaret eder bir tabirdir. Bu Rüya, rüyayı gören için iyi ve hayırlı bir Rüyadır.

• Rüyada boş bir arazide (arsada) yapılmış tek bir bina görmek, rüyayı gören kimsenin ev sahibi olacağına işarettir.

Kendisinin bina yaptığını görmek ise, yeni bir işe başlayacağına işarettir. Binanın yıkıldığını görmek ise, rüyayı gören kimsenin dini görevlerini ihmal ettiğine işaret eder.

• Yeni bir binaya taşındığını ve yerleştiğini gören kimsenin ise, yeni bir ev sahibi olacağına işarettir.

• Rüyada bir yerde veya bir köyde bina yaptığını görmenin, rüyayı görenin o yerde bir hanım ile evleneceğine işarettir.

Bazı yorumcular: Bir kimse, Rüyasında kendisini bir bina yapıyormuş olduğunu görse, bu Rüya, o kişinin bir takım akrabalarını ve dostlarını bir araya toplayacağına işarettir.

Rüyada yaş çamur ile bina yaptığını görmek, iyidir, din ve inanca işaret eder. Kuru çamur ile bina yaptığını görmek, iyi değildir, mal yönünden, para yönünden sıkıntıya düşmeye işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada güzel bina yapmak veya güzel bina görmek, sevgiye, neşeye, rızka, güzel güzel elbiselere sâhip olmaya, bekâr kızlara ve onlardan çocuklara ve hayırlara işaret şeklinde yorumlamışlardır yorumcular. Bazı kerede, sağlam bina görmek, kuvvet ve şiddete, yardım ve müsaadeye veya uzun ömre işaret olarak yorumlamışlardır.

• İmâm-ı Nablûsî’nin yorumuna göre: Rüyasında hayır amacıyla (Allah rızası için, Allah’a yaklaşmak maksadıyla) herhangi hayır için bir bina veya câmi’ ve mescit yaptırdığını görmek, eğer rüyayı gören kişi, âlim biri ise, kitap yazacağına, mal, mülk sâhibi bir zengin ise, malının zekâtını vereceğine, bekâr biri ise, evleneceğine, evli ise, güzel ve gelecekte şöhret sâhibi (ünlü) olacak bir çocuğu dünyaya geleceğine ve eğer fakir biri ise, fakirlikten kurtulup zenginleşeceğine işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında bina yaptığını görmek, bir işin, bir şeyin temelini yapmak, girişim, teşebbüs, yeni bir işe girişmek gibi konulara işaret olarak yorumlanır.

• îbn-i Şirin’in yorumuna göre: Rüyasında eski bir binanın yenilenmiş olduğunu görmek, rızık artmasına, hayır yollarının açılmasına, sevinç ve ferahlığa ermeye işarettir.

• Cafer- Sadık (R.A.)’m yorumuna göre: Rüyada iyi bir bina görmek, şu cihetlere işaret eder:

1. Zevce,

2. Zevç,

3. Zenginlik,

4. Emniyet ve güvence,

5. Kolay bir geçime ermek,

6. Mal elde etmek,

7. Büyük bir memuriyet elde etmek gibi şeylere işarettir.

Rüyada görülen bina kemeri, kadına işaret olarak yorumlanır. Bir kişi, Rüyasında geniş bir bina kemeri görse, bu onun iyi huylu bir kadını olduğuna, gördüğü kemer dar bir kemer ise, kötü huylu bir kadını veya hanımı
olduğuna işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Bir adam, Rüyasında bir bina kemeri üzerinde oturduğunu görse, bu Rüya onun açıkça hanımını boşayacağına işarettir.

Bu kişinin kemer üzerinde bulunduğu yeri geniş bir yermiş olarak görmesi, kendisinin de bilmediği bir sebepten dolayı hanımının kendisinden boşanmış olduğuna işarettir.

• Rüyasında bağlı olarak bir bina kemeri üzerinde kendisini oturuyormuş olarak görmek, Rüya sâhibi kişinin, evlenmek istediğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada boyalı bina görmek

Rüyada boyalı bina gördüyseniz , rüyayı gören kişi erkekse o zaman kadınlar konusunda çok dikkatli olmanıza yorulur.

Etrafınızda bulunan güzel ve hoş bir bayanla evleneceğinize , onunla beraber güzel zamanlar geçireceğinize işaret eder.

Kadın gördüyse , tanışacağı bir heyecanlı erkek ile evleneceğine , onunla mutlu olacağına delalet eder.

Rüyada bina temeli görmek

Rüyada bina temeli gördüyseniz , okumayı çok seven birisi olacağınıza yorulur.

Rüyada bina inşaatı görmek

Rüyada bina inşaatı görmek , gireceğiniz işlerde çok hevesli olacağınıza , fakat sonrasında bu işleri yarıda bırakacağınıza , her zaman kararsız ve tutarsız davranışlar içerisinde olacağınıza işaret eder.

 

Rüyada Balon Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Yorumlar
  1. Random dedi ki:

    Rüyada bir sürü yılan beni kovalıyordu. Garadereye gitmem gerekir mi .Yükleniyor...