Rüyada Makas Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Makas görmek ne demek?

Rüyada Makas görmenin Dini ve İslami anlamı; Rüyada Makas görmek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin İhya ve Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Makas görmek konusu çeşitli şekillerde de yorumlanmaktadır. Eğer birisinden makas aldığınızı görüyorsanız büyük sıkıntılar yaşayacağınız, maddi anlamda çöküntü yaşayacağınız, bereket ve bolluk düzeyi yüksek işlerinizde düşüş yaşayacağınız anlamında gelmektedir. Eğer birisine makas veriyorsanız tüm dert, tasa ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınız anlamına gelmektedir. Bir başka yorumlamalara göre ise makasla saç kesmek çocuğa ya da çocuklara işaret etmektedir. Rüyada makasla kıl kesmek ise, yani çocuğunuz yoksa çocuk habercisidir. Çocuğunuz var ise de bir tane daha olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Makas Kullanmak

Dini ya da İslami açıdan ne anlama gelir? sorusunun cevabı ise; bu rüyayı gören kişinin en kısa zamanda dualarının kabul olacağı, eş ya da dosttan güzel ya da kötü haber alacağı, gıybete ve kötü sözler duyacağı şeklinde açıklanmaktadır. Bazı ünlü rüya alimlerinin rüyada makas görmek konusu ile ilgili ilgi çekici ve önemli yorumlamaları olmuştur.

Rüyada Makas Satın Almak

Rüya alimlerinden biri olan Cafer-i Sadık (r.a) şöyle söylemiştir; her kim bu rüyayı görürse hayır ve bereket kapılarının azalacağını, kısmet yollarının açılacağını söylemiştir. Bir diğer ünlü alim olan İmam Nablusi (r.a) ise şöyle demiştir; manevi olarak problemlerin olacağını fakat maddi olarak artış yaşanacağını söylemiştir. Diğer bir alim olan İbni Sirin (r.a) şöyle demiştir; makas gören kişinin işi, gücü bir süre iyi gitmeyeceğini, eş, dost ve akrabalar ile hoş sohbet gerçekleşeceğini savunmuştur.

Rüyada Makas Atmak

Rüyada makas atmak, genel olarak hayır ve iyi şeyler olarak adlandırılmaktadır. Rüya sahibinin bütün sıkıntı ve kötü olaylardan kurtulacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Makas Bilemek

Rüyada makas bilemek, iyi ve hoş olmayan anlamlara gelebilmektedir. Rüyayı gören kişi kariyer basamaklarını başarılı bir şekilde çıkacağının ve kısmet yollarının bir süre kapanacağının göstergesidir.

Rüyada Makas Saklamak

Rüyada makas saklamak, genel olarak iyiye yorulmaz. Makas saklayan kişinin işinin, gücünün yolunda gitmeyeceği, iftiraya uğrayacağı, kötü sözler duyacağına işaret etmektedir.

Rüyada Makas Kırmak

Rüyada makas kırmak, iyi ve kötü yorumlamaları vardır. Zeka, başarı ve güç sahibi olunacağını ya da maddi sıkıntılar gerçekleşeceği söylenmektedir.

Rüyada Makas Vermek

Rüyada makas vermek, hayıra ve iyi şeyler olarak yorumlanır. Makas veren kişi tüm problemlerinden kurtulacağı ve hayatında tüm işlerin düzene gireceği şeklinde anlatılır.

Rüyada Makas Almak

Rüyada makas almak, genel olarak iyiye ve hayra yorulmamaktadır. Makas almak tüm sorumlulukları üstlenmek, sıkıntı ve keder sahibi olmak, maddi ve manevi problemler yaşamak anlamına gelmektedir.

Rüyada Makas Bulmak

Rüyada makas bulmak, hem iyi hemde kötü anlamlara gelebilmektedir. İyi yorum olarak makas bulan kimse işlerinde bereketi ve bolluğu temsil etmektedir. Kötü yorum ise; kötü kişiler ile sohbet ortamına girilmesidir.

Rüyada Makas Kırılması

Rüyada makas kırılması, kötü ve bereketsiz kazançların olacağı fakat bunun sonrasında yeni işlere adım atılıp mükemmel kazançlar sağlanacağı şeklinde açıklanmaktadır.

  Rüyada Mafya Görmek ve Onlar Tarafından kovalanmak, Kaçmak
0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.