Rüya TabirleriS Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Sevinmek

Rüyada Sevinmek, Çok Sevinmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Sevinmek, Bir kimsenin Rüyada ferahladığını ve sevindiğini görmesi, pek iyi değildir. Rüyasında kendisini sevinçli ve ferahlık içinde gören kimsenin kedere, üzüntü ve sıkıntıya düşeceğine işaret eder şeklinde yorumlanır.

İbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyasında bir kişi tarafından sevindirilip ferahlandırıldığını görmek, Rüya sahibinin o kimse yüzünden üzüntü ve kedere düşeceğine işarettir.

Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Kişinin Rüyada sebepsiz yere bir nedeni olmadan sevindiğini görmesi, onun ecelinin yaklaşmış olmasına işarettir şeklinde yorumlamıştır.

• Bazı yorumculara göre, Rüyada görülen ferahlık ve sevinç, Cenap-ı Allah tarafından büyük ihsan ve ikrama mazhar olmaya işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

• Rüyada sevinmek, üzüntü ve kedere işarettir. Bu sebeple Rüyasında sevindiğini gören kişi, üzülür, üzüntü ve kedere düşer demek olur yorumda.

• Rüyasında bir hastanın iyileşmesi veya bir tutuklunun hapisten çıkmış olmasından dolayı sevindiğini ve ferahladığını görmek, iyidir, hayırlı bir Rüyadır. Çünkü sevinmenin haklı bir sebebi vardır. İşte bu Rüya hayra, güzelliklere ve sevinçlere işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada Fayans Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu