Trend

Rüyada Göl Görmek

Rüyasında göl görmek kişinin, bereket, bol kazanç, ferahlık, rahatlık gibi iyi şeylere yorumlanır. Genel olarak rüyada gölet görmek, güzel kadın ile de tabir edilmiştir. Rüyada gölde timsah görmek, soyu, güzelliği, ahlaklı, malı olan bir kadınla evlenmeye delalet etmektedir.

Rüyada Göl Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada gölde yılan görmek, o kadını hak etmek adına sabırlı ve günahsız bir şekilde yaşamak gerektiğini işaret etmişlerdir. Başka bir yoruma göre ise, rüyada dalgalı göl görmek, çevresindeki herkesin rüya sahibinin vesilesi ile mutlu olacağı anlamlarına işaret edilmiştir.

İslam alimlerine göre rüyada görülen yeşil göl, kişiye şu yorumu yapmışlardır. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüya sahibinin düzenli ve ahlaklı olarak dürüstlükle ve alın teri ile para kazandığı takdirde Allah’ın o kişinin malına bereket vereceği şeklinde yorumlamıştır. Genel olarak güzel bir ailesi olacağı ve eşinden razı olacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Göl Görmek İhya

Bir yolcu için göl görmesi, onun yolculuğunun olmayacağına, bu rüyayı bir uyan olarak algılaması gerektiğine işarettir.

• Rüyasında bir göle girdiğini gören kimse, hile ve dalavere ile kendisine bir tuzak kurularak aldatılır şeklinde yorumlanır.

• Rüyada görülen küçük göl, zengin bir kadınla tabir edilir.

Bazı yorumculara göre, rüyada göl görmek, geçinmeyi seven, zengin (servet sahibi) bir kadınla tabir olunur.

Rüyada Göl Kenarı Görmek

Rüyada göl kenarı görmek, rüya sahibinin gelecekte güzel günler göreceğini işaret etmektedir. Biraz daha sabır ile daha güzel kapıların açılacağını yalnız bunun için çaba sarf etmesi ve sabırla beklemesi gerektiği şeklinde yorumlanmıştır. Çok istediği bir şeyin rüya sahibinin de çabalarıyla olacağına işaret edilmektedir.

Rüyada Gölde Balık Görmek

Rüyada gölde balık görmek, rüya sahibinin ailesi içinde eşinin ya da çocuğunun iyi bir yere, yüksek bir makama, güzel bir mevkiye geleceğine işaret etmektedir. Rüyada gölde balık tutmak, bu konuda eşi ya da çocuğunun kendi üzerine düşeni yapması gerektiğine işaret edilmiştir.

Rüyada Göl Kabarması

Rüyada göl kabarması, rüya sahibinin kendine öz güveninin yüksek olduğu, hisleri ve duyguları ile hareket eden hassas kişilere işaret etmektedir. Rüya sahibinin gerçek yaşamında daha dikkatli ve mantık çerçevesinde davranması gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Gölün Taştığını Görmek

Başka bir yoruma göre göl kabarması bazı işlerde yüksek yerlere gelmeyi ama bu durumdan biraz şımarmayı, insanlara tepeden bakmaya delalet eder. ^Rüyada gölün kuruduğunu görmek, bu anlamda rüya sahibinin bazı hatalarından vazgeçmesi gerektiği anlamlarına delalet etmektedir.

Rüyada Göl Kenarında Gezmek

Rüyada göl kenarında gezmek, rüya sahibin çok istediği hayallerine ulaşmak için çaba sarf ettiğini ve biraz daha sabırlı olması gerektiğine işaret edilir. Biraz daha çaba ve sabır ile huzura, mutluluğa kavuşacağına işaret etmektedir.

Rüyada Göl Manzaralı Ev Görmek

Rüyada Göl Manzaralı Ev Görmek, rüya sahibinin mevki ve makam olarak güzel bir konuma geleceğine işaret etmektedir. Bunun için alın teri ve hak çizgisinden ayrılmadan çalışması gerektiğine delalet etmektedir. Makama geldikten sonra da işini hakkıyla ve adaletle yapması gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Göl Suyu İçmek

Rüyada göl suyu içmek, Rüya sahibin helal olarak alın teri ile kazandığı paranın, meyvelerini alacağına işaret etmektedir. Helal olarak kazanılan paranın çok daha lezzetli olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Gölde Yüzmek

Rüyada gölde yüzmek, Bolluğun bereketin içinde yaşama şeklinde yorumlanır. Rüyada göle girmek, geçim derdinin bittiğine maddi olarak bir sıkıntı yaşanmayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kirli Göl Görmek

Rüya kirli göl görmek, rüya sahibinin kazandığı para da haram olabileceği işaret etmektedir. Bu anlamda bir durum var ise bundan vazgeçmesi gerektiği şeklinde işaret edilmektedir. Böyle bir durum yok ise zekat ve sadaka vermeyi sürekli hale getirmeye işaret etmektedir.

Rüyada Göç Etmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu