Rüyada Dedikodu Yapmak

Rüyada Dedikodu Yapmak Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada dedikodu yapmak, yapılması rüya tabirlerine göre kişinin birinin kul hakkına girmesi, çevresindeki kişilere kötü davranması ve kendisi ile ilgili yanlışlar yaptığına delalet etmektedir. Rüyasında dedikoduyu kendisinin yaptığını gören bir kişi, çok yakın bir zamanda ahlaken bir konuda sınanacak ve ne yazık ki bu sınavda yanlış kararlar alabilecektir. Rüyada dedikodu yapmak ölmüş birine yapmış olduğunuz kötülüğü ve bu kötülükten kaynaklanan kul hakkının hala saklı kaldığını göstermektedir.

Rüyada Dedikodu Yapmak Diyanet

Rüyada dedikodu yapılması Diyanet yorumu diğer İslam alimleri ile benzerlik göstermektedir. Cabir ül Magribi (r.a) Hazretleri yorumuna göre bu durum, kişinin dünya hayatına kendini çok fazla kaptırdığına, sevap işlemeyi ve dini vecibelerini yerine getirmeyi unuttuğunu göstermektedir. Kişi derhal aklını başına toplayarak bulunduğu yanlıştan çıkmalı ve ahiret hayatını düşünmeye başlamalıdır.

Rüyada Dedikodu Görmek

Rüyada dedikodunun görülmesi rüyayı gören kişinin kendi hayrına çalışacak işler yapmadığının, günah ve zaman harcayıcı boş olan şeylerle vakit geçirdiğini ve bunun kendisine zarar verdiğini ifade etmektedir. Cafer-i Sadık (R.a) yorumuna göre rüyada dedikodu ile ilgili bir şey gören rüya sahibi, derhal ibadetlerine yönelmeli ve Allah’ın takdirini kazanmaya çalışmalıdır.

Rüyada Dedikodu Duymak

Rüyada Dedikodu Duymak

Rüyada dedikodunun duyulması aracı olduğunuz bir işle ilgili durumun olumsuz şekilde sonuçlanabileceğini, belirli konular ile ilgili zaman zaman ikili oynanabileceğini göstermektedir. Rüyada dedikodunun sizin hakkınızda yapıldığını duymak İbn-i Sirin Hz yorumuna göre çok yakında gizli düşmanlarınızın ortaya çıkacağına ve sizin arkanızdan kuyunuzu kazmaya çalışacaklarına işaret etmektedir.

Rüyada Dedikodu Duymak ihya

Rüyada dedikodu duyulması ortaya çıkacak ihanet eden düşmanların varlığını ortaya koymaktadır. Dedikodu oldukça büyük bir günah olmakla beraber, dedikodunun duyulması son derece büyük bir günaha karışıldığını ve bu durumdan çıkılması gerektiğini ifade eder.

Rüyada Dedikodu Yapıldığını Görmek

Rüyada dedikodu yapıldığını görmek, iyi değildir. Rüyasında dedikodu yapan bir dedikoducu görmek ve onun sözlerini işitmek, fesat, bozguncu, bölücü kötü kimseleri işaret eder. Rüyayı gören kimse, bu Rüyası ile bu gibi
kötü kimselerden uzak durması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Dedikodu Yapan Birini Görmek

Rüyada Dedikodu Yapan Birini Görmek, kin tutan ve kalbinde kin ve düşmanlık besleyen bir kişiye işaret eder demişlerdir. Bazı yorumcular, rüyada dedikoduculuk görmeyi, sözünden dönmeye veya verdiği sözden döneceğine ve kişinin tavır ve hareketlerinde değişiklik olacağına işaretle yorumlamışlardır.

Rüyada Dedikodu Yaptığını Görmek

Rüyasında dedikodu yaptığını görmek, bir işinin başlangıcında sevinçli, fakat sonunda pişmanlık
içinde mahzun ve kederli olacağına işarettir denilmiştir.

Rüyada Dedikodunun Yapıldığını Duymak

Rüyada dedikodunun yapıldığının duyulması duyan kişinin çevresindeki düşmanlarla ilgili bir haberi alacağına, arkasından çevrilen dolabı öğreneceğine ve bununla ilgili önlem alacağına işaret etmektedir. Bir başkasının dedikodusunu rüya sahibinin yaptığını duymak, yanlış kararlar aldığına, hırslarının kölesi olduğunu ve karşıdaki kişiye olan haksızlığını göstermektedir. Bu rüyanın görülmesi durumunda kişi dedikodusunu yaptığı kişi ile iletişime geçerek arasını iyi tutmaya çalışabilir ve ona iltifat edebilir. Rüyada dedikodu iyi bir rüya değildir, ancak kombinasyonlarına göre yorumlaması değişmektedir.

Rüyada Dedikodunun Yapıldığını Görmek

Rüyada Dedikodunun Yapıldığını Görmek

Rüyada dedikodunun yapıldığının görülmesi rüya sahibinin içinde bulunduğu çevrenin kötü olduğuna, arkadaş çevresinin kendisini kötü etkilediğini ve bu durumun hayra alamet olmadığını göstermektedir. Kişi arkadaş çevresine dikkat etmelidir. Kişi rüyada dedikodu yapan kendisi olduğunu görmüşse bu yanlış bir yaşam tarzı sebebi ile bir başkasının hakkına girdiğini ifade etmektedir.

Rüyada Birinin Arkasından Konuşmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinin arkasından konuşulması kişinin dünyanın maddi ve geçici yüzüne oldukça dönük olduğunu ve ahiret hayatını unuttuğu anlamına gelmektedir. Bu kişinin kumar ve zina gibi günahlara yöneldiğini, manevi dünyadan uzaklaştığını göstermektedir. Gizli düşmanların artık ortaya çıkacağına ve kişinin bununla yüzleşeceğini de ifade edebilmektedir.

Rüyada Dedikodu Yaparken Yakalanmak

Rüyada dedikodu yaparken yakalanılması kişinin almış olduğu kararlardan dolayı çok ciddi zarar göreceğine ifade etmektedir. Rüyayı gören kişi dedikoduyu yapan kişinin kendisi olduğunu görmüşse bu, kişinin yaşam tarzını değiştirmesi gerektiğine mutlaka doğru yollara yönelmesi gerektiğini ifade etmektedir. Dedikodunun yakalanması iyi bir durum değildir. Rüyada dedikodu yapmak, kişinin bol günahı sebebi ile artık tövbe etmesinin gerekliliğini ifade etmektedir.

Rüyada Dedikodu Dinlemek

Rüyada dedikodunun dinlenmesi kişinin kendisini iyi gelmeyen zararlı işler içerisinde olduğunu ifade etmektedir. İslam alimlerinden İmam-ı Gazali (r.a) Hazretleri dedikodu dinleyen kişinin ailesinden bir erkek birey ile ilgili kötü haber alabileceğine dair yorumda bulunmuştur. Dedikoduyu dinleyen kişi rüya sahibi ise bir erkek bireyin kötü haberini yakın zamanda alacaktır.

Rüyada Birinin Arkasından Konuşmak

Rüyada birinin arkasından konuşulması arkasından konuşulan kişinin düşmanlarından emin olarak ciddi bir konuma yükseleceğini ve bu düşmanların hepsinin yenileceğini göstermektedir. Arkasından iş çeviren, kişiye iyi yaklaşıp kötü şekilde yaklaşımda bulunduğu gören kişilerin birer birer Allah’ın izni ile ortaya çıkacağına delalet eder.

Rüyada Dedikodu Yapmak ve Yakalanmak

Rüyada Dedikodu Yapmak ve Yakalanmak

Rüyada dedikodunun yakalanması arkasından iş çevirdiğiniz ya da kötü niyetli bir yaklaşımla birinin hakkına girdiğinizi ve çok yakında bunun ortaya çıkarak zor durumda kalacağınızı ifade eder. Rüya sahibi dedikodunun kendisi tarafından yapıldığını görürse bu kendisinin dünya hayatı içerisindeki günahlarını ifade eder ve bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir. İmam-ı Nablusi (r.a) yorumuna göre rüyada dedikodu yaparken yakalanmak gizli işlerin ortaya çıkacağına işaret eder.

Rüyada Başkasının Dedikodusunun Yapıldığını Görmek

Rüyada başkasının dedikodusunun yapıldığının görülmesi birinin sizin yardımınıza ihtiyacı olduğunu ve ara bulucu konumda olacağınızı gösterir. Göstermiş olduğunuz yardım size sevap olarak Allah katında dönecek ve mükafatlandırılacaksınız.

Rüyada Dedikodu Yapana Kızmak

Rüyada dedikodu yapana kızılması bir büyük aracılığı ile girilen kötü bir durumdan ya da bataktan çıkılacağını göstermektedir. Bu durum kişinin oldukça haysiyet sahibi bir yaklaşımla hayatını devam ettireceğinin ifadesidir. Dedikodu yapana kızılması, düşmanların ayrıca mağlup olacağına delalettir. Rüyada dedikodu yapmak boş işlerle uğraşıldığını ifade ederken, bu dedikoduyu yapana kızılması bu durumdan uzak durulması gerektiğini ifade eder.

Rüyada Kene Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu