Rüyada Eşek Görmek

Rüyada Eşek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada eşek görmek , genellikle çocuğa , hizmetçiye ve bir hanıma işaret eder. Rüyayı gören kişinin şansının açılacağına , çevresi tarafından saygınlık kazanacağına delalet eder. Bazı rüya yorumcularına göre , kişinin malının yüksek miktarda çoğalacağına , çevresi tarafından itibar sahibi olacağına yorarlar. Rüyada eşeğin kuyruğunu çok görmek , elinize farklı yerlerden yüksek miktarda para geçeceğine yorulur.

Rüyada dişi eşek gördüyseniz , geçiminizin çok kolay olacağına , size her konuda yardım eden ve her zaman arkanızda duran bir kadına alamet eder. Rüyada dişi eşeğin doğum yaptığını gördüyseniz , maddi olarak çok rahatlayacağınıza ve mutlu bir yaşama sahip olacağınıza delalet eder. Rüyada kendinizi eşek olarak gördüyseniz , yakın akrabalarınızdan çok zarar göreceğinize yorulur.

Rüyada Eşek Görmek İhya

Rüyada beyaz eşek görmek , genel olarak mal varlığına ve servete işaret eder. Eğer eşeğe bindiğinizi gördüyseniz , dünya malından ve nimetlerinden faydalanacağınıza delalet eder. Rüyada görülen eşek ile ilgili Rüyalar değişik ve çeşitli şekilde tabir olunur.

• Yüklü eşek görmek, yine derece yükselmesine, doğurmuş merkep görmek ise, her ne muradı varsa olacağına işarettir.

• Rüyasında büyük bir eşeği olduğunu ve bindiğini görmek, büyük bir itibar, saygınlık sahibi olmak, yüksek bir mevki ve durumda olmak ve değer sahibi olmak ile tabir olunur.

Rüyada Eşek Görmek Danyel (a.s.)’ın yorumu:

Rüyasında eşek görmek, özellikle bindiğini gören kişinin bahtı açılır ve yüksek bir mertebeye kavuşur. Eşekde görülen iyi ve kötü haller, Rüya sahibinin talih ve kısmetine etki yapar.

• Rüyasında eşeğine binmeden onun öldüğünü görmek, geçim sıkıntısına ve Rüya sahibinin işlerinin bozulmasına işarettir denmiştir.

Rüyada Eşek Görmek Ebu Saîd El’Vaiz’in yorumu:

Rüyada eşek görmek, kişinin himmet ve gayretine, gücüne, yükseleceğine işaret eder.

• Rüyada zayıf ve sevimsiz bir eşek görmek, geçim darlığı, fakirlik ve ihtiyaç sahibi olmaya işaretle yorumlanmıştır.

• Rüyasında kendisini eşek olmuş olduğunu görmek, bazı akrabalarından zarar göreceğine veya akrabaları yüzünden zarar gördüğüne işarettir denmiştir.

• Rüyasında arkasına bir eşek yüklendiğini, sırtına eşek aldığını görmek, Rüya sahibinin güçlü ve kuvvetli biri olduğuna işarettir.

• Rüyasında bir eşeği tutup evine getirdiğini görmek, hayır ve berekete, mutluluk ve saadete işaretle yorumlanır.

• Rüyasında birçok eşekleri olduğunu görmek, Rüya sahibinin büyük hayırlar elde ettiğine ve bahtiyarlığının artacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Eşek Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Rüyada eşek görmek, şu cihetlere işaret eder. Baht açıklığı, emrinin yerine getirilmesi, başkanlık, mal, zevce, hizmetçi, kudret, güçlü olmak, itibar, mertebe gibi şeylere işaretle yorumlanır demiştir.

Rüyada eşek anırması duymak

Rüyada eşek anırması duymak , genel olarak hayra ve iyiye yorumlanmayan rüyalardan birisidir. Kişinin büyük günahlara gireceğine , iftiralara uğrayacağına ve bazı kişilere beddua edeceğinize işaret eder. Rüyada anıran bir eşek gördüyseniz , değersiz olan kişilerden azar işiteceğinize ve büyük bir hakarete uğrayacağınıza alamet eder. Rüyada bir eşeğin üzerinde olmak , şans kapılarının açık olacağına ve bolluk bereket içerisinde yaşayacağınıza yorulur.

Rüyada Eşeğe Binmek

Rüyada eşeğe binmek, mevki yönünden yükseleceğine ve mutluluğa işaretle yorumlanır.

Rüyada Eşekten Düşmek

Rüyasında eşeğinden düştüğünü görmek, bir zarara veya bir hakarete uğramaya ve itibardan düşmeye işaret eder.

Rüyada Yabani Eşek Görmek

Rüyada Yabani Eşek Görmek, cahil ve ahmak bir adamı temsil eder. Rüyada yaban eşeğinin etini yediğini görmek, çok mal sahibi olmaya işarettir. Rüyasında bir yabanî eşeğin üzerine bindiğini ve ondan düştüğünü görmek, iyi değildir. Muradına kavuşamamaya ve istediğini elde edemeyeceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada görülen vahşi eşeğin eti, kemiği, derisi ve tüyü mal ve ganimet elde etmeye işarettir. Sütü ise, çok ibadet etmeye işarettir. Rüyasında vahşi eşeğin kendisinden kaçtığını görmek ise, İslam’dan ayrılıp günahkarlar arasına katılmaya işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Eşekçi Görmek

Rüyada eşekçi görmek, haramdan elde edilen bir mala sahip, kötü kazançla uğraşan hırslı, uzun emel peşinde koşan bir kimseye işarettir. Bazen de, bir demir yolu memuruna işarettir. Bazı kere de, rızkını ve geçimini kazanmak, maişetini elde etmek için, karada ve denizde çalışmayı göze alan ve bu durumu ile tüm zorlukları yenmeye çalışan bir kimseye işaret eder. Bazı yoruma göre de, yükselmek ve ilerlemek için ilim elde etmeye çalışan birine işarettir.

Rüyada Elbise Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu