M Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Makas Görmek

Rüyada Makas Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Makas görmek konusu çeşitli şekillerde de yorumlanmaktadır. Eğer birisinden makas aldığınızı görüyorsanız büyük sıkıntılar yaşayacağınız, maddi anlamda çöküntü yaşayacağınız, bereket ve bolluk düzeyi yüksek işlerinizde düşüş yaşayacağınız anlamında gelmektedir. Eğer birisine makas veriyorsanız tüm dert, tasa ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınız anlamına gelmektedir. Bir başka yorumlamalara göre ise makasla saç kesmek çocuğa ya da çocuklara işaret etmektedir. Rüyada makasla kıl kesmek ise, yani çocuğunuz yoksa çocuk habercisidir. Çocuğunuz var ise de bir tane daha olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Makas Görmek İhya Rüya Tabiri

Rüyada makas gördüyseniz , işlemiş olduğunuz suçlardan dolayı çok üzüleceğinize yorulur. Rüyada görülen makas genellikle hayra yorumlanmaz ve kişinin büyük bir sıkıntıya düşeceğine , üzüntü yaşayacağına ve kederli olacağına alamet eder.

  • Kişi gerçek hayatta yapmadığı bir şeyden dolayı iftiraya maruz kalacağına , hayır olmayan haberler alarak çok üzüleceğine , cahil olan halkı sakinleştirip doğru yola çekmek için liderlik yapacağınıza işaret eder.
  • Bazı rüya yorumcularına göre , gerçekte evliyseniz hayırlı bir evladınız olacağına ve bu evladınızın kız olacağına yorulur.

Rüyada Makas Aldığını Görmek

Rüyada makas aldığınızı gördüyseniz , işlerinizin yakın zaman içerisinde açılacağına , mal varlığınızın ve rızkınızın çoğalacağına alamet eder.

Rüyada Makas Verdiğini Görmek

Rüyada makas verdiğinizi gördüyseniz , hem maddi hem de manevi olarak birisine destek vereceğinize veya destek alacağınıza işaret eder.

Rüyada Makas Bulmak

Rüyada makas bulmak , neşenizin tekrardan yerine geleceğine , yüzünüzün her zaman güleceğine ve hem huzuru hem de mutluluğu bulacağınıza delalet eder.

Aynı zaman da huzurlu bir yaşama sahip olup , maddi olarak çok rahat edeceğinize yorulur.

Rüyada Makas Kullanmak

Dini ya da İslami açıdan ne anlama gelir? sorusunun cevabı ise; bu rüyayı gören kişinin en kısa zamanda dualarının kabul olacağı, eş ya da dosttan güzel ya da kötü haber alacağı, gıybete ve kötü sözler duyacağı şeklinde açıklanmaktadır. Bazı ünlü rüya alimlerinin rüyada makas görmek konusu ile ilgili ilgi çekici ve önemli yorumlamaları olmuştur.

Rüyada Makas Satın Almak

Rüya alimlerinden biri olan Cafer-i Sadık (r.a) şöyle söylemiştir; her kim bu rüyayı görürse hayır ve bereket kapılarının azalacağını, kısmet yollarının açılacağını söylemiştir. Bir diğer ünlü alim olan İmam Nablusi (r.a) ise şöyle demiştir; manevi olarak problemlerin olacağını fakat maddi olarak artış yaşanacağını söylemiştir. Diğer bir alim olan İbni Sirin (r.a) şöyle demiştir; makas gören kişinin işi, gücü bir süre iyi gitmeyeceğini, eş, dost ve akrabalar ile hoş sohbet gerçekleşeceğini savunmuştur.

Rüyada Makas Atmak

Rüyada makas atmak, genel olarak hayır ve iyi şeyler olarak adlandırılmaktadır. Rüya sahibinin bütün sıkıntı ve kötü olaylardan kurtulacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Makas Bilemek

Rüyada makas bilemek, iyi ve hoş olmayan anlamlara gelebilmektedir. Rüyayı gören kişi kariyer basamaklarını başarılı bir şekilde çıkacağının ve kısmet yollarının bir süre kapanacağının göstergesidir.

Rüyada Makas Saklamak

Rüyada makas saklamak, genel olarak iyiye yorulmaz. Makas saklayan kişinin işinin, gücünün yolunda gitmeyeceği, iftiraya uğrayacağı, kötü sözler duyacağına işaret etmektedir.

Rüyada Makas Kırmak

Rüyada makas kırmak, iyi ve kötü yorumlamaları vardır. Zeka, başarı ve güç sahibi olunacağını ya da maddi sıkıntılar gerçekleşeceği söylenmektedir.

Rüyada Makas Kırılması

Rüyada makas kırılması, kötü ve bereketsiz kazançların olacağı fakat bunun sonrasında yeni işlere adım atılıp mükemmel kazançlar sağlanacağı şeklinde açıklanmaktadır.

Rüyada Makas Atmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada makas atmak, kişinin kazancının iki katına çıkmasına yorulmaktadır. Rüyada makas gören kimse, bu sayede ailesinin gelirinin katlanacağına ve refah düzeyinin artacağına tabir edilmektedir. Rüyada kırık makas görmek, bazı islam alimlerine göre rüyada makas kadına tabir edilmektedir. Rüyada demiz makas görmek, rüyayı görenin hayatına bir kadın gireceğine ya da bir kadından görülecek zarara yorulmaktadır.

Rüyada makas görmek, ayrıca bir kız evlada sahip olmaya da tabir edilir. Rüyada makasla bir şey kestiğini görmek, bu rüya aynı zamanda kişinin bir kadından yardım almasın aya da yardıma ihtiyacı olan bir kadına yardım etmeye de yorulmaktadır. Bu rüyayı gören kişinin beraberinde gördüğü diğer öğelerde önemli olup beraber değerlendirilmesi ile yapılacak yorumlar daha doğru olacaktır.

Rüyada Makas Atmak İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a)’e göre bu rüya şer içermektedir. Bir ailenin hayatının bir kadının aileye dahil olması ile birlikte bozulacağına yorulmaktadır. Makas rüyaları genellikle kadına ya da kız evlada yorulmakta olup makasla neyin kesildiğine ve nasıl görüldüğüne göre tabir değişmektedir. Mesela keskin bir makas ile bir giysinin kesilmesi eve girecek yeni bir kadın birey yüzünden hayatın değişeceğine ya da düzenin bozulacağına tabir edilir. Ayrıca bireyin iş ortamına dahil olması ile de iş yerinde huzurun ve bereketin kaçacağına da yorumlanmaktadır.

Rüyada Makas Bulmak

Rüyada makas bulmak, hem iyi hem de kötü anlamlara gelebilmektedir. İyi yorum olarak makas bulan kimse işlerinde bereketi ve bolluğu temsil etmektedir. Kötü yorum ise; kötü kişiler ile sohbet ortamına girilmesidir.

Rüyada makas bulmak genellikle dini yorumcular tarafından kişinin ikinci bir kadınla evlenmesine ya da yasak aşk yaşamasına bu nedenle hayatında çok sayıda hayırsız olay ve sıkıntı yaşanacağına yorulmaktadır. Ayrıca bu rüya kişinin bir kız evlada sahip olmasına da yorulur. Eve gelecek bir hizmetçi ya da gelin olarak ta tabir edilmekte olup paslı ve kötü bir makas görülmesi kötü bir olay yaşamaya ve dedikodu yüzünden ailenin huzursuz olmasına tabir edilir.

Rüyada Makas Kırmak

Rüyada makas atmak ne anlama gelir? Bu rüya aileden bir kızın evlendirilmesine ya da para kaybetmeye yorumlandığı gibi kazancın eksilmesine ve aile bireylerinden eve kazanç sağlayan bir kişinin evlenmesine de tabir edilir. Ayrıca boşanmak olarak ta yorumlanan bu rüya ailenin kadınının evden ayrılması olarak ta tabir edilmektedir.

Rüyada Makas Vermek

Rüyada makas vermek genellikle evin kızının evlendirilmesi ya da nişanlanması olarak yorumlanır. Bazı yorumculara göre ise, Ünlü rüya yorumcusu, Mehmet Emin Kırgil’in yorumu; bu rüya evin annesinin ya da kızının başka bir erkeğe kaçması ya da evden kaçması olarak tabir edilmektedir. Bu tür rüyalarda makas kadın ya da genç kız olarak yorumlanmakta olup bazı alimlere göre ise eve giren kazanç olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Makas Bilemek

Rüyada makas bilemek genellikle kavga etmek ya da karı kocanın arasının açılması olarak tabir edilir. Aile büyüğünün karısına ya da kızına bazı nasihatler vermesi olarak ta yorumlanmaktadır. Bazı alimlere göre ise hal ve hareketleri doğru bulunmayan bir yakına yol göstermek ve tavsiyede bulunmak olarak yorumlanır.

Rüyada Makas İstemek

Rüyada makas istemek ise kız istemek ya da eve gelin almak olarak yorumlanır.

Rüyada Diken Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu