Rüyada Rüzgar Görmek Diyanet ve İhya Tabiri

Rüyada rüzgar görmek, hayra yorumlanan rüyalar arasında yer almaktadır. Rüyada görülen rüzgar genellikle nereden estiğine göre farklı yorumlanmakta olan bu rüya rüzgarın estiği yönün kuzey olması durumunda kişinin yakın zamanda bolluk ve bereket haline gelmesine tabir olunur. Rüyada rüzgar görmek kişinin hayatının değişmesine tabir edildiği gibi bazı İslam alimlerine göre rüzgarın estiği yöne doğru seyahat etmeye de yorumlanmaktadır.

Rüyada Rüzgar Görmek İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a)’a göre bu rüya kişinin yakın zamanda keskin kararlar vereceği ve bu kararlar nedeniyle hayatından büyük değişiklikler yapacağı manasına da gelmektedir. Ayrıca çok sayıda dini yorumcu tarafından bu rüya kişinin kontrol altında tutulamayan biri olduğuna ani kararlar verdiğine ve bu nedenle de sürekli sıkıntılı ve yalnız bir hayat yaşadığına tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda alime göre bu rüya dini açıdan zayıflığa ve araştırma yapmamaya eksikliğe tabir olunmaktadır.

• Rüyasında lodostan esen rüzgarları görmek, rüya sahibinin yaşamındaki dengenin değişebileceğine (değişeceğine) işarettir. Poyraz rüzgarlarının görülmesi, büyük bir sevgiye işaret ederken, sam (sıcak) rüzgarlarını görmek ise, hastalıklara ve sıkıntılara düşmeye işaret eder demişlerdir. Rüyada görülen güney rüzgarları ise sevince, ferahlık ve mutluluğa işaretle yorumlanır demişlerdir.

Rüyada Rüzgar Görmek İhya

Rüyada rüzgar görmek, çeşitli şekillerde tabir ve yorumlanmıştır yorumcular tarafından. Bazılarına göre, rüyada rüzgar estiğini görmek, yolculuk, sevinç, evlenme ve doğum veyahut yaşamda değişiklik gibi şeylere işaretle
yorumlanmıştır.

Bazılarına göre ise, rüyada rüzgar görmek, bolluk, ucuzluk, zafer, müjde, sevinç ve feraha ermek gibi hususlara işaretle yorumlanmıştır. Tabii ki bu yorumlar rüzgarın esişine ve yönüne hatta mevsimine, şiddetine ve esme yönüne göre de değişebilmektedir demişlerdir. Bazılarına göre, rüzgar, nezle gibi, baş ağrısı gibi ve salgın, hastalıklara da işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Rüzgar Görmek İbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyada şiddetli bir rüzgarın estiğini görmek, o bölge halkına (insanlarına) büyük bir korku ve endişe geleceğine, o insanların büyük bir korku içine düşeceklerine işarettir demiştir.

• Rüyada ağaçları kökünden götürecek derecede kuvvetle esen rüzgarların estiğini görmek veba, kolera gibi felaketlere sebep olacak bulaşıcı hastalıklara veya büyük bir kıtlığa işaretle yorumlanır demiştir ibn-i Şirin hazretleri.

Rüyada Sert Rüzgar Estiğini Görmek

Rüyada sert rüzgar estiğini görmek kişinin sert bir mizaca sahip olduğuna ve bu nedenle dost ve arkadaşlarını kırdığına tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda yorumcuya göre bu rüya ani bir şekilde hayatın değişmesine ve mutluluk ile dolmasına da tabir edilmektedir. Bazı alimler ise bu rüyayı kişinin hayat şartlarının kötüleşmesine de tabir etmektedirler.

Rüyada Rüzgar Sesi Duymak

Rüyada rüzgar sesi duymak yakın zamanda alınacak güzel bir habere tabir edilmektedir. Ayrıca alınacak haberin belirtilerinin hissedildiğine ve bu haberle ilgili bir beklenti içinde bulunulduğuna da yorumlanmaktadır. Ayrıca çok sayıda alime göre bu rüya kişinin kötü giden ruh halinin düzelmesine ve hayatını düzene sokma isteği duymasına da yorumlanmaktadır.

Rüyada Eve Rüzgar Girmesi

Rüyada eve rüzgar girmesi genellikle haber olarak yorumlanmakta olup kişinin evine ve ailesini ilgilendirecek bir takım haberler gelmesine de tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda alime göre bu rüya eve gelecek yabancıya ya da eve dahil olacak yeni bireye tabir edilmektedir. Rüyada rüzgara karşı yürümek kişinin yakın zamanda bir zorluk ile karşılaşacağı ile yorumlanır.

Rüyada Şiddetli Rüzgar Görmek

Rüyada şiddetli rüzgar görmek sert sözler duymaya ve bu nedenle yoğun bir üzüntü yaşamaya tabir edilmektedir. Bazı alimlere göre ise şiddet gelecek büyük bir paraya ya da mala tabir edilmektedir. Bazı alimlere göre ise şiddetli rüzgar kuzeyden esiyorsa çok huzurlu bir hayata tabir edilmektedir.

Rüyada Rüzgar Gülü Görmek

Rüyada rüzgar gülü görmek gönül ilişkisi yaşamaya ya da bu yönde bir haber almaya yorulur.  Ayrıca bazı alimlere göre bu rüya rüzgar nedeniyle tartışmaya ve bu tartışma sonunda alınan kararlara da tabir olunmaktadır. Ayrıca daha mülayim bir mizaca sahip olacak kişiye de tabir edilmektedir.

Rüyada Rüzgar Çanı Görmek

Rüyada rüzgar çanı görmek ne anlama gelir? Bu rüya yakın zamanda güzel bir haber alınmasına tabir edilir. . Bazı alimlere göre ise ev halkındaki değişikliklere aileden birinin huyunun değişmesine ve bu nedenle zarar görmeye de yorumlanmaktadır.

 

Rüyada Maç Yapmak

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu