Rüyada Evliya Görmek

Rüyada Evliya Görmek, Bir kimse, Rüyasında evliya (veliler-dostlar-Allah dostları) ve Allah’ın Salih kullarından bir zatı görse, hayır ve berekete ereceğine işarettir. Evliya kelimesi, veli kelimesinin çoğuludur. Veliler, Allah’ın ermiş kulları, Allah’ın dostları, Allah’ı sevenler ve Allah’ın sevgisine erenler demek anlamlarındadır. İşte bu muhterem zatlardan bir zatı Rüyada gören kişi, gönül sofasına ereceğine bir işaret almış demek olur şeklinde tabir edilir.

• Rüyasında evliyadan bir zatın kendisine bir şeyler verdiğini gören kimse, rahmet ve berekete ereceğine ve helâl ve temiz bir rızka kavuşacağına işaret almış demek olur şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında evliya görmek, sıkıntıdan, üzüntü ve kederden kurtulmaya ve Rüya sahibinin pürüzlü, karışık işlerinin düzeleceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında gördüğü evliyayı güler yüzle görmek, yukarıdaki yorumlara işaretle tabir olunur. Ancak gördüğü evliyayı asık ve kederli yüzle görmek, bu yapılan olumlu yorumun tersiyle yorumlanır denmiştir.

Rüyada Enginar Görmek

 

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu