Rüyada Peygamberleri Görmek

Rüyada peygamberleri görmek, genel olarak iyiye ve hayra yorumlanan rüyalardan birisidir. Rüyanızda hangi peygamberi görürseniz görün her zaman hayra yorumlanır. Fakat genel olarak bu rüya kişinin rahata kavuşacağına , yüzünün her zaman güleceğine , sevinçli olacağına ve her türlü zorluklara karşı dayanacağına işaret eder. Bunun haricinde iş konusunda çok başarılı olacağına yorulur.

Rüyada Nebi (peygamber) (S.A.V.) görmek, hayra ve iyiliğe ve hayırla müjdeleneceğinize işaretle tabir olunur. Nebi, Peygamber (A.S.) demektir. Peygambere Arapçada Nebi, Resul denir. Türkçemizde “elçi” demektir. Farsçada Peygamber denir. Farisi bir kelime olan peygamber kelimesi Türkçemizde daha çok kullanılmaktadır.

• Rüyasında bir kimse, Allah’ın peygamberlerinden (Nebilerinden) birini sevinçli ve güler yüzlü, neşeli bir durumda
görse, rüyayı gören kimsenin bu rüyası onun (rüyayı görenin) zafere ereceğine ve hayatında başarılara koşacağına
işaret ile, din ve dünya işlerinde iyiliklerle karşılaşacağına işaret olarak tabir olunur.

• Bir kimse Rüyasında bir Nebiyi (peygamberi) ihtiyar (yaşlı) olarak görse, bu rüyası, kendisinin rahat ve korkusuz (emniyet içinde) bir hayat yaşayacağına işaretle tabir olunur.

• Rüyasında Nebiye (S.A.V.) bir şey veya bir şeyler verdiğini görse, bu onun (rüyayı gören kimsenin) bolluğa, berekete, mutluluğa veya hasta ise, şifaya kavuşacağına işarettir.

• Rüyasında bir Nebi’yi (A.S.) hiddetli, güler yüzlü değil hiddetli bir halde görse, bu rüyası, onun zarar göreceğine veya günah işleyeceğine veya hasta olacağına işaret olmakla beraber sonunda yine sevince döneceğine, sevinçli bir haber alacağına işarettir, şeklinde tabir olunur.

• Bir kimse, Rüyasında Nebi (Aleyhi selamı) dargın görse, bu rüyası, rüyayı gören kimsenin üzüntü, keder ve sıkıntıya düşeceğine işaretle tabir olunur.

Rüyada Peygamberleri Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında herhangi bir peygamberi görmek, hep hayır, hep iyiliğe işaretle yorumlanır. Rüyasında bir kimse, herhangi bir peygamberi ihtiyar (bir kimse) olarak görse, bu rüya, rüyayı gören kimse için, rahatlık ve korkusuzluk ile tabir olunur. Rüyasında bir peygambere bir şey vermek, berekete ermek, mutluluğa kavuşmak ve hasta ise, şifa bulmak gibi Gönül’ün istediği şeylere işarettir, şeklinde tabir olunur. Rüyasında bir peygamberi dargın gören kimse, bir sıkıntıya uğrayacağına işaret olarak görmüş şeklinde tabir olunur.

Rüyada Peygamberleri Görmek İbn-i Şirin’in yorumu:

Bir kimsenin rüyada büyük peygamberlerden birini görmesi, onun çok büyük bir hayra ereceğine, din ve dünya hayatının, ahiret yaşamının selamette olacağına işarettir demiştir.

Rüyada Peygamberleri Görmek Cafer-i Sadık yorumu:

Rüyasında peygamberlerden birini görmek rüyası şu cihetlere yorumlamıştır:

1. Rahmete ermeye işaretle,

2. Nimete ermeye işaretle,

3. Makam sahibi olmaya işaretle,

4. Büyük bir itibara ermeye işaretle,

5. Zafere ermekle,

6. Reislik, baş olmaya işaretle,

7. Saadet, mutluluk.

8. Din ve dünya hayatında kuvvet ve rahata ermeye işaretle.

Rüyasında bir peygamberi gören kişi bu sayılan hayırlardan biriyle taltif edilir demek olur.

Rüyada Peygamber Hanımlarından Birini Görmek

Rüyada peygamberimizin mübarek hanımlarından birini görmek, büyük bir hayra ve berekete ulaşmaya işarettir şeklinde yorumlanır denmiştir.

Rüyada Peygamber Çiçeği Görmek

Rüyasında peygamber çiçeği görmek, rüya sahibinin bütün ümit ve dileklerinin gerçekleşeceğine, muradına ereceğine işaret olarak yorumlamışlardır. Rüyasında bu çiçeği toplayıp kokladığını görmek, dünya ve ahirette mutluluğuna işaret olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Peygamberler

Rüyada NUH (A.S.): Rüyasında Hz. Nuh peygamberi görmek, iyiye ve hayra yorulur. Rüyasında Hz. Nuh peygamberi gören kimse, uzun ömürlü bir hayat sürer, çoluk çocuğu çok olur. İnsanlara hayırlı ve yararlı işler yapar ve uzun seyahate çıkar şeklinde yorumlanır. Rüyada Adem A.S gördüyseniz , gerçek yaşam da evliyseniz kısa süre içerisinde çocuk sahibi olacağınıza ve hacca gideceğinize alamet eder.

Rüyada İbrahim A.S gördüyseniz , Yüce Allah’ın hem muhabbetini hem de rızasını kazanacağınıza , rahmet ile nimet kapılarının size her zaman açık olacağına delalet eder. Rüyada İsmail A.S görmek , rüyayı gören kişi günahlardan uzak duracağına , kötülüğe bir daha bulaşmayacağına , her zaman helal yolda ilerleyeceğine işaret eder.

Rüyada İshak A.S gördüyseniz , çevrenizde bulunan düşmanlara karşı galip geleceğinize yorulur.

Rüyada Salih A.S gördüyseniz , eğer gerçek yaşam da evliyseniz o zaman bir çocuk sahibi olup çok mutlu olacağınıza alamet eder.

Rüyada Yahya A.S gördüyseniz , hem günah hem de felaketlerden kaçınacağınıza delalet eder.

Rüyada Yunus A.S gördüyseniz , yakın zaman içerisinde sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza ve bundan sonra mutlu bir yaşam süreceğinize işaret eder.

Rüyada Süleyman A.S görmek , rüyayı gören kişinin iş konusunda yüksek mevkiye ulaşacağına ve herkes tarafından sevileceğine yorulur.

 

Rüyada Kayınpederini Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

 

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

  1. sehra kumluk böyük bir taş vardı şu taşa yetişdide arxasında 7-8 kişini beni karşıladığı gördüm ve bana dediler bunlar peyğamberlerdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu