Rüyada Vadi Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada vadi görmek, rüya sahibinin işinde çok iyi olacağına , büyük bir unvan alacağına , hem başarıya hem mutluluğa hem de bol kazanca sahip olacağına delalet eder. Bunun yanı sıra rüyayı gören kişinin istediği kadar mal mülk sahibi olacağına , çok zengin olduğundan çevresi tarafından çok kıskanılacağına , gönlünün bol olacağına , hikmetli birisi olup insanlara yardım edeceğine yorulur.

Bazen vadi görmek, yağmur yağmasına ve suların akmasına işaret eder demişlerdir. Bazen rüyada görülen vadi, dağların düş sahibini kuşatması ve geçit vermemesi sebebiyle mahpus ve zindana işarettir.

• Yolculukta olan bir yolcunun rüyada gidecek olduğu yolunun bir vadinin mani olduğunu görmesi, onun yolculuk
sırasında birtakım tehlike ve engellerle karşılaşma tehlikesi olduğuna bir ikaz işareti vardır. Yoluna bir hırsız çıkabilir, bir yağmur yağabilir yahut hilekâr biri çıkıp yolundan mani olabilir biçiminde bu engellere işaretle yorumlamışlardır.

Rüyada Vadi Görmek ihya

Rüyada Vadi Görmek Diyanet

Rüyada görülen yeşil vadi birçok şekilde yorumlanmıştır; güzel ve huzurlu bir yaşam olarak anlamlandırılır. Rüyasında vadi gören kişi, çok güzel ve hayırlı işlere imza atacak, yapılacak olan iyiliklere vesile olacaktır.

Rüyada Vadi Görmek İhya

Rüyada görülen vadi, eziyet ve sıkıntılı bir yolculuğa yahut bu yolculuğun uzun sürmesine, uzun sürebileceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Yeşil Vadi ve Su Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada vadi görmek ile alakalı İslam Alimlerin Diyanet ve İhya tabirleri şöyle olmaktadır.

  • İmam Nablusi (r.a) rüyasında vadi gören kişi, ahiret hayatı için çabalayan ve iyi niyetli olan kişidir. Yorumunu yapmıştır.
  • İbn-i Şirin (r.a) rüyada görülen vadi, hayırlı evlatların ve kazancın habercisidir. Demiştir.
  • Cafer-i Sadık (r.a) rüyasında vadi gören kişi, müjdeli haberler alacak ve miras varisi olacaktır yorumunda bulunmuştur.

Rüyada Yeşil Vadi Görmek

Rüyada yeşil vadi görmek genel olarak hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Rüya sahibinin şansının ve kısmetinin açık olacağına , hiçbir zaman insanlara muhtaç kalmayacağına , hem huzurunun hem de sağlığının her zaman yerinde olacağına ve annesinden babasından hayır duaları alacağına delalet eder.

Bunun haricinde ömür boyu yüzünün güleceğine ve hayır içerisinde olacağına alamet eder.

Rüyada Vadiye İnmek

Rüyada vadiye inmek hayırlı şekillerde yorumlanır. Rüyasında vadiye indiğini gören kişi, sıkıntılarından kurtulacak ve refah içinde yaşayacaktır. Rüyada vadiye kalabalık şekilde indiğini gören kişi, ailesi ile birlikte yeşillik bir alana yolculuk yapacaktır. Rüyada başkasının vadiye indiğini görmek, başkalarının yapacağı hayır işlerine destek olmak ile tabir edilmektedir.

Rüyada Vadide Yürümek

Rüyada vadide yürümek, yalnızlık ile yorumlanır. Rüyasında vadide yalnız yürüdüğünü gören kişi, mutlu olmak için tek başına bazı kararlar alacaktır. Rüyasında vadide kalabalık şekilde yürüdüğünü gören kişi, aldığı kararlar ile alakalı sorguya çekilecek ve ailesinden uzaklaşacaktır. Vadide yürümek, kafa dinlemek ve yalnız kalmak isteğini de delalet eder.

Rüyada vadi üzerinde yürüdüğünüzü gördüyseniz , gerçek yaşam da karşınıza çıkacak olan tüm engelleri aşacağınıza , hem güç hem de kudret sahibi olacağınıza ve koymuş olduğunuz hedeflere ulaşmak için elinizden geleni yapacağınıza işaret eder.

Rüyada Vadiye Bakmak

Rüyada vadiye bakmak, arsa sahibi olan kişileri temsil eder. Rüyasında vadiye baktığını gören kişi, mal sahibi değil ise, mal sahibi olur. Mal sahibi ise de mal varlığı katlanır ve çoğalır. Rüyada başka birini vadiye bakar iken görmek, mal varlığına göz diken birilerinin olduğunu delalet etmektedir. Rüyada başkaları ile vadiye bakmak, kalan mirası kalabalık şekilde bölüşmek ile yorumlanmaktadır.

Rüyada Yeşil Vadi Görmek

Rüyada yeşil vadi görmek, hayırlı bir ömür geçirdikten sonra vefat eden kişilerin makamlarının iyi olması ile yorumlanır. Rüyada yem yeşil vadide yürüdüğünü gören kişi, saygın olan ve düşüncelerine önem verilen kişidir. Rüyada yeşil vadi satın almak, çiftçilik ile tabir edilmektedir. Yeşil vadi, hayırlı eş ile de yorumlanır.

Rüyada Büyük Vadi Görmek

Rüyada büyük vadi görmek, büyük bir mirastan tek başına yararlanmak ile yorumlanır. Rüyasında büyük vadi gören kişi, zengin olacak ve hayırlı işler yapacaktır. Büyük vadi görmek, camii ve türbe ziyaretlerini de delalet etmektedir.

Rüyada Kanyon Görmek

Rüyada kanyon görmek, bereket ile gelecek evlat müjdesi ile yorumlanır. Rüyasında kanyonda olduğunu gören kişi, ferahlayacağı yardımlar alacak ve mutlu olacaktır. Kanyon görmek, hastalıkların şifasının suda olmasını da işaret etmektedir.

Rüyada Vadi Görmek

Rüyada vadi görmek, mutluluk, bereket ve huzur ile yorumlanır. Rüyasında vadi gören kişi, mutlu olacağı haberler alacak ve sevinçli günler geçirecektir.

Rüyada Yayla Görmek

Rüyada yayla görmek, köy ziyareti gibi ziyaretleri temsil etmektedir. Rüyasında yaylaya çıktığını gören kişi, alın teri ile kazanarak bir mal sahibi olacaktır.

Rüyada Ova Görmek Ne Demek?

Rüyada ova görmek , rüyayı gören kişinin çok rahat ve kolay bir hayata sahip olacağına , tüm sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağına , başarıya giden yollarının açık olacağına ve karşısına birden fazla fırsat çıkıp o fırsatları değerlendirip çok iyi yerlere geleceğine delalet eder.

Rüyada Arazi Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu