Rüyada Kaçırıldığını Görmek

Rüyada Kaçırıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaçırıldığını görmek, rüyayı gören kişinin etrafındaki insanlara hayır diyemediği için hep etrafındakilerin tercihleri doğrultusunda hareket etmek zorunda kalacağına, kendi hayatını ilgilendiren kararları tek başına alamayacağına, çevresinin ve özellikle de ailesinin kararları ile yaşamak mecburiyetinde kalacağına işaret eder. Bu durum ise rüya sahibinin kendisine büyük bir mutsuzluk getireceğine rivayet edilir.

Rüyada Kaçırıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaçırılmak, bireyin özgürlüğünün önüne geçip, onu istediği şekilde yönetmeye çalışan ve kendisini zor durumda bırakıp kendisi üzerinden fayda sağlamak için çabalayan kimselerin varlığına işaret eder.

Rüyada kaçırıldığını görmek , Rüya sahibi çok iyi birisi olduğu ve hayır demesini bilmediği için her zaman başka insanların seçimlerini yaşamak zorunda kalacağınıza , hayatınızla ilgili olan kararları tek başınıza almayacağınıza , aile kararları ile yaşamak zorunda kalacağınıza ve böylelikle çok mutsuz bir yaşama sahip olacağınıza işaret eder.

Rüyada Kaçırıldığını Görmek İhya

Rüyada bir kimse kaçırıldığını görmesi, etrafında birilerinin onun her yaptığı işi takip ettiği ve onunla ilgili her konuda bilgi topladığı şeklinde yorumlanır. Bazı çevreler ise rüyada kaçırıldığını görmeyi; rüyayı gören kişinin çok iyi bir insan olduğunu bu yüzden hayır demeyi bilmediğini ve hayır diyemediği için çevresindeki bazı insanlar tarafından yanlış yönlendirildiği şeklinde yorumlamakta.

Rüyada Kaçırıldığını Görmek Diyanet

Rüyada kaçırılmak  ihya, rüyanın olumlu anlamları olduğu konusunda ısrarcı olmuşlardır. Rüya sahibi kişinin hayatından kendi için zararlı olan bir kişinin çıkması, yaraların iyileşmesi, kaçırılan fırsatlardan sonra kişinin karşısına daha büyük fırsatların çıkması rüyanın olumlu etkilerinden bazılarıdır. Rüyayı gördükten kısa süre sonra size iyi gelmeyen bir kişiden haber alamayabilirsiniz. Üzgün olduğunuz bir konuda artık olgunlaştığınızı görebilirsiniz. Karşınıza hiç aklınıza gelmeyecek büyük fırsatlar çıkabilir.

Rüyada Kaçırılmak

Rüyada Kaçırılmak

Rüyada kaçırılmak kişinin hayallerinin suya düşmesinin, maddi anlamda sıkıntılı bir dönemden geçmenin ve yaşanacak olan çirkin olayların habercisidir. Hayallerinizin gerçekleşmeye yakın olduğu bir dönemde başarısız olduğunuzu görebilirsiniz. Bu durum sizi önce manevi anlamda daha sonra maddi anlamda yaralayacaktır. Sıkıntılı bir dönemden geçerken sevdikleriniz yanınızda olacağı için şanslısınız. Fakat bu durum kaçırdığınız fırsatları yeniden yakalayabileceğiniz anlamına gelmeyecektir.

Rüyada Kaçırılmak İhya

Rüyada kaçırılmak da aynen kaçırıldığını görmek şeklinde yorumlanabilir. Rüya sahibinin kimseyi kırmak, üzmek, sıkıntıya sokmak ve geri çevirmek istemeyişi sebebi ile iyi niyetinin kötüye kullanılabileceğine ve bunun neticesinde kaybeden tarafın sürekli kendisinin olacağına şeklinde yorumlanır.

Rüyada kaçırılmak , rüyayı gören kişi çevresinde bulunan insanları kırmak , üzmek ve geri çevirmek istemeyişinden dolayı her zaman iyi niyetinin su istimal edileceğine ve kaybeden taraf her zaman kendisi olacağına delalet eder.

Rüyada Hırsız Tarafından Kaçırıldığını Görmek

Rüyada hırsız tarafından kaçırılmak kişinin maddi anlamda büyük sıkıntılar yaşayacağına işaret eder. Öyle ki rüya sahibi kişi uzun süredir çalıştığı bir işten çıkarılabilir. Kişi maddi sıkıntı yaşadığı için bunalımlı bir dönemden geçebilir. Rüyanın diğer anlamları, sıkıntılı bir döneme girmek, fırsatları yakalayamamak ve zorlu bir süreçten geçmektir.

Sıkıntılı dönem, maddi kayıplarınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bu kayıplar karşınıza çıkan fırsatları yakalamanız açısından size engel olabilir. Bu zorlu süreç hayatınızda kalıcı olmayacaktır. Ne var ki yaralarını bütün hayatınız boyunca üzerinizde taşıyacaksınız.

Rüya Gece Vakti Kaçırıldığını Görmek

Rüyada geceleyin kaçırıldığını görmek kişi için olumlu ve olumsuz anlamlara sahip olabilir. Gece kaçırılan bir kişi hayatında güven problemleri yaşayacak olabilir. Özellikle ikili ilişkilerde kişi karşısında bulunan kişiye görev vermekte zorlanabilir. Bu durumun altında güven problemi yatar. Kişinin iş ilişkileri dışında kişisel ilişkileri de benzer şekildedir. Rüya sahibi kişi karşısındaki insana güven duymadığından içindekileri söylemekte zorlanır, sırlarını açamaz, içinden geldiği gibi hareket edemez.

Rüyanın olumlu anlamı ise kişinin hayatına zenginliği çekmesidir. Zenginlik ile kast edilen şey yalnızca maddi yönlü değildir. Kişi sosyal yönden, mental yönden ve aşk hayatı yönünden zenginlik yaşayabilir. Çevresindeki insanlarla iyi geçinerek mutlu bir dönemden geçebilir.

Rüyada Kaçırılmaktan Kurtulduğunu görmek

Rüyada kaçırılmaktan kurtulmak ise gerçek yaşamdaki gibi başkalarından gelen sıkıntı ve bireyin özgürlüğünü kısıtlayıcı etmenlerden kurtulduğuna ya da kurtulacağına karşılık gelir.

Bu durumda sizin adınıza karar veren insanlardan ve onlardan kaynaklı olumsuzluklardan kurtulduğunuzu ve kendi içinizde büyük bir değişime gideceğinizi bu değişimin sonucunda kendi kararlarınızı artık kendinizin alacağına rivayet edilir.

Aldığınız kararların kesin olduğu ve kimsenin etkisinde kalmadan kararlar alacağınızı bu kararları alırken kimsenin size engel olamayacağını ve kimsenin karar alma sürecinizde kararlarınıza müdahil olamayacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin kabuğunu kırıp özgürleşeceği şeklinde yorumlanır.

Bu rüyayı gören kişinin başında ona baskı yapan kişilerden kurtulacağı ve rüyayı gören kişinin sessiz kişiliğini bırakarak olaylara artık daha sert tepkiler vereceği şeklinde yorumlanır.

Ayrıca rüyada kaçırılmaktan kurtulduğunu gören rüya sahibi onu baskı altında tutan kişiden artık sıkılmıştır ve onu hayatından çıkaracak derecede ciddi kararlar alacaktır şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kaçırılmanın Anlamları

Rüyada Kaçırılmaktan Kurtulmak İhya

Rüyada kaçırılmaktan kurtulduğunuzu gördüyseniz , kendi içinizde büyük bir devrim yapacağınıza , bundan sonra hayatınızla ilgili kararları kendiniz tek başınıza vereceğinize ,

özgür birisi olacağınıza ve bundan sonra karşınıza çıkan engelleri aşmak için elinizden geleni yapacağınıza ve hiçbir olaya taviz vermeyip kesin kararlı olacağınıza yorulur.

Rüyada Kaçırılmak İstediğini Görmek

Rüyada kaçırılmak istediğini görmek, rüyayı gören bireyin yol göstericilerinin çok fazla olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin etrafı bu kötü niyetli akıl hocalığı yapan kişilerle çevrili olduğu şeklinde yorumlanır.

Bu akıl hocalarının rüya sahibini etkisi altına alıp, istedikleri şekilde kullanmak, yönlendirmek gibi bazı kötü amaçları olduğu anlamına gelir.

Kişinin rüyasında kaçırılmak istediğini görmesi, onu yönlendiren çok insan olduğuna ve bu insanların rüya sahibine diledikleri şeyi yaptırabildiklerini ifade eder.

Rüyada Kaçırılmak İstediğini Görmek İhya

Rüyada kaçırılmak istediğinizi gördüyseniz , çevrenizde birden fazla akıl hocalarının olduğuna alamet eder. Bu kişiler sizi avucunun içerisine alacaklardır ve istedikleri gibi kullanmak için her şeyi yapacaklardır. Yani kısacası bu kişiler kötü niyetli insanlardır.

Rüyada Uykuda Kaçırıldığını Görmek

Rüyada uyurken kaçırıldığını görmek kişinin çevresine güvenmemesini, yanlış yapılan bir ilişki kararını, çevredeki insanlar ile rüya sahibi arasında kişinin uyumsuz olması anlamlarına gelmektedir. Eğer çevrenizdeki insanlara kendiniz ile ilgili önemli sırlar verdiyseniz, bu sırları verdiğiniz için şu an pişmanlık yaşıyor olabilirsiniz. Bu pişmanlık duygusunun altında kişilere güven duyulmaması ve hakkında dedikoduların başlaması gibi kaygılar yatmaktadır.

Geçmişte kötü bir ilişki yaşamışsanız, bu rüya ilişkiniz konusunda geçmişe dönük öfkenin sembolüdür. Çevreniz ile uyum problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Bu problemler yanlış çevrede yer almanızdan kaynaklanıyor olabilir.

Rüyada Kaçırılmaktan Korkmak

Rüyada kaçırılmaktan korkmak, rüyayı gören kişinin maddi ve manevi bakımdan kimi insanlarca kısıtlanacağı konusunda bazı endişeler taşıdığına ve bu sebeple etrafındaki kişilere çok fazla taviz vermekten kaçındığına ve onları hiçbir şekilde işlerine karıştırmamaya çalıştığına rivayet edilir.

Rüyasında kaçırılmaktan korkan kimse maddi ve manevi olarak zorda kalacağından korktuğu için çevresindeki insanları hiçbir işine karıştırmaz ve çevresindeki insanlara hep kuşkuyla baktığına işaret eder.

Rüyada Kaçırılmaktan Korkmak İhya

Rüyada kaçırılmaktan korktuğunuzu gördüyseniz , hem maddi hem de manevi olarak kısıtlanacağınıza , bazı konular üzerinde kaygılar taşıdığınıza ve çevrenizde bulunan insanlara hiçbir konuda taviz vermeyeceğinize , onları hiçbir işinize karıştırmayacağınıza alamet eder.

Rüyada Kaçırılan Birini Görmek

Rüyada kaçırılan birini görmek hayatınızda bir başkası ile ilgili ani bir değişikliğin yaşanacağına delalet eder. Bu değişiklik hem sizin hem de karşınızdaki insan için büyük bir değişiklik olacaktır. Değişikliğin anlamı olumlu olabileceği gibi olumsuz da olabilir. Bir kişi ile evlenebilirsiniz, yeni birini işe alabilirsiniz, bir kimseyi içinde bulunduğu kötü bir durumdan kurtarabilir ya da o kişileri kötü durumun içine siz atabilirsiniz.

Eğer rüyada olumsuz bir takım anlamlar bulunuyorsa, bu sizin bir başkası için kötülük yapacağınız şeklinde yorumlanabilir. Eğer rüyada olumlu öğeler çoklukta ise ve kendinizi kötü hissetmeden uyanıyorsanız, karşınızdaki insanla aranızda güzel bir ilişki gelişecektir.

Rüyada Kaçırılan Birini Görmek İhya

Rüyada kaçırılan birini görmek, ansızın meydana gelen değişiklik anlamına gelir. Rüya sahibinin hayatının aniden değişeceği şeklinde yorumlanır. Kişinin rüyasında kaçırılan birini görmesi hayatında ani değişiklikler olacağına ve hayatının bir anda değişeceği anlamında yorumlanmaktadır.

Rüyada Yurt Dışına Kaçırıldığını Görmek

Rüyasında kişinin yurt dışına kaçırıldığını görmesi evli kişilerde evliliklerinde sıkıntılı döneme girileceği ve çiftlerin çok sık tartışacağı ve çiftin evliliklerinin uzun süre normale dönmeyeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Çocuğun Kaçırıldığını Görmek

Rüyada çocuk kaçırılması görmek kişinin manevi anlamda zor bir dönemden geçmesine işaret eder. Kişi kendini bu dönemde yorgun, bitkin, hayat enerjisi olmayan ve tembel hissedebilir. Bu dönemde çevresinde ona destek olan insanları bulamayabilir. Bu durum kişinin kendini daha kötü hissetmesine neden olarak onu üzecektir.

Rüyada çocuğun kaçırıldığını görmek genellikle olumsuz anlamları ile bilinse de, İbn-i Şirin (r.a) tabirine göre; rüyasında kaçırılmış çocuk gören bir kişinin hayatına bir çocuk girer ve bu çocuk kişinin hayatında önemli bir etki bırakır. Bir çocuk sahiplenebilirsiniz. Tanıdığınız bir çocuk için rol model haline gelerek onu olumlu yönde etkilemeye başlayabilirsiniz.

Rüyada Babanın Kaçırıldığını Görmek

Rüyada babanın kaçırılması önemli bir şeyin kayıp edilmesi, eksiklik duygusu, yalnızlık anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi kişi değer verdiği bir eşyayı ya da bir insanı kayıp edebilir. Bu kayıpların etkisi manevi yönlü olacaktır. Kişi kayıp nedeni ile zor zamanlardan geçebilir. Bu dönemde ona destek olacak birinin olmayışı kişinin kendisini eksik hissetmesine neden olabilir. Kişi kendini yalnız hissetmekten dolayı şikayet edip durabilir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüya kayıplardan çok bir kimsenin yokluğunun kişiye iyi geleceği anlamının doğru olduğunu savunmaktadır. Rüya sahibi kişinin hayatında aslında onun için iyi olmayan bir kişi olabilir. Kişi zararlı kişinin yokluğunu gördüğü zaman o kişinin verdiği zararın ne olduğunu anlayacaktır.

Rüyada Dağa Kaçırıldığını Görmek

Rüyada dağa kaçırılmak izolasyon, zor kullanılma, tehlike ve karşı koyma gibi anlamların sembolize eder. Rüya genellikle bütün İslam alimleri tarafından kötü olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibi kişi kendini toplumdan izole eder. Bu izolasyon nedeni ile kişinin psikolojisi zarar görebilir. Rüya sahibi kişi kendini tehlikeli bir durumun içine sokabilir. Bu durum yüzünden özellikle kendine fiziksel zarar gelmesine neden olabilir. Rüya sahibi kişi hayatındaki olumlu değişimlere farkında olmadan karşı koyuyor olabilir. Bu değişimlere karşı koyması yüzünden hayatına sürekli olumsuzlukları çeker ve başına ters olaylar gelir. İşleri ters gitmez, ilişkilerinde hep sorunlar olur.

Rüyada Teröristler Tarafından Kaçırıldığını Görmek

Rüyada teröristler tarafından kaçırıldığını görmek rüya sahibi kişinin kendinden büyük olan kişilere karşı duyduğu  tedirginlik, korku ve öfke gibi duyguları anlatır. Rüyayı gören kişinin üzerinde çalışan, ona sözü geçen bir aile büyüğü, patron gibi kimseler söz sahibi olabilir. Rüya sahibi kişi bu otoriteden hoşlanmıyor fakat aynı zamanda bu kişilere karşı korku besliyordur. Kişinin hayatında bu otoriteler önemli olaylara yön verecektir.

Rüyada Düğünden Kaçırıldığını Görmek

Rüyada düğünden kaçırıldığını görmek kişinin isteklerini hayata geçirememesi, kişinin geleceğe dair duyduğu kaygıları, insanlardan duyduğu tedirginliği ve kendi isteklerine kilit vurması gibi anlamlara gelmektedir. Rüya sahibi kişi çok istemesine rağmen bir işi gerçekleştirmekten korkuyor olabilir. Bir olay karşısında motivasyonu düşebilir. Kişi kendi isteklerini özellikle kendinden daha üst konumda olan kişilerle konuşmaktan çekinir, söyleyemez.

Bazı İslam alimleri, düğünden kaçırılmanın olumlu bir rüya olduğunu ve kötü bir olayın son anda meydana gelmesinin önüne geçileceğinin söz konusunu olduğunu belirtmişlerdir.

Rüyada Tehdit Edilerek Kaçırıldığını Görmek

Rüyada tehdit edilerek kaçırıldığını görmek kişinin gelecek kaygısını, mesleki başarısızlıkları, kişinin kendinden üstte olan kişilere karşı duyduğu yersiz korkuyu temsil eder. Kişi geleceğe dair duyduğu belirsizlik yüzünden depresyona girebilir. Mesleki başarısızlıkları kişinin mevcut pozisyonunun tehlikeye girmesine neden olabilir. Bütün bu anlamların altında aslında kişinin kendi kendine yaratmış olduğu anlamsız kaygı ve korkular neden olur. Bu kaygı ve korkular gerçekten yoktur kişi kendi yaratır.

 

Rüyada Çuval Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

7 Yorum

  1. Rüyamda kaçırıldım kendi kendime kurtuldum kanlar içindeydim ve kaçırıldığımı anlattığında kimse umursamadı

  2. Rüyada tanımadığım bir yere kaçırılıyorum ama beni kim kaçırdı hatırlamıyorum. Sonra bir erkek beni kurtarıyor. Yüzünü hatırlıyorum ama onu da tanımıyorum. Okula gidiyorum ertesi gün o da ordaydı. Hocalar dışarı çıkartmıştı. Sonra ben de çıkmıştım yalnızdım. Kolumdan tuttuğu gibi çekti kendine. Ben de “Benden ne istiyorsun?” demiştim. O da “Seni istiyorum.” demişti. Yani bir nevi takıntılı aşık gibi. Daha sonra kamp ateşi yakmıştık. O sırada bana bir yemek verdi. Fıstık veya ceviz gibi bir şey. Ben bir süre almadım ama sonra gözlerinde bir şey oluştu. Geçmişte yaşadığı bir şeyi hatırladı çünkü ne hatırladığını ben de görmüştüm. Böyle yangın yeri gibi bir yer gördüğü ânda ben de korkup almıştım, garip bir şekilde de teşekkür edip uzaklaşmıştım. O anda uyandım. Ne anlama geldiğini hâla anlamadım.

  3. Kızımın rüyası kızımı kaçırdılar sonra polisler onu bulmuş bana getirmiş annesiyim

    1. Rüyamda kaçırıldım kendi kendime kurtuldum kanlar içindeydim ve kaçırıldığını anlattığında kimse umursamadı

  4. Ruyamda arabada kaciriliyorum ve sonra kendim arabanin kapisini acarak atliyorum ve kurtuluyorum nedemek oluyor bu ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu