Rüyada Çeyiz Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada çeyiz görmek, dünya evinde girmeye, sağlıklı olmaya ve yeni ev eşyalarına işaret etmektedir. Ancak rüyada çeyiz görmek iki farklı şekilde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişi bekar bir birey ise evliliğe delalet eder. Rüyayı gören kişi evli ise yeni ev eşyalarına ve mutlu bir hayat sürmek olarak yorumlanır.

Rüyada Çeyiz Görmek Ne Anlama Gelir?

Kızı olan bir kişinin rüyasında çeyiz görmesi kızını dünya evine sokacak olması anlamı taşımaktadır. Ayrıca oğlu olan bir kişi rüyasında çeyiz görür ise evine yeni eşyaların alınacağına işarettir. İmamı Nablusi der ki; rüyada çeyiz görülmesi kendisine zararlı olacak bir kişi ile istemsiz bir şekilde muhatap olunacağına delalet eder.

Rüyada Çeyiz Almak

ruyada ceyiz almak

Çeyiz alındığını rüyada görmek rüyayı gören kişinin hayatında pek çok şeyin rayına oturacağına hayatının bir düzen içerisinde idame edeceğine işarettir. Ayrıca rüya sahibinin uzun zamandır hayalini kurduğu bir durumun ya da bir şeyin gerçekleşeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyasında çeyiz alan kişinin hayatı olumlu yönde etkilenecek ve çok uzun bir süre olumlu gelişmelerle karşılaşacak şeklinde ifade edilir.

Rüyada Çeyiz Sandığı Görmek

Rüyada görülen çeyiz sandığı evlat olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibi eğer evli ise evlat konusundan yakın zamanda olumlu bir haber alacağına işaret eder. Aynı zamanda rüyada çeyiz sandığı gören kişi yakın bir zaman içerisinde bulunduğu şehirden taşınacak ya da devlet memuriyetinde çalışıyorsa başka bir şehre tayin olacak anlamına gelmektedir. Rüya sahibi özel sektörde mesleğini icra ediyor ise bulunduğu işten çıkacağına ve yeni bir işe gireceğine delalet eder. Aynı zamanda yeni girilen bu iş rüya sahibini tatmin edecek ve bol kazanç elde edecek şeklinde yorumlanmaktadır. İmamı Nablusi (r.a.) yorumuna göre; rüya sahibi askerlik çağına gelen bir erkek ise askere gitmeye, devlet katında görevli ise tayin edilmeye delalet etmektedir.

Ayrıca rüyada gelinlik görmek bilgilerine bakabilirsiniz.

Rüyada Çeyiz Serildiğini Görmek

Rüyada çeyiz serilmesi bulunulan evden taşınılmasına ya da uzun sürecek olan bir yolculuğa işaret etmektedir. Aynı zamanda olumsuz anlama da gelen rüyada çeyiz serilmesi rüya sahibinin bunalıma girebileceğine, fazlasıyla üzüleceği birtakım olaylar yaşayabileceğine ve içi kötülük dolan kişi ya da kişilerden zarar görebileceğine işaret etmektedir.

Rüyada Çeyiz Hazırlamak

Çeyiz hazırladığını rüyasında gören kişinin evine bolluk ve bereket gireceğine ve bol kazanç elde edeceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda rüya sahibinin şansının, kısmetinin oldukça açık bir hale geleceğine ve mesleki hayatında doğru insanlar ile karşılaşacağına yorulmaktadır. Evlilik yolunda büyük adımlar atacağı bir kişi ile tanışmaya da işarettir. Rüyada çeyiz hazırlamak pek çok şeyin olumlu sonuçlar doğuracağına, mal sahibi olacağına ve mutlu bir hayata devam edeceğine delalet eder.

Rüyada Başka Birinin Çeyizini Görmek

Rüyasında başka birinin çeyizini görmek iyi ve temiz kalpli bir kişi olunacağına delalet eder. Ayrıca rüya sahibinin karşısına çıkan fırsatların kaçırılmadığı sürece mutlu bir hayata devam edeceğine ancak hayatının bir döneminde peşinde bir uğursuzluk olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Çeyiz Taşındığını Görmek

ruyada ceyiz tasidigini gormek

Rüyada taşınan çeyiz rüya sahibinin bünyesinde pek çok eleman çalıştıracağı bir işe girişmesine işaret etmektedir. Rüyasında çeyiz taşıyan kişinin çevresinde bulunan ve kötü bir maziye sahip olan bir ya da birden fazla işinin rüya sahibi olan kişiye yapmak istediği bir kötülüğün amacına ulaşmayacağına delalet eder.

Rüyada Çeyiz Bohçası Görmek

Rüyada görülen çeyiz bohçası rüyayı giren kişinin yaşantısının yeni bir döneme gireceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda bazı yaşanacak sevinçli olaylara ve olaylarla birlikte gelişen hareketlilik ile anlamlandırılır. Rüyada çeyiz bohçası görmek yeni bir ortama girileceğine ve bu girilen ortamda yeni insanlar ile karşılaşılacağına delalet eder.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu