Rüyada Koç Görmek

Rüyada Koç Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada koç görmek, birçok rüya yorumcusu ve alim tarafından oldukça hayırlı olarak yorumlanan rüyalar arasındandır. Dinimizde de koçun ve koçun kesilmesinin büyük önemleri bulunduğundan, rüyada koç görmek genelde hayırlı olarak işaretlenen rüyalardandır. Koç içeren rüyalar, genelde şahsi olarak kuvvet sahibi olan, güçlü, erdemli ve onurlu bir kişinin varlığına işaret ederler. Aynı zamanda, rüya sahibinin, son derece mutlu bir aile yaşamı olacağına, şu anda var ise sorunların kısa zamanda ve kolayca ortadan kalkacağına da işaret eder. Rüyada koç görmenin bir diğer önemli olan anlamı da sofra ve evin bereketini artacağıdır.

Rüyada Koç Görmek İmam Nablusi

Rüyada koç görmek, dinimizce de hayırlı olarak yorumlanır. İmam Nablusi (r.a) der ki; “Rüyada koç görmek, şerefli ve muteber bir adama işaret eder.”

Rüyada Koç Görmek Diyanet

Rüyada koç görmek diyanet, güçlü kuvvetli, cüsseli ve iyi bir insanlığı olan saygı değer bir adamı temsil eder. Koç rüyası böyle bir adama işaretle yorumlanır. Rüyasında bir koçun yününü aldığını gören kimse, şerefli, saygı değer bir adam sayesinde bir servete kavuşur. Koçun kuyruğunu aldığını gören kimse, şerefli ve saygı değer bir adamın, işine ve malına sahip olur ve ondan hayra kavuşur veya işin sonunda o adama varis (mirasçı) olur veyahut o şerefli adamın kızını alır, ona damat olma şerefine erer şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Koç Görmek Diyanet

Rüyada Koç Görmek Kirmani yorumu:

Bir koçun iki boynuzunu veya bir boynuzunu kırdığını gören kimse, bu sözü geçen güç sahibi adamın kuvvet ve
menfaatim kırar veya onu yener (mağlup eder) şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında bir koçun öldüğünü görmek, kuvvet ve güç sahibi büyük bir adamın öleceğine işarettir. Rüyada bir koçun kesilerek etinin dağıtıldığını görmek, büyük bir adamın ölümüne ve malının varisleri arasında bölünüp dağılacağına işarettir şeklinde yorumlanır demiştir Kirmani.

• Rüyasında koçunun boynuzlarını uzamış ve büyümüş olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin, iyi bir insan olduğuna işaretle yorumlanır.

• Rüyasında evinde yüzülmüş bir koç olduğunu gören kimsenin, akrabasından veya ev halkından birinin vefat edeceğine işarettir. Rüyasında bir koçu pişirdiğini görmek, rüya sahibinin hasta olacağına veya hükümet tarafından bir cezaya uğratılacağına işarettir denilmiştir.

Rüyada Koç Vurması

Rüyada bir koçun size vurması, seçildiğiniz veya seçileceğiniz manasını taşır. Olumlu olarak yorumlanan rüyalar arasında bulunur. Rüyada koçun vurduğu kişiler, toplumların seçtikleri ve kendilerine lider olarak gördükleri kişilerdir. Bu rüyayı görenler, kısa zamanda önemli yerlere giderek insanların bir arada kalmasına yardım ederlerken bir yanda da kendi işlerini ilerletmeyi sürdürürler. Aynı zamanda, aile yaşantılarında ve sosyal yaşantılarında da bu bağlılığın sürdürülmesini sağlarlar.

Rüyada Koç Dövüştürmek

Rüyada görülen koç Dövüştürmek, hayırlı bir rüya değildir. Bir kimsenin rüyada kafa kafaya koç dövüştürdüğünü görmesi, kendilerinde hayır olmayan, fitne fesat içinde bulunan bir topluluğa, kargaşa içinde bulunan bir gruba ve böyle bir yere gitmeye ve görmeye işaret eder şeklinde yorumlanır demişlerdir.

Rüyada Koç Dövüşü Görmek

Rüyada Koç Dövüşü Görmek

Rüyada koç dövüşü görmek, fitneye (karışıklığa ve kargaşaya) işaretle yorumlanmıştır yorumcular tarafından. Bazı yorumcular, kişinin rüyada iki koçu kafa kafaya dövüştürdüğünü veya dövüştüğünü görmesi, soy sopla iftihar etmeye, sülalesinden geçen büyükleriyle (ölmüşleriyle anne ve babasıyla, atalarıyla) övünmesine veya övündüğüne işaret olarak yorumlanmıştır ki, iyi bir rüya değildir.

• Bir kimsenin rüyada arkadaşlarıyla tıpkı iki koçun kafa kafaya dövüşmesi gibi dövüştüklerini görmesi, bu arkadaşların her ikisine de gelecek belaya veya aralarında meydana gelecek fitneye, kötülüğe, kargaşaya işaret eder.

Rüyada Koç Kesmek

Rüyada koçu kesmenin birden fazla anlamı bulunur. Çoğunlukla, anlamlar galibiyet ile ilişkilendirilmiştir. Rüyada koç kesmek, bir zaferin çok yakında olduğu anlamını taşır. Araştırmacılara göre, dinimizde de koç kesmek rüyalarının çoğunluğu savaş zamanlarında veya harp alanlarında görülen rüyalar arasında bulunur. Koç kesilen rüyalar bu yüzden dinen hayırlı olarak yorumlanan rüyalar arasındadır. Rüyasında koç kestiğini gören kişi, yakız zaman içerisinde kuyusunu kazmaya çalışan veya ondan intikam alıp ona zarar vermeye çalışan tüm kişileri allaşacağı edecek ve yoluna hiç olmadığı kadar açık ve rahat bir biçimde gitmeyi sürdürecektir.

Rüyada Koç Saldırması Görmek

Rüyada koç saldırısına uğramak da anlamı merak edilen, sık görülen rüyalar arasındadır. Rüyada koç görmekte olduğu gibi koç saldırması görmek durumunda da rüya son derece hayırlı olarak yorumlanmıştır. Rüyada koçun sizi kovalaması veya size saldırmaya çalışması, saygınlığınızın olandan çok daha fazla artacağına dair bir işarettir. Maddi ve manevi olarak ilerlemeniz sonucunda, toplumda önemli bir yere gelmenizin de bir sembolü olarak yorumlanır. Rüyasında koçtan kaçanlar, genellikle devlette veya kendi özel işlerinde yükseklere çıkmak üzere olan, saygın ve başarılı kimselerdir. Koç saldırısı görmenin bir diğer olumlu manası daha vardır, o da tartışmaların kısa zaman içerisinde biteceğidir.

Rüyada Koç’tan Korkmak Ne Anlama Gelir?    

Rüyada koçtan korkmak direkt olarak iş ve kariyer yaşamı ile ilgilidir. Rüyasında bir koç gören ve bu koçtan korkan kimseler, yakın zaman içerisinde kendi planladıklarından bile daha önce terfi alır ve iş yerlerinde yükselmeye başlarlar. Eğer halihazırda iş sahibi değillerse hemen iş bulurlar veya yeni bir işletmenin başına geçerler.

Rüyada Koç Kovalaması

Koç tarafından kovalanmak da olumlu anlam atfedilen rüyalar arasındadır. Rüyada koçun sizi kovalaması, yakın zamanda mutlu olacağınız bir köşeye geleceğiniz anlamını taşır. Gerek iş yaşamında gerekse de aile yaşamında sorunların biteceğine, engellerin hep birlikte aşılacağına işaret eder.

Rüyada Koç Satın Almak

Koç satın aldığınızı gördüğünüz rüyalar, alimler ve yorumcular tarafından bolluk ve bereketle ilişkilendirilmiş ve bu şekilde yorumlanmıştır. Rüyasında koç satın alan kimseler, kısa zaman içerisinde bolluk ve bereketlerinde, hiç beklemedikleri bir artışla karşılaşırlar. Helal paranın ve emeğin karşılığının bir ödülü olan bu bolluk karşısında onlar da daha fazla çalışmaya ve etraflarına yardım etmeye devam etmelidirler. Paranın, bolluk ve bereketle bir anda artmaya başlayacağının da bir habercisi olarak yorumlanan bu rüyalar sonucunda, yeni bir iş kurma veya yeni bir işe başlamaya dair bir haberin gelmesi de çok yakındır.

Rüyada Koç Verilmesi

Rüyasında bir koç bulduğunu veya kendisine bir koç hediye verildiğini görmek, şerefli ve kuvvet sahibi iyi bir adamla arkadaş olmaya işarettir. Rüyasında kendisine bir koç verildiğini gören kişi, bir hayır ve menfaate kavuşur şeklinde yorumlanır.

Rüyada Koç Yavrusu Görmek

Koçun yavrusunu görmek veya onu sevmek, mutlu bir aile hayatına işaret eder. Bu rüyaların gören kimseler evli ise her şey çok daha iyiye giderken aynı zamanda, yakında çocuk sahibi de olabilirler. Bekar olanların ise, çok uzun sürecek ve onları mutlu kılacak bir evlilik yapacakları kısmetli bir kimse ile tanışmalarının yakın olduğu düşünülür.

Rüyada Koç’a Binmek

Rüyasında bir Koç’a bindiğini ve istediği yöne gittiğini, sözünü dinlediğini görmek, kuvvet sahibi bir adamı emri altına alacağına işarettir. Rüyasında bir koçun kendi üzerine bindiğini gören kime, kuvvetli, güç sahibi bir adamın emri altına gireceğine işarettir.

Rüyada Kirpi Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu