Rüyada Kestane Görmek

Rüyada kestane görmek, çok farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Fakat genel olarak cimri ve kıskanç olan birisinden mal alacağınız , mal mülk sahibi olacağınıza , sağlıklı olmaya , sabırlı olmaya , tembel bir kişiye ve yaşlı kişilerle de bir yolculuğa çıkacağınıza delalet eder.

Bazı yorumcular, kestane görmeyi, zahmet ve meşakkatle güçlük çekerek kazanılan mala işaretle, bazıları da, Salih(iyi) kimselere, vücut sağlığı ve uzun bir yolculuk yapmaya işaretle yorumlamışlardır.

 • Bir kimsenin rüyasında kestane yediğini görmesi, hayırlı (helâl) bir rızka, geçimine kavuşmasına ve sağlıklı olmasına (hasta ise şifaya) işaretle yorumlanır demişlerdir. Bazıları da (kestane yemeyi), yabancı memleketlerden ticaretle (ithalât ve ihracatla) kazanılacak ve elde edilecek mal ve paraya işaretle yorumlamışlardır.
  • Rüyada kestane görmek, cimri bir adamdan mal almaya ve menfaat elde edip istifade etmeye işaret eder.
  • Bazıları da, rüyada kestane görmeyi, zahmet ve meşakkatle, zorluklar içinde çalışarak kazanılan mal ve servete işarettir şeklinde yorumlamışlardır.

Bunların yanı sıra sevmiş olduğunuz bir yakınınızın sağlık sorunları yaşayacağına , hem zahmet hem de zorluk ile bir ömür geçeceğine ya da birisinden miras kalacağına yorulur.

Rüyada Kestane Görmek İhya

Rüyada kestane görmek, değişik şekillerde yorumlanmıştır. Kestane rüyası, sağlıklı olmaya, rızık elde etmeye, cimri bir adamdan mal ve para almaya, yabancı memleketlerden mal almaya ve ticarette bulunmaya gibi şeylere işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Kestane Görmek Diyanet

Diyanet’e göre rüyada görülen kestaneler, görülme çeşitliliğine göre şöyle yorumlanmıştır:

 • Rüyasında kestane ağacı görmüş kimselerin zamanla çok mal ve mülke sahip olmasına, sahip oldukları paralar nedeniyle de güç ve kudret kazanmasına yorumlanmıştır. Rüya sahibi, toplumun her kesimi tarafından bilinen biri haline gelecektir.
 • Rüyada bir yerden kestane satın almak, genellikle mal satın almaya yorumlanmıştır.
 • Rüyada kestane yemek, rüya sahiplerinin yurt veya yaşadıkları şehrin dışından bir haber almalarına, haberden sonra da kendilerine pahada ağır bir hediye gelmesine yorumlanmıştır.
 • Rüyada bir yere kestane ağacı dikmek, rüya sahiplerinin bugüne kadar işledikleri tüm günahlardan tövbe etmelerine ve Allah yoluna yönelmelerine delalet edilmiştir.

Rüyada Pişmiş Kestane Görmek

Rüyada pişirilmiş kestanelerin varlığı, rüya sahiplerinin omuzlarına taşıyabileceklerinden fazla sorumluluk almalarına delalet edilmiştir. Bu sorumluluk, kişilerin kendi istekleri dışında olacaktır. Özellikle yaşları genç kimselerin rüyalarında pişirilmiş ve önlerine konmuş kestaneler görmeleri çok yorucu bir hayata sahip olmalarına delalet sayılmıştır. Bazı rüya tabircilerine göre bu rüya kişilerin gerçek dostlarının olduğuna yorumlanmıştır. Rüya sahipleri, çevresindeki dostların kalıcı olduğunu yaşayacağı birtakım zor günleri beraber geçirdikten sonra anlayacaklardır. İmamı Nablusi (r.a)’ya göre, rüya sahibinin yerlere dağılmış kestaneler görmesi aile içinde yaşanacak bir hastalığa yorumlanmıştır. Bu hastalığın çaresi bulunmayacak ve rüya sahipleri aile bireylerinden birini bu hastalık nedeniyle toprağa vereceklerdir.

Rüyada Dikenli Kestane Görmek

Rüyada ağaçta kabuklu kestane görülmesi, rüya sahibi için çeşitli biçimlerde yorumlanmıştır:

 • Yeni evlenmiş kişilerin bu rüyayı görmesi, eşleri ile aralarında devamlı olarak yaşanacak küçük tartışmalara işaret sayılmıştır. Eğer rüya sahipleri, dikenli kabuğu olan kestaneyi ellerine aldıklarını görüyorlarsa, küçük tartışmalar sürekli olarak büyüyecek ve hanedeki huzurun kaybolmasına neden olacaktır.
 • Bazı tabirciler, bu rüyayı görmüş kişilerin ara sıra paraya sıkışacağını, ancak bu sıkışmaların aileleri tarafından giderileceğini söylemişlerdir. Rüya sahiplerinin ailelerine karşı tavırlarına dikkat etmesi ve onlara daima saygı duymaları delalet edilmiştir.
 • Bu rüyanın görülmesinden sonra, rüya sahiplerinin manevi açıdan göreceği zararlar delalet edilmiştir. Rüyayı görmüş kişilerin askerde olan bir yakınları mevcutsa, onun yaralanma ya da şehit olma haberini alabilirler.

Rüyada Birinin Kestane Vermesi

Rüyada birinden kestane almak, bazı alimler için birilerinin dertlerini almak olarak yorumlanmıştır. Bu dertler bazen maddi, bazen de manevi olabilir. Eğer rüya sahibi, birinin kendisine çok fazla sayıda kestane verdiğini görüyorsa, bir yetime ya da dula maddi olarak yardım edecektir. Bazı rüya tabircilerine göreyse, birinin elinden yalnızca bir tane kestane alan kişiler, mal ve mülk sahibi olacaktır. Özellikle arsa alma fikrinde olan kişiler, paralarını denkleştirerek kendilerine bir arsa alabilirler. Bu arsanın üzerine inşa edilecek yapı ile birçok insana yardım edilecek, rüya sahibi yaptığı yapıt ile çok hayır duası toplayacaktır.

Rüyada Kestane Soymak

Rüyada kestanelerin kabuklarını soymak, din alimleri tarafından rüya sahiplerinin hatalarından ders çıkarmalarına yorulmuştur. Rüyasında kestanelerin kabuklarını ve varsa çürük yerlerini temizleyen kimseler, hayatlarından da günah ve haramları çıkaracak, bir Müslüman olmanın tüm gerekliliklerini yerine getireceklerdir. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada kestane soymak, rüya sahiplerinin sıkıntılarının zamanla hayatlarından çıkarak bitmesine yorumlanmıştır. Maddi sıkıntı sahipleri çok çalışarak borçlarını ödeyecek, çeşitli manevi sıkıntıları olan kimseler ise tüm sorunlarından kurtulacaklardır. Sevdikleri insanları çok uzun zamandır görmeyen kişiler ailelerine kavuşacak ve hasret gidereceklerdir. Ayrıca, bu rüyayı görmüş kişilerin çok mantıklı olduğu ve mantıklarına göre hareket ettiği yorumu da yapılmıştır.

Rüyada Kestane Ağacı Görmek

Rüyada kestane ağacı görmek, zengin (malın mülk sahibi) fakat inatçı (zor söz anlayan) ve halka yardım ve faydası olan bir adama işaretle yorumlanır denilmiştir.

Rüyada Kestane Yemek Nedir?

Rüyada kestane yediğinizi gördüyseniz , gerçek yaşam da hastaysanız kısa sürede şifa bulacağınıza , rızkınızın geniş olacağına , hem zorlukları hem de sıkıntıları atlatacağınıza , zorluklarla mal elde edeceğinize , bol kazanç elde etmeye ve ummuş olduğunuz yerden kazançlar geleceğine delalet eder. Bunun haricinde zorlu bir dönemden geçeceğinize işaret eder.

Rüyada Kestane Yemek İhya

Rüyada kestane yemek, yakın zaman içerisinde emlak veya tarla sahibi olacağınıza , hastaysanız da kısa süre içerisinde şifa bulacağınıza , darlıktan ve sıkıntılardan kurtulup rahata kavuşacağınıza yorulur.

Rüyada kış ayında kestane yemek ise hem bolluk hem de bereket içerisinde bir yaşam süreceğinize alamet eder.

Rüyada yaz ayında kestane yemek , zor bir dönemden geçeceğinize , bu gelecek olan sorunları aşmak için ise büyük çaba sarf etmeniz gerektiğine delalet eder.

Rüyada Kestane Satın Almak

Rüyada kestane satın almak, gördüyseniz , yatırım olarak arsa veya toprak alacağınıza , ün kazanacağınıza, istemiş olduğunuz şeylere kavuşacağınıza ve sürekli olarak başarılar elde edeceğinize , etmiş olduğunuz duaların kabul olacağına yorulur.

 

Rüyada Gamze Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

 1. Rüyamda annemin benim ve kız kardeşimin bi sobanın etrafında sandalye gibi bi şey tam olarak hatırlamıyorum yani yerde oturmuyoduk soba biraz eskiydi kestaneletle annem ilgileniyodu o pişiriyodu bikaç tane yediğimi hatırlıyorum o sırada rüyamda ne kadar güzel göründüklerini düşünüyodum ama rüyamda sanki üzgün gibiydim lütfen yorumsuz bırakmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu