Rüyada Fal Baktırmak Görmek İslami Diyanet Yorumu

Rüyada fal baktırmak İslam kaynaklarına göre , rüyayı gören kişinin çok cesur birisi olduğuna , kimsenin cesaret edemeyeceği şeyleri yapacağına , toplum tarafından çok beğenileceğine işaret eder. Bunun haricinde bir şeyleri çok rahat yapacağına , ne toplumun baskısından nede etrafında bulunan insanlardan korkacağına yorulur.

Kişi çok rahat olduğu için etrafında bulunan insanlar çok şaşırır. Kişi bu işlerin göründüğü gibi olmadığını ve ön yargıların ise yanlış olduğunu göstermek için bir şeyler yapar ve en sonunda toplum klişelerini kırmayı başarır.

Rüyada Fal Baktırmak Diyanet

Rüyada fal baktırmak Diyanet açısından kişinin cesurluğu ile ölçülür. Rüya sahibinin kimsenin yapmaya cesaret edemediği şeyleri yapabileceği şeklinde yorumlanır. Tüm bunların yanında kişinin yaptığı şeyler ile toplumdan da destek alacağına işaret eder. Kişinin bu cesaretli yapısından dolayı toplum içinde çok rahat davranışlar sergileyebileceği de söylenir. Özellikle de kişilerin bu davranışları görerek şaşırması ancak laf söyleyemeyeceği konusunda da vurgu yapılır.

Rüyada Fal Baktırmak İhya

Rüyada fal baktırmak göre , rüyayı gören kişinin çok cesur birisi olduğuna , kimsenin cesaret edemeyeceği şeyleri yapacağına , toplum tarafından çok beğenileceğine işaret eder. Bunun haricinde bir şeyleri çok rahat yapacağına , ne toplumun baskısından nede etrafında bulunan insanlardan korkacağına yorulur.

Kişi çok rahat olduğu için etrafında bulunan insanlar çok şaşırır. Kişi bu işlerin göründüğü gibi olmadığını ve ön yargıların ise yanlış olduğunu göstermek için bir şeyler yapar ve en sonunda toplum klişelerini kırmayı başarır.

Rüyada Fal Baktırmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada fal baktırdığınızı gördüyseniz , iş konusunda başarılı olacağınıza , iyi bir yaşam süreceğinize , toplumda yer alan ön yargıları umursamayacağınıza , cesaretli olduğunuz için bütün dikkatleri üzerinize toplayacağınıza işaret eder.

Bunun yanı sıra dedikodulardan dolayı çok mutsuz ve huzursuz olacağınıza , kısa süre içerisinde büyük sıkıntı içerisine düşeceğinize alamet eder.

Rüyada Fal Görmek

Rüyada fal görmek , rüyayı gören kişinin sevmiş olduğu çantanın çalınacağına , eşinizle aranızın bozulup açılacağına , dedikodular yapacağınıza ve destek almış olduğunuz biri ile aranızın bozulacağına ve o kişiyi yarı yolda bırakacağınıza delalet der. Rüyada görülen fal, hayal, asılsız şeyler, kuruntu, zarar görmek ve aldatılmak gibi olumsuz şeylere işaret eder.

Rüyada fal görmek, iyi değildir. Bu Rüya, Rüyayı gören kişinin, hayal ve türlü evhamlar ‘a kapılarak zarar göreceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Fal Görmek Cafer-i Sadık yorumu:

Rüyasında falının iyi çıktığını gören kişi, düşmanlarını mağlûp eder (yener) ve amacına ulaşmış olur, işleri de yoluna girer şeklinde yorumlamıştır. Görülen Rüyada fal kötü çıkmışsa, yorum yapılanın tersiyle yorumlanır şeklindedir denmiştir.

Rüyada Fal Görmek îbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyasında kendisinin fal açtığını ve falın iyi çıktığını gören kişi, düşmanlarına karşı zafer (başarı) kazanır şeklinde yorumlanır. Eğer gördüğü fal kötü çıkarsa, bu yorumun zıddıyla (tersine) yorumlanır demiştir.

Rüyada Fala Bakmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada fala baktığınızı gördüyseniz , hem sezilerinizin hem de altıncı hissinizin çok kuvvetli olacağına , böylelikle hayattaki zorluklara şaşırmayacağınıza hemen çözmek için elinizden geleni yapacağınıza yorulur.

Rüyada Kendi Falına Bakmak

Rüyada kendi falınıza baktığınızı gördüyseniz , yeni işlere gireceğinize , yeni atılımlar yaparak büyük başarılara imza atıp iyi kazanç elde edeceğinize yorulur.

Rüyada Fal Bakmak Nedir?

Rüyada fal bakmak , rüyada gördüğünüz fal eğer iyi ise o zaman düşmanlardan , sıkıntılardan ve dertlerden kurtulacağınıza yorulur. Eğer fal kötüyse o zaman düşmanlarınızdan büyük zarar göreceğinize delalet eder.

Bazı rüya tabircilerine göre , gerçek yaşam da yaşayacağınız sıkıntıları arkadaşınız veya dostunuz tarafından açılacağına, hayırlı kişilerle tanışıp mutlu olacağınıza , girmiş olduğunuz bir işte ortaklık kuracağınıza fakat küçük bir zarara uğrayacağınıza işaret eder.

Rüyada Birine Fal Açmak

Rüyada fal açtığınızı gördüyseniz , hiç beklemediğiniz bir anda iş görüşmesi teklifi alacağınıza ve bu iş görüşmesinde olumlu yanıt alacağınıza alamet eder.

Rüyada Evliya Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

5 Yorum

  1. Rüyamda yaşlı tanımadığım bir kadın kağıtlardan fal baktı söylediklerinden sadece bir adam ismi vererek seni seviyor pisliğin teki dedi yanımda eşim vardı ilginç bir rüyaydı anlamı nedir?

  2. Ruyamda fal bakdirdim 3kiside ruyamda baska kiraya tasinacaksiniz dediler bu ruyamin tabiri ne adim hayriye

  3. rüyamda ablam falına bakıyor ve önceden konuştuğum bayanın beni çok sevdiğini beni dilinden düşüremedeğini söylüyor…

  4. Rüyamda fal baktırıyorum ve gerçekte küs olduğum sevgilimin bana dönmeyeceğini söylüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu