Rüyada Elbise Görmek

Rüyada Elbise Görmek, Giymek, Almak, Denemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada elbise görmek, üstünü örtmek istediğiniz bir olayın açığa çıkacağına ve bir şeyin üzerine çok fazla ihtimam göstermediğinize işaret eder. Elbiselerin yeni olması ile eski olması ve renklerinin değişik olması yorumlarda farklılıklar getirmiştir.

 • Temizlik ve kirlilik durumları da aynı tarzda yorum ayrılıkları göstermiştir.
 • Rüyada görülen elbise, kişinin dinine veya dünya maişetine işaret eder. Bazen de Cenap-ı Allah’tan korkmasına işaret eden bir müjdeye işaretle yorumlanır.
 • Rüyada görülen elbise bazen de evliliğe işaretle yorumlanmıştır.

Bir adamın Rüyada elbise giyindiğini görmesi, o adamın (yani Rüya sahibinin) Rüyası evleneceği kadına işarettir. Yine aynı şekilde bir kadının Rüyada bir elbise giyindiğini görmesi, Rüya sahibi kadının bu Rüyası, kendisinin evleneceği erkeğe (varacağı kocaya) işaret olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Elbise Görmek  Ne Anlama Gelir?

• Rüyada temiz bir elbise görmek, Rüya sahibinin ahlak ve karakterinin yüksekliğine işarettir. Rüyasında eski bir elbise gören kimse, sıkıntı ve kedere düşer şeklinde yorumlanır. Rüyada eski ve kirli bir elbise görmek, yoksulluğa, muhtaçlığa, keder ve tasa gibi olumsuz şeylere işarettir. Eski ve yırtık elbise görmek, az mal, az kazanç ve sıkıntı ile tabir olunur.

Rüyada Elbise Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Bir kimsenin Rüyada elbisesini soğuk su ile yıkadığını görmesi dört cihete işaret eder:

1. Tövbeye işaretle,

2. Afiyete işaretle,

3. Zahmet ve meşakkatten (güçlükten) kurtuluşa işaretle,

4. Korkulardan emin olmaya işaretle tabir olunur denmiştir.

 • Bir kimse Rüyada elbisesini sıcak su ile yıkadığını görse, bu onun üzüntü ve kedere düşeceğine, sıkıntıya uğrayacağına işarettir. (Sıcak su ile çamaşır yıkadığını görmek iyi değildir.
  Keder ve hastalığa işarettir denmiştir.)
 • Rüyasında elbisesini soğuk su ile yıkadığını gören kimsenin bu Rüyası, onun sağlık ve afiyetine, bütün endişelerden ve korkulu şeylerden kurtulacağına işaretle yorumlanır.
 • Bir kimsenin Rüyada temiz bir elbiseyi tekrar yıkadığını görmesi, Rüya sahibinin din yönünden takva sahibi bir kimse olduğuna işaret olarak tabir olunur.
 • Kişinin Rüyada çok kıymetli bir elbise giydiğini görmesi, hayra yorumlanır. Bu Rüya herkes için (zengin olsun, fakir olsun) hayırdır. İyiye işarettir denmiştir.
 • Rüyada altın ve gümüş dokumalı elbise görmek, hayırlıdır.  Bu Rüya din ve dünyada iyiliğe, muradına ermeye işarettir.

Rüyada Elbise Giymek

Rüyada elbise giymek , iş konusunda çok başarılı olacağınıza , yeni iş kapılarının açılacağına , yeni ortaklıklara gireceğinize ya da kendinizi farklı iş dallarında göstereceğinize işaret eder.

Bunun yanı sıra büyük bir mala veya mirasa kavuşacağınıza , hane içerisinde ailenizle beraber çok mutlu olacağınıza , eğer sağlık sorunları yaşıyorsanız kısa süre içerisinde şifa bulacağınıza ve iş hayatınızda başarılı olduğunuz için yüksek miktarda kazanç elde edeceğinize yorulur. • Rüyada görülen yeni fakat, çirkin elbise, iyi değildir. Uygunsuz ve sevilmeyen bir işe başlanacağına işarettir.

Rüyada Renkli Elbise Giymek

Rüyada renkli elbise giydiğinizi gördüyseniz , hem sosyal hem de eğitim hayatında çok aktif birisi olduğunuza , sevilen birisi olduğunuz için çevrenizdeki insanlardan saygı duyacağınıza , siyah elbise giydiyseniz hoşgörülü olduğunuza işaret eder.

Aynı zaman da aile hayatında maddi sorunlar yaşayacağınıza fakat kısa zaman içerisinde normal hayata döneceğinize delalet eder. Rüyada beyaz elbise giymek ise , hem temiz kalpli hem de herkese çok değer veren birisi olduğunuza , pembe elbise giymek , kısa zaman içerisinde hasta olacağınıza yorulur.

Rüyada Yeni Elbise Giymek

Rüyada yeni elbise giydiğinizi gördüyseniz , büyük başarılara imza atacağınıza , aşk konusunda olumlu gelişmeler yaşayacağınıza, eğer bekarsanız yakın zaman içerisinde karşınıza çıkacak olan hayırlı birisi ile dünya evine gireceğinize , evliyseniz hayırlı çocuk sahibi olacağınıza alamet eder.

Rüyada Yeni Elbise Denemek

Rüyada Elbise Giymek Ne Anlama Gelir?

Rüyada elbise giydiğinizi gördüyseniz , gerçek yaşam da eğer hastaysanız yakın zaman içerisinde şifa bulacağınıza, fakirseniz zengin olacağınıza , tüccarsanız yüksek kar elde edeceğinize ve çiftçi iseniz bereketli mahsule işaret eder.

Rüyada İpek Elbise Giymek

Rüyada ipek elbisesi giydiğinizi gördüyseniz , bir kişiye aşırı muhabbetten dolayı çok bağlanacağınıza , hem şerefli hem de itibarlı olan bir bayanla evleneceğinize ve birisinin aracılığı ile büyük servete kavuşacağınıza alamet eder.

Rüyada Aba Giymek

Rüyada aba giydiğinizi gördüyseniz , hiç beklemediğiniz bir yerden sevinçli haber alarak havalara uçacağınıza yorulur.

 • Rüyada derviş elbisesi giymek hayra yorumlanan rüyalardan birisi değildir.
 • Genel olarak şansızlığa , uğursuzluğa ve işlerin bozulmasına işaret eder.
 • Bunların yanı sıra kötü olan insanlarla karşılaşacağınıza ve o kişilerden zarar göreceğinize delalet eder.

Rüyada Yeni Elbise Denemek

Rüyada Yeni Elbise Denemek, Rüyada görülen yeni elbise, iyiliğe, yeniliğe ve yeni girişimlere işarettir şeklinde tabir edilmiştir.

 • Yeni, beyaz bir elbise giydiğini gören kimse, yeni ve faydalı bir işe başlar şeklinde tabir olunur denmiştir.
 • Bir kimse Rüyasında yeni temiz bir elbise giydiğini görse, bu onun için iyi ve hayırlı bir teşebbüs (girişim) ve iyi bir şöhrete işarettir denmiştir.

Rüyada elbise denemek, ile ilgili rüyaların yorumları cinsiyete göre farklılık göstermektedir. Rüyada elbise denediğini gören kadınlar için hayırlı bir işe hazırlık olarak yorumlanır. Rüyada elbise denediğini gören kişi erkek ise tabir tam tersi olarak sıkıntılı bir sürecin içerisine gireceğine ve problemlerle karşılaşacağıma delalet eder.

Rüyada Yeni Elbise Denemek Diyanet

Rüyasında yeni bir elbise giydiğini görmek, Rüyayı gören kişinin maddi durumuna göre farklılıklar göstermektedir, Tarım ile ilgilenenler için güzel hasat almaya, fakirler için açılacak yeni rızık kapılarına, Tacirler için bol ticarete, memurlar için terfi, halk için ise ucuzluğa delalettir.

Rüyada Elbise Almak

Rüyada Elbise Almak, Kişinin erişeceği şans ve kısmeti delalet eder. Kişinin özel ve iş yaşamında yeni fırsatlarla karşılaşacağına işarettir.

• Eski elbise almak, hayra yorulmaz. Fakirliğe işaret eder.

Rüyada Elbise Satın Almak

Rüyada Elbise Satın Almak, İş hayatında yükselmeye, memurlar için makama işaret eder. Yaşantınızda başarılarınızın artacağına delalettir. Rüyada satın alınan elbisenin rengine göre yorum değişiklik gösterebilmektedir.

Rüyada Renkli Elbiseler, Kıyafetler Görmek

Rüyada renkli olan elbiseler ve kıyafetler görmek , renklerine göre farklı tabir edilir. Eğer rüyada sarı , siyah ve kırmızı renklerde bir elbise gördüyseniz o zaman , hem gam hem de kedere düşeceğinize alamet eder.

Rüyada Gece Elbisesi Görmek

Rüyada gece elbisesi gördüyseniz , renkli ama kederli olan bir geleceğe delalet eder.

Rüyada Uzun Elbise Görmek

Rüyada uzun elbise görmek
Rüyada uzun elbise görmek

Rüyada uzun elbise görmek , rüyayı gören kişinin çok namuslu birisi olduğuna , sizden yaşça büyük fakat dini inanışı çok yüksek olan birisi ile dünya evine gireceğinize , yapacağınız bu evlilikte çok mutlu ve huzurlu olacağınıza delalet eder. Aynı zaman da rüya sahibinin daha önceden de bir evlilik yapmış olduğuna da yorulur. Bazı rüya yorumcularına göre , rüyayı gören kişinin geç evlilik yapacağına , bekarlık hayatının çok uzun süreceğine yorarlar.

Rüyada Elbise Askısı Görmek

Rüyada elbise askısı görmek çok kere evliliğe işaretle yorumlanmıştır. Bekar kızların Rüyalarında elbise askısı görmeleri kısmetlerinin pek kısa zamanda geleceğine işaret eder. Bekar delikanlılar için ise, keder ve sıkıntıya düşeceklerine işarettir şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada elbise çırpıcısı görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir. Bazı yorumculara göre ise, bu Rüya evliliğe (nikaha), çalıp oynamaya, türküler söyleyerek oyuna, şenliğe işaret eder denmiştir.

Rüyada Askıda Elbise Görmek

Rüyada Askıda Elbise Görmek, Kişinin geçmişte yaşadığı sıkıntılarından kurtulacağına ve yeni gelecek günlerin ferahlığına işarettir. Hasta olan bir kişi rüyada askıda elbise görüşmüşse iyileşeceğine işaret olarak yorumlanır. Yaşantınızın iyi yönde gelişmeler göstererek bundan sonra ki süreçte sağlıklı mutlu ve huzurlu yaşanacağına delalet eder.

Rüyada Elbise Dolabı Görmek

Rüyada Elbise Dolabı Görmek, Bir kimsenin Rüyada boş bir elbise dolabı görmesi, çok elbise sahibi olacağına yani Rüyayı görenin çok elbisesi olacağına işarettir. Rüyasında elbise dolabını dolu olarak görmek ise, elbisesinin az veya hiç olmayacağına, yani bu Rüyanın tersine yorumlandığına işarettir.

Rüyada Elbise Kolu Görmek

Rüyada Elbise Kolu Görmek, Bir kimsenin Rüyada elbise kolu görmesi, hayırlıdır. Bu Rüya mal ve nimete kavuşmaya işarettir. Kişinin Rüyada elbisesinin kolunun geniş ve uzunmuş olduğunu görmesi, onun zenginliğinin veya zenginleyeceğinin işaretidir. Yani uzun ve geniş elbise kolu zenginliğe işaret eder.

Rüyada Elbise Temizlemek

Rüyada Elbise Temizlemek, Rüyada elbise temizleyicisi görmek, iyiye ve hayra yorumlanır. Rüyayı gören kişinin, üzüntü ve kederden kurtulacağına işarettir denmiştir. Bazı yoruma göre de Rüya sahibi bekar ise, evleneceğine işarettir denmiştir. Diğer bazı yoruma göre, Rüya sahibinin eline beklemediği bir yerden para geleceğine işarettir denmiştir. Diğer bir yoruma göre ise, Rüyada elbise temizleyicisi görmek Rüya sahibinin tövbe edeceğine işarettir denmiştir.

Rüyada Kuru Temizleme

Rüyada Kuru Temizleme, Rüyasında elbisesini temizletmek için bir elbise temizleme dükkanına gittiğini görmek, iyi sayılır. Rüya sahibinin yeni bir işe teşebbüs edeceğine ve bu girişiminden para kazanacağına işarettir. Kendisini bir temizleme dükkanından çıktığını görmek, bulunduğu işten kazançlı çıkacağına işarettir.

Rüyada Elbiselik Kumaş

Rüyada Elbiselik Kumaş, Rüyada kişinin kendisi için elbiselik bir kumaş beğenip aldığını görmesi, iyidir. Bu Rüya, Rüya sahibinin mutluluğu yakalayacağına işarettir. Eğer Rüyayı bekar biri görmüş ise, evleneceğine, evli biri görmüş ise, bir çocuğu olacağına veya müjdeli bir haber alacağına işarettir.

 

Rüyada Renkli Elbise Giymek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu