Rüyada Arazi Görmek

Rüyada arazi görmek, zevceye (eşe) işaret olarak yorumlanır. Rüyasında bir arazi satın almış olduğunu gören kimse evlenir bu rüyası, onun evleneceğine işaret eder.

  • Bir kimse rüyasında kendisine âkit olan araziyi sattığını, görse bu rüyası, onun eşinden ayrılacağına (boşanacağına) işaret olarak yorumlanır.
  • Rüyasında arazisinin çok mahsul verdiğini gören kimsenin, bu rüyası, birçok çocuğu veya torunları olacağına işarettir.
  • Rüyasında sahibi olduğu arazinin mahsul vermediğini veya arazisinde hiçbir şeyin bitmemiş olduğunu görmesi, eşinin kısır olup çocuğunun olmayacağına işarettir. Arazi, yer, toprak, arsa ve arsalar anlamındadır. Örfümüzde arazi, geniş topraklara verilen isimdir. Buna tarla veya tarlalar, çiftlik adı da veriliyor. Rüyada görülen arazinin yorumu bu maddelerde de bulunabilir, isteyenler bu adı geçen maddelere de bakabilirler.
  • Rüyasında ekili ve bakımlı bir araziden çıktığını ve çorak, verimsiz, bakımsız bir araziye girdiğini görmek, peygamberimizin yolundan (sünnetten) çıktığını, dini ölçülerden ayrıldığına veya ayrılacağına işaret olarak yorumlanır.
  • Rüyasında bir arazi suladığını gören kimsenin bu rüyası, onun evleneceğine veya çok mala kavuşacağına yorumlanır. Eğer arazisine su bastığını görürse, hanımını boşar, eşinden ayrılır şeklinde yorumlanır.
  • Rüyasında kendi arazisinin toprağından kerpiç veya tuğla yaptığını görmüş olmak, helâl, rızık kazanmak için bir işe girip çalışacağına işarettir.
  • Rüyada düz ve engelleri olmayan bir arazi görmek, hayra ve iyiye yorumlanır. Tersine olan rüya yani engelleri çok, taşlık bir arazi görmek, iyiye ve hayra yorumlanmaz. (Bu îmam-ı Nablûsî’nin yorumudur.)

Rüyada Arsa Görmek

Rüyada Arsa Görmek, Rüyasında bir arsa görmek ve o arsaya bir bina yapmak istediğini görmek, ölüme işarettir. Sağlığının ve maddi durumlarının bozulacağına delalet eder.

 

Rüyada Arı Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu