Rüyada Kevser Suresi

Rüyada Kevser Suresi Ne Anlama Gelir?

Rüyasında bu mübarek süreyi okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, düşmanlarına galip (üstün) gelir, dünyevi ve uhrevi cihetten (yönden) sevince erer, hayır ve hasenat yapan bir hayır ehli olur, bela ve musibetlere sabrederek sevap kazanır. Böylece dünya ve ahiret saadet ve mutluluğuna kavuşmuş olur şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Kevser Suresi ibn-i Sirin’in yorumu:

Rüyasında Kevser süresini okuyan ve okuduğunu gören kimse, mal ve nimetlere kavuşur. Fakat, çocuğu ya hiç olmaz veya az sayıda çocuğu olur ve olacağına işaret olarak yorumlamıştır İbn-i Kesir hazretleri.

Rüyada Kevser Suresi Kirmani’nin yorumu:

Bu mübarek süre-i şerifeyi, Rüyasında gören kimse, büyüklerden nimet elde eder (nimete erer), düşmanlarına üstün gelerek sevap kazanır şeklinde yorumlamıştır.,

Rüyada Kevser Irmağını Görmek

Bir kimsenin Rüyada cennetteki Kevser ırmağını (havuzunu) görmesi, düşmanlarına galip (üstün) geleceğine işarettir. Yine bu mübarek havuz ve ırmağı görmek, Hazret-i peygamber efendimizin sünnetine (yoluna) sıkı sıkıya sarılan bir kimse olmaya işaret eder.

Hazret-i peygamber efendimize verilmiş olan ve cennette bulunan büyük nimetlerden biridir. Bu nimete Kevser havuzu dendiği gibi Kevser ırmağı da denir. Rüyasında Kevser-i görmek, büyük hayırlara kavuşmanın müjdecisidir demişlerdir yorumcular.

• Günahkar bir kimse, Rüyada Kevser ırmağında (havuzundan) su içtiğini görse, onun tövbe edip hidayet bulacağına, doğru yola, Allah yoluna gireceğine işaret eden bir müjdedir şeklinde yorumlanmıştır.

• Rüyasında cennetteki Kevser’den (Kevser ırmağından-havuzundan) su içtiğini görmek, şu cihetlere işarettir denmiştir:

1. İlim ve marifete ermeye,

2. Güzel (Salih) ameller işlemeye,

3. Sağlam bir itikat (inanca) sahip olmaya,

4. Hazret-i peygamber efendimizin sünnetine bağlanma…

Evet, Rüyasında cennetteki Kevser havuzundan (ırmağından) su içtiğini görmek, Rüya sahibinin, alim (ilim sahibi), abid (ibadet ehli), sağlam inanç ve itikat sahibi ve Hazret-i peygamberimizin sünnetine dört elle sarılan ve ona uyan bir kimse olacağına işarettir.

• Hasta olan bir kimse, Rüyasında Kevser ırmağından kana kana içtiğini görse, bu onun şifa bulmasına eski sağlığına kavuşacağına, iyileşeceğine ve çektiği sıkıntılardan kurtulacağına işaret eden bir müjde habercisidir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Kehf Suresi

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu