Rüyada Kene Görmek

Rüyada Kene Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kene görmek yakın çevrede kötü niyetli kişilerin varlığına işaret eder. Gerçek hayatta korkulan bir canlı olan kene, rüyalarda da hayra alamet değildir. Dedikodu, ikiyüzlülük ve kötülük rüya sahibinin canını sıkacak boyuta ulaşacaktır. Bir dost meclisinde İmamı Caferi-i Sağdık Hz. rüyada kene görme tabiri olarak; rüya sahibinin kendisini iftiraya karşı koruması gerektiğini salık vermiştir. Genel anlamda dürüst olmayan kişilerin vereceği zarar olarak yorumlanan rüyada kene, verilecek mücadeleyle birlikte saf dışı bırakılabilir.

Rüyasında üzerindeki keneyi ezdiğini gören kişi büyük bir başarı elde edecek ve rakiplerini geride bırakacaktır. Helal rızkı artacak olan rüya sahibi, elde edeceği kazançla hayırlı işlere vesile olacaktır. Kimi rüya tabircileri üzerindeki keneyi ezdiğini gören kişinin rüyasını olumsuz açıdan değerlendirir ve pusu kuran, dedikodu yapan kişilere karşı uyarıda bulunur.

Rüyada Kene Görmek İhya

Rüyada Kene Görmek İhya, hain ve rahatsız edici düşmanı temsil eder. Kene Rüyası, Rüya sahibine musallat olmuş, hain ve rahatsızlık veren bir düşmana işaretle yorumlanmıştır. Rüyasında bir keneyi öldürdüğünü gören kişi, böyle bir düşmanına üstünlük sağlayıp ondan kurtulacağına işaretle yorumlanmıştır.

Bazı yorumcular, Rüyada kene görmeyi, haram yiyen bir kişiye işaret eder şeklinde yorumlamışlardır. Çünkü kene, canlıların kanını emerek yaşamını sürdürür denilmiştir.

Rüyada Kene Isırması İhya

Rüyasında kenenin kendisini ısırdığını gören kişi manevi değerleri yüksek kişidir. İhya tabiriyle rüyada kene ısırması; kişinin moralini bozacak bir durum yüzünden kendini eve kapatacağının habercisidir. Yaşanan kötü olay sebebiyle rüya sahibi zor günler yaşayacak, yatağa düşecek ve bu durumu pek de kolay atlatamayacaktır. Her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı ve tedbirli olması gereken rüya sahibi yakın çevresinden destek talep edebilir.

Bir yakının rüyada kene görmek ne anlama gelir sorusuna İmam Nablusi Hz. yaşanacak sıkıntıları işaret ederek uyarıda bulunmuştur. Rüyasında kene tarafından ısırılan kişiyi zor günler bekliyor denebilir.

Rüyada Kedi Üzerinde Kene Görmek

Rüyada Kedi Üzerinde Kene Görmek

Rüyasında kedi üzerinde kene gören kişiler bir takım sıkıntılar yaşayabilir. Sıkıntılı günlerin yaklaştığına yorumlanan rüya, kişinin içinde bulunduğu karamsarlığın yansımasıdır. Yakın çevre içinde yaşanacak tatsız olaylar gelecekle ilgili umutları da yerle bir edebilir. Rüya sahibi;

  • Özellikle iş hayatında dikkatli olmalı ve
  • Kumpaslara karşı uyanık davranmalıdır.
  • Dedikodu ve iftira yüzünden yolunda giden işler bozulabilir,
  • Önemli bağlantılar zarar görebilir.

İmamı Gazali Hz. rüyada kedi üzerinde kene yorumunda; dürüst olmayan kişilere özellikle dikkat çekmiştir.

Rüyada Yeşil Kene Görmek

Rüyada yeşil murattır. Kene ise özel hayatta bir takım geçici sıkıntılara yorulur. Rüyada yeşil kene ise rüya sahibinin sıkıntılı bir döneme gireceği ancak bu süreçten alnının akıyla çıkacağı şeklinde tabir edilir. Kötü olaylar sadece iş yaşamını değil sosyal çevresinde de hissedilecek boyutlara gelecektir.

Rüyasında yeşil keneyi öldürdüğünü gören kişiyse içinde bulunduğu rekabet ortamında yapacağı hamlelerle adından söz ettirecek ve bir adım öne geçecektir. Bu rüya, kişinin iyi bir kazanç elde ederek maddi ve manevi olarak varlığa kavuşacağına rivayet edilir.

Rüyada Başından Kene Çıkarmak

Rüyada başından kene çıkarmak düşmanların üstesinden gelme şeklinde yorumlanır. Kişi beklentiye girdiği bir işte önce hayal kırıklığına uğrayacak ardından vereceği isabetli kararlarla kem gözleri üzerinden başka yöne çevirecektir. İbn-i Sirin Hz. bir dost meclisinde bu rüyanın yorumuyla ilgili olarak; rüya sahibini arkadaş seçme konusunda uyarmış ve nasihatler vermiştir. Kişi varsa kötü alışkanlıklarını bırakmalı ve kendine acilen çekidüzen vermelidir.

Rüyada Köpekte Kene Görmek

Rüyada Köpekte Kene Görmek

Rüyada köpekte kene görmek rüya sahibinin yaşadığı sıkıntıların biteceğini müjdeler. Kuruntu, evham ve korkular yerini umut ve güzel günlere bırakacaktır. Hesap yapılarak atılacak adımlar sayesinde güzel geri dönüşler alınacak ve sonuçlar tatmin edici olacaktır. Kişinin rızkı hep artacak, kısa vadede gelecek yüklü parayla yapılan planlar eksiksiz bir şekilde işleyecektir.

Rüyasında köpeğe kene yapıştığını gören kimse yakın zamanda arası açılan dostlarıyla ilişkilerini düzene sokar. Gelirine gelir katacak bir fırsat yakalayacak olan kişi hedeflerine ulaşacağı yolda önüne çıkan engelleri bir bir aşacaktır. Rüyasında köpek kenesi gören kişi için Cabir ül Magribi Hz. yaptığı yorumda; aile içi huzuru bozmaya çalışan düşmanlara dikkat çekmiştir.

Rüyada Kene Yapıştığını Görmek Diyanet

Rüya sahibinin sağlığı hakkında gelecekle ilgili bilgilere işaret eden rüyada kene yapıştığını görmek, Diyanet yorumuna göre talihsiz bir kazanın yaklaştığının habercisidir. Bu kaza evde gerçekleşebileceği gibi kesici veya yaralayıcı iş aletleriyle de oluşabilir.

Rüyada kene yapışması farklı âlimlerin yorumlarındaysa rüya sahibinin başarılarından nemalanan çıkarcı kişiler şeklinde açıklanır. Bu kişiler rüya sahibinin çok yakını olabilir ve bu sebeple yaşanan sorunlar daha fazla can acıtıcı olabilir.

Gördüğü rüyanın yorumunu okuyan ve en az bir kere rüyasının çıktığını düşünen kişiler için rüya yorumları büyük önem taşır. Bilimsel bir veri olmamasına rağmen rüyaların gelecekten haber verdiğini düşünenlerin sayısı hiç de az değildir. Bu nedenle görülen rüya mutlaka olumlu yorumlanmalı ve negatif etkilerden uzak durulmalıdır.

Rüyada Kene Toplamak

Rüyasında keneleri toplayıp attığını gören kişi, malına göz diken, malını yemek isteyen haini def eder (kovar) ve ona karşı gücünü gösterir şeklinde yorumlanmıştır. Kene öldürdüğünü gören kimse, düşmanına galip (üstün) gelir
denmiştir.

Rüyada Birinden Kaçmak

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu