Rüyada Kulak Görmek

Rüyada Kulak Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyada kulak görmesi değişik şekillerde yorumlanmıştır. Kulağını iyi bir halde görmek, hayra, kötü bir şekilde ve noksan görmek, şerre (kötüye) yorumlanır denmiştir.

Rüyada Kulak Görmek Danyel (a.s.)’ın yorumu:

Bir kimsenin rüyada kulak görmesi, şu cihetlerden birine işaret olarak yorumlanır:

1. Zevce (hanım eş),

2. Kız evlat,

3. Kız kardeş,

4. Hala ve

5. Teyze gibi, kadın akrabalara işaretle yorumlanır.

• Rüyada kulakta görülen noksanlık, fazlalık ve değişik her hal ve durum, bu akraba kadınlardan ortaya çıkacak, değişik durumdan birine yorumlanır. Rüyasında kulağının kesilmesini görmek, bu yakın akraba kadınlardan birinin vefatına (ölümüne) işaretle yorumlanır. Veya bunlardan birinin aileden uzaklaşmasına yorumlanır denilmiştir.

Rüyasında kulağına bir şeylerin sokulduğunu veya kendisinin soktuğunu görmek, bu kadınların birisi hakkında hoşlanmayacağı bir söz, bir durum işiteceğine işaretle yorumlanır demiştir Danyel (aleyhi selam).

Rüyada Kulak Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Kişinin rüyada kulak görmesi, şu yönlerden (cihetlerden) birine işaretle yorumlanır:

1. Zevce (hanım eş),

2. Akrabadan bir kadın,

3. Sadık bir dost,

4. Uygun bir arkadaş,

5. Dindar, iyi bir evlat,

6. Hayırlı, faydalı bir mal,

7. Üzüntü-keder,

8. Ferah-sevinç,

9. Tövbe etmek.

Cafer-i Sadık (r.a.)’a göre, kulak rüyası bu cihet (yörelerden birine veya bir kaçma işaretle yorumlanır denmiştir.

• Rüyasında kulağını güzel bir halde görmek, iyi ve güzel haberler almaya, sağlık ve sıhhatli olmaya yorumlanmıştır.

Rüyada Kulak Görmek Kirmani’nin yorumu:

Bir kimsenin rüyada kulağını sağır görmesi, dinde zarara uğramasına veya küfre düşmeye işarettir. Bu rüya, hak yolundan sapmaya ve korku içine düşmeye ve verilen güzel ve doğru (hak) öğütleri dinlemeyen bir kişiye işaretle de yorumlanmıştır bazı yorumcularca.

• Rüyasında kulağın büyüdüğünü veya küçüldüğünü görmek, akrabalardan birine veya bir kaçma işaretle yorumlanır demiştir Kirmani.

• Kişinin rüyada kulağını kirden pastan temizlediğini görmesi, sevindirici güzel bir haber alacağına ve rızkının bolluğuna işaretle yorumlanır.

• Rüyada kulağının kirli, paslı bir halde olduğunu görmek, hoşlanmadığı kötü ve çirkin sözler işiteceğine yorumlanmıştır.

• Rüyasında kulağındaki kirleri yediğini gören kimsenin, tövbe edeceğine, günahlarından, kusur ve hatalarından pişmanlık duyup tövbe ve istiğfar edeceğine işaretle yorumlanır demiştir Kirmani.

• Bir kimsenin Rüyasında parmaklarını kulaklarına tıkadığını görmesi, onu (rüya sahibinin) ailesi hakkında söylenen dedikodu duyacağına ve bu dedikodulara aldırış etmeyip, duymak istemediğine veya istemeyeceğine işaret eder.

• Rüyasında kulağına alışılmış (hoş görülen) cinsten küpe taktığını görmek, iyi sayılmıştır. Herkes için bu küpe hayra yorumlanır demiştir. Ancak takılan küpenin değersiz bir şeyden olduğu görülürse, o zaman hayra işaretle yorumlanmaz demiştir Kirmani.

• Kişinin rüyada kendisinde birçok kulaklar varmış olduğunu görmesi, birçok sözler işiteceğine işarettir demiştir Kirmani. Bazı yorumcular bu rüyayı, birçok ilim dalında bilgi sahibi olacağına yorumlamışlardır.

Rüyada Kulak Görmek ibn-i Kesir ve Nafi’nin yorumu:

Bir kimsenin rüyada kulağını normal şekilde büyümüş olduğunu görmesi, hak sözleri dinleyip tutmasına ve iyilik yoluna girmesine işarettir.

Kulağını normalin altında küçülmüş olduğunu görmek, iyi değil, bu yorumun tersiyle yorumlanır, şerre işarettir.

• Kişinin rüyada kulağının tıkalı olduğunu görmesi, doğru ve hak sözleri dinlemediğine ve dinlemeyeceğine, kötü bir yolda olduğuna işarettir.

• Başka birinin kulağını tıkadığını görmek, o kişinin arkasından dedikodusunu yapacağına işaret eder demişlerdir.

Rüyada Kulak Çınlaması Görmek

Rüyasında kulağının çınladığını görmek, kendisiyle ilgili bir söz işitmesine işarettir. iki kulağının birden sürekli çınladığını (uzun bir süre devam ettiğini) görmek, insanlar arasında uzun süre kendisinden (rüya sahibinden) söz edildiğine (bu söz iyi de olabilir, kötü de olabilir) işarettir denilmiştir. Sağ kulağının çınlamasını görmek, iyi ve hayırlı söze, sol kulak ise, hayırsız ve kötü sözlerin konuşulmasına işaret eder demiştir rüya yorumcuları.

Rüyada Sağır Görmek

Rüyada kulak sağırlığı görmek, iyi değildir. Rüya sahibinin haktan hak yoldan, döneceğine, korkuya düşeceğine,
din yönünden zayıflığına işarettir denmiştir. Bir kimsenin rüyada kulaklarının sağır olduğunu görmesi, rüya sahibinin imanının zayıflığına veya zayıflayacağına işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

• Nablüsi Hazretlerinin yorumu: Rüyada sağır olmak veya sağır olmuş birini görmek, Cenap-ı Hakkın kafirler hakkındaki ayeti gereğince: “O kafirler, sağır, dilsiz ve kördürler” buyurmasına işaretle din yönünden eksikliğe işaret eder şeklinde yorumlamıştır. Rüya tabiri ve yorumu bilginlerinin ekseriyetince (çoğunluğunca) rüyada görülen sağırlık (kulağın duymaması, işitmemesi) Haktan yüz çevirmeye batıl şeylerin ardınca gitmeye ve korkuya düşmeye gibi, kötü ve şer olan şeylere işaret olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Belediye Başkanı Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu