Rüya TabirleriS Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Sinek Görmek

Rüyada Sinek Görmek

Rüyada sinek görmek, çok küfür etmeye, zayıf, miskin ve alçak bir kişiye işarettir. Rüyada kimseye sinekten bir fayda dokunsa, o kimseye eskiden anılmış insanlar tarafından bir fayda erişir. Sineği yediğini gören kimse, kötü bir rızka kavuşur.

Sineğin karnında olan şey, alçak bir kimseden maldır.

Sineğin karnına girdiğini gören kimse, akılsız bir kavimle oturur, kalkar ve arkadaşlık yapar ve onlardan devamlı olmayan haram mala erişir.

Sineğin büyüğü, halka zarar veren ve malı israf eden bir düşmandır. Baş ucunda bir kara sineğin uçtuğunu görse, o kimseyi herhangi bir hususla tehdit eden bir reis tarafından onun üzerine istila ve hâkimiyeti isteyen kudret ve hilesi zayıf bir düşmana delâlet eder. Halbuki rüya sahibi de bundan korkmaz.

Yolculuğa çıkmak isteyen kimsenin rüyada üzerine bir sineğin konduğunu görmesi, yolunun kesileceğinden korkulduğundan dolayı yolculuğa çıkmasın ve bundan sakınsın.

Rüyada sinek yemek, gören kimse, helâl olmayan bir malı yer. Ağzında sineğin olduğunu gören kimsenin, eşkıyaların iltica edip sığındıkları bir adam olduğuna delâlet eder. Malına kara sineğin düş-tüyünü görse, hırsızların onu çalmasından korksun.

Kulağına sinek veya sivri sineğin girdiğini gören kimse hayra ve berekete nail olur. Kara sinek öldürdüğünü gören kimse, rahata ve vücut sağlığına nail olur.

Rüyada sinek öldürmek, gören kimse, rahata ve vücut sağlığına nail olur. Sineklerin evinde toplandıklarını gören kimsenin düşmanlarının kendisinin kötü gördüğü bir şeyi işlemelerine delâlet eder.
Misafir olan kimsenin başında kara sineğin konması, malının gitmesine delâlet eder. Sineği malından bir şey üzerine konduğunu görse, o kimsenin malının çalınmasına, hırsızların saldırısına uğramasından korkulur.

Rüyada sinek, şiddetli bir düşman ve zayıf bir askerdir. Bazen de sineklerin toplanması, temiz ve güzel rızka delâlet eder. Bazen de kendisinde hastalık bulunan bir kimse için ilâca delâlet eder. Bazen de sineği görmek, kötü amele ve kötü görülüp zemmedilmeyi icabettiren bir işte bulunmaya delâlet eder.

Rüyada kara sinek görmek, kötü amele, fena işlere işaretle yorumlanır denilmiştir. Bir kimsenin rüyada kara sinek görmesi, onun (rüya sahibinin) kötü bir işde bulunup insanlar tarafından ayıplanacağına işaret eder.

• Rüyasında bir kara sinek yediğini görmek, onun (rüya sahi-binin) haram bir mal yiyeceğine veya kazancına haram karıştıracağına işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

• Kişinin rüyada karnına (ağzına) bir kara sinek girdiğini görmesi, rüya sâhibi kişinin, akılsız bir adamla veya akılsız bir toplulukla arkadaşlık kuracağına işaret eder.

• Bir kimsenin rüyada kulağına bir kara sinek girdiğini görmesi, iyi sayılmıştır. Bu rüya berekete işarettir.

• Rüyasında bir kara sineği öldürdüğünü gören kişi, rahata ve vücut sağlığına kavuşur şeklinde yorumlanmıştır. Çünkü sinek insana çok rahatsızlık verir, ancak onu herhangi bir şekilde defetmek veya öldürmek suretiyle insan rahata kavuşabilir denilmiştir.

• Bir kimsenin rüyada herhangi bir malının üzerine kara sinek konmuş olduğunu görmek, iyi değildir. O malın hırsızlar tarafından çalınacağına işaret eder. Çünkü sinekler de hırsızlar gibi, üzerine konduğu şeyden bir şeyler götürür denilmiştir.

Aile Duaları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu