Rüyada Kabe Görmek

Rüyada Kâbe görmek, rüyayı gören kişinin şerden korunacağına , hayırla olan şeylere daha çok yaklaşacağına , karşısına çıkacak olan hayırlı birisi ile evleneceğine , hacca gideceğine ve toplum için faydalı işler yapacağına delalet eder.

Rüyada Kabe Görmek Kâbe’ye Yönelmek ve Namaz kılmak Ne Demek

Rüyada görülen Kâbe hem hayırlı hem de güzel bir rüya olarak kabul edilir.

Rüyada Kabe Görmek İhya

Rüyada Kâbe’yi görmek hayırla yorumlanır. Kâbe’yi ziyaret etmek, etrafında tavaf ederek dönmek, selâmette
olacağınıza işarettir.

Bazı yorumculara göre, Rüyasında Kâbe-i Şerife’yi görmek, Rüyayı gören kimsenin Kâbe’ye gireceğine, Kâbe ziyaretinde bulunacağına (hacca veya umreye gideceğine) işarettir, demişlerdir.

Rüyasında Kâbe’yi gören bir kimse yapacağı bir iyilikle (hayırlı bir amelle) müjdelenir veya müjdeleneceğine
işaret ile veya yapmak istediği bir kötülükten vazgeçip ondan sakınacağına ve korunacağına işaret eder.

Rüyada Kabe Görmek İmam Nablusi Yorumu:

Rüyada Kâbe görmek, Hükümdar (Devlet reisi) âmir, vezir (bakan), vali, hayırlı haber, zevç (koca), zevce (hanım eş) evlenmek, Müslümanlık, mescit, ana, baba, emniyet ve selâmet gibi çok önemli şeylere, önemli meziyet ve değerlere işaret olarak yorumlanır.

• Bir kimse, Rüyasında Kâbe-i Muazzama ’ya baktığını görmüş olsa, Rüyayı gören kimse, bütün korktuğu şeylerden emin ve selâmette olacağına işarettir.

• Rüyasında Kabe’ye girdiğini görmek, bu Rüya, Rüyayı gören kimsenin, devlet başkanının huzuruna çıkacağına veya devlet büyüklerine yakın olacağına işarettir.

• Kabe’den bir şeyler aldığını gören kimse, devlet başkanından veya devlet büyüklerinden bir şey alır (bir iyilik görür) veya alacağına (iyilik göreceğine) işaretle tabir olunur.

• Rüyasında Kabe’den bir haber almış, bir haber gelmiş olduğunu gören kimse, hükümetle, devletle olan işi hakkında bir haber alacağına işaretle tabir olunur.

• Rüyasında Kabe’den bir şeyler çalıyormuş olduğunu görmek, bu Rüyası, Rüyayı gören kimsenin haram mal veya haram para eline geçeceğine veya haram bir iş yapacağına işaretle tabir olunur.

• Rüyasında Kabe’nin üzerinde (üstünde) namaz biliyormuş olduğunu görmek, dininden, Müslümanlıktan uzaklaşacağına işaretle tabir olunur.

• Rüyasında Kabe’yi yıkıyormuş olduğunu görmek, Rüyayı gören kimsenin, bir günah işleyeceğine veya birilerinin kalbini kıracağına işaretle tabir olunur.

• Bir kimse, Rüyasında Kabe’yi tamir ettiğini, tamir ediyormuş olduğunu görmesi, bu Rüyası onun işinde yükseleceğine, büyük rütbe ve makama çıkacağına işaretle eder.

• Rüyasında Kabe içine girmiş olduğunu görmek, hükümdar huzuruna alınmak, devlet büyüklerine yakın olmak veya kurtuluşa ermek ve selâmete çıkmak veya çıkacağına işaretle tabir olunur.

• Rüyasında Kabe’ye karşı oturduğunu, oturuyormuş olduğunu görmek, devlet hizmetine, hükümet hizmetine gireceğine, büyük memurluk elde edeceğine işarettir.

• Rüyasında Kâbe yoluna çıkmış, Kabe yolundaymış olduğunu görmek, Rüyayı gören kimsenin, uzun bir hastalığa yakalanacağına işaretle tabir olunur.

• Rüyasında Kâbe-i Muazzamaya dayanmış olduğunu görmek, Rüyayı gören kimsenin, Allah’a sığındığını ve sığınacağına işaretle tabir olunur.

• Rüyasında Kabe’nin harap olmuş olduğunu görmek, bu rüyası, Rüyayı gören kimsenin namazını terk edeceğine veya terk ettiğine (namaz kılmadığına) veya çaresizlik içinde kıvrandığına, fakirlik yoksulluk çekeceğine ve kedere düşeceğine işaretle tabir olunur.

Rüyada Kâbe’de Namaz Kılmak

Rüyada Kâbe içerisinde namaz kıldığınızı gördüyseniz , gerçek yaşam da düşmanlarınızdan gelecek olan kötülüklerden korunacağınıza ,

iş hayatınızda yükseleceğinize , sizi yöneten kişilerden çok güzel haberler alacağınıza yorulur. Rüyada Kâbe’yi izlemek ise , mutluluğa , sevince ve huzura yorumlanır.

Rüyasında Kabe’nin içinde namaz kıldığını görmek, başarılı olacağına veya başkan, idareci olacağına işarettir.

Rüyada Kâbe’ye Yönelmek

Rüyada Kâbe’ye yöneldiğinizi gördüyseniz , şer ve sıkıntılardan kurtulacağınıza , hem hayır hem de esenliğe kavuşacağınıza delalet eder.

Eğer rüyada Kâbe’ye sırtınızı döndüğünüzü gördüyseniz , hayır ve esenlik dolu günlerinizi geride bırakacağınıza ve karanlık zamanlara başlayacağınıza yorulur.

Rüyasında Kabe’ye doğru yürüdüğünü görmek, dininin kuvvet bulacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada Kâbe’yi Tavaf Etmek

Rüyada Kâbe’yi tavaf ettiğinizi gördüyseniz , farz olan ibadetlerinizi hayatınız boyunca hiçbir zaman yılmadan yerine getireceğinize , söz vermiş olduğunuz şeyleri yapacağınıza alamet eder.

Rüyada Kâbe’nin Kapısını Görmek

Rüyada Kâbe’nin kapısını gördüyseniz , dini olarak bir büyüğünüzün veya devlet liderinin huzuruna gideceğinize , burada yapacağınız görüşmeden hayırlı sonuçların çıkacağına ve tüm sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada Makamı İbrahim

Bir kimse, Rüyasında Kâbe’deki Makam-ı İbrahim’de bulunduğunu ve orada namaz kıldığını görse, bu Rüyası onun tam bir Müslüman, güzel, dört başı mamur bir Müslüman olduğuna ve hacca gideceğine ve Kâbe-i muazzamayı tavaf edip Hz. İbrahim Aleyhi selamın makamında namaz kılacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada Un Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu