Rüyada Ali İmran Suresi

Rüyada Ali İmran Suresi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ali İmran Suresi, Rüyada Âl-i îmrân Süresinin tamamını veya ondan bir parça okuduğunu veya başkası tarafından okunduğunu görmek, ünlü rüya yorumcularının bazıları değişik, bazıları da aynı yorumla yorumlayıp, bazı ilâvelerde de bulunmuşlardır.

  • Kirmânî’nin yorumu: Rüyasında Âl-i îmrân Süresi ile ilgili rüyayı gören kimse, her türlü hayırlı muradına erer, istek ve dileğine kavuşur şeklinde yorumlanmıştır.
  • Câfer-i Sâdık (R.A.)’m yorumu: Rüyasında bu süreyi aynı şekilde gören kimse, dininde ve dinî ölçülerde doğruluktan ayrılmaz ve sözüne de daima sadık olur. İnsanlar arasında sevilen, beğenilen makbul bir kişi olur. Dünyasında da ahiretinde de büyük hayırlara kavuşur şeklinde yorumlanmıştır.
  • îbn-i Sîrîn’in yorumu: Bu rüyâyı gören kişi, insanlar arasında saygı görür ve sevilen bir kişidir. Asla kötü işlere yaklaşmayıp onlardan korunup temiz kalır şeklinde yorumuna ilâvede bulunmuştur.
  • Kirmânî’nin yorumunda yine şu ilâveler vardır: Bu rüyayı gören kişi, hayır ve İslâm üzere vefat etme mutluluğuna erer. Yani, eceli geldiğinde iman ile Müslüman, mümin olarak bu dünyadan göçer. Bu büyük hayra kavuşma mutluluğuna erer. Eğer çocuğu yoksa, Cenap-ı Hak, ona ihtiyarlığında Salih bir erkek evlat nasip eder şeklinde yorumlar ilâve etmiştir.
  • Hz. Ebû Bekr (R.A.)in yorumu: Rüyasında Âl-i îmrân süresinin bir parçasını veya tamamını okuduğunu gören yada bir başkası tarafından okuduğunu duyan kimsenin ailesi ve akrabaları yanında kısmeti az olur. Evlâdı yoksa ihtiyarlığında Allah ona bir evlat nasip eder. Evladı dünyaya gelir. Bu rüyayı gören kişi çok yolculuk yapar, insanlar arasında itibar sahibi olur. Her türlü kötülüklerden kendisini uzak tutarak korunur şeklinde yorumlamıştır. İbn-i Kesir ve Nâfi gibi yorumcular da aynı yorumda birleşmişlerdir

Rüyada Valiz Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu